Jump to content

Sony Ericsson K810


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΓΕΙΑΣ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ Κ810i ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ,ΠΗΓΑΙΝΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΚΡΥΦΟ ΜΕΝΟΥ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ:

R1KG001

prgCXC1250811_GENERIC_SM R1KG001

 

EROM:R3A022

prgCXC1250616_EROM_DB2020_HB106GENERIC_FOTA_SIMLOCK_FLAFLA_SIBLEY_SEMCUSB.

AYTH EINAI Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Κ810i Η ΟΧΙ?ΕΑΝ ΟΧΙ ΠΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ?ΤΗΑΝΚΣ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!!!!!!!!!

 

Πάντως δεν είναι ανάγκη να τρέχεις εκεί. Υπάρχει και το φανερό μενού που σου λέει την έκδοση.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως δεν είναι ανάγκη να τρέχεις εκεί. Υπάρχει και το φανερό μενού που σου λέει την έκδοση.

 

Ακριβώς. :)

Οι περισσότεροι το ξεχνάνε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

το Κ810 υπαρχει στο χρωμα το μπεζ ή οχι? Επισης απο ηχειο (εννοω ακροαση μουσικης-ραδιο) πως τα παει? σαν του Κ800 ή καλυτερο?
Link to comment
Share on other sites

Οταν κάνεις αναβάθμιση στο κινητό τι κερδίζεις?και πώς βλέπεις την τελευταία αναβάθμιση?επίσης υπάρχει κανένα free site με games,εφαρμογές και τέτοια?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
E90 BMW
Link to comment
Share on other sites

το Κ810 υπαρχει στο χρωμα το μπεζ ή οχι? Επισης απο ηχειο (εννοω ακροαση μουσικης-ραδιο) πως τα παει? σαν του Κ800 ή καλυτερο?

 

kalytero!:)

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Οταν κάνεις αναβάθμιση στο κινητό τι κερδίζεις?και πώς βλέπεις την τελευταία αναβάθμιση?επίσης υπάρχει κανένα free site με games,εφαρμογές και τέτοια?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνήθως βελτιώνεται η απόδοση του τηλεφώνου σε διάφορους τομείς...Δηλαδή,μπορεί να βελτιώνεται η ταχύτητα με την οποία κάνει διάφορες λειτουργίες,η ποιότητα της κάμερας ή του media player ή να προστίθενται κάποιες μικρές δυνατότητες...'Αλλες πάλι φορές,οι βελτιώσεις και οι τροποποιήσεις δε γίνονται αντιληπτές από το χρήστη,καθ'ότι μπορεί να αφορούν τομείς του λογισμικού που δεν μπορούμε να πούμε με σιγουριά ότι αναβαθμίστηκαν..Βέβαια,αλλες φορές,υπάρχει το ενδεχόμενο οι προγραμματιστές του software να κάνουν διάφορα λαθάκια στον κώδικα,οπότε,να μη λειτουργεί σωστά σε κάποιες λειτουργίες του...

 

Για να περάσεις το πιο πρόσφατο λογισμικό,θα κατεβάσεις από το site της Sony Ericsson το πρόγραμμα Update Service(Υπηρεσία Αναβάθμισης)από το τμήμα Υποστήριξη στην κεντρική σελίδα και στη συνέχεια θα το τρέξεις αφού το εγκαταστήσεις και θα ακολουθήσεις τις οδηγίες.Μόλις ανιχνεύσει το μοντέλο του κινητού σου θα σε ενημερώσει ότι υπάρχει νέο λογισμικό.

Δε χάνεται τίποτα,οπότε είναι τελείως άφοβη διαδικασια..Βέβαια,δε σου προτείνω να αναβαθμίσεις στην R6BC002,γιατί παρουσιάζει κάποια πολύ μικρά προβληματάκια όσον αφορά τη σύνδεση των εφαρμογών Java στο Internet.

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις ποσα μηνυματα χωραει το κινητο....???

