Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μόντεμ καλό θα σου κάνει γενικά στη λήψη μέσω WiFi, αλλά μην περιμένεις κάποια ορατή διαφορά στην ταχύτητα.

 

Για να σου δώσω ένα παράδειγμα, είναι σαν να έχεις ένα αμάξι πόλης με 75 ίππους(η τωρινή σου σύνδεση), ονειρεύεσαι ένα hot hatch των 300 ίππων (VDSL), και αφού δεν έχεις τη δυνατότητα ακόμα για κάτι τέτοιο, λες θα βάλω 100άρα βενζίνη στο δικό μου.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εχω Adsl έως 24,απεριόριστα σταθερά,2 ώρες προς κινητά και πλήρωνα 21,5 το μήνα.Επειδη λήγει το συμβόλαιο μου τους ζήτησα προσφορά και με πήραν απο τα κεντρικά και μου δώσαν τα ίδια και 5 ώρες για κινητά με 18,90 τελικη και ολους τους φόρους μέσα.Συμφωνησα ξανά για 2 χρόνια και ευτυχώς με βγάλαν απο τον κόπο αλλαγής εταιρίας-φορητοτητας.
Link to comment
Share on other sites

Απ΄το 2111030517 με πήραν σήμερα για το παρακάτω με 26,77/μήνα (τελικότατη τιμή όλοι φόροι μέσα) και "δώρο" τα τέλη ενεργοποίησης.

 

....................

 

Με πήραν απ'το ίδιο τηλέφωνο για εναλλακτικό "πάροχο" ρεύματος (Protergia).

 

Με τον ΟΤΕ δε συνεργάζεται;

Μπλέκεται και η Forthnet σ'αυτά;

https://supermarketnews.wordpress.com/2016/10/24/%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%89%CE%BD%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%B5%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%83%CF%87%CE%B7/

 

http://energypress.gr/news/ote-forthnet-kai-omilos-kopeloyzoy-mpainoyn-meta-ta-elta-stin-arena-tis-lianikis-toy-reymatos

Link to comment
Share on other sites

http://www.telephonenet.gr/site/contact.php

εταιρια προωθηαης υπηρεσιων ειναι,προωθει προϊοντα που της ανατιθεται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα !! Καθε φορα που προσπαθω να συνδεθω με wifi απο το κινητο μου γραφει ΄συνδεθηκε χωρις δικτυο΄ και πεφτει το ιντερνετ

Αν δεν επιχειρησω να μπω απο το κινητο δεν εχω καποιο προβλημα. Θελει κανα resetακι το κινητο;; Να παρω την forthnet κανα τηλ;;; κατι αλλο ;;; Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

με καλεσαν σημερα για να μου κανουν δωρο επειδη ειμαι χρονια συνδρομητης οπως ειπαν το novacinema 1 ή το novasports 1 για ενα χρονο χωρις καμια χρεωση μονο με ανανεωση συμβολαιου για 12 μηνες. ειναι οντως δωρο ή θα δω τιποτα χρεωσεις στον επομενο λογαριασμο?? απο κινητο με πηραν μαλλον συνεργατης τους
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με καλεσαν σημερα για να μου κανουν δωρο επειδη ειμαι χρονια συνδρομητης οπως ειπαν το novacinema 1 ή το novasports 1 για ενα χρονο χωρις καμια χρεωση μονο με ανανεωση συμβολαιου για 12 μηνες. ειναι οντως δωρο ή θα δω τιποτα χρεωσεις στον επομενο λογαριασμο?? απο κινητο με πηραν μαλλον συνεργατης τους

 

Ποιό (€) συμβόλαιο έχεις ήδη;

Link to comment
Share on other sites

με καλεσαν σημερα για να μου κανουν δωρο επειδη ειμαι χρονια συνδρομητης οπως ειπαν το novacinema 1 ή το novasports 1 για ενα χρονο χωρις καμια χρεωση μονο με ανανεωση συμβολαιου για 12 μηνες. ειναι οντως δωρο ή θα δω τιποτα χρεωσεις στον επομενο λογαριασμο?? απο κινητο με πηραν μαλλον συνεργατης τους

 

