Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω ειμαι ευχαριστημενος απο την εταιρια.δεν θελω να φυγω.τωρα αυτο με το μοντεμ ειναι απαραδεκτο.ειδικα για τους παλιους συνδρομητες θα πρεπει να ειχαν μια αλλη πρακτικη.σιγα τον σπουδαιο εξοπλισμο που μας παρεχουν.:whistle:

 

Είναι αδικαιολόγητο να μη δίνουν καινούριο router μετά από τόσα χρόνια χρήσης. Πάντως στη δικιά μου περίπτωση το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών ήταν απαράδεκτο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγώ είμαι από το 2007 τότε έδιναν ένα crypto, το 2011 έκανα αλλαγή στο πρόγραμμά μου και ζήτησα άλλο router γιατί είπα ότι χάλασε. Όταν πήγα στο κατάστημα υπέγραψα το συμβόλαιο και μου έδωσαν το thomson 585. Πιστεύω θα σου το αλλάξουν
Link to comment
Share on other sites

Με 15 ευρώ να έχεις 24αρι ιντερνετ με margin 6 που κλειδώνεις τις πιο υψηλες ταχύτητες αξίζει . Τώρα που είμαι οτε θα το γυρίσω forthnet να γλυτώσω κανα ευρώ

 

Άμα είσαι οτε, όχι κανά ευρώ, πολύ περισσότερα θα γλυτώσεις. Το τετράμηνο στον οτε στοιχείζει όσο ο χρόνος στο προπληρωμένο. Είναι πολύ καλή προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είδα τώρα είναι ότι με συν 2 ευρώ, σε βάζουν στο 2play και οι χρεώσεις για κινητά μετατρέπονται σε ανστικές όπως είναι και στα υπόλοιπα προγράμματα της forthnet.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είδα τώρα είναι ότι με συν 2 ευρώ, σε βάζουν στο 2play και οι χρεώσεις για κινητά μετατρέπονται σε ανστικές όπως είναι και στα υπόλοιπα προγράμματα της forthnet.

πολύ καλό με 2 ευρώ επιπλέον να μπορείς να το μετατρέψεις σε 2Play απεριόριστα Forthnet και θα μπορείς να καλείς, όλους τους συνδρομητές Forthnet δωρεάν και τους υπόλοιπους σταθερούς και κινητούς αριθμούς με χρέωση 0,029 € / λεπτό που από όσο ξέρω είναι η πιο χαμηλή χρέωση που υπάρχει από όλους τους άλλους παρόχους

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
για να φυγουμε απο οτε πριν ληξει το 12μηνο και να παμε σε φορθνετ πληρωνουμε κατι λογω του οτι δεν εχει λξει το 12μηνο? επισς αν το αφησω να ληξει και μετα παω στην φορθνετ στο 24αρι νετ με τα απεριοριστα σταθερα και κινητα με 30 ευρω θα πλξρωσω μονο αυτα ετσι?? (κατι ειδα για τελη ενεργοποιησης κλπ γιαυτο ρωταω)
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες μερες πηγα στο δικτυο τις Forthnet. Πριν την Forthnet ειχα ενα δικο μου modem router που χρησιμοποιουσα αλλα μολις εγινε η μεταφορα στη forthnet για να συνδεθω πρεπει να χρησιμοποιησω το modem που σου δινει η ιδια που εχει ετοιμες τις ρυθμισεις? Πως μπορω να βαλω το προηγουμενο modem? Του περασα το username και password αλλα ακομα no internet access μου λεει. Τι αλλες ρυθμισεις πρεπει να αλλαξω?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

γεια σας

να ρωτησω αν ειναι κανεις σας στην Καλλιθεα Αττικης και ειναι ευχαριστημενος απο forthnet επιδοσεις, ταχητητα, κλπ

Link to comment
Share on other sites

η forthnet προσφέρει το Margin στο 6 που είναι πιο χαμήλο από κάθε άλλο πάροχο και αυτό έχει ως αποτέλεσμα να έχεις τις καλύτερες επιδόσεις και ταχύτητα . οπότε όπου και να είσαι θα είσαι οκ με forthnet
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα!!! Εχουμε κάνει αιτηση να βαλουμε φόρθνετ 3play, τετάρτη θα μας έρθει ο τεχνικός για το νόβα, μας έστειλαν το ρούτερ αλλά εγω πότε να το συνδέσω; Θα έχω τηλέφωνο;

Ατην εξέλιξη της σύνδεσης στο ίντερνετ που μπαίνω μου γράφει : Η γραμμή σας βρίσκεται στη διαδικασία κατασκευής. Εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης: 19/11/2013

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Εχουμε κάνει αιτηση να βαλουμε φόρθνετ 3play, τετάρτη θα μας έρθει ο τεχνικός για το νόβα, μας έστειλαν το ρούτερ αλλά εγω πότε να το συνδέσω; Θα έχω τηλέφωνο;

Ατην εξέλιξη της σύνδεσης στο ίντερνετ που μπαίνω μου γράφει : Η γραμμή σας βρίσκεται στη διαδικασία κατασκευής. Εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης: 19/11/2013

 

Μόλις θα είναι έτοιμο το τηλέφωνο θα σε ενημερώσουν με sms.

Και Internet θα έχεις μόλις σου στείλουν τα password στο κινητό σου οπότε τότε θα βάλεις και το router.

Link to comment
Share on other sites

"κουφό" της φόρθνετ.

