Jump to content

Sony Ericsson K810


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με ποιό πρόγραμμα και τί ρυθμίσεις θα πρέπει να χρησιμοποιήσω για να μετατρέψω ένα video/dvd σε mp4 για να το δώ χωρίς κολλήματα στο K810i ?

 

Δηλαδή διαστάσεις, frame rates, audio settings...κτλ, κτλ... Και αν έχετε κανένα link που να δίνει και οδηγίες, καλό θα ήταν... Αν όχι, και οι ρυθμίσεις μου φτάνουν και κάποιο πρόγραμμα.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι απο e-bay βρισκεις πιο φθηνα.επισης εδώ και εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με ποιό πρόγραμμα και τί ρυθμίσεις θα πρέπει να χρησιμοποιήσω για να μετατρέψω ένα video/dvd σε mp4 για να το δώ χωρίς κολλήματα στο K810i ?

 

Δηλαδή διαστάσεις, frame rates, audio settings...κτλ, κτλ... Και αν έχετε κανένα link που να δίνει και οδηγίες, καλό θα ήταν... Αν όχι, και οι ρυθμίσεις μου φτάνουν και κάποιο πρόγραμμα.

 

Για το k750 είχα διαβάσει στο αντίστοιχο thread και είχα χρησιμοποιήσει αυτό. Δες επίσης καιεδώ.

 

Φαντάζομαι οι ρυθμίσεις για το 810 θα είναι για οθόνη 320χ240 και αντίστοιχα μεγαλύτερο λιγακι bitrate. Λέω να το ψάξω και εγώ μόλις βρώ χρόνο. Αν θέλεις γράψε τι ρυθμίσεις σου έδωσαν ικανοποιητική ποιότητα με λογικό μέγεθος αρχείου.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το γκαντεμιασα, πηγα σημερα να στειλω κατι photos με bluetooth στο laptop και το κινητο εσβησε μονο του και ανοιξε παλι. Παω να ξαναστειλω και ξανα το ιδιο.Λετε να φταινε οι photo?Γιατι εχω στειλει αρκετες με bluetooth και πρωτη φορα μου το εκανε αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το γκαντεμιασα, πηγα σημερα να στειλω κατι photos με bluetooth στο laptop και το κινητο εσβησε μονο του και ανοιξε παλι. Παω να ξαναστειλω και ξανα το ιδιο.Λετε να φταινε οι photo?Γιατι εχω στειλει αρκετες με bluetooth και πρωτη φορα μου το εκανε αυτο.

 

δοκίμασες update???restart????:shifty:

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως φταινε οι photos?Γιατι μου το κανει με 2 συγκεκριμενες, ενω με τις υπολοιπες δεν υπαρχει προβλημα.Αυτο δεν ειναι λιγο περιεργο?
Link to comment
Share on other sites

Μηπως φταινε οι photos?Γιατι μου το κανει με 2 συγκεκριμενες, ενω με τις υπολοιπες δεν υπαρχει προβλημα.Αυτο δεν ειναι λιγο περιεργο?

 

ίσως!αν δεν κάνεις 2-3 δοκιμές όμως δε βγάζεις αποτέλεσμα!!!κάνε restart υπολογιστή κινητό και αν δε δεις κάτι του κάνεις ένα update!!!;):)αλλιώς το στέλνεις σε άλλο κινητό και από εκεί στο pc!!!;):)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι απο e-bay βρισκεις πιο φθηνα.επισης εδώ και εδώ.

 

Μάλλον εννοείς Memory Stick Micro M2. Αυτές παίρνει το κινητό μας. Και απ' ό,τι βλέπω, μιά χαρά την πήρα...

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοείς Memory Stick Micro M2. Αυτές παίρνει το κινητό μας. Και απ' ό,τι βλέπω, μιά χαρά την πήρα...

Μαλλον τις μπερδευω.αν και νομιζω..οτι "ισως" δουλευουν και οι παραπανω.