Ήσουν συνδρομητής τηλεφωνίας μόνο ή είχες και τηλεόραση-κάποιο πακέτο της νοβα-; Στο ρωτάω αυτό γιατί εάν έχεις ήδη κάποιο πακέτο της nova τότε θα πληρώνεις ήδη κάποιο τέλος συνδρομητικής τηλεόρασης. Εάν δεν είχες πακέτο της nova τότε ίσως να σου βάλουν τέλος συνδρομητικής τηλεόρασης αλλά όπως και να έχει θα είναι χαμηλό της τάξεως του 1€ ή και χαμηλότερο. Θα πρότεινα να μιλήσεις ξανά μαζί τους και να το διευκρινήσεις.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ήσουν συνδρομητής τηλεφωνίας μόνο ή είχες και τηλεόραση-κάποιο πακέτο της νοβα-; Στο ρωτάω αυτό γιατί εάν έχεις ήδη κάποιο πακέτο της nova τότε θα πληρώνεις ήδη κάποιο τέλος συνδρομητικής τηλεόρασης. Εάν δεν είχες πακέτο της nova τότε ίσως να σου βάλουν τέλος συνδρομητικής τηλεόρασης αλλά όπως και να έχει θα είναι χαμηλό της τάξεως του 1€ ή και χαμηλότερο. Θα πρότεινα να μιλήσεις ξανά μαζί τους και να το διευκρινήσεις.

 

Επίσης,

έχει και άλλα "ντράβαλα" (πχ πιάτο/κατοπτρο, δορυφορικός δέκτης κλπ) για να του το δίνουν δωρεάν ΑΝ είχε απλά τηλέφωνο χωρίς να έχει ήδη συνδρομητική τηλεόραση από αυτούς.

Αλλά δεν το ρώτησα καθώς τα πακέτα (βασικά) που αναφέρει (1 από τα 2 που αναφέρει) τουλάχιστον, τα έχουν όλοι όσοι είχαν συνδρομητικη τηλεόραση.

 

Άρα (ΑΝ είναι όπως ακριβώς τα αναφέρει για την προσφορά):

Ή θα πλήρωνε τεράστιο πάγιο (πολύ παλιό συμβόλαιο) για επιλεγεί για αυτή την προσφορά και χωρίς να τους καλέσει ο ίδιος (μήπως λήγει σε λίγες μέρες το συμβόλαιό του ? > ?)

Ή (και δίκαια το αμφισβητεί για την ορθότητα του εξωτερικού συνεργάτη που το προσέφερε) η εταιρία μπαίνει στα "ντράβαλα" που ανέφερα (δωρεάν και αυτά ? > ? ).

Link to comment
Share on other sites

Ποιό (€) συμβόλαιο έχεις ήδη;

 

double play + nova start pack εχω εδω και χρονια

το συμβολαιο ειχε ληξει το δεκεμβριο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

double play + nova start pack εχω εδω και χρονια

το συμβολαιο ειχε ληξει το δεκεμβριο

 

Εεεεε τότε λογική ακούγεται η προσφορά: Δε σε κοροϊδεύει.

 

Και τσιμπάνε παράταση συμβολαίου.

 

Αν θες, μας λες πόσα €/μήνα δίνεις.

Link to comment
Share on other sites

Εεεεε τότε λογική ακούγεται η προσφορά: Δε σε κοροϊδεύει.

 

Και τσιμπάνε παράταση συμβολαίου.

 

Αν θες, μας λες πόσα €/μήνα δίνεις.

 

 

στα 32 κατι εχει παει τωρα με τις αυξησεις. το θεμα ειναι τι κερδιζει ο συνεργατης τους εκτος απο την ανανεωση που πετυχαινει. Ισως να βαλεις το full pack μετα το χρονο και να εχει απο εκει οφελος εκ των υστερων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στα 32 κατι εχει παει τωρα με τις αυξησεις. το θεμα ειναι τι κερδιζει ο συνεργατης τους εκτος απο την ανανεωση που πετυχαινει. Ισως να βαλεις το full pack μετα το χρονο και να εχει απο εκει οφελος εκ των υστερων.

