Jump to content

Νοσταλγία για τα παλιά Nokia


Phoenix701
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωστο? Για πες λιγα παραπανω... φτιαχνεται με λιγα λεφτα?

 

Ναι με λιγα λεφτα φτιαχνεται .Απλα με την χρηση "φαγωνεται"

το λαστιχακι κατω απο την οθονη .Ετσι δεν κανει καλη επαφη .

Το παρουσιαζαν κατα κυριο λογο τα 8210 & 8850 .

 

Εκτος αν στο δικο σου εχει προβλημα η οθονη

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω, παντως οτα πιεζω το μεταλλικο περιβλημα της οθονης, αλλοτε εξαφανιζονται οι γραμμες, και αλλοτε εμφανιζονται παραπανω. Αλλα οταν το αφηνω επιστρεφει στην 'κανονικη' κατασταση. Οποτε ελπιζω να ειναι το λαστιχακι.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω, παντως οτα πιεζω το μεταλλικο περιβλημα της οθονης, αλλοτε εξαφανιζονται οι γραμμες, και αλλοτε εμφανιζονται παραπανω. Αλλα οταν το αφηνω επιστρεφει στην 'κανονικη' κατασταση. Οποτε ελπιζω να ειναι το λαστιχακι.

 

Και οτι θα σε ρωταγα :O

το παθαινουν με την χρηση . Αυτο ειναι ! :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Που θα βρώ να αλλάξω αυτό το ''λαστιχάκι'' της οθόνης?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Eγω παντως θα το παω στην νοκια, οταν ερθει η προσοψη για το 7650 μου....

 

Ποσο κανει????????:worry:

 

Ρωταω γιατι εχω και γω ενα 7650 (θεικο κινητο) και θελω να την αλλαξω

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 6150 το ενα σε καλη κατασταση, το αλλο μετρια και ψαχνω για 7110. Επισης εχω αξεσουαρ που ειναι κοινη για ολη την σειρα 61χχ οπως την βαση φορτισης DCH-9, φορτιστη τξιδιου TCP-9, σειριακο καλωδιο δεδομενων, handsfree, 2 θηκες, βαση αυτοκινητου, και 3 μπαταριες BPS-2.
http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

Ποσο κανει????????:worry:

 

Ρωταω γιατι εχω και γω ενα 7650 (θεικο κινητο) και θελω να την αλλαξω

 

Ελα, ωχ τωρα την ειδα την ερωτηση σου ο γκαβος :p

 

Λοιπον την προσοψη, την αγορασα απο ebay μου βγηκε 15 ευρω μονο γιατι αγορασα με ενα φιλο και μοιραστηκαμε καποια εξοδα.

 

Το προβλημα ειναι οτι ο πωλητης παρολο που εστειλε την προσοψη του φιλου μου, την δικια μου ΔΕΝ την εστειλε, για την ακριβεια εστειλε μονο ενα κομματι (την πλατη).

 

Την ιστορια αυτη την σερνω, απο τοτε που τελειωσαν οι εξετασεις (δλδ απο τις 15 του προηγουμενου μηνα) και ακομα ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ!

 

Τις προαλλες μονο επικοινωνησε και ειπε οτι βρηκε το λαθος του(αφου του στειλαμε πισω την πλατη), και ειπε οτι θα την στειλει. Υποτιθεται οτι πρεπει να ερθει σημερα, αλλα εγω δεν θα παω απο το μαγαζι, γιατι ειμαι 100% σιγουρος οτι ΔΕΝ ηρθε οποτε ποιος ο λογος....

 

Για τον φιλο που ρωτησε για το λαστιχακι της οθονης:

Μου το χρεωσαν 25 ευρω, και αλλαξαν οχι μονο το λαστιχακι, αλλα ολο το πανω μερος (δλδ οθονη, πληκτρολογιο, ακουστικο κτλ). Ηταν ενα μονοκομματο πλαστικο.

http://img410.imageshack.us/img410/3194/74111571hu4.jpg

 

Aυτο αλλαξαν -^

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω ακομα ενα 6310 και ενα 6310ι.με συνολικα 5 μπαταριες εκ των οποιων η μια σφραγισμενη καινουργια και οι αλλες χρησιμοποιημενες.Το 6310ι το χω παντα μαζι μου εχοντας πανω το δευτερο αριθμο μου και παρολο που εχω 2 εγχρωμα φθηνα κινητα απο επιδοτησεις το 6310ι δεν το αλλαζω.Ως δευτερο παντα εχω αυτο και μιλαω κανα 2ωρο τη βδομαδα.Απιθανο τηλεφωνο!

Ξερει κανεις πουθενα να το πουλουν καινουργιο???Μεχρι 150 τα δινα για καινουργιο.Για μενα ειναι το καλυτερο <<τηλεφωνο>> που εχει βγει μεχρι τωρα!Μιλαω για τηλεφωνο οχι για τα υπολοιπα.

