Jump to content

Sony Ericsson K810


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα, πήρα προχτές το K810i και μπορώ να πω πως είμαι αρκετά ευχαριστιμένος. 'Εχω μία ερωτηση: Πόσο κρατάει η μπαταρία του, με λογική χρήση βέβαια;

 

Με το 3G ενεργοποιημενο μου κραταει 2μιση μερες με αρκετα τηλεφωνα!!χωρις 3G 3μιση-4!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με το 3G ενεργοποιημενο μου κραταει 2μιση μερες με αρκετα τηλεφωνα!!χωρις 3G 3μιση-4!!

 

Πως απενεργοποίω το 3G? To σηματάκι πάνω αριστερά στην οθόνη (αυτο το μπλε τετράγωνο δίπλα απο την ένδειξη της έντασης του σήματος) τι είναι;

Nokia N79, Vodafone CU

Το blog μου: http:/johncorfuworld.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Πως απενεργοποίω το 3G? To σηματάκι πάνω αριστερά στην οθόνη (αυτο το μπλε τετράγωνο δίπλα απο την ένδειξη της έντασης του σήματος) τι είναι;

 

Αυτο το μπλε τετραγωνο ειναι οτι πιανεις σημα 3G!!:Dγια να το απενεργοποιησεις πας Μενου,ρυθμισεις,συνδεσιμοτητα,δικτυα κινητ.τηλεφ,δικτυα GSM/3G και επιλεγεις τι θες!!

Link to comment
Share on other sites

Με το 3G ενεργοποιημενο μου κραταει 2μιση μερες με αρκετα τηλεφωνα!!χωρις 3G 3μιση-4!!

 

Αυτο το μπλε τετραγωνο ειναι οτι πιανεις σημα 3G!!:Dγια να το απενεργοποιησεις πας Μενου,ρυθμισεις,συνδεσιμοτητα,δικτυα κινητ.τηλεφ,δικτυα GSM/3G και επιλεγεις τι θες!!

 

Ευχαριστώ πολύ! Το απενεργοποίησα γιατί δεν προκειται να πραγματοποιήσω 3G κλήση στο άμεσο μέλλον :) Αλλα μου φαίνεται περίεργο που αμα ειναι ενεργοποιημένο το 3G τρώει τόση πολλή μπαταρία!

Nokia N79, Vodafone CU

Το blog μου: http:/johncorfuworld.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Μεσοβδόμαδα τηλεφώνησα σε ένα Χ Service Point της SE να ρωτήσω αν εχουν πρόσοψη για το Κ810. Η υπάλληλος μου απάντησε καταφατικά και πήγα σήμερα το πρωί να την αγοράσω.

"Δεν την έχουμε για πώληση. :blink: Την τοποθετεί εδώ το service και κοστίζει 43€. Αλλά σήμερα δεν λειτουργεί το service, οπότε πρέπει να έρθετε από Δευτέρα", ήταν τα λόγια που άκουσα από κοντά! :wacko:

 

Γύρισα σπίτι, βρήκα το τηλ. ενός Υ Service Point της SE και αφού σιγουρεύτηκα ότι μπορούν να την τοποθετήσουν σήμερα, πέρασα από εκεί και πράγματι σε 2 λεπτά είχα μια καινούρια πρόσοψη στο κινητό. Η ευχάριστη όμως έκπληξη ήρθε όταν πήγα στο ταμείο και δίνοντας ένα πενηντάρικο, μου έδωσαν για ρέστα ένα εικοσάρικο!! Ω, ναι... η πρόσοψη σε αυτό το SP κοστίζει 30€! :)

 

Επειδή λοιπόν στο Χ SP δεν λειτουργούσε σήμερα το service, δεν πλήρωσα ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΙΟΝ... 43% πιο ακριβά!!!

