Jump to content

Sony Ericsson K810


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λές, ε?

Ok, then!

 

oxi lew etsi einai :):):)

an saresei to kinhtaki mh to skeftese exeis fygei hdh gia agora!:)

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μόλις μίλησα με έναν υπεύθηνο στο servise της S.E. και μου είπε ότι ανάμεσα στο κ800 και στο κ810 να προτιμήσω το πρώτο γιατί έχει τα λιγότερα προβλήματα κι ας έχει 1+ χρόνο στην πλάτη του!

Τι να σας πώ ρε παιδιά έχω μπερδευτεί πάρα πολύ...

 

No way man! Τι, θα πας σε ένα παλιό μοντέλο με αισχρό πληκτρολόγιο και θα απορρίψεις αυτό που είναι βελτιωμένο αισθητά και κρατά τα καλά του προηγουμενου ενώ έχει μηδενίσει τα αρνητικά του; Τι να σου πω, εγώ μόνο τζάμπα θα προτιμούσα το Κ800 από το Κ810i

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

sorry για το offtopic αλλα ειδα μια βλακεια , κοιταξτε :

 

http://www.youtube.com/watch?v=_DsPraSfqmU&eurl=http://www.intomobile.com/2007/10/22/video-3g-lead-to-the-death-of-christ.html

 

βρε καλά έκανα και το έδωσα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιός μπορεί να μου πεί σας παρακαλώ πολύ ενώ έχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις για το internet wap wireless phone και mobile phone οταν δοκιμάζω το track id μου βγαζει μήνυμα " μή έγκυρο προφίλ internet". Τί γίνεται σ'αυτή τη περίπτωση? Τί φταίει και δε λειτουργεί? Σας ευχαριστώ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΗ ΚΟΣΜΟΤΕ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΝΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ "TRACK ID" ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ Η ΕΣΤΩ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΒΡΩ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΕΙ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ?

ΡΩΤΑΩ ΕΔΩ,ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ Κ810

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιός μπορεί να μου πεί σας παρακαλώ πολύ ενώ έχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις για το internet wap wireless phone και mobile phone οταν δοκιμάζω το track id μου βγαζει μήνυμα " μή έγκυρο προφίλ internet". Τί γίνεται σ'αυτή τη περίπτωση? Τί φταίει και δε λειτουργεί? Σας ευχαριστώ.

 

κι εγώ το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω κι έχω σύνδεση Cosmote, ενώ έχω κανονικά wap κ πρόσβαση σε άλλες υπηρεσίες!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά το πήρα το κινιτάκι σήμερα το απόγευμα.

Απίστευτο!!!

Μου άρεσε πάρα πολύ η ποιότητα κατασκευής αλλά και η φοβέρη του κάμερα.

Βέβαια μου την σπάει που με το παραμικρό λερώνεται και "δακτυλιάαζει" αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα.

Πάντως πολύ κυρίλα, ότι ακριβώς έψαχνα.

 

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και γω το K810 που μάλλον το παίρνω και σε καλή τιμή με τις επιδοτήσεις. Το χρησιμοποιεί κανείς με Macintosh? Θέλω να βεβαιωθώ ότι δουλεύει με το iSync και τα ελληνικά μεταφέρονται καλά...

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που δεν το ξέρω, αφού το Κ800 δούλευε μια χαρά με το iSync, δεν βλέπω το λόγο να μην δουλεύει το 810. Αν το έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος με mac, ας μας το πει.
Link to comment
Share on other sites

Ένα άλλο αρνητικό (τουλάχιστον για μένα) είναι τα πολύ μικρά κουμπιά που έχει για την πλοήγηση στο μενού κ.λ.π.

Ένα αντρικό χέρι με μεγάλα δάκτυλα δύσκολα τα φέρνει βόλτα...