την κουβεντα ομως τη εκανα..γιατι καποιος ειχε παρει μια καρτα 4gb στα 52 ευρο και γι'αυτο εκανα αυτη την συγκριση :blink:.δεν εχω τιποτα με σενα..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω (μιας και έχω επιδότηση 145ευρώ) ένα καινούργιο κινητό se.Είμαι μεταξύ του k770 του k800 και του k810.Σαν εμφάνιση μ αρέσει περισσότερο το 810. Όμως η διαφορά τιμής είναι αρκετά μεγάλη σε σχέση με τα άλλα δυο (80 με το 770),100 για το 800.Εσείς τι μου προτείνετε?

 

Επισημαίνω ότι τώρα έχω samsung d900

 

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω (μιας και έχω επιδότηση 145ευρώ) ένα καινούργιο κινητό se.Είμαι μεταξύ του k770 του k800 και του k810.Σαν εμφάνιση μ αρέσει περισσότερο το 810. Όμως η διαφορά τιμής είναι αρκετά μεγάλη σε σχέση με τα άλλα δυο (80 με το 770),100 για το 800.Εσείς τι μου προτείνετε?

 

Επισημαίνω ότι τώρα έχω samsung d900

 

ευχαριστώ πολύ

Αφου εχεις προβλημα με την τιμη...παρε χαλαρα το k800i :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο εμενα!

 

Αγορασα εχτες το κ810ί μετα απο παρα πολυ συζητηση στους διαξιφισμους.Εστι εχωντας το 2 μερες σχεδον θα ηθελα να πω κ εγω τις πρωτες μου εντυπωσεις ελπιζοντας να βοηθησω ατομα που σκεφτονται να το αγορασουν.

Το κινητο ειναι παρα μα παρα πολυ καλης κατασκευης εχοντας πολυ καλα υλικα τα οποια δεν τριζουν και δινουν με την πρωτη επαφη την αισθηση μιας συμπαγους κατασκευης.

Η μπαταρια του δεν πεζεται αφου απο εχτες το σκαλιζω και η μπαταρια του τωρα ειναι στο 59% και ειναι μολις η πρωτη της φορτιση.Φανταστητε να στρωσει κιολας!!!!

Τωρα για φωτογραφιες δεν ειμαι ο καταλληλος να κρινω και να καταθεσω την αποψη μου.

Εγω εψαχνα κινητο με πολυ καλη μπαταρια , καλης κατασκευης και ομορφο(γουστα ειναι αυτα) και πιστευω οτι το κ810ι ειναι κορυφη σε αυτους τους τομεις.

Το προτεινω ανεπιφυλακτα.:)

Link to comment
Share on other sites

Εχω τη συσκευη εδω και 6 μερες και ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο τη συνολικη εικονα που μου εχει δωσει μεχρι τωρα. Διαβασα και τις 56 σελιδες αυτου του τοπικ και μπορω να πω οτι μου λυθηκαν αρκετες αποριες.

1)Ευελπιστω το joystic να ειναι πιο ανθεκτικο απο του κ750i που ειχα.

2) Σκεφτομαι να παρω μια m2 1gb το ερωτημα μου ειναι San ή Sony ή μηπως δεν υπαρχει καμια διαφορα?Tο κινητο ειχε μεσα την 128αρα San.

 

kalutera 2gb...egw paizei na parw kai thn 4 ara

oso gia diafores den prepei na uparxoun!:p

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

pedia help!!katevasa to update service to egatestisa ke epeleksa anavathmisi gia k810i.ola kala os edo alla meta akolouthisa kata grama tis odigies mou ipe oti i anavathmisi den ine diathesimi epidi ine idi enimeromeno to logismiko tou kinitou.to provlima ine pos to kinito den anigi.patao to koumpi pano pano alla tipota.sas parakalo voithia
Link to comment
Share on other sites

pedia help!!katevasa to update service to egatestisa ke epeleksa anavathmisi gia k810i.ola kala os edo alla meta akolouthisa kata grama tis odigies mou ipe oti i anavathmisi den ine diathesimi epidi ine idi enimeromeno to logismiko tou kinitou.to provlima ine pos to kinito den anigi.patao to koumpi pano pano alla tipota.sas parakalo voithia

Κι εσυ σε καινουργιο κινητο..αμεσως να κανεις αναβαθμιση :blink:

 

