Jump to content

Νοσταλγία για τα παλιά Nokia


Phoenix701
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oμολογω οτι στο natural χρωμα δεν το πολυπηγαινω, αλλα αυτη η φωτο με εκανε να αναθεωρησω... Αγρια.

Μονο βασιλιας? Αυτοκρατορας θα ελεγα.

8910, και μετα το χαος (8800, 8850, κτλ)

 

edit

Ο ιμα, το γνησιο 8910ι που εχει το ανεβασε στα 700 δολλαρια!! Ημαρτον...

Edited by Enema
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:cry: δυσαρεστα μαντατα απο το Nokia Care :cry::cry:

το προβλημα του 9210 δεν ειναι η μπαταρια, αλλα βραχυκλωνει :cry: κριμα....

 

σκεφτομαι να το δωσω.. οσο το βλεπω σπαραζεται η καρδια μου που δεν μπορω να το λειτουργησω..

Link to comment
Share on other sites

:cry: δυσαρεστα μαντατα απο το Nokia Care :cry::cry:

το προβλημα του 9210 δεν ειναι η μπαταρια, αλλα βραχυκλωνει :cry: κριμα....

 

σκεφτομαι να το δωσω.. οσο το βλεπω σπαραζεται η καρδια μου που δεν μπορω να το λειτουργησω..

 

Κρίμα... Είναι πανέμορφο...

 

Κράτα το για το συλλεκτικό της υπόθεσης... Έχω και γω μη λειτουργικά, αλλά και το 2110 με πρόβλημα που υπάρχουν μόνο για βιτρίνα... Κρίμα είναι να το δώσεις... :(

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω μην το δινεις. Εκτος αν σου λειπουν απεγνωσμενα τα χρηματα.

Πηγαινε το και σε καποιο μαγαζι εκτος απο nokia care αν υπαρχει, να σου πουν και εκεινοι μια γνωμη για το αν φτιαχνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπον, μολις το παρελαβα κιολας.. απο κοντα μου ειπε οτι βραχυκυκλωνει, αλλα δεν μπορει να βρει πιο τρανζιστορακι βραχυκυκλωνει για να δει αν φτιαχνεται... πεισμωσα να το φτιαξω! θα ψαξω για πλακετα... δεν υπαρχει περιπτωση να το δωσω..
Link to comment
Share on other sites

περιμενουμε νεα! και αν το παρεις ανεβασε καμια φωτο ;)

 

αυτο το 8910 ειναι το δικο μ.. ο βασιλιας οπως τ ονομαζω :p

http://img72.imageshack.us/img72/9832/img0520uh.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Ωωωω.... Δεν έπρεπε να το κανείς αυτό... :O :love:

 

P.S.: Will do. ;)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

λοιπον, μολις το παρελαβα κιολας.. απο κοντα μου ειπε οτι βραχυκυκλωνει, αλλα δεν μπορει να βρει πιο τρανζιστορακι βραχυκυκλωνει για να δει αν φτιαχνεται... πεισμωσα να το φτιαξω! θα ψαξω για πλακετα... δεν υπαρχει περιπτωση να το δωσω..

 

εγω ειμαι της αποψης να πας σε κανενα μαγαζι μηπως στο φτιαξει....

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

http://img818.imageshack.us/img818/6378/dsc00072yl.jpg

 

 

σημερα επεσε στα χερια μου αυτο το νοκια 3230(δεν ξερω αμα το θεωρειτε νοσταλγικο παντως για μενα ειναι:D) ειναι σε παρα πολυ καλη κατασταση αλλα εχει ενα προβληματακι...δεν φορτιζει:( τι μπορει να φταει εκτως απο το βισμα που εχει το κινητο?

edit:εχει πολυ χαμηλο σαρ η μου φενεται 0.39?

Edited by impreza_sti
Σμίκρυνση εικόνων

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

οτιδοιποτε παλιο το αγαπας ειναι νοσταλγικο ;)

Νοκια 3250 λοιπον! ειχε περασει απαρατηρητο στην σκια του 6600 αλλα ειχε πολυ καλες δυνατοτητες! εγω θυμαμαι το WRC Rally που ειχε :p

 

αν δεν φορτιζει μαλλον χαλασμενη μπαταρια.. λειτουργει η μπαταρια του? αν λειτουργει, μαλλον φορτιστης..