χωραει δηλαδη μεχρι καποιο συγκεκριμενο οριο η οσο εχει διαθεσιμη μνημη μπορει να αποθηκευσει οσο παει...???

α..... και μια αλλη ερωτηση.....:

μπορουν τα μηνυματα να μεταφερθουν με καποιο τροπο από το κινητό στον υπολογιστη ωστε να μπορουν να αποθηκευτουν εκει οπως στα νοκια....???? δεν ειχα ποτε sony ericsson και δεν ξερω...... :O:O:O

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις ποσα μηνυματα χωραει το κινητο....???

χωραει δηλαδη μεχρι καποιο συγκεκριμενο οριο η οσο εχει διαθεσιμη μνημη μπορει να αποθηκευσει οσο παει...???

α..... και μια αλλη ερωτηση.....:

μπορουν τα μηνυματα να μεταφερθουν με καποιο τροπο από το κινητό στον υπολογιστη ωστε να μπορουν να αποθηκευτουν εκει οπως στα νοκια....???? δεν ειχα ποτε sony ericsson και δεν ξερω...... :O:O:O

Εχει ενα οριο! επισης τα μηνυματα μπορεις να τα κανεις μπακαπ με το προγραμμα αυτό :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις ποσα μηνυματα χωραει το κινητο....???

χωραει δηλαδη μεχρι καποιο συγκεκριμενο οριο η οσο εχει διαθεσιμη μνημη μπορει να αποθηκευσει οσο παει...???

α..... και μια αλλη ερωτηση.....:

μπορουν τα μηνυματα να μεταφερθουν με καποιο τροπο από το κινητό στον υπολογιστη ωστε να μπορουν να αποθηκευτουν εκει οπως στα νοκια....???? δεν ειχα ποτε sony ericsson και δεν ξερω...... :O:O:O

Χωράει συνολικά μέχρι 1000 μηνύματα(εισερχόμενα-εξερχόμενα-πρ'οχειρα).Δεν υπάρχει κάποιο ανώτατο όριο μεγέθους σε κάθε κατηγορία.

 

Κατέβασε το πρόγραμμα MyPhoneExplorer,που είναι αποκλειστικά για SE κινητά(και είναι και στα ελληνικά)και νό,τι θες θα το κάνεις από κει...Πληκτρολόγησε τ'όνομά του στο google και θα το βρεις αμέσως...(Δε θυμάμαι πώς λέγεται το site του και βαριέμαι να ψάξω...:p)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή δεν έχω χρόνο για ψάξιμο μπορείτε να μου πείτε ποιες οι διαφορές της R1KG001 με την τελευταία? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Χωράει συνολικά μέχρι 1000 μηνύματα(εισερχόμενα-εξερχόμενα-πρ'οχειρα).Δεν υπάρχει κάποιο ανώτατο όριο μεγέθους σε κάθε κατηγορία.

 

Κατέβασε το πρόγραμμα MyPhoneExplorer,που είναι αποκλειστικά για SE κινητά(και είναι και στα ελληνικά)και νό,τι θες θα το κάνεις από κει...Πληκτρολόγησε τ'όνομά του στο google και θα το βρεις αμέσως...(Δε θυμάμαι πώς λέγεται το site του και βαριέμαι να ψάξω...:p)

Πιο πανω ακριβως εχω δωσει την απαντηση και το προγραμμα :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

α....

ωραια....

οκ......

ευχαριστω..............!!!!!!!!!!!! :happy::happy::happy:

 

Τo phone explorer θα το βρείς στο http://www.lasyk.net πληκτρολογώντας το στο εκεί google.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να τα κανω ολα κεφαλαια ευκολα

στον τηλ καταλογο το εχω κανει γραμμα απο εξελ στο ζημενς

υπαρχει αλλως τροπος

 

πως βλεπεις την βερσιον του φιρμγουαερ

 

γιατι δινουν παραπανω χρονο ομιλιας στο 810 και οχι στο 800 αφου φορανε την ιδια μπαταρια

 

εκτος απο κουτι τι αλλες διαφορες εχουν σημαντικες δεν ειδα καμια

 

προγγραμμα για word excel kai Pdf yparxei? brika to mini excel

 

o dotsis kleistos einai to allo pos to elegan ip?