δεν ξερω τι γινεται σε αυτη την περιπτωση.ποτε δεν μου εχει τυχει...πηγαινε'το σε service ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. το τηλεφωνο το εχει ενας στην παρεα και μπορω να πω οτι ειναι αρκετα ωραιο οσο το δουλεψα. εγω εχω ενα sharp V802 και ηρθε η ωρα μετα απο 3 χρονια συμβιωσης να φαει σουταρισμα. Μιας και κανενα απο τα αλλα clam shell της αγορας δεν με ενθουσιαζει εστιασα στο K810i και στο Τ650. εχουν καμια ιδιαιτερη διαφορα σαν τηλεφωνα ή η διαφορα των 100 ευρω οφειλεται μονο στη διαφορετικη σχεδιαση(εντυπωσιακη σιγουρα του Τ650); Οι αποψεις παντως που διαβασα με εχουν κανει να κλεινω προς το Κ....
Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. το τηλεφωνο το εχει ενας στην παρεα και μπορω να πω οτι ειναι αρκετα ωραιο οσο το δουλεψα. εγω εχω ενα sharp V802 και ηρθε η ωρα μετα απο 3 χρονια συμβιωσης να φαει σουταρισμα. Μιας και κανενα απο τα αλλα clam shell της αγορας δεν με ενθουσιαζει εστιασα στο K810i και στο Τ650. εχουν καμια ιδιαιτερη διαφορα σαν τηλεφωνα ή η διαφορα των 100 ευρω οφειλεται μονο στη διαφορετικη σχεδιαση(εντυπωσιακη σιγουρα του Τ650); Οι αποψεις παντως που διαβασα με εχουν κανει να κλεινω προς το Κ....

 

Φιλε μου πάρε Κ810 να μας θυμηθείς....:D

Ακομα και το μενου να μην έχεις συνηθίσει μόλις καταλάβεις τις δυνατότητες δεν γυρνάς πότε πισώ.:lol:

Φτιάξε και εσύ την ζωή σου μπορείς!!

Δείτε το ιστολόγιο μου που ασχολείται με την Τεχνολογία και όχι μόνο!!!

http://misios2.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,θελω να κανω μια ερωτηση. Εκανα πριν απο λιγο update στο k810i και μολις ολοκληρωθηκε και το ανοιξα,δε μου εχει εγκατεστημενη την ελληνικη γλωσσα. Καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,να ρωτησω κατι,πηρα το k810 αυτες τις μερες,κ εχω μια απορια,το κουμπι μουσικης που ειναι στην αριστερη πλευρα οπως κοιταμε το κινητο δεν ρυμθιζεται οπως στο κ750 να ανοιγει ραδιοφωνο?Θελω να το κανω ετσι για να μην πατηθει κατα λαθος κ αρχιζει κ παιζει κ τρωει μπαταρια,βεβαια αυτο δε πατιεται τοσο ευκολο στο στο κ750ι..

Επισης το 3G πως δουλευει?//το ειχα κλεισει για να μην χαλαει μπαταρια ,αλλα επειδη μουδωσε η wind δωρεαν 15 λεπτα βιντεο-κλησεις ειπα νατο δοκιμασω,το ανοιξα λοιπον,ηρθε το σημα κ πατησα βιντεοκληση αλλα τιποτα."προσπαθουσε" να την κανει ομως δε γινοταν?μενω κεντρο αθηνας,λετε να μην εχει καλο σημα κ γι'αυτο να μην παιζει ή θελει καμια ειδικη ρυθμιση?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,να ρωτησω κατι,πηρα το k810 αυτες τις μερες,κ εχω μια απορια,το κουμπι μουσικης που ειναι στην αριστερη πλευρα οπως κοιταμε το κινητο δεν ρυμθιζεται οπως στο κ750 να ανοιγει ραδιοφωνο?Θελω να το κανω ετσι για να μην πατηθει κατα λαθος κ αρχιζει κ παιζει κ τρωει μπαταρια,βεβαια αυτο δε πατιεται τοσο ευκολο στο στο κ750ι..