 

http://www.nova.gr/gr/upiresies-gia-to-spiti/nova-3play-/3playcinema/

http://i68.tinypic.com/9b9our.jpg

 

 

http://www.nova.gr/gr/upiresies-gia-to-spiti/nova-3play-/nova-3play-sports/

http://i64.tinypic.com/20pwiut.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλα εκει στην nova δεν πρεπει να πηγαινουν και πολυ καλα, και εξηγω ενω ημουν συνδρομητης εδω και κατι χρονια σε τηλεφωνια ιντερνετ και τηλεωραση με αφησαν να φυγω μετα απο προσφορα της cosmote πριν απο ενα μηνα και τωρα μου κανουν προσφορα με επιδοτιση της ρητρας αποδεσμευσης απο την cosmote με 250 ευρω, ενω θα μπορουσαν να τα βαλουν μεσα στην τιμη του παγιου και να εμενα σιγουρα.
Link to comment
Share on other sites

καλα εκει στην nova δεν πρεπει να πηγαινουν και πολυ καλα, και εξηγω ενω ημουν συνδρομητης εδω και κατι χρονια σε τηλεφωνια ιντερνετ και τηλεωραση με αφησαν να φυγω μετα απο προσφορα της cosmote πριν απο ενα μηνα και τωρα μου κανουν προσφορα με επιδοτιση της ρητρας αποδεσμευσης απο την cosmote με 250 ευρω, ενω θα μπορουσαν να τα βαλουν μεσα στην τιμη του παγιου και να εμενα σιγουρα.

 

Με ποιό τρόπο θα σου πληρώσουν την ποινή διακοπής;

Είσαι σίγουρος για αυτό; Το επιβεβαίωσες;

 

Επίσης , τί σου προσφέρουν από τη Nova και σε ποιά τιμή;

Link to comment
Share on other sites

Με ποιό τρόπο θα σου πληρώσουν την ποινή διακοπής;

Είσαι σίγουρος για αυτό; Το επιβεβαίωσες;

 

Επίσης , τί σου προσφέρουν από τη Nova και σε ποιά τιμή;

 

δεν καταλαβα καλα, δεν ειχα χρονο να ασχοληθω της ειπα να με ξαναπαρει απο Δευτερα να μηλισουμε,εγω παντος πηρα το 13888 και μου ειπαν οτι η ρητρα ειναι καπου στα 122 ευρω που μου φαινονται λιγα για ενος μηνα συμβολαιο με διαρκεια δυο χρονων για τηλεφωνω και ενα για τηλεωραση

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα καλα, δεν ειχα χρονο να ασχοληθω της ειπα να με ξαναπαρει απο Δευτερα να μηλισουμε,εγω παντος πηρα το 13888 και μου ειπαν οτι η ρητρα ειναι καπου στα 122 ευρω που μου φαινονται λιγα για ενος μηνα συμβολαιο με διαρκεια δυο χρονων για τηλεφωνω και ενα για τηλεωραση

 

Ιδιαίτερα λόγω του οτι δεν παρακολούθησες καλα τί σου είπαν θα πρότεινα να είχες 2-3 πράγματα στο νου σου.

Να προσέξεις το σημείο που σου καλύπτουν το ποσό αποδέσμευσης διότι συνήθως εννοούν πως με την έκπτωση που επωφελήσαι από την αρχική τιμή του πακέτου forthnet-nova ουσιαστικά καλύπτεις αυτό το ποσό.Αρα δηλαδή το πακέτο πχ είχε αρχική τιμη 70 το παίρνεις πχ 40 άρα γλιτώνεις 30€,οποτε στους 4 μήνες τα εκανες απόσβεση...μπουρδες δηλαδή.

Επίσης υπάρχει το ενδεχόμενο να εννοούν πως αν πχ το ΟΤΕ και ΟΤΕ TV τα πληρώνεις 50€ εμείς σου δίνουμε το πακέτο μας με 35€,άρα γλιτώνεις το μηνα 15 € ,οποτε στους 9 μήνες εχεις καλύψει αυτο το ποσό και για τους επόμενους μήνες που μένουν αυτά τα 15€ θα σου μένουν στην τσέπη

Τέλος,τα 120 € αποδέσμευσης πιστεύω πως δεν αφορούν και το σταθερο και το TV...διευκρίνησέ το

Link to comment
Share on other sites

Ιδιαίτερα λόγω του οτι δεν παρακολούθησες καλα τί σου είπαν θα πρότεινα να είχες 2-3 πράγματα στο νου σου.

