Jump to content

Νοσταλγία για τα παλιά Nokia


Phoenix701
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά εγώ έχω ένα 3210 το θυμάστε? Ηταν σε άριστη κατάσταση μέχρι πριν λίγες ημέρες που η μικρή μου ξαδέλφη το πέταξε κάτω και τώρα δεν ανοίγει..

τι να κάνω? και το είχα για δεύτερο μετα φυσικά το alcatel one touch view που είναι τέλειο κινητό και το έχω σαν πρώτο εδώ και 5 χρόνια και ελπίζω να το κρατήσω άλλο τοσο και άλλο τόσο:) .Το 3210 λοιπόν τώρα ράγισε λιγάκι η οθόνη αλλά δεν έχω να δώσω λεφτά να το φτιάξω..δεν υπάρχει κάποια άλλη λύση να δουλέψει στο τσαμπέ? :D

Σας παρακαλώ βοηθήστε αν γνωρίζετε γιατί για μένα ήταν εργαλείο σαν αυτό το κινητό δεν συναντάς τις σημερινές ημέρες !!!

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

.Το 3210 λοιπόν τώρα ράγισε λιγάκι η οθόνη αλλά δεν έχω να δώσω λεφτά να το φτιάξω..δεν υπάρχει κάποια άλλη λύση να δουλέψει στο τσαμπέ? :D

!!!

 

Όχι,τι άλλη λύση να υπάρχει; Το μοντέλο χρειάζεται απαραιτήτως επισκευή...

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ βοηθήστε αν γνωρίζετε γιατί για μένα ήταν εργαλείο σαν αυτό το κινητό δεν συναντάς τις σημερινές ημέρες !!!

 

στο 9volto οπου και πιστευα πως θα σου εβρισκα κατι που να σε βοηθησει, τελικα δε καταφερα κατι.:(

κανε μια βολτα απο τα καταστηματα γυρω απο την ομονοια (αν σε βολευει) και ρωτα.;)

ολο και κατι θα βρεις.:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείτε να αντιληφθείτε βρε παιδιά ότι το καλύτερο κινητό που κατασκευάστηκε ποτέ είναι το 6310ι ? Εχω πάρει δεκάδες τηλέφωνα μετά από αυτγό. Ποτέ δεν αναπόλησα άλλο τηλέφωνο, και το βγάζω πολλές φορές από το αυτοκίνητό μου και το χρησιμοποιώ. Μία φορά πήγα επεγγελματικό υαξίσι στην Ιταλία, και ξέχασα τον φορτιστή μου. Εβγαλα όλο το ταξίδι με επιστροφή 6 μέρες μιλώντας πολύ και έσβησε μόλις μπήκα σπίτι μου. Αυτά!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείτε να αντιληφθείτε βρε παιδιά ότι το καλύτερο κινητό που κατασκευάστηκε ποτέ είναι το 6310ι ? Εχω πάρει δεκάδες τηλέφωνα μετά από αυτγό. Ποτέ δεν αναπόλησα άλλο τηλέφωνο, και το βγάζω πολλές φορές από το αυτοκίνητό μου και το χρησιμοποιώ. Μία φορά πήγα επεγγελματικό υαξίσι στην Ιταλία, και ξέχασα τον φορτιστή μου. Εβγαλα όλο το ταξίδι με επιστροφή 6 μέρες μιλώντας πολύ και έσβησε μόλις μπήκα σπίτι μου. Αυτά!!

υπαρχει αγγλικο site που αναλαμβανει να προμηθευσει πελατες με ολοκαινουρια 6310i.

χωρις αμφιβολια ηταν και ειναι μια εξαιρετικη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Se ti timi?

 

Pio einai to site

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Se ti timi?

Pio einai to site

http://www.nokia6310i.co.uk/

βρηκα αυτο για οποιον ενδιαφερεται...

το ειχα ανεβασει στο επισημο θεμα του 6310/6310i.;)

Link to comment
Share on other sites

Από χτές είμαι ένας πανευτυχής κάτοχος ενός νόκια 2110 σε χρώμα ξύλου.

Είναι εντελώς αγρατζούνιστο, εκτός από μερικά μικρά σημαδάκια στην πλάτη της μπαταρίας.

Δουλεύει κανονικότατα, η μπαταρία του έχει πολύ μικρή διάρκεια(μόλις 2-3 ώρες αναμονής) αλλά το πιο εντυπωσιακό είναι το σήμα του!!!Είναι απίστευτα ισχυρό.

Α, ρε, κάποτε η νόκια ήξερε να φτιάχνει κινητά...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Από χτές είμαι ένας πανευτυχής κάτοχος ενός νόκια 2110 σε χρώμα ξύλου.

Είναι εντελώς αγρατζούνιστο, εκτός από μερικά μικρά σημαδάκια στην πλάτη της μπαταρίας.

Δουλεύει κανονικότατα, η μπαταρία του έχει πολύ μικρή διάρκεια(μόλις 2-3 ώρες αναμονής) αλλά το πιο εντυπωσιακό είναι το σήμα του!!!Είναι απίστευτα ισχυρό.

Α, ρε, κάποτε η νόκια ήξερε να φτιάχνει κινητά...

 

Με γεια!!

Κι εγω έχω 2 2110 (το ενα νεκρό) αλλα χωρίς τη πρόσοψη ξύλου.

Και επίσης 2 Νκ5.1 της αγγλικής Orange που ήταν το όνομα για το 2130 ή 2146 και δουλεύει στα 1800Mhz.