Επισης το 3G πως δουλευει?//το ειχα κλεισει για να μην χαλαει μπαταρια ,αλλα επειδη μουδωσε η wind δωρεαν 15 λεπτα βιντεο-κλησεις ειπα νατο δοκιμασω,το ανοιξα λοιπον,ηρθε το σημα κ πατησα βιντεοκληση αλλα τιποτα."προσπαθουσε" να την κανει ομως δε γινοταν?μενω κεντρο αθηνας,λετε να μην εχει καλο σημα κ γι'αυτο να μην παιζει ή θελει καμια ειδικη ρυθμιση?

θελει να εχεις ειδική κάρτα,νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,να ρωτησω κατι,πηρα το k810 αυτες τις μερες,κ εχω μια απορια,το κουμπι μουσικης που ειναι στην αριστερη πλευρα οπως κοιταμε το κινητο δεν ρυμθιζεται οπως στο κ750 να ανοιγει ραδιοφωνο?Θελω να το κανω ετσι για να μην πατηθει κατα λαθος κ αρχιζει κ παιζει κ τρωει μπαταρια,βεβαια αυτο δε πατιεται τοσο ευκολο στο στο κ750ι..

Επισης το 3G πως δουλευει?//το ειχα κλεισει για να μην χαλαει μπαταρια ,αλλα επειδη μουδωσε η wind δωρεαν 15 λεπτα βιντεο-κλησεις ειπα νατο δοκιμασω,το ανοιξα λοιπον,ηρθε το σημα κ πατησα βιντεοκληση αλλα τιποτα."προσπαθουσε" να την κανει ομως δε γινοταν?μενω κεντρο αθηνας,λετε να μην εχει καλο σημα κ γι'αυτο να μην παιζει ή θελει καμια ειδικη ρυθμιση?

 

εφ΄οσον το κινητο σου ειχε σημα 3G κ προσπαθουσε να πραγματοποιησει την κληση το πιο πιθανο ειναι να μην ειχε ο αλλος που καλουσες 3G σημα!!τουλαχιστον αυτο συνεβαινε σε μενα οταν προσπαθουσα!!οσο για το κουμπι κ το ραδιοφωνο....βαλε το hands free ανοιξε το ραδιοφωνο κ κλειστο απο το κουμπι αριστερα!!αν το ξαναπατησεις θα ανοιγει στο ραδιοφωνο!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πάρε Κ810 να μας θυμηθείς....:D

Ακομα και το μενου να μην έχεις συνηθίσει μόλις καταλάβεις τις δυνατότητες δεν γυρνάς πότε πισώ.:lol:

Φτιάξε και εσύ την ζωή σου μπορείς!!

 

ακολουθησα την συμβολη σου , και τωρα κραταω στο χερι μου το κ810(ελπιζω να φτιαξω και την ζωη μου σιγα σιγα :lol: )

 

ερωτηση. το κουμπακι του menu, τριζει οταν το παταω. φανταζομαι οτι δεν ειναι φυσιολογικο το εχει κανει σε κανεναν αλλον;

Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

ακολουθησα την συμβολη σου , και τωρα κραταω στο χερι μου το κ810(ελπιζω να φτιαξω και την ζωη μου σιγα σιγα :lol: )

 

ερωτηση. το κουμπακι του menu, τριζει οταν το παταω. φανταζομαι οτι δεν ειναι φυσιολογικο το εχει κανει σε κανεναν αλλον;

Καλησπέρα και μεγιά!Λοιπόν,κι εμένα το έκανε,κι σε ένα άλλο Κ810 φίλης που έλεγξα πριν 5 λεπτά...Οπότε,νομίζω είνα φυσιολογικό,εσύ τι λες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και μεγιά!Λοιπόν,κι εμένα το έκανε,κι σε ένα άλλο Κ810 φίλης που έλεγξα πριν 5 λεπτά...Οπότε,νομίζω είνα φυσιολογικό,εσύ τι λες?

 

λοιπον, μολις εκανα μια μινι επεμβαση. εβαλα λιγο ενα μικρο κατσαβιδακι λιγο στο κουμπι και το εσπρωξα και απο τοτε τριξιμο παρελθον !:D

 

 

ΥΓ: ευχαριστω πολυ:) η μεταβαση απο την σαρπ ειναι καπως αποτομη αλλα που θα παει θα την παλεψουμε:lol:

Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K810

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...