σηνυθως αυτες οι συσκευες ειχαν μικρο σαρ! και το 7650 που εχω τσεκαρει εχει 0.35..

Link to comment
Share on other sites

οτιδοιποτε παλιο το αγαπας ειναι νοσταλγικο ;)

Νοκια 3250 λοιπον! ειχε περασει απαρατηρητο στην σκια του 6600 αλλα ειχε πολυ καλες δυνατοτητες! εγω θυμαμαι το WRC Rally που ειχε :p

 

αν δεν φορτιζει μαλλον χαλασμενη μπαταρια.. λειτουργει η μπαταρια του? αν λειτουργει, μαλλον φορτιστης..

σηνυθως αυτες οι συσκευες ειχαν μικρο σαρ! και το 7650 που εχω τσεκαρει εχει 0.35..

 

δυστυχως δεν πρεπει να ειναι η μπαταρια γιατι εχω 2 και τις φορτιζω με το 6120c...ουτε πιστευω οτι ειναι ο φορτιστης μιας και οταν βαζω να φορτισω ενα παλαιο 3210 κανει ενα θορυβο το κινητο(παρολο που δεν δειχνει οτι φορτιζει :cry:)..

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενας τροπος να κανω το 3650 να συνελθει χωρις να το παω στην nokia? αναβω βγαζει λευκη οθονη με το λογοτυπο της nokia σβηνει και ξανα το ιδιο μεχρι που σβηνει τελειως..δοκιμασα *,3,πρασινο τιποτα!
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενας τροπος να κανω το 3650 να συνελθει χωρις να το παω στην nokia? αναβω βγαζει λευκη οθονη με το λογοτυπο της nokia σβηνει και ξανα το ιδιο μεχρι που σβηνει τελειως..δοκιμασα *,3,πρασινο τιποτα!

 

ακριβως το ιδιο προβλημα με το 9210 μ... βραχυκυκλωμενη πλακετα μου παν εμενα.. τα συμπερασματα δικα σου..

και σε Nokia Care δε νομιζω να μπορουν να σου κανουν κατι.. εμενα παντως δεν μου καναν! :(

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σε λίγο θα ποστάρω φώτο από το απόκτημα να μου πείτε γνώμες !

Ειμαι λίγο εκνευρισμένος οπότε θα τις βάλω πιο μετά να είμαι πιο ήρεμος.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και μενα μολις μου ρθε το νεο μου αποκτημα..! Nokia 8600 Luna... εχω μεινει με το στομα ανοιχτο!! :shock: ....εχει απιστευτη ποιοτητα!! καμια σχεση με οτι ηξερα μεχρι στιγμης!! καλυτερης απο το 8800 το απλο...

οι φωτο δεν δειχνουν ουτε το ενα τριτο της συσκευης! οποιος το χει ποιασει στα χερια του θα καταλαβει... χαλαλι τελικα τα χρηματα! ακομα και τα διπλασια θα εδινα τωρα που το βλεπω απο κοντα... ευτυχως ειναι και σε αριστη κατασταση :D

μετα το καθαρισμα θα χει κ φωτο ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πρώτα από όλα σας χρωστάω τη συλλογή μου ( 3η ή 4η κατά σειρά. Μαζεύω μαζεύω και μετά συχτιρίζω και τα δίνω )

 

http://i49.tinypic.com/1qstuq.jpg

 

Μικρή αλλά με κάποια ενδιαφέροντα κομμάτια.

 

 

Τώρα στο απόκτημα:

 

Ηταν αυτή η αγγελία:

http://www.ricardo.gr/buy/%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE-%CF%83%CF%84%CE%B1%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%AE-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1/kinita-tilefona/siemens/siemens-sl-45-%CF%84%CE%BF-%CE%BD%CE%BF-1-%CF%83%CF%85%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF-%CF%84%CE%B7%CF%83-siemens/v/an672789048/

 

 

Παρέλαβα αυτό:

 

http://img37.imageshack.us/img37/9608/161hor6.jpg

http://img221.imageshack.us/img221/9744/261gunru.jpg

http://img338.imageshack.us/img338/6464/28cj8xz.jpg

 

Yπόψην ότι οι φωτογραφίες τραβήχθηκαν κατόπιν εξονυχιστικού de-μπίχλιν καθώς δε θέλετε να ξέρετε πώς ήταν πριν.

