Jump to content

Νοσταλγία για τα παλιά Nokia


Phoenix701
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου χάρισε ένας φίλος ένα 8800 (απλό - ασημί) το οποίο όμως θέλει καλωδιοταινία/οθόνη. Η Νόκια ζητάει τρελά λεφτά. Έχετε κάτι υπόψη σας?

 

εχει κανενα να χαρισει και σε μας?? :p

 

οριστε οθονη

http://www.hamzatel.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2592&category_id=115&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

 

οριστε καλωδιοταινια!

http://www.hamzatel.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2189&category_id=115&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

 

και οριστε πως θα το φτιαξεις ;)

 

edit: καλα πως ειναι ετσι η καλωδιοταινια?!? πιο περιπλοκη δεν μπορουσαν να την κανουν..

 

βασικα τα περνεις αυτα και πας σ ενα μαγαζακι με επισκευες και με 15 ευρω εισαι κομπλε.. συνολικα θα σου ρθει ενα 40αρι.. ποσα σου ζητησε η Νοκια??

Edited by Architekt
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου για τη γρήγορη απάντηση.

Το ανταλλακτικό στη νόκια δίνεται μαζί - καλωδιοταινία κ οθόνη.

Δυστυχώς η καλωδιοταινία που μου προτείνεις είναι για scirocco - κ είναι η "κάτω" καλωδιοταινία όχι αυτή που συνδέεται στην οθόνη.

Η Νοκια θέλει περίπου 4πλάσια απο ότι μου είπες!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω την εκανα την ερωτηση στον τυπο, για ενα Nokia 8850. Να δουμε τι θα μου πει! :)

 

Μου απάντησε ότι μου το στέλνει. Σκέφτομαι να το πάρω και ότι βγει βγήκε.

Link to comment
Share on other sites

Α, καλη φαση!

Για τοσα λιγα χρηματα, ακομα και σκαρτο να βγει νταξ, αξιζε η προσπαθεια.

Βεβαια δεδομενου οτι το 8850 ειναι μεταλλικο και το μεταλλο ως μεταλλο υποθετω πιο δυσκολο στην επεξεργασια, υπαρχουν περισσοτερες πιθανοτητες να βγει μαπα, αλλα και παλι αν βγει καλο? Ποτε δεν ξερεις.

 

Μεταφορικα τζαμπα?

 

Με τετοιες τιμες μηπως ψηνεται κανεις για μια ομαδικη? :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΥΠεριμενω να μου πει ποσο ειναι τα μεταφορικα.

Σε ενδιαφερει η αγορα? αν ειναι να μιλησουμε με πμ.

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι θα εψηνα ενα Τ68 με 8-10 λιρες, (ποσο εχει τελος παντων), αλλα προσπαθω να ειμαι εγκρατης :p

 

Αν και τα μεταφορικα του ειναι all over the place... αλλα εχουν τζαμπα, αλλα εχουν 3ς λιρες, το Ν91 ειχε 30 δολλαρια...! Οποτε μπορει να μην γινεται καν συνδιασμος αντικειμενων.

 

Τελος παντων, περισσοτερο για πλακα το ειπα, αν και το γεγονος οτι σου απαντησε οτι στελνει Ελλαδα ειναι πολυ ενδιαφερον, μπορει ΚΑΠΟΙΑ στιγμη να τσιμπησω κατι (παντα ετσι λεω αλλα τελικα δεν παιρνω τιποτα :( )

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms. Γράφετε με ολόκληρες λέξεις.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οταν λεμε Torx T5 ή Τ6 ειναι σα να λεμε σταυροκατσάβιδο και κατσαβίδι ή είναι να σα λέμε κλειδί Νο18.

 

Ειναι δηλαδή διαφόρων μεγεθών ή το μέγεθος είναι στο Τ-x ;

 

Θέλω εργαλεία για ξεβίδωμα κινητών

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ειναι το μεγεθος, οσο μεγαλυτερος ο αριθμος τοσο μεγαλυτερο σαν εργαλειο.

Το πιο μικρο -νομιζω- ειναι το Τ4.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το 8850 κοστισε 35 δολλαρια με τα μεταφορικα. Αναμενω να ερθει λοιπον να δω τι σοι τηλεφωνο ειναι. Θα σας ανεβασω φωτο μολις παραλαβω.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το 8850 κοστισε 35 δολλαρια με τα μεταφορικα. Αναμενω να ερθει λοιπον να δω τι σοι τηλεφωνο ειναι. Θα σας ανεβασω φωτο μολις παραλαβω.

