Jump to content

Sony Ericsson K810


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δικο μου το εχω περιπου ενα μηνα και δεν μου εχει δημιουργησει κανενα απολυτως προβλημα.Δεν ξερω τι να πω γιατι ουτε με το κ750 αλλα ουτε και με το κ800 ειχα ποτε κανενα προβλημα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απλα πιστευω οτι ειμαι ατυχος,στα τοσα κινητα μοθ εβγαλε κ ενα προβλημα,εκτοσ απο μια φορα joystick σε ενα κ750(απο τα 3),τπτ αλλο..το κακο ειναι οτι τοβγαλε στην αρχη κ με πειραξε..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι εισαι ατυχος απλα οπως προαναφερθηκε ηταν οι πρωτες εκδοσεις και δημιουργησαν προβλημα.Πιστευω οτι με τις καινουργιες αναβαθμισεις ολα θα πανε καλα!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι εισαι ατυχος απλα οπως προαναφερθηκε ηταν οι πρωτες εκδοσεις και δημιουργησαν προβλημα.Πιστευω οτι με τις καινουργιες αναβαθμισεις ολα θα πανε καλα!!!

 

Αρχικα να τονισω οτι δεν ειναι θεμα αναβαθμισης,αφου διαπιστωσα οτι "βραχυκυκλωνε" οσο ειχα μεσα ενα m2 (9οποιοδηποτε απο τα 3 που διαθετω),κ 2ον το k810 εχει κλεισει σχεδον χρονο,δε νομιζω να υπαρχουν τοσο σοβαρα θεματα λογισμικου που δε ταχουν λυσει,εγω πριν ενα μηνα το πηρα κ τουκανα κ αναβαθμιση. Να μουλεγες για το κ850 οκ..

Την 3η-4η που θα ξερω κ ελπιζω να εχει λυθει ο,τι κ να ειναι θα σας πω την εμπειρια μου,ετσι για να ξερουμε..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει και στα vista. Απλώς δεν έχεις την τελευταία έκδοση του pc suite. Κατέβασέ την από το site της SE.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Πρωτο μου post στο Forum του MyPhone.

Εχω εδω και 6 μηνες το συγκεκριμενο τηλεφωνο με συνδεση Vodafone

μπορω οτι ειναι πολυ καλο,εχει γρηγορο Menu,δεν μου εχει κολλησει ποτε σε συγκηση με το κ750 που ειχα πριν και σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Σε συνεργασια με το iMac και τo Leopard τελειος συνχρονισμος χωρις να τρεξω την σουιτα της Ericsson.

Καλως σας βρηκα λοιπον.:)

Τα λεφτά και τα ψάρια πρέπει να τρώγονται φρέσκα:frog:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Πρωτο μου post στο Forum του MyPhone.

Εχω εδω και 6 μηνες το συγκεκριμενο τηλεφωνο με συνδεση Vodafone

μπορω οτι ειναι πολυ καλο,εχει γρηγορο Menu,δεν μου εχει κολλησει ποτε σε συγκηση με το κ750 που ειχα πριν και σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Σε συνεργασια με το iMac και τo Leopard τελειος συνχρονισμος χωρις να τρεξω την σουιτα της Ericsson.

Καλως σας βρηκα λοιπον.:)

Καλως ηρθες και καλη διαμονη στο myphone! οτι θελεις εδω ειμαστε :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει και στα vista. Απλώς δεν έχεις την τελευταία έκδοση του pc suite. Κατέβασέ την από το site της SE.

 

Που πως???:( πάει μέχρι εκεί... http://www.sonyericsson.com/cws/marketingurlportal?pageid=key.SupportDepartment.Support k τέρμα...:mad:

Αν μπορεί κάποιος ας την ανεβάσει plz :O

Link to comment
Share on other sites

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Γειά.

Πως μπορώ να προσθέσω μια επαφή που να είναι κρυφή; Δηλαδή αφού κάνω μια εγγραφή και αποθήκευση ενός αριθμού τηλεφώνου να την κρύψω απο τη λίστα των ονομάτων που εμφανίζονται πατώντας τη μανέττα προς τα κάτω.

Γίνεται;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,μαλλον το ματιασα το κ810 μου,κ τις τελευταιες μερες που το πενευα εδω,αρχισε να σβηνει μονο του,δλδ εκει που μιλουσα ή κ στο μενου καθως εψαχνα διαφορα,ξαφνικα γινεται ασπρη η οθονη,κλεινει κ ξαναανοιγει,χωρις να ζηταει PIN. Τι μπορει να φταιει,ξερει κανεις?Μηπως η SIM? ειναι 3 ετων. Το 3G τοχω κλειστο,γιατι λενε οτι αν δεν ειναι η ΣΙΜ 3G ,μπορει ναχεις προβλημα. Παιζει ναναι προβλημα υλικου?τοκανα update 2 φορες παντως,δε νομιζω να φταιει λογισμικο. Πειτε καμια γνωμη,δε θελω να μπλεκω με service.