Να προσέξεις το σημείο που σου καλύπτουν το ποσό αποδέσμευσης διότι συνήθως εννοούν πως με την έκπτωση που επωφελήσαι από την αρχική τιμή του πακέτου forthnet-nova ουσιαστικά καλύπτεις αυτό το ποσό.Αρα δηλαδή το πακέτο πχ είχε αρχική τιμη 70 το παίρνεις πχ 40 άρα γλιτώνεις 30€,οποτε στους 4 μήνες τα εκανες απόσβεση...μπουρδες δηλαδή.

Επίσης υπάρχει το ενδεχόμενο να εννοούν πως αν πχ το ΟΤΕ και ΟΤΕ TV τα πληρώνεις 50€ εμείς σου δίνουμε το πακέτο μας με 35€,άρα γλιτώνεις το μηνα 15 € ,οποτε στους 9 μήνες εχεις καλύψει αυτο το ποσό και για τους επόμενους μήνες που μένουν αυτά τα 15€ θα σου μένουν στην τσέπη

Τέλος,τα 120 € αποδέσμευσης πιστεύω πως δεν αφορούν και το σταθερο και το TV...διευκρίνησέ το

κοιταξε να δεις δεν εχω ορεξη να φυγω προς το παρον, απλα μου εκανε εντυποση αυτο με την ρητρα αποδεσμευσης και για αυτο της ειπα να με ξαναπαρει ουτος η αλλος για να ξαναγυρισω θα απαιτησω πολλη καλητερη τιμη απο τα 43 ευρω που δινω τωρα για το φουλ πακ του οτε απεριοριστα σταθερα και 30 λεπτα για κηνητα, ας προσεχανε να μην με χανανε. τελος για τα 122 ευρω εποιδη την ρωτησα στο 13888 αν περιλαμβανει και τα δυο μου ειπε οτι ειναι το συνολο και απο τις δυο υπηρεσιες, τωρα εμενα βεβαια μου φενονται λιγα, ηδωμεν, ευχαριστω παντος για τις συμβουλες

Link to comment
Share on other sites

Όπως είχα ξαναναφέρει, είχα ΄΄θέμα'' με την ταχύτητα, που κλέιδωνε στα 12800 περίπου ενώ θα έπρεπε κάπου στα 16000. Τουλάχιστον έτσι μου έιχαν πει από τα κεντρικά. Έφερα γνωστό τελικά και το μετρήσαμε από κάτω. Τελικά έγραφε 14000 περίπου. Άρα μιλάμε για μια μικρή απώλεια μου λογικά οφείλεται στην καλωδίωση της οικοδομής.

 

Εν πάσει περιπτώσει, απογοητεύτηκα αρκετά και αν δεν θέλαν οι γονείς μου τη nova, θα είχα κινήσει ήδη διαδικασίες να πάω σε μια εταιρεία που θα προσέφερε οπτικές ίνες... Αλλά πίκρα γενικά σε μεγάλο βαθμό το ιντερνετ στην Ελλάδα,άστο...

Link to comment
Share on other sites

VDSL δεν παίζει στην περιοχή σου;

 

Sent from my Moto X Play

 

Μένω Θεσσαλονίκη, Τούμπα. Ακόμα από vdsl, ''δεν'' μου λένε.....πφφφ

Link to comment
Share on other sites

Άλλη εταιρία δεν;

 

Sent from my Moto X Play

 

Και ο ΟΤΕ το ιδιο μου πε. Είναι υπό εξέλιξη το vdsl στη περιοχή μου, εδώ και κάνα χρονο. Όπως και να εχει,αν ήταν στο χερι μου,θα είχα πάει ήδη σε άλλη εταιρεία (πχ inalan) για ιντερνέτ με οπτικές ίνες (27€) άλλα ακόμα είναι ψηλά τα τιμολόγια τους αν προσθέσεις σε αυτό τηλέφωνο και τηλεόραση. Οπότε πάσο μάλλον, μόνη διέξοδος η φυγή από τη χώρα μετά του πτυχίου :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Αυτές τις μέρες είμαι στην αναζήτηση παρόχου για double play. Στην ουσία 24αρι adsl (δυστυχώς vdsl δεν υποστηρίζεται στην περιοχή μου ακόμη) και απεριόριστα σταθερά/υπεραστικά.

 

Τι προσφορές έχει αυτή την περίοδο η forthnet?

 

Το site τους μου φαίνεται λίγο μπέρδεμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...