 

Έχουμε και λέμε. Γρατζουνισμένη οθόνη σε μεγάλο βαθμό. Μπαταρία που δε κουμπώνει σωστά και αφήνει μεγάλο χάσμα και θέλει ιδιαίτερα μεγάλη πίεση για να μπει δηλαδή η το σασί έχει στρεβλώσει ή η μπαταρία. Επίσης το δεξί πλήκτρο επιλογής θέλει δυνατή πίεση για να αποκριθεί !

 

Πάμε όμως τώρα στο σούπερ κλου της υπόθεσης. Η αγγελία λέει για το Νο1 συλλεκτικό της Μίζενς SL45i ήηηη μηπως όχι ;

 

http://i47.tinypic.com/2crsp7b.jpg

 

Mήπως τελικά μιλάμε για ένα "απλό" 42άρι ;

 

Ντάξ δεν περιμένω θαύματα με 35 ευρώ αλλά νιώθω και λίγο @$$@ να μου πωλούν 42άρι για 45άρι.

 

 

Εσείς πώς το βλέπετε, αξίζει αρνητικής αξιολόγησης ;

Edited by impreza_sti
Σμίκρυνση εικόνων

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

βαλε το ιμει εδω

http://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinr

να δεις τι θα σου εμφανισει.. αν σ εμφανισει 42, κτυπα μια αρνητικη... βασικα επικοινωνησε με τον πωλητη, ισως σου στειλει αλλο αν ειναι 42 ;) αυτοι αποφευγουν τις αρνητικες σαν το διαβολο το λιβανι..!

Link to comment
Share on other sites

Παύλο (σωστά θυμάμαι;), χαλαρά αρνητική αξιολόγηση... Aυτό ήταν κλεψιά, αλλά anyway... Mε γειά!

 

Θοδωρή αναμένουμε εικόνες!!!

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Σωστά θυμάσαι ( δε γνωρίζω όμως το δικό σου ! ).

Η αρνητική είναι σίγουρη απλά βαριέμαι το όλο σκηνικό ρε παιδιά. Τι να λέμε. Και να πάρω πίσω τα χρήματά μου, άντε συνενοήσου να στα επιστρέψει, να του το στείλεις και όλο το συρφετό συνομιλιών.

 

Δυστυχώς πρέπει να προβώ σε ενέργειες τέτοιες, την ώρα που θα ήθελα να πειράζω το νεότερο απόκτημα.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σωστά θυμάσαι ( δε γνωρίζω όμως το δικό σου ! ).

Η αρνητική είναι σίγουρη απλά βαριέμαι το όλο σκηνικό ρε παιδιά. Τι να λέμε. Και να πάρω πίσω τα χρήματά μου, άντε συνενοήσου να στα επιστρέψει, να του το στείλεις και όλο το συρφετό συνομιλιών.

 

Δυστυχώς πρέπει να προβώ σε ενέργειες τέτοιες, την ώρα που θα ήθελα να πειράζω το νεότερο απόκτημα.

 

Xρήστος...!

 

O κυριότερος λόγος που προτιμώ αγορές face to face, κυρίως μαγαζάκια... 'Eχω την δυνατότητα να δω αμέσως τι ψωνίζω... Aλλά είναι και που θα πέσεις... Δεν είναι όλοι ίδιοι...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Nα σου πω και εγώ προτιμώ το myphone που ξέρεις και το προφίλ των χρηστών και που δεν είναι εδώ για να πουλάνε αποκλειστικά.

Τι να πεις Χρήστο. Θα επικοινωνήσω αύριο μαζί του. Ευχαριστώ πάντως τον αρχιτεκτ για την πρόταση και ας έγινε αυτό. Το λέω γιατί ξέχασα να το αναφέρω νωρίτερα.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

http://img838.imageshack.us/img838/9113/57141515.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

πανεμορφο και απολυτα στιβαρο!! παντως ειναι το πρωτο τηλεφωνο που βλεπω να ξεβαφει το μαυρο και να γινεται χρωμιο!! δεξια και αριστερα του πληκτρολογιου κανονικα ειναι μαυρο, αλλα εχει ξεβαψει και εχει γινει νικελενιο..!!! :wacko: δεν υπαρχει αυτο..

 

τιποτα δεν κανει zerow.. μακαρι να το ξερα και γω... αξιολογησε τους ομως αρνητικα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...