Jump to content

Νοσταλγία για τα παλιά Nokia


Phoenix701
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μεσω ιντερνετ φοβαμαι να αγορασω μεταχειρισμενο κινητο.εχω βρει αρκετα αλλα κολαω μηπως και εχουν προβλημα και παει τζαμπα η αγορα!

 

Κανε ενα "σαφαρι" στην ομονοια..;)

Ετσι βρηκα και γω το 7110 που εψαχνα (bunkaltel νομιζω λεγοταν το καταστημα)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

μήπως το λέγανε bakatel ;

 

lol:lol:

το ξερα πως καποιος θα το εγραφε αυτο:p

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Kali xronia kai apo mena.Ta palia moy kai agapimena mou kinita einai to 8210=>nekro to s55 tis siemens(kalo tilefonaki auto kai me stil)kai to 6210 to opoio me exei afoisei eyxaristimeno, tou allaksa kai mpataria prin kana mina kai einai teleio:rotfl:.

 

μήπως το λέγανε bakatel ;

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

παναθηναικος! ! !4ever:happy:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, σημερα αγορασα ενα 8850 σε καλη κατασταση για €45. Τι λετε?

 

Επισης παρατηρησα πως η οθονη του δικου μου ειναι λευκη. Αν θυμαμαι καλα κυκλοφορουν και με γαλαζια οθονη (ή μηπως ειναι το 8890 αυτο?).

Αν το 8850 βγηκε με 2 χρωματα οθονης, ξερετε για ποιο λογο? Ποια ειναι η καλυτερη ?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
γεια χαραα παιδια..τις προαλλες ξεθαψα ενα nokia 8210 απο το συρταρι μου και δουλευει τελεια!το μονο προβληματακη ειναι οτι στην αρχικη οθονη αντι να γραφει πχ wind-vodafon κλπ γραφει insert coin...xaxaxaxa!ειναι ενα απο τα πολλα logo που κυκλοφορουσαν τοτε που τα αλλαζαμε!μηπως ξερετε πως βγαινει?ευχαριστω!
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Και εγω αποκτησα προσφατα απο e bay ενα ολοκαινουριο 8910i και ενα 8850 σχεδον ολοκαινουριο.Φοβερα τηλεφωνα,αλλη χαρη το 8910i και αλλη ομως το 8850.

Εχω και 2 6310i επισης σε ολοκαινουρια κατασταση.

 

Φανταστητε οτι ενα Ε65 που ειχα προσφατα απο αναβαθμιση το πουλησα και σειρα εχει μαλλον το 6290.Μπορει τα παλια να μην εχουν καμερα και διαφορα εχτρα αλλα λενε πολλά.....

Ετσι εχω ενα τηλεφωνο για δουλειά (6310i ή το 8910ι) και το 650 Τρεο οπου κρατω τα διαφορα αρχεία και εφαρμογές που μου χρειαζονται.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν ξερω ποσοι θα συμφωνησουν μαζι μου αλλα πιστυω πως η ΝΟΚΙΑ δεν σχεδιαζει ομορφα τηλεφωνα και πληρη σε δυνατοτητες οπως παλια.Τωρα ανοιγω το site της να δω κανα τηλεφωνο και απογοητευομαι.Παλια υπηρχαν το 8210,8810,8310,8850,6510...ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΕΣ ΤΟΥΣ??θελω να τονισω πως μονο nokia αγοραζω προς αποφυγη παρεξηγησεων.
Link to comment
Share on other sites

Κάποτε το μόνο κινητό που έβλεπες ήταν το 3310-30. Λες κι ήταν το μόνο που κυκλοφορούσε.

 

Σωστος:lol:

 

και λιγο πιο πριν ΟΛΟΙ ειχαν 5110 και 3210

 

μετα την επιτυχια του 3310 , ο κοσμος ΓΕΜΙΣΕ με 3650 και λιγο μετα με 6600.