'Εχω καιρό να παίξω μαζί τους και φοβάμαι οτι οι μπαταρίες θα ναι τελείως dead. :(

Link to comment
Share on other sites

Πωπω!! Ωραίος ddr2! Πόσο το πήρες αν επιτρέπεται;

Ευχαριστώ παιδιά:)

 

Λοιπόν, μου το χάρισε ένας φίλος μου που το βρήκε από έναν γείτονά του, ο οποίος ετοιμαζόταν να το πετάξει στα σκουπίδια.

Και επειδή ο φίλος μου ξέρει την τρέλα μου, μου το έφερε χτες:):)

 

Φορτιστή nokia φυσικά έχω και η μπαταρία του ευτυχώς είναι σε αρκετά καλή κατάσταση, από ότι διαπιστώνω.(ήδη το έχω φορτίσει 2 φορές και αρχίζει να ξυπνάει κάπως)

 

Το τηλέφωνο δεν διαθέτει ούτε καν ρολόι, ούτε καν τη γνωστή εικόνα της νόκια κατά την έναρξη, αλλά έχει μνήμη για 125 ονόματα στο τηλέφωνο:D και το σήμα του είναι ,χωρίς υπερβολές, το καλύτερο που έχω ποτέ δεί σε κινητό(βέβαια, το sar πρέπει να είναι πολύ υψηλό).

 

Αργότερα θα ανεβάσω και μερικές πιο κολακευτικές φώτο

 

Μερικές φώτο ακόμα.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Thanks ddr2 για τις φωτος .:)

Καλα εκανες και το εσωσες απο τα σκουπιδια ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Thanks ddr2 για τις φωτος .:)

Καλα εκανες και το εσωσες απο τα σκουπιδια ;)

 

Και εγώ thx για τη συγχώνευση:)

Κρίμα θα ήταν να πάει στα Ανω Λιόσια:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Απο τα αγαπημενα μου,τα οποια δεν θα δωσω ποτε :O

 

http://img69.imageshack.us/img69/919/image09sz6.jpg http://img76.imageshack.us/img76/7008/image10dw2.jpg http://img76.imageshack.us/img76/2583/image11mq4.jpg

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αν τα είχα δεν θα τα έδινα ποτέ:love::love:, ειδικά την μπανάνα(8110 ε?:))

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αν τα είχα δεν θα τα έδινα ποτέ:love::love:, ειδικά την μπανάνα(8110 ε?:))

 

ακριβως ! :)

ή αλλιως ,the matrix phone :happy:

(το εχω του κουτιου ,1-2 φορες το λειτουργησα )

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ή αλλιως ,the matrix phone :happy:

 

Nαι μπράβο!Είχε γίνει χαμός τότε!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αν τα είχα δεν θα τα έδινα ποτέ:love::love:, ειδικά την μπανάνα(8110 ε?:))

Το 8110i το εχω με το κουτί του σε αρκετά καλή κατάσταση με καινούργια μεγάλη μπαταρία (την μικρή την είχε στην συσκευασία του) και μια οινοπνευματί καινούργια πρόσοψη.Μέχρι και τα original hands free εχω.Δεν ξερω αλλά που πολύ μου άρεσε και μου αρέσει αυτό το τηλέφωνο.Μου φένεται θα το ξαναβάλω σε λειτουργία.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

το 8110 ειναι οντως εξαιρετικο.

ειχε (και εχει) πολυ ομορφο σχεδιασμο και πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης.

και οντως ειχε κανει παταγο με το matrix.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το πρωτο μου κινητο ηταν ενα 1610 nokia.Το προβλημα ειναι οτι η μπαταρια παρεδωσε ψυχη και πνευμα προ ετων.Ξερετε που θα βρω μπαταρια επειδη το νοσταλγω και επειδη εχει ευδιακριτα πληκτρα για τον πατερα μου.
Link to comment
Share on other sites

yes!!!

 

Σημερα μετα απο πολυ ψαξιμο (ξανα)πηρα το πολυαγαπημενο μου 7110.

Παιδια, αψεγαδιαστο!! Το μονο "προβλημα" ειναι ο μηχανισμος που κατεβαζει το πορτακι. Αλλα αυτη ειναι και η Αχιλλειος φτερνα του συγκεκριμενου μοντελου...

 

30 ευρω μου κοστισε

 

Να βρω και μια μπαταρια bps2 (τη 1000αρα τη λεπτη) και θα ειμαι ετοιμος.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όντως η αχχίλεια πτέρνα του 7110 ήταν το πορτάκι, αλλά μετά από πολύ μελέτη και υπομονή βρήκα το ''κουμπί του''το επισκεύασα και είναι άψογο.Επίσης δεν περίμενα αυτή η συσκευή να μην υποστηρίζει Ε GSM πράγμα που έκανε το 8210 που παρουσιάστηκε την ίδια περίπου χρονική περίοδο.
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Όντως η αχχίλεια πτέρνα του 7110 ήταν το πορτάκι, αλλά μετά από πολύ μελέτη και υπομονή βρήκα το ''κουμπί του''το επισκεύασα και είναι άψογο.Επίσης δεν περίμενα αυτή η συσκευή να μην υποστηρίζει Ε GSM πράγμα που έκανε το 8210 που παρουσιάστηκε την ίδια περίπου χρονική περίοδο.

 

Θύμισέ μου λίγο τι είναι το e gsm??

Υπηρεσίες δικτύου?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...