 

Μεχρι σήμερα νόμιζα πως τα Services Points της SE είχαν την ίδια τιμολογιακή πολιτική. Τώρα όποτε τα ξαναχρειαστώ, θα κάνω πρώτα 3-4 τηλεφωνάκια, για να δω που με συμφέρει να πάω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μεσοβδόμαδα τηλεφώνησα σε ένα Χ Service Point της SE να ρωτήσω αν εχουν πρόσοψη για το Κ810. Η υπάλληλος μου απάντησε καταφατικά και πήγα σήμερα το πρωί να την αγοράσω.

"Δεν την έχουμε για πώληση. :blink: Την τοποθετεί εδώ το service και κοστίζει 43€. Αλλά σήμερα δεν λειτουργεί το service, οπότε πρέπει να έρθετε από Δευτέρα", ήταν τα λόγια που άκουσα από κοντά! :wacko:

 

Γύρισα σπίτι, βρήκα το τηλ. ενός Υ Service Point της SE και αφού σιγουρεύτηκα ότι μπορούν να την τοποθετήσουν σήμερα, πέρασα από εκεί και πράγματι σε 2 λεπτά είχα μια καινούρια πρόσοψη στο κινητό. Η ευχάριστη όμως έκπληξη ήρθε όταν πήγα στο ταμείο και δίνοντας ένα πενηντάρικο, μου έδωσαν για ρέστα ένα εικοσάρικο!! Ω, ναι... η πρόσοψη σε αυτό το SP κοστίζει 30€! :)

 

Επειδή λοιπόν στο Χ SP δεν λειτουργούσε σήμερα το service, δεν πλήρωσα ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΙΟΝ... 43% πιο ακριβά!!!

 

Μεχρι σήμερα νόμιζα πως τα Services Points της SE είχαν την ίδια τιμολογιακή πολιτική. Τώρα όποτε τα ξαναχρειαστώ, θα κάνω πρώτα 3-4 τηλεφωνάκια, για να δω που με συμφέρει να πάω!

 

Mporeis na mas peis pou einai to f8ino service point???An xreiastei na to episkef8w kapoia stigmi!!!:)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Mporeis na mas peis pou einai to f8ino service point???An xreiastei na to episkef8w kapoia stigmi!!!:)

 

Το... Υ service point ειναι στο Ιλιον, Α.Παπανδρέου 256. Το Χ είναι κάπου που δεν θα ξαναπάω!!! Sorry αν μπέρδεψα κάπιους με τα Χ και τα Υ, είπα να βάλω λίγα μαθηματικά στο forum :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον σαν προσοψη εννοεις το μπροστινο μερος ενω πολλοι εννοουν 3 κομματια για να κανουμε ενα κινητο να δειχνει εντελως καινουργιο...το μπρος καλυμμα, το πισω καλυμμα και το πληκτρολογιο. Αν καταλαβαμε καλα εσυ αντικατεστησεις μονο το μπρος καλυμμα.

 

Για να μην μπερδευτούμε: Ειχε ραγίσει πάνω δεξιά το μπροστινό μέρος του κινητού από μία πτώση. Εγώ ξέρω ότι αυτή είναι η πρόσοψη, έτσι μου το είπαν και στα δύο SP. Αυτό το κομμάτι λοιπόν μου άλλαξαν (όχι το πληκτρολόγιο ή κάτι άλλο).

Και κάτι τελευταίο: Οταν συνέβη το "ατύχημα" πήγα σε ένα σέρβις κινητών (όχι εξουσιοδοτημένο της Ericsson) και μου είπaν ότι θα το στείλoυν στην Ericcson να βάλουν τη νέα πρόσοψη και θα μου κοστίσει... 33€!!! Τι να πω... Τελικά αν μας συμβεί οποιαδήποτε ζημιά, θέλει αρκετό ψάξιμο για να βρούμε που θα τη διορθώσουμε!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς??? Η πρόσοψη μία είναι!

 

enow olo auto to shmeio pou einai idio yliko me thn prosopsh apo to kapaki ths mpataria

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

den nomizw tsokid, sindeetai men me usb alla den exei driver na leitoyrgei ws webcam, apla vlepei to kinito ws usb mass storage unit.