Link to comment
Share on other sites

ΔΕ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΤΑ ΠΛΗΚΤΡΑ ΤΟΥ ΜΕΝΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΜΙΚΡΑ,ΜΑΛΛΟΝ ΑΡΚΕΤΑ ΣΚΛΗΡΑ ΘΑ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΑ ,ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ. ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΣ ΕΙΧΑ Κ750 ΚΑΙ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΜΗΝΥΜΑΤΑ!
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ Κ750 είχα. Δίκιο έχεις όσον αφορά τα μήν. αλλά τα υπόλοιπα πλήκτρα είναι και πολύ σκληρά και πολύ μικρά. Κατά την γνώμη μου...
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, είμαι κάτοχος εδώ και ένα 24ωρο της συσκευής η οποία γενικά μου αφήνει κάνει καλή εντύπωση. Επειδή έρχομαι από το Palm Treo (που το χρησιμοποιούσα εδώ και 3 χρόνια και φυσικά θα το κρατήσω) είμαι ακόμα σε φάση προσαρμογής. Παρατηρήσεις μέχρι τώρα...

 

1/ Πολύ καλύτερο συνολικά από το motorola k1 (που το χρησιμοποιώ παράλληλα με ένα εταιρικό αριθμό). Σαφώς ανώτερο το k810 σε μενού, ταχύτητα, οθόνη αλλά και αισθητικά (υποκειμενικά πάντα).

 

2/ Αψογος συγχρονισμός με Mac OS X (10.4.9) αλλά αφού σπάσανε τα νευράκια μου κι έφαγα ένα πρωινό με πειράματα. Αγόρασα το "συνιστώμενο" (Feisar) phone plug-in αλλά τελικά κατάφερα το συγχρονισμό με δωρεάν τρόπο, αφού το εμπορικό μου κόλλαγε...

 

3/ Η μπαταρία μετά από ένα 24ωρο χρήσης (και πρώτη φόρτιση ενός 12ώρου) τη βλέπω στα τελευταία της. Βέβαια χθες δεν το άφησα σε ησυχία- ελπίζω όμως ότι θα είναι μεγαλύτερη η διάρκεια- ακόμα και το Treo μετά 3 χρόνια κρατάει 3 μέρες...

 

4/ Μου λείπει το εκτεταμένο πληκτρολόγιο του Τρεο. Σίγουρα τα νιώθω μικρά και σκληρά ιδίως τα πλαστικά κουμπάκια κάτω από την οθόνη. Επίσης δεν μ' αρέσουν τα δύο "κάθετα" κουμπιά (internet και συντομεύσεις) δεξιά και αριστερά στη βάση της οθόνης.. ΠΟλύ ζορισμένα συμβιώνουν όλα αυτά εκεί...

 

5/ Πως γράφετε ρε παιδιά το τελικό ς ??? Μην μου πείτε ότι ακόμα δεν έχουν λυθεί τέτοια χαζά προβλήματα?

 

6/ Και με την αναφορά μηνυμάτων τι γίνεται? Και δω δεν έχουμε?

 

7/ Ευχαριστημένος και με την απόδοση της κάμερας- και ικανοποιητικές οι παράμετροι για τις φωτό. Αλλά η προσπάθεια για επεξεργασία της εικόνας στο κινητό είναι νομίζω περιττή και τελικά αναποτελεσματική. Αποκλείεται να βασιστείς μόνο σε αυτό αν θέλεις να παρέμβεις στο αποτέλεσμα...

Link to comment
Share on other sites

1. Σωστότατα. :)

2. Γιατί δυσκολεύτηκες τόσο;

3. Φυσικά θα κρατάει περισσότερο η μπαταρία στο μέλλον. Μετά τις 3 πρώτες φορτίσεις θα φανεί η διάρκειά της. Δεν ξέρω τι σου είπαν αλλά κακώς το άφησες 12 ώρες να φορτίζει. Θα το φορτίζεις σύμφωνα με την ένδειξη της μπαταρίας. Αν δείχνει γεμάτη η μπαταρία, είναι γεμάτη. Δεν πάει παραπάνω.

4. Ευτυχώς που δεν έχει το πληκτρολόγιο του treo.:p

5. Δυστυχώς στο Κ810 δεν υπάρχει. Θα το βρεις αν κατά την πληκτρολόγηση πατήσεις "προσθήκη συμβόλου". Η άλλη επιλογή είναι το αγγλικό s ή τα κεφαλαία. :wacko:

6. Έχουμε. Δεν είναι μοτορόλα. :p Μάλλον θα πρέπει να πας στις ρυθμίσεις και να επιλέξεις μόνιμη αναφορά.