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να τα κανω ολα κεφαλαια ευκολα

στον τηλ καταλογο το εχω κανει γραμμα απο εξελ στο ζημενς

υπαρχει αλλως τροπος

 

πως βλεπεις την βερσιον του φιρμγουαερ

 

γιατι δινουν παραπανω χρονο ομιλιας στο 810 και οχι στο 800 αφου φορανε την ιδια μπαταρια

 

εκτος απο κουτι τι αλλες διαφορες εχουν σημαντικες δεν ειδα καμια

 

προγγραμμα για word excel kai Pdf yparxei? brika to mini excel

 

o dotsis kleistos einai to allo pos to elegan ip?

 

 

Τη version του software τη βλέπεις πατώντας την ακόλουθη σειρά πλήκτρων:>*<<*<* ,όπου > =joystick δεξιά και < =joystick αριστερά.Επίσης,μπορείς να τη δεις και από το μενού του τηλεφώνου,στις Ρυθμίσεις-->Update Service.Απλά,το κρυφό μενού με τον κωδικό παραπάνω δίνει όλες τις πληροφορίες αναλυτικά..

 

Νομίζω υπάρχει πρόγραμμα για Excel,κάνε μια αναζήτηση..

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη,να κανω μια ερωτηση προς οσους γνωριζουν....

Γιατι το θεμα αυτο δηλαδη του Sony Ericsson Κ-810 δεν ανηκει στα επισημασμενα την πρωτης σελιδας παρα περιφερεται απο δω κι απο κει αναλογα με την ερωτησο-απαντολογια του?

Θα μου πειτε τωρα...μα αφου υπαρχει το Κ-800..... Nαι...αλλα αν δουμε τη κατηγοροιοποιηση των κινητων απ'αυτη την πλευρα τοτε πρεπει να κανουμε δυο τρεις κατηγοριες και να τα βαλουμε all together...και αν ακομη δεχτουμε οτι και τα δυο τηλεφωνα ειναι ιδια τοτε γιατι δεν προστιθεται στο επισημασμενο του Κ800 διπλα,με μια παυλα και το Κ810?

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη,να κανω μια ερωτηση προς οσους γνωριζουν....

Γιατι το θεμα αυτο δηλαδη του Sony Ericsson Κ-810 δεν ανηκει στα επισημασμενα την πρωτης σελιδας παρα περιφερεται απο δω κι απο κει αναλογα με την ερωτησο-απαντολογια του?

Θα μου πειτε τωρα...μα αφου υπαρχει το Κ-800..... Nαι...αλλα αν δουμε τη κατηγοροιοποιηση των κινητων απ'αυτη την πλευρα τοτε πρεπει να κανουμε δυο τρεις κατηγοριες και να τα βαλουμε all together...και αν ακομη δεχτουμε οτι και τα δυο τηλεφωνα ειναι ιδια τοτε γιατι δεν προστιθεται στο επισημασμενο του Κ800 διπλα,με μια παυλα και το Κ810?

 

Λογική η απορία σου. :)

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και γω οτί τα sticky πρέπει να γίνουν update. Υπάρχουν θέματα που δεν κινούνται πλεόν.
Link to comment
Share on other sites

+1 και απο μενα,και εγω το εχω απορια τοσο καιρο!;)πρεπει να γινει επισημασμένο!:)

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

+1 και απο μενα,και εγω το εχω απορια τοσο καιρο!;)πρεπει να γινει επισημασμένο!:)

 

+100 και από μένα!!!ρε παιδιά να ρωτήσω όσο είχα το w700 μπορούσα να παίζω παιχνίδια και ταυτόχρονα να άκούω μουσική απ'τη λίστα αναπαραγωγής!!!τώρα που έχω το κ810(μετατροπή από κ800!!:p)όταν μπαίνω στη λίστα αναπαραγωγης όλα εντάξει αλλά αν πάω να παίξω παιχνίδι ταυτόχρονα κολλάει η μουσική και ή σταματάει εντελώς ή παίζει με τρομερά μεγάλες διακοπές!!!πάντως η μετατροπή δε παίζει ρόλο καθώς και όταν ήταν κ800 τα ίδια γίνονταν:(ξέρει κανείς πως διορθώνεται αυτό??αν διορθώνεται!!!