 

μια απο τα ιδια και για μενα! το κινητο δεν το εχω πανω απο δυο μηνες, και σημερα που εψαχνα κατι φωτογραφιες , η οθονη εγινε ασπρη και μετα απο κανα λεπτο επανηλθε.

δεν εχω κανει ποτε update , λετε να χρειαζεται;;:worry: ( kaι τι θα πρεπει να προσεξω σε περιπτωση που κανω update; )

Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Που πως???:( πάει μέχρι εκεί... http://www.sonyericsson.com/cws/marketingurlportal?pageid=key.SupportDepartment.Support k τέρμα...:mad:

Αν μπορεί κάποιος ας την ανεβάσει plz :O

 

Το σωστό link:

http://www.sonyericsson.com/cws/support/products/software/k810i/sonyericssonpcsuite310700enexe?cc=gr&lc=el

 

edit

Τώρα είδα ότι το είχε δώσει και ο apotsi

Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ιδια και για μενα! το κινητο δεν το εχω πανω απο δυο μηνες, και σημερα που εψαχνα κατι φωτογραφιες , η οθονη εγινε ασπρη και μετα απο κανα λεπτο επανηλθε.

δεν εχω κανει ποτε update , λετε να χρειαζεται;;:worry: ( kaι τι θα πρεπει να προσεξω σε περιπτωση που κανω update; )

 

Κοιτα,με μια φορα ισως να μην ειναι κ τιποτα,μια αναβαθμιση βοηθαει, αλλα απο κει κ περα κ μενα ετσι ξεκινησε,κ τελικα μετα δε σταματουσε να συμβαινει αυτο το φαινομενο,δλδ φοβηθηκα μην καει..ασε που ειναι κ σπαστικο να κλεινει συνεχεια! μπες κ κατεβασε απο δω το Update service:

 

http://www.sonyericsson.com/cws/support/products/updateservice/k810i?cc=gr&lc=el

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ok , ευχαριστω πολυ :)

(ειπα να ξεφυγω απο την sharp που εκανε μια επανεκκίνηση την ημερα , και μου εκατσε αρκετα ασχημα το περιστατικο :mad: )

Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια να ρωτησω κατι για ενα προβλημα που αντιμετωπισα σημερα.

Με το κ800 με vodafone οταν μπενω στο ελληνικο yahoo ολα τα βλεπω μια χαρα.Με το κ810ι οτν μπαινω αλλα απο ΤΙΜ στην ιδια σελιδα ολα τα βλεπω ((*&^&%#%&$&^%&*

Στον υπολογιστη κανουμε κωδικοποιηση χαρακτηρων αν δεν μπορουμε να τα δουμε σωστα στο κινητο τι κανουμε?????

Θελω να βλεπω τα mail μου και δεν μπορω...:(

Επειδη ειναι Ελληνικα το κανει αυτο???? γιατι στο google τα βλεπω ολα στα ελληνικα.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το K810 δεν έχει σωστά τα webssessions για όλα τα Ελληνικά δίκτυα.

Ισως με μελλοντική αναβαθμιση λογισμικου.

Link to comment
Share on other sites

ok , ευχαριστω πολυ :)

(ειπα να ξεφυγω απο την sharp που εκανε μια επανεκκίνηση την ημερα , και μου εκατσε αρκετα ασχημα το περιστατικο :mad: )

 

Καλα εκανες,πιστεψε με η κοπελα μου εχει 2 sharp κ το ενα ειναι χειροτερο απο το αλλο,μιλαει κ της κλεινει το μικροφωνο,δλδ δε τηνακουνε οι αλλοι,κανει διαφορα κουλα το ενα ειδικα..

Απο κει κ περα πιστευω οτι τα S.E λογω sony εχουν αυτα τα προβληματα τα οποια λυνονται ομως.

 

ΠΑιδια να ρωτησω κατι για ενα προβλημα που αντιμετωπισα σημερα.

Με το κ800 με vodafone οταν μπενω στο ελληνικο yahoo ολα τα βλεπω μια χαρα.Με το κ810ι οτν μπαινω αλλα απο ΤΙΜ στην ιδια σελιδα ολα τα βλεπω ((*&^&%#%&$&^%&*

Στον υπολογιστη κανουμε κωδικοποιηση χαρακτηρων αν δεν μπορουμε να τα δουμε σωστα στο κινητο τι κανουμε?????

Θελω να βλεπω τα mail μου και δεν μπορω...:(

Επειδη ειναι Ελληνικα το κανει αυτο???? γιατι στο google τα βλεπω ολα στα ελληνικα.