 

αναμενω! θα με ψηνε να παρω ενα καθως αυτο που εχω ολο προβληματα βγαζει! τωρα για καποιο λογο δεν λειτουργει τ ακουστηκο :mad:

Link to comment
Share on other sites

Κατσε να δουμε τι σοι πραμα θα ειναι αυτο που θα ερθει! Και μυριζομαι οτι δεν εχει ελληνικα στο μενου του. Ρωτησα τον πωλητη αλλα δεν απαντησε...

 

Update: μου απαντησε θετικα στις ερωτησεις μου για ελληνικη γλωσσα στο μενου! Εψαχνε να βρει κανενα που ειχε ελληνικη γλωσσα και οταν βρηκε απαντησε μου φαινεται :)

Edited by derizio
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ρε παιδια εχω ενα 9210i και ειναι γεματο εφαρμογες αλλα ειναι στα ιταλικα. Μηπωσ ξερει κανενας πωσ να αλλαξουμε την γλωσσα

 

Δες εδώ...

 

Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών Symbian^1 / S60 3rd

 

Αλλιώς Nokia Care... ;)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Nokia 6610i έτοιμο!

Καινούργια καπάκια και πληκτρολόγιο, καινούργια μπαταριά (και 2η για κάβα) και πλέον μάχιμο!

 

http://img513.imageshack.us/img513/1019/img0461oh.jpg

Link to comment
Share on other sites

:blink: ..δεν το θυμομουν τοσο ομορφο το 6610! βασικα ειναι κ καλη η φωτο ;) ...πολυ ωραιο!!

 

τι εγινε με το 8850??

Link to comment
Share on other sites

Η φωτο είναι απο το iPhone! :)

Το 8850 το περιμένω απο μέρα σε μέρα θεωρώ. Έχει περάσει αρκετός καιρός, αλλα έρχεται με απλό ταχυδρομείο απο Κίνα. Θέλω να πιστεύω ότι θα φτάσει Ελλάδα!

Link to comment
Share on other sites

Koυκλακι ειναι, σαν καινουριο!

Το πληκτρολογιο γιατι εχει κινεζικα γραμματα αν βλεπω καλα?:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει καποια κινεζικα συμβολα καλα βλεπεις, αλλα ειναι αυθεντικο housing σε πολυ καλη τιμη, οποτε προσωπικα δεν με πειραζει.
Link to comment
Share on other sites

κινεζικα γραμματα ειναι?!? εγω νομιζα πως ηταν γδαρμενο :O ...i know! το iPhone τραβαει υπεροχες φωτο αλλων κινητων! μπορεις να τσεκαρεις και των δικων μου :p

 

φτου φτου μην το ματιασουμε! κουκλι ειναι..

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει καποια κινεζικα συμβολα καλα βλεπεις, αλλα ειναι αυθεντικο housing σε πολυ καλη τιμη, οποτε προσωπικα δεν με πειραζει.

 

Για πες λεπτομερειες.

Δηλαδη ειναι κινεζικο? Αν ειναι κινεζικο και ολα τα κινεζικα ειναι ετσι, τοτε αξιζει 1000%

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και το 8850 σημερα!

 

http://img404.imageshack.us/img404/1041/img0463ku.th.jpghttp://img6.imageshack.us/img6/1461/img0465ot.th.jpghttp://img824.imageshack.us/img824/6578/img0466po.th.jpg

 

Ειναι σε πολυ καλη κατασταση. Δεν εχει γρατζουνιες απλα καποια μικρα χτυπηματα που ομως δεν λειπει χρωμα γιατι μαλλον ειναι βαμμενο απο πανω ολο. Η φωτεινοτητα της οθονης τωρα την μερα ειναι ανυπαρκτη, αναμενω το βραδυ να δω. Ελληνικο μενου εχει κανονικα, καθως και δευτερη μπαταρια, φορτιστη και κατι σαν θηκη που ειναι δωρο. Για τα λεφτα του θα ελεγα οτι ειναι αψογο. Οποιος θελει να το δει και απο κοντα μπορει να με ενημερωσει.

 

Υ.Γ.

Θα ηθελα και ενα 8810 τώρα αλλά οι τιμές τους δεν παίζονται!

Edited by derizio
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...