Nokia N79, Vodafone CU

Το blog μου: http:/johncorfuworld.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κι εγώ κατι,

Ψήνομαι να το πάρω το κιν. αλλά όχι γιατί μου αρέσει ιδιαίτερα η εξωτερική του εμφάνιση αλλά για την κάμερα που διαθέτει.

Για να πώ την αλήθεια το design του δεν μ'αρέσει καθόλου. Το θεωρώ ένα απλό συντηρητικό κιν. και το πληκτρολόγιό του με ξενίζει - φοβίζει ΠΑΡΑ πολύ από άποψη εργονομίας (άσχετα αν σε όλο το topic που έχω διαβάσει δεν έχω ακούσει την παραμικρή δυσλειτουργία).

Θα προτιμούσα το W580i που μ'αρέσει περισσότερο αλλά όπως προείπα με ενδιαφέρει πολύ ο φακός (Αφήστε που κάτι διάβασα για πλήτρα που σπάνε κ.λ.π).

Άρα αφού η επιλογή έχει γίνει θα ήθελα να μου πείτε αν αυτό το πρόβλημα θαμπόματος των φωτ. συνεχίζει να υπάρχει και αν είδατε καμία διαφορα μετά την αναβάθμιση λογισμικού.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη για το μεγάλο post.

Link to comment
Share on other sites

paidia gia sas. enas filos mou endiaferete gia to en logo kinito (k810i) kai me evale na psakso gia + kai - tou kinitou. kai san maniakos gia kinita tilefona tha ithela na sas rotiso aksizi na to parei kai giati?? thanks for your time:)
Link to comment
Share on other sites

paidia gia sas. enas filos mou endiaferete gia to en logo kinito (k810i) kai me evale na psakso gia + kai - tou kinitou. kai san maniakos gia kinita tilefona tha ithela na sas rotiso aksizi na to parei kai giati?? thanks for your time:)

Nα το παρει.Τωρα τα (+) (-) μπορεις να τα βρεις μεσα σε 50 σελιδες!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paidia gia sas. enas filos mou endiaferete gia to en logo kinito (k810i) kai me evale na psakso gia + kai - tou kinitou. kai san maniakos gia kinita tilefona tha ithela na sas rotiso aksizi na to parei kai giati?? thanks for your time:)

 

αξίζει 3.2 mp photo fix track ID έχει τα απαραίτητα bluetooth irda κάρτα μνήμης και επιπλέον 3G!!!

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις μίλησα με έναν υπεύθηνο στο servise της S.E. και μου είπε ότι ανάμεσα στο κ800 και στο κ810 να προτιμήσω το πρώτο γιατί έχει τα λιγότερα προβλήματα κι ας έχει 1+ χρόνο στην πλάτη του!

Τι να σας πώ ρε παιδιά έχω μπερδευτεί πάρα πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις μίλησα με έναν υπεύθηνο στο servise της S.E. και μου είπε ότι ανάμεσα στο κ800 και στο κ810 να προτιμήσω το πρώτο γιατί έχει τα λιγότερα προβλήματα κι ας έχει 1+ χρόνο στην πλάτη του!

Τι να σας πώ ρε παιδιά έχω μπερδευτεί πάρα πολύ...

m@LAK!3S leei pestou!(sorry kiolas)exoun arxisei kai tous menoun kai theloun na poulisoun to mouseio tous!

,trava pare to k810,kainourio kinhtaki kai apo oti eida exei paisei kai katw apo ta 300eyrakia!

filika kostas:)

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι είναι, μια χαρά είναι το Κ810i, εγώ το έχω πέντε μέρες, το έχω ξεκοκαλίσει και είναι μια χαρά. Μην ξεχνάς ότι το Κ800 είναι ακόμα στην αγορά και όπου να είναι θα πρέπει να αποσυρθεί! Δεν πρέπει αμα γίνει αυτο να τους μείνει μεγάλο stock!

Nokia N79, Vodafone CU

Το blog μου: http:/johncorfuworld.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Το K810 πάρε, πιο λεπτό, πιο όμορφο και με κάποιες επιπλέον λειτουργίες.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K810

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...