Εχω επισης και ενα 8850 που ομως οταν παω να κανω κληση την ωρα που παει να συνδεθει σβηνει.Τι να φταιει??Λετε η μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
paides apo palia kapou eixa xomeno to 6600 kai eipa na perasw kana programmataki akoma, paw na perasw ena mou to kovei stin egatastasi k mou zitaei to "booster.sis" gia na oloklirothei i egatastasi. to vrisko to pernaw sto kinito, paw na to egatastiso kai mou bgazei pali oti xreiazomai to " copyonlystub"---> xerete ti einai to teleutaio? programma-efarmogi idea den exw ti einai k de xerw pou tha to vrw.ekana mia apopeira sto google alla de katalavaiw xristo lol..an xerei kapoios na mnou pei! thanks
ΝΑΙ....ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ
Link to comment
Share on other sites

Εχω επισης και ενα 8850 που ομως οταν παω να κανω κληση την ωρα που παει να συνδεθει σβηνει.Τι να φταιει??Λετε η μπαταρια?

 

Λογικά μπαταρία.

(αλλά δε σε πιστεύω ότι θα έδινες 150 ευρώ για ένα καινούριο 6310, από τη στιγμή μάλιστα που το έχεις ήση το κινητό)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για καινουργιο 6310 και οχι μεταχειρισμενο χαλαρα δινω 150.Απλα ειναι μαλλον απιθανο να βρεθει καινουργιο.

Οντως στο 8850 εφταιγε η μπαταρια.Τσιμπησα μια καινουργια απ το e-bay και ειναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Για καινουργιο 6310 και οχι μεταχειρισμενο χαλαρα δινω 150.Απλα ειναι μαλλον απιθανο να βρεθει καινουργιο.

Οντως στο 8850 εφταιγε η μπαταρια.Τσιμπησα μια καινουργια απ το e-bay και ειναι οκ.

 

kai gw exw ena palio 8850 kai exw provlima me thn mpataria tou.poso paei mia kainourgia?:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σημερα εφτιξα το 7110 μου (το μηχανισμο που κατεβαζει το πορτακι) και του πηρα και την λεπτη μπαταρια. Απο δω και στο εξης θα χρησιμοποιω το 7110 για τηλεφωνο (τι αλλο), και το n91 μου μονο για mp3

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εφτιξα το 7110 μου (το μηχανισμο που κατεβαζει το πορτακι) και του πηρα και την λεπτη μπαταρια. Απο δω και στο εξης θα χρησιμοποιω το 7110 για τηλεφωνο (τι αλλο), και το n91 μου μονο για mp3
Μαλλον δε θα αντεξεις!!!Το εχω κανει και γω αυτο στο παρελθον αλλα το μετανιωσα.Κακα τα ψεμματα καλα τα παλια αλλα ειμαστε και εξαρτημενοι απ τη νεα τεχνολογια.Προσωπικα ως βασικο κινητο εχω το 8600 και το 6310 το εχω για τον δευτερο αριθμο μου.
Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια στο e-bay και θα βρεις καλες τιμες φιλε μου

 

ontos file vrika sto ebay arketes!!!

euxaristw pantos:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δε θα αντεξεις!!!Το εχω κανει και γω αυτο στο παρελθον αλλα το μετανιωσα.Κακα τα ψεμματα καλα τα παλια αλλα ειμαστε και εξαρτημενοι απ τη νεα τεχνολογια.Προσωπικα ως βασικο κινητο εχω το 8600 και το 6310 το εχω για τον δευτερο αριθμο μου.

 

Ειχες δικιο...:lol:

Και ο μηχανισμος για το πορτακι ξαναφρακαρε!!! ελεος!!:(

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ειχες δικιο...:lol:

Και ο μηχανισμος για το πορτακι ξαναφρακαρε!!! ελεος!!:(

 

Το 7110 ήταν πολύ κακό μοντέλο.

Δεν καταλαβαίνω τι σας έχει πιάσει με αυτό το κινητό.:blink:

Σκέτη αποτυχία ήταν ,τίποτα δεν λειτουργούσε σωστά

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το 7110 ήταν πολύ κακό μοντέλο.

Δεν καταλαβαίνω τι σας έχει πιάσει με αυτό το κινητό.:blink:

Σκέτη αποτυχία ήταν ,τίποτα δεν λειτουργούσε σωστά

 

το ντιζαιν ηταν θεικο (coolness factor). και καποια πραγματακια που προσφερε..;)

AΛΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΕΝΟ ΠΟΡΤΑΚΙ:mad:

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

το ντιζαιν ηταν θεικο (coolness factor). και καποια πραγματακια που προσφερε..;)

AΛΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΕΝΟ ΠΟΡΤΑΚΙ:mad:

 

Καλό το design, αλλά...

Μόνο το πορτάκι?

Η ροδέλα σου δουλεύει πάντα καλά?

Από bugs πώς πάει?

Η δόνηση δουλεύει πάντα σωστά?

Επίσης, προσπάθησε από τις "κλήσεις" να διαγράψεις μια αναπάντητη που σου κάναν από απόκρυψη:rolleyes:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιζει να βρω πουθενα κανενα 8210 ή 8310?καινουριο ομως.γνωριζεται τπτ.τα εχω λατρεψει αυτα τα κινητα.
Link to comment
Share on other sites

Kαινουργιο???:wacko:

Δυσκολα... δοκιμασε μεσω ιντερνετ.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Kαινουργιο???:wacko:

Δυσκολα... δοκιμασε μεσω ιντερνετ.

 

μεσω ιντερνετ φοβαμαι να αγορασω μεταχειρισμενο κινητο.εχω βρει αρκετα αλλα κολαω μηπως και εχουν προβλημα και παει τζαμπα η αγορα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...