Ευχαριστω

 

με τον explorer του κινητου μπηκες?εγω με τον opera κ με wind μπαινω παντου μια χαρα, αλλα οχι στο yahoo,δεν εχω δοκιμασει,ομως σε αλλα ελληνικα sites..ψαχτο λιγο με τις ρυθμισεις του.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβαθμιση λογισμικου μεσω SEUS (R8BA024) και διαπιστωσα οτι στη γλωσσα γραφης δεν υπαρχει το τυπικο ABC. Mονο ελληνικα-αγγλικα.Αυτο μηπως δυσκολευει και την αναζητηση επαφων στον τηλεφωνικο καταλογο?Τωρα πρεπει να αλλαζεις γλωσσα πιεζοντας παρατεταμενα την διεση, ενω με το τυπικο ABC εβρισκες ολες τις επαφες χωρις να χρειαστει να αλλαξεις γλωσσα.
Link to comment
Share on other sites

 

Το σωστό link:

http://www.sonyericsson.com/cws/support/products/software/k810i/sonyericssonpcsuite310700enexe?cc=gr&lc=el

 

edit

Τώρα είδα ότι το είχε δώσει και ο apotsi

 

Σας ευχαριστω ναστε καλα ;);)

Link to comment
Share on other sites

Γειά.

Πως μπορώ να προσθέσω μια επαφή που να είναι κρυφή; Δηλαδή αφού κάνω μια εγγραφή και αποθήκευση ενός αριθμού τηλεφώνου να την κρύψω απο τη λίστα των ονομάτων που εμφανίζονται πατώντας τη μανέττα προς τα κάτω.

Γίνεται;;

 

Δεν υπάρχει καμία ιδέα;;:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καμία ιδέα;;:confused::confused:

 

Αμα ειναι γκομενα γραφτην "Σιφης", η δικια σου δε θα παρει χαμπαρι..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

χα χα χα... Σίφης... Έγραψες....

 

Μπορείς να την γράψεις και "Νίκος Δουλειά"...

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Απο χτες ειμαι κ εγω ενας ευτυχης κατοχος ενος Κ810!!! Μετα απο αρκετα χρονια συμβιωσης με το σκυλι ΝΟΚΙΑ 6600 αποφασισα να κανω την μεγαλη αλλαγη. Οι πρωτες εντυπωσεις μου ειναι θετικοτατες. Βεβαια εκατσα κ διαβασα τις 65 σελιδες που εχουν γραφτει κ το μονο μου αγχος ειναι πως θα ειναι αυτο το ερημο το βιντεο. Απλα ελπιζω να ειναι καλυτερο απο το βιντεο που τραβαει ενα Ρ990 που εχω. Αυριο θα κανω τις δοκιμες στην καμερα κ ο Θεος βοηθος. Εκτος απο το εορτολογιο κ τον φακο δεν εχουμε τιποτα αλλο για εφαρμογη?

 

(εχω το λογισμικο CXC1250811 R8BA0240 71010 να ψαξω για καινουργια εκδοση ή αδικος κοπος?)

(1998) Siemens C11/Bosch 509/Motorola V3688/Siemens A35/Siemens C55/Nokia 6600/Sony Ericsson P990/Sony Ericsson K810/Sony Ericsson X10 mini/Motorola Defy/Apple iPhone 4S/Apple iPhone 5/Apple iPhone 6/Apple iPhone 6S/Apple iPhone 7 Plus (2017)
Link to comment
Share on other sites

Απο χτες ειμαι κ εγω ενας ευτυχης κατοχος ενος Κ810!!! Μετα απο αρκετα χρονια συμβιωσης με το σκυλι ΝΟΚΙΑ 6600 αποφασισα να κανω την μεγαλη αλλαγη. Οι πρωτες εντυπωσεις μου ειναι θετικοτατες. Βεβαια εκατσα κ διαβασα τις 65 σελιδες που εχουν γραφτει κ το μονο μου αγχος ειναι πως θα ειναι αυτο το ερημο το βιντεο. Απλα ελπιζω να ειναι καλυτερο απο το βιντεο που τραβαει ενα Ρ990 που εχω. Αυριο θα κανω τις δοκιμες στην καμερα κ ο Θεος βοηθος. Εκτος απο το εορτολογιο κ τον φακο δεν εχουμε τιποτα αλλο για εφαρμογη?

 

(εχω το λογισμικο CXC1250811 R8BA0240 71010 να ψαξω για καινουργια εκδοση ή αδικος κοπος?)

 

Καλοριζικο!Εγω ακομα στο service τοχω!

Τι εφαρμογη ειναι αυτη με το φακο?Γενικως παντως,κ οσο εισαι στην εγγυηση μη το πειραζεις,ουτε αναβθμιση μη κανεις αν δεις οτι ειναι οκ οπως ειναι,τοσα χρονια με τα ercisson,εμαθα...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K810

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...