Jump to content

Νοσταλγία για τα παλιά Nokia


Phoenix701
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πρόσφατα βρήκα από αγγελία 8850. Δεν το είχα ποτέ μέχρι που ήρθε η ώρα να γίνει δικό μου.

Όχι στην κατάσταση που θα ήθελα βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρόσφατα βρήκα από αγγελία 8850. Δεν το είχα ποτέ μέχρι που ήρθε η ώρα να γίνει δικό μου.

Όχι στην κατάσταση που θα ήθελα βέβαια.

 

προκειται για ενα παλιο και ευαισθητο κινητο! με το παραμικρο μπαρουλιαζει η γρατζουνιεται.. σπανια θα βρεις καποιο σε καλη κατασταση! και αν βρεις θα ναι πανακριβο...

ποσο το βρηκες εσυ αν επιτρεπεται??

Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα για το μαυρο 8910, χλωμο! μονο στο natural titan αν το βρεις.. για μαυρο μπορει να πετυχεις το 8910i, αλλα σε τσουχτερη τιμη..

 

Thanks για την απάντηση. :) Χμ.. Αν και μου γυρίζει το στομάχι όταν βλέπω το συγκεκριμένο χρώμα, καλύτερα σε αυτό, παρά καθόλου.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Thanks για την απάντηση. :) Χμ.. Αν και μου γυρίζει το στομάχι όταν βλέπω το συγκεκριμένο χρώμα, καλύτερα σε αυτό, παρά καθόλου.

 

ναι, αλλα τα ξεφλουδισματα του φαινονται σε πολυ μικροτερο βαθμο σε σχεση με το μαυρο! ξερω απο πρωσοπικη εμπειρια :p ασε που αυτο ειναι το φυσικο χρωμα του τιτανιου..

Link to comment
Share on other sites

Θα τα δίνατε ;

 

http://www.ima-shop.com/product_info.php?cPath=21&products_id=763

 

Βρήκα και ενα sl42i στο amazon.de καινουργιο και καλα στα 120

 

Μπορφ, αξίζει ;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα τα δίνατε ;

 

http://www.ima-shop.com/product_info.php?cPath=21&products_id=763

 

Βρήκα και ενα sl42i στο amazon.de καινουργιο και καλα στα 120

 

Μπορφ, αξίζει ;

 

αν το εβρησκες 120 ευρω χαμηλοτερα θα το περνες?? το βρηκα σε αγγελια με 30 ευρω.. θα σου στειλω με πμ την αγγελια...

Link to comment
Share on other sites

50 ευρώ το πήρα έψαξα για

 

Έψαξα για καπακια αλλά τίποτα.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

50 ευρώ το πήρα έψαξα για

 

Έψαξα για καπακια αλλά τίποτα.

 

καπακια? καταρχην το 8850 δεν παιρνει προσοψεις, θελει λυσιμο ολο το σασι.. τα καλυματα τα χω βρει σ ενα μαγαζι της πατρας και τα δινε 80 ευρω! ολοκαινουργια στο κιτρινισμενο κουτι τους.. αλλα δεν ψηθηκα να τα παρω γιατι το δικο μου 8850 δεν εχει και μεγαλο εμφανισιακο προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

τα καλυματα τα χω βρει σ ενα μαγαζι της πατρας και τα δινε 80 ευρω! ολοκαινουργια στο κιτρινισμενο κουτι τους.. αλλα δεν ψηθηκα να τα παρω γιατι το δικο μου 8850 δεν εχει και μεγαλο εμφανισιακο προβλημα..

 

'Aσε που και τα 80 είναι κομμάτι πολλά για κομμάτια 10ετίας...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βλέπω στη διαδικασία εγγραφής στο ricardo ότι θέλει και διεύθυνση ώστε να γίνει αποστολή κωδικού για την εγγραφή !

 

Έχεις κανείς λογαριασμό για να κάνει αντί εμού την αγορά γιατί μέχρι να έρθει η επιστολή με τα ΕΛΤΑ θα έχει κλείσει η δημοπρασία.

Φυσικά να του κάνω κατάθεση σε λογαριασμό!

 

Εdit: Βρήκα δότη, i'll get it !

Edited by zerow

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλα τα ξεφλουδισματα του φαινονται σε πολυ μικροτερο βαθμο σε σχεση με το μαυρο! ξερω απο πρωσοπικη εμπειρια :p ασε που αυτο ειναι το φυσικο χρωμα του τιτανιου..