7. Αν περίμενες να έχεις κανονική επεξεργασία στο κινητό, μάλλον περίμενες πολλά.

Link to comment
Share on other sites

2/ Γιατί πρώτον είχα 10.4.10 και έπρεπε να πάω πίσω (ARchive&Install). Δεύτερον, γιατί και πάλι δεν δούλευε άγνωστο γιατί και μπλέχτηκα σε σήριαλ ανταλλαγής email με τον Feisar (εξυπηρετικότατος πάντως) αλλά στο μεταξύ άρχισα δικές μου έρευνες που έφεραν το αποτέλεσμα- αφού έφαγα όλο το πρωινό- ευτυχώς και ήταν αργία...

 

3/ Γιατί αυτό άκουσα (καλά υποψιάστηκα ότι δεν έπρεπε) από το Cosmote shop της Τσιμισκή που μου το πούλησε. Είδα βέβαια και σε faq του Γερμανού ότι πρέπει να μένει 2-3 ώρες παραπάνω κι ας λέει ότι γέμισε την πρώτη φορά. Anyway, ελπίζω να φτιάξει...

 

5/ Μου κάνει πάντως εντύπωση που 10 χρόνια μετά την ευρύτατη κυκλοφορία των κινητών κάθε εταιρεία επιμένει να μην διορθώνει τις ....κίες της. Αλλος δεν έχει αναφορά, άλλος δεν γράφει το ς, άλλος μόνο κεφαλαία στα μηνύματα. Και μεις που ελπίζουμε και γράφουμε στα φόρα- ένας θα μας σώσει: ο Στιβ. Οταν κάποτε καταδεχτεί να μάθει που πέφτει η Ελλάδα...

 

7/ Αντιθέτως, το θεωρώ άσκοπο να επιχειρούν να κάνουν το κινητό σκοτεινό θάλαμο. Βγάλε τη φωτό και δες τις μετά με την ησυχία στο σπίτι σου και κάνε όσες επεμβάσεις θες...

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Πάντως με βλέπω να επιστρέφω στο Treo μόλις το καταφέρω να συγχρονίζεται με το Mac. Θα περιμένω στωικά να φανεί το iPhone (επισήμως...) από τα μέρη μας.

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέω το κινητό με τον υπολογιστή, η ένδειξη της μπαταρίας μου δείχνει ότι το κινητό φορτίζει. Ξέρει κανένας αν όντως το 810 φορτίζεται και από το USB;

Πάντως, πρόκειται για μία στιβαρή συσκευή, με πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, ιδανικές διαστάσεις, πολύ καλή φωτογραφική μηχανή, εύχρηστο, λειτουργικό. Ήμουν αποκλειστικά χρήστης ΝΟΚΙΑ και αποφάσισα να αλλάξω και έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος... Ενθουσιασμένος θα έλεγα!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και φορτίζει μέσω του USB. Όπως σχεδόν όλα τα SE. Μπορείς να το απενεργοποιήσεις αν σε ενοχλεί αν και προσωπικά δεν βλέπω τον λόγο.
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω κι έχω σύνδεση Cosmote, ενώ έχω κανονικά wap κ πρόσβαση σε άλλες υπηρεσίες!

 

Κανείς καμία βοήθεια μπορεί να μας δώσει...?!?!?

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν υπάρχει τρόπος από το ραδιόφωνο του συγκεκριμένου κινητού να ηχογραφήσουμε κάποια εκπομπή που παίζει ταυτόχρονα στο ράδιο;

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν υπάρχει τρόπος από το ραδιόφωνο του συγκεκριμένου κινητού να ηχογραφήσουμε κάποια εκπομπή που παίζει ταυτόχρονα στο ράδιο;

Αυτό δυστυχώς, δε γίνεται...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν υπάρχει τρόπος από το ραδιόφωνο του συγκεκριμένου κινητού να ηχογραφήσουμε κάποια εκπομπή που παίζει ταυτόχρονα στο ράδιο;

 

δυστυχως αν και θα ηταν πολυ καλο:(

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K810

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...