όσοι είμαστε στο πακέτο 3play, 39,90, με κινητά και nova κανάλια,

1) δε μπορούμε να βάλουμε πακέτο απεριόριστων κλήσεων προς εξωτερικό

2) δε δικαιούμαστε τον ένα μήνα δώρο, αν πληρώνουμε μέσω κινητού.

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα!! ληγει το συμβολαιο μας στον οτε 4 δεκεμβρη και θα βαλουμε φορθνετ!! για να παρουμε την "εκπτωση" των 8 ευρω στο προγραμμα με απεριοριστα σταθερα και κινητα και 24αρι νετ τι ακριβως πρεπει να κανουμε? ή δεν κανουμε τιποτα και ειναι μια εκπτωση για ολους?
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα!! ληγει το συμβολαιο μας στον οτε 4 δεκεμβρη και θα βαλουμε φορθνετ!! για να παρουμε την "εκπτωση" των 8 ευρω στο προγραμμα με απεριοριστα σταθερα και κινητα και 24αρι νετ τι ακριβως πρεπει να κανουμε? ή δεν κανουμε τιποτα και ειναι μια εκπτωση για ολους?

 

Καλύτερα να του πάρεις ένα τηλέφωνο στο 13831 ή 18345 να σου λύσει τις απορίες το εξειδικευμένο προσωπικό της forthnet

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να του πάρεις ένα τηλέφωνο στο 13831 ή 18345 να σου λύσει τις απορίες το εξειδικευμένο προσωπικό της forthnet

 

Ναι εξειδικευμένο ...στην ταλαιπωρία του πελάτη...

Link to comment
Share on other sites

Ναι εξειδικευμένο ...στην ταλαιπωρία του πελάτη...

 

έγώ όποτε είχα πρόβλημα μου το λύσανε και γρηγορα μάλιστα στη forthnet . Τα παιδιά ήταν ευγενικά και εξυπηρετικά

Link to comment
Share on other sites

έγώ όποτε είχα πρόβλημα μου το λύσανε και γρηγορα μάλιστα στη forthnet . Τα παιδιά ήταν ευγενικά και εξυπηρετικά

 

Άν εννοείς τεχνικό πρόβλημα.Συμφωνώ.

Κατά τα λοιπά...Άστα.

Link to comment
Share on other sites

η forthnet προσφέρει το Margin στο 6 που είναι πιο χαμήλο από κάθε άλλο πάροχο και αυτό έχει ως αποτέλεσμα να έχεις τις καλύτερες επιδόσεις και ταχύτητα . οπότε όπου και να είσαι θα είσαι οκ με forthnet

 

και μενα εγραφε 15mbps και κατεβαζα με 100kb/s απορω πως σας ερχονται και τα γραφετε ολα αυτα,ημαρτον :ninja:

Link to comment
Share on other sites

και μενα εγραφε 15mbps και κατεβαζα με 100kb/s απορω πως σας ερχονται και τα γραφετε ολα αυτα,ημαρτον :ninja:

 

To margin στο 6 πρέπει να το ζητήσεις από τη forthnet . Δεν στο δίνει αυτόματα . Αν το ρίξεις στο 6 τότε θα έχεις πολύ υψηλές ταχύτητες

Link to comment
Share on other sites

To margin στο 6 πρέπει να το ζητήσεις από τη forthnet . Δεν στο δίνει αυτόματα . Αν το ρίξεις στο 6 τότε θα έχεις πολύ υψηλές ταχύτητες

Απλά όσο υψηλότερο είναι το margin, τόσο ευκολότερα κάνει disconnections, ανάλογα πάντα και με την ποιότητα του χαλκού, την καθαρότητα της γραμμής κλπ. Οπότε πρέπει να παίξει κανείς για να βρει το ιδανικό νούμερο για τη γραμμή του.

Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα πρέπει να πειραματιστεί γιατί με την ποιότητα του χαλκού, που ο οτε έχει να επισκευάσει ή να ασχοληθεί, η κατάσταση είναι τραγική.
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα πρέπει να πειραματιστεί γιατί με την ποιότητα του χαλκού, που ο οτε έχει να επισκευάσει ή να ασχοληθεί, η κατάσταση είναι τραγική.

 

Δυστυχώς ο οτε έχει μείνει πολύ πίσω . Γενικώς οι τεχνικοί του δεν ασχολούνται και βαριούνται χώρις να αντιμετωπίζουν άμεσα τα προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ο οτε έχει μείνει πολύ πίσω . Γενικώς οι τεχνικοί του δεν ασχολούνται και βαριούνται χώρις να αντιμετωπίζουν άμεσα τα προβλήματα

 

Θες να πεις οτι καποιοι αλλοι,δεν βαριουνται,και αντιμετωπιζουν αμεσως τα προβληματα;Αν ναι,μαλλον λαθος πληροφοριες απο πρωτο χερι εχω εγω.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Εδώ και αρκετό καιρό έχω ένα θέμα με την forthnet και θα ήθελα να ρωτήσω και σας να μου πείτε τη γνώμη σας.

 

Καταρχάς να πω ότι έχω double play με 24mbs ίντερνετ.

 

Όταν κατεβάζω κάτι, πιάνει μέγιστη ταχύτητα 1,2 με 1,4 mbs. Το θέμα είναι ότι όταν πιάνει τέτοια ταχύτητα δεν υπάρχει καθόλου ίντερνετ για κάτι άλλο. Ούτε στην google δεν μπαίνει. Σαν να μην έχω ίντερνετ δηλαδή.

 

Παράλογο δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...