 

Χαχα :lol: Θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου και θα αρχίσω το ψάξιμο για μπεζ/κρεμ ή όπως αλλιώς λέγεται αυτό το χρώμα. Και όχι για το i, το απλό. Πρέπει να είναι με μονόχρωμη οθόνη.. :O

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Χαχα :lol: Θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου και θα αρχίσω το ψάξιμο για μπεζ/κρεμ ή όπως αλλιώς λέγεται αυτό το χρώμα. Και όχι για το i, το απλό. Πρέπει να είναι με μονόχρωμη οθόνη.. :O

 

ποσο συμφωνω! αφου ειναι σχεδιασμενο για μικρη μονοχρωμη! οχι για εγχρωμη.. η εγχρωμη του 8910i ειναι αθλια.. να χεις στο μυαλο σου οτι κατα 90% θα βρεις με κομμενη καλωδιοταινια! αν βρεις..

Edited by impreza_sti
Chatting
Link to comment
Share on other sites

ποσο συμφωνω! αφου ειναι σχεδιασμενο για μικρη μονοχρωμη! οχι για εγχρωμη.. η εγχρωμη του 8910i ειναι αθλια.. να χεις στο μυαλο σου οτι κατα 90% θα βρεις με κομμενη καλωδιοταινια! αν βρεις..

 

Αθήνα που είμαι έχει πολλά "μαγαζάκια" και μαγαζάκια με μεταχειρισμένα. Οπότε πιστεύω οι πιθανότητες αυξάνονται. ;) Αυτή η καλωδιοταινία υπάρχει στα Nokia Care ή θα ψάχνομαι με πατέντες; :worry: ( Δεν το έχω να ανοίγω και να φτιάχνω τα κινητά μόνος μου :( ) Επίσης, για το συγκεκριμένο κινητό, ποιά θεωρείται σαν φυσιολογική τιμή;..

 

P.S.1: Νομίζω σε ένα μαγαζί στην Ομόνοια είχα δει ένα κρεμ σε μια βιτρίνα..

P.S.2: Έχω ένα 7110, που φορτίζει κανονικά, αλλά όταν βάζω κάρτα sim οποιουδήποτε παρόχου και κάνω το power on, μου βγάζει μήνυμα: "Sim card not accepted".. Ξέρουμε τι μπορεί να φταίει;..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αθήνα που είμαι έχει πολλά "μαγαζάκια" και μαγαζάκια με μεταχειρισμένα. Οπότε πιστεύω οι πιθανότητες αυξάνονται. ;) Αυτή η καλωδιοταινία υπάρχει στα Nokia Care ή θα ψάχνομαι με πατέντες; :worry: ( Δεν το έχω να ανοίγω και να φτιάχνω τα κινητά μόνος μου :( ) Επίσης, για το συγκεκριμένο κινητό, ποιά θεωρείται σαν φυσιολογική τιμή;..

 

P.S.1: Νομίζω σε ένα μαγαζί στην Ομόνοια είχα δει ένα κρεμ σε μια βιτρίνα..

P.S.2: Έχω ένα 7110, που φορτίζει κανονικά, αλλά όταν βάζω κάρτα sim οποιουδήποτε παρόχου και κάνω το power on, μου βγάζει μήνυμα: "Sim card not accepted".. Ξέρουμε τι μπορεί να φταίει;..

η τιμη του 8910 εξαρταται απο την κατασταση του! ενα σε καλη κατασταση θα μπορουσε να κανει γυρο στα 80.. πανω απο 100 ειναι παρα πολλα σε οσο καλη κατασταση και αν ειναι..

 

η καλωδιοταινια δεν μπορει να φτιαχτει! ο μηχανισμος του 8910 ειναι τοσο αψογος που αν ανοιχτει δεν ξανακλεινει! ευτυχως εχει bluetooth ;)

 

το 7110 δεν μπορει να διαβασει τις νεες σιμ! αααααν εχεις καμια προιστορικη προ του 2003 δοκιμασε μ αυτην..

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει περιπτωση να μην φτιαχνεται. Πως δηλαδη το συναρμολογησαν την πρωτη φορα, με μαγικα? :p Αποκλειεται καινουρια συσκευη να μην ειναι επισκευασιμη λογω σχεδιασμου.... Απλα δεν μπορουμε εμεις λογω ελλειψης εργαλειων, πειρας, οδηγιων, υπομονης....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Πήρα ένα παροπλισμένο E65 απ΄την αδερφή μου.Αξίζει ν'ασχοληθώ?Δεν έχει τίποτα μόνο τα καπάκια θ'αλλάξω έτσι για να φαίνετια καινούργιο.
Link to comment
Share on other sites