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

+100 και από μένα!!!ρε παιδιά να ρωτήσω όσο είχα το w700 μπορούσα να παίζω παιχνίδια και ταυτόχρονα να άκούω μουσική απ'τη λίστα αναπαραγωγής!!!τώρα που έχω το κ810(μετατροπή από κ800!!:p)όταν μπαίνω στη λίστα αναπαραγωγης όλα εντάξει αλλά αν πάω να παίξω παιχνίδι ταυτόχρονα κολλάει η μουσική και ή σταματάει εντελώς ή παίζει με τρομερά μεγάλες διακοπές!!!πάντως η μετατροπή δε παίζει ρόλο καθώς και όταν ήταν κ800 τα ίδια γίνονταν:(ξέρει κανείς πως διορθώνεται αυτό??αν διορθώνεται!!!

Αυτό που λες με τη διακοπή μουσικής το βίωσα όταν τραβούσα φωτό κι έπαιζε η μουσική.Διακοπτόνταν η μουσική,ακουγόταν ο ήχος κλείστρου και ξανασυνέχιζε η μουσική.Λογικά,ο επεξεργαστής δίνει προτεραιότητα σ'όλες τις άλλες λειτουργίες πλην της μουσικής...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες με τη διακοπή μουσικής το βίωσα όταν τραβούσα φωτό κι έπαιζε η μουσική.Διακοπτόνταν η μουσική,ακουγόταν ο ήχος κλείστρου και ξανασυνέχιζε η μουσική.Λογικά,ο επεξεργαστής δίνει προτεραιότητα σ'όλες τις άλλες λειτουργίες πλην της μουσικής...

 

αυτό γίνεται λόγω του ήχου του κλείστρου.

Link to comment
Share on other sites

+100 και από μένα!!!ρε παιδιά να ρωτήσω όσο είχα το w700 μπορούσα να παίζω παιχνίδια και ταυτόχρονα να άκούω μουσική απ'τη λίστα αναπαραγωγής!!!τώρα που έχω το κ810(μετατροπή από κ800!!:p)όταν μπαίνω στη λίστα αναπαραγωγης όλα εντάξει αλλά αν πάω να παίξω παιχνίδι ταυτόχρονα κολλάει η μουσική και ή σταματάει εντελώς ή παίζει με τρομερά μεγάλες διακοπές!!!πάντως η μετατροπή δε παίζει ρόλο καθώς και όταν ήταν κ800 τα ίδια γίνονταν:(ξέρει κανείς πως διορθώνεται αυτό??αν διορθώνεται!!!

 

Αυτό εμενα μου το κανει μονο αν εχω ενεργοποιημενους κ τους ηχους του παιχνιδιου!!αλλιως ουτε κολληματα ουτε διακοπες κ η λιστα αναπαραγωγης παιζει κανονικα!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εμενα μου το κανει μονο αν εχω ενεργοποιημενους κ τους ηχους του παιχνιδιου!!αλλιως ουτε κολληματα ουτε διακοπες κ η λιστα αναπαραγωγης παιζει κανονικα!!

εγώ το βάζω στο αθόρυβο όταν με ρωτάει η εφαρμογή για ήχους πατάω no αλλά παρόλα αυτά συνεχίζει να κάνει τα ίδια!!!:(

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, πήρα προχτές το K810i και μπορώ να πω πως είμαι αρκετά ευχαριστιμένος. 'Εχω μία ερωτηση: Πόσο κρατάει η μπαταρία του, με λογική χρήση βέβαια;

Nokia N79, Vodafone CU

Το blog μου: http:/johncorfuworld.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K810

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...