το 6600 ηταν το τελευταιο κινητο που ειχαν ολοι.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα 3 κινητά σταθμοί της Νοκια πιστεύω πως είναι τα 7650, 6600 και Ν-Gage.

Επέστρεψαν στο Ν-Gage αλλά δεν νομίζω το αποτέλεσμα να είναι καλύτερο από την γνήσια Ν-Gage παιχνιδομηχανή.

Link to comment
Share on other sites

γεια χαραα παιδια..τις προαλλες ξεθαψα ενα nokia 8210 απο το συρταρι μου και δουλευει τελεια!το μονο προβληματακη ειναι οτι στην αρχικη οθονη αντι να γραφει πχ wind-vodafon κλπ γραφει insert coin...xaxaxaxa!ειναι ενα απο τα πολλα logo που κυκλοφορουσαν τοτε που τα αλλαζαμε!μηπως ξερετε πως βγαινει?ευχαριστω!

Βρες καλωδιο να το συνδεσεις με το pc και με το προγραμμα logomanager το βγαζεις πανευκολα!

 

Εγω νοστάλγησα το 3310 εξου και η αλλαγη του avatar. Περασε απ τα χερια μου και το 3210, μαλιστα του ειχα βαλει και extra δονηση!

Link to comment
Share on other sites

Στην πενταημερη (2001, Σαντορινη) την ειχα βγαλει με ενα ηρωικο 3110....

3110!!!!

 

το 7710 που ειχα τα ειχε φτυσει....

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δυσκολα θα δώσει κάποιος πολλά χρήματα για παλιό κινητό,όμως λόγοι συναισθηματικής αξίας θα οδηγήσουν κάποιον σε αυτη την αγορά, όπως και άλλα θρυλικά τηλέφωνα,όπως το Τ39m για παράδειγμα.;). Τυχερός πάντως είμαι με τα 2 6310ι, το 6210, το 6150 το 8850 και άλλα τηλέφωνα .

 

 

Αχχχχ, θρυλικές μέρες....

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς σας από το http://www.retrobrick.com/ Εντυπωσεις από το site, τις τιμές, την ποιότητα των τηλεφώνων κλπ ?

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Φοβερό φίλε zografos,πραγματικά πολύ καλές τιμές.:happy:

Άλλο ένα είναι το http://www.retrofone.com από το οποίο αν δεν απατώμαι έχουν αγοράσει κάποια παιδιά από το forum μας παλιά ericsson κινητά

(βλέπε http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=58771&page=49 )

 

:)

 

Υ.Γ.

@kid. Αν θυμάμαι καλά τα operator logos φεύγουν με επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και τα δυο sites είναι εντυπωσιακά, απλά το retrobrick έχει ΠΟΛΥ καλύτερες τιμές ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμο για χρηση ξανα το πολυαγαπημενο μου 7650:D!!!!!!!!!!!!!!

 

Δεν ειμαι off topic ετσι? Πιανεται σαν νοσταλγικο το 7650, σωστα?:happy:

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμο για χρηση ξανα το πολυαγαπημενο μου 7650:D!!!!!!!!!!!!!!

 

Δεν ειμαι off topic ετσι? Πιανεται σαν νοσταλγικο το 7650, σωστα?:happy:

Σωστά!

Βλέπω σας έπιασε όλους μία νοσταλγία για τα παλιά της Νοκια κινητά:p

Ας ακολουθήσω κι εγώ αλλάζοντας το αβατάρι μου:p

 

Το αρκετά παλιό, ίσως όχι αντίκα, Νοκια N-gage, μιας και που το δουλεύω ακόμα:happy:

Link to comment
Share on other sites

Μεταχειρισμενα. Αν δεις τα manual δεν τα εχει σε βιβλιαρακι οπως θα επρεπε να ειναι αν ηταν καινουργια. Παντως αν καποιος εχει παρει κατι απο εκει και ηταν σε καλη κατασταση να το πει γιατι εχω σταμπαρει καποια κινητα!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...