επεσε στα χερια μου ενα παλαιο 3210 αλλα ειναι σε χαλια κατασταση εξωτερικα και εχει κομενα πινακια στο - που ενονετε με την μπαταρια...μηπως ξερετε τι καλαι θελει για να κολισω καινουργια και τι κολιτιρι?μιπως εχετε κανενα βιντεο απο τετοια επισκευη?:wacko:

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

επεσε στα χερια μου ενα παλαιο 3210 αλλα ειναι σε χαλια κατασταση εξωτερικα και εχει κομενα πινακια στο - που ενονετε με την μπαταρια...μηπως ξερετε τι καλαι θελει για να κολισω καινουργια και τι κολιτιρι?μιπως εχετε κανενα βιντεο απο τετοια επισκευη?:wacko:

 

Eίχα κάνει κάτι αντίστοιχο σε ένα Nokia 2100...Aπλά ''σφήνωσε'' λίγο καλώδιο στο pin που λείπει και δες αν δουλεύει...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Eίχα κάνει κάτι αντίστοιχο σε ένα Nokia 2100...Aπλά ''σφήνωσε'' λίγο καλώδιο στο pin που λείπει και δες αν δουλεύει...

 

δυστυχως τελικα δεν ειναι κομενα αλλα ξεκολιμενα τελειως :wacko: και επισης πρεπει να εχω χαλασμενο φορτιστει..αλλα θα κανω μια προσπαθεια να δω τι μπορει να καταφερω

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

η τιμη του 8910 εξαρταται απο την κατασταση του! ενα σε καλη κατασταση θα μπορουσε να κανει γυρο στα 80.. πανω απο 100 ειναι παρα πολλα σε οσο καλη κατασταση και αν ειναι..

 

η καλωδιοταινια δεν μπορει να φτιαχτει! ο μηχανισμος του 8910 ειναι τοσο αψογος που αν ανοιχτει δεν ξανακλεινει! ευτυχως εχει bluetooth ;)

 

το 7110 δεν μπορει να διαβασει τις νεες σιμ! αααααν εχεις καμια προιστορικη προ του 2003 δοκιμασε μ αυτην..

 

80€, ε; Χμ.. Ολο και κάποιο "παζάρι" θα γίνει. Καλά, δε θα χαλαστώ και πολύ αν δεν επισκευάζεται η καλωδιοταινία. Είναι απωθημένο και πρέπει να αγοραστεί. :P Δεν τις διαβάζει;;; Όχι ρε @#€%&!!! :mad: Και όλες οι κάρτες μου είναι το πολύ 3 χρονών... Τέλος πάντων, στη συλλογή έχει μπει έτσι κι αλλιώς. :)

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms. Γράφετε με ολόκληρες λέξεις.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

80€, ε; Χμ.. Ολο και κάποιο "παζάρι" θα γίνει. Καλά, δε θα χαλαστώ και πολύ αν δεν επισκευάζεται η καλωδιοταινία. Είναι απωθημένο και πρέπει να αγοραστεί. :P Δεν τις διαβάζει;;; Όχι ρε @#€%&!!! :mad: Και όλες οι κάρτες μου είναι το πολύ 3 χρονών... Τέλος πάντων, στη συλλογή έχει μπει έτσι κι αλλιώς. :)

 

ετσι μπραβο ;) νομιζω πως αξιζει σαν συσκευη... και μην σκας για την καλωδιοταινια, υπαρχει κ bleutooth!

 

δυστυχως δεν θα χεις την ευκαιρια να το λειτουργησεις τοτε...

Link to comment
Share on other sites

ετσι μπραβο ;) νομιζω πως αξιζει σαν συσκευη... και μην σκας για την καλωδιοταινια, υπαρχει κ bleutooth!

 

δυστυχως δεν θα χεις την ευκαιρια να το λειτουργησεις τοτε...

 

Κρίμα.. :( Anyway, σχεδόν τσάμπα το είχα πάρει, οπότε μικρό το κακό. 8910, here I come! :-P

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

περιμενουμε νεα! και αν το παρεις ανεβασε καμια φωτο ;)

 

αυτο το 8910 ειναι το δικο μ.. ο βασιλιας οπως τ ονομαζω :p

http://img72.imageshack.us/img72/9832/img0520uh.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Δεν τις διαβάζει;;; Όχι ρε @#€%&!!! :mad: Και όλες οι κάρτες μου είναι το πολύ 3 χρονών... Τέλος πάντων, στη συλλογή έχει μπει έτσι κι αλλιώς. :)

 

'Aρα αν το βρω, πως θα το λειτουργίσω; Πέρα του παιχνιδιού εννοώ...

 

Πανέμορφο το άτιμο το 8910! Aχχχχ...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...