Jump to content

Προγράμματα κινητής Nova για στρατιωτικούς


bianca76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι δικαιολογία να μην γνωρίζουν. Και δεν την δέχομαι. Και 1 να πάω την τύφλα τους δεν θα ξέρουν.

 

συγγνώμη πιο πάνω δεν έγραψες...???

 

Πήγα σε κατάστημα να κάνω τις ανάλογες μετατροπές.

 

 

Αν θες αλλαγές κάλεσε και το 1250

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα αίτηση φορητότητας για δύο γραμμές στην Cosmote και για τη τρίτη να μετατραπεί σε καρτοκινητό Wind. Σήμερα μου πήραν τηλέφωνο από το τμήμα προσφορών για τη μία γραμμή της Wind : απεριόριστα προς Wind, απεριόριστα ενδοεταιρικά, απεριόριστα προς σταθερά, 150' προς Cosmote & Vodafone, 100 ΜΒ με 10Ε. Για δε τις άλλες δύο γραμμές : απεριόριστα προς Wind, απεριόριστα ενδοεταιρικά με μηδενικό πάγιο. Ξέχασα να ρωτήσω τη χρέωση σε τυχόν κλήση προς Cosmote - Vodafone & σταθερά. Θα επικοινωνήσω το πρωί και μετά θα αποφασίσω.
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηγα σημερα να ενεργοποιησω μια υπηρεσια απο τη νεα συμβαση και απο το καταστημα , μετα απο συννενόηση απο τα κεντρικα, με ενημερωσαν οτι θα μπορουμε να κανουμε αλλαγες με τις 1-10
Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα αίτηση φορητότητας για δύο γραμμές στην Cosmote και για τη τρίτη να μετατραπεί σε καρτοκινητό Wind. Σήμερα μου πήραν τηλέφωνο από το τμήμα προσφορών για τη μία γραμμή της Wind : απεριόριστα προς Wind, απεριόριστα ενδοεταιρικά, απεριόριστα προς σταθερά, 150' προς Cosmote & Vodafone, 100 ΜΒ με 10Ε. Για δε τις άλλες δύο γραμμές : απεριόριστα προς Wind, απεριόριστα ενδοεταιρικά με μηδενικό πάγιο. Ξέχασα να ρωτήσω τη χρέωση σε τυχόν κλήση προς Cosmote - Vodafone & σταθερά. Θα επικοινωνήσω το πρωί και μετά θα αποφασίσω.

 

 

Τελικά δεν αποδέχθηκα την πρότασή τους και συνέχισα τη φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να αλλάξω τα πακέτα στα αστεράκια που έχω.

Να ξέρετε ότι όσοι είχαν τα 100' προς όλους, μεταφέρθηκαν αυτόματα στο νέο με τα 120'.

Όσοι είχαν τα 200' προς όλους, μεταφέρθηκαν αυτόματα στο νέο με τα 240'.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλημερα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. μεχρι ποσα αστερακια δικαιουμαστε; Σε ενα καταστημα wind που πηγα μου ειπε 3 και σε ενα αλλο 4. γνωριζει κανεις κατι;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. μεχρι ποσα αστερακια δικαιουμαστε; Σε ενα καταστημα wind που πηγα μου ειπε 3 και σε ενα αλλο 4. γνωριζει κανεις κατι;

Δικαιούσαι τόσα, όσοι και οι συγγενείς πρώτου βαθμού (εσύ, σύζυγος, τέκνα, γονείς σου, πεθερικά σου, αδερφοί σου, αδερφοί συζύγου).

 

Περισσότερα, με πμ

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Δικαιούσαι τόσα, όσοι και οι συγγενείς πρώτου βαθμού (εσύ, σύζυγος, τέκνα, γονείς σου, πεθερικά σου, αδερφοί σου, αδερφοί συζύγου).

 

Περισσότερα, με πμ

 

Πρώτου βαθμού συγγενείς είναι μόνο οι γονείς σου και τα παιδιά σου.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Οι σύζυγοι δεν είναι πρώτου βαθμού το τι κάνει η wind και η κάθε wind δεν είναι νόμος του κράτους.

 

Σε πιο απλά ελληνικά

 

http://www.eppap.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=121:2013-11-26-13-02-08&catid=1:2011-05-17-18-18-30&Itemid=6

 

Από την ένωση πρακτόρων οπαπ Αττικής.

Συγγενείς Α' Βαθμού ΕΞ' ΑΙΜΑΤΟΣ θεωρούνται τα παιδιά προς τους γονείς και

οι γονείς προς τα παιδιά.

Ο/Η Σύζυγος μπορεί να ασφαλίσει τον/την σύζυγο (Οι σύζυγοι μεταξύ τους δεν

είναι συγγενείς κανενός βαθμού).

 

Επίσης ο djuan δεν εκφέρει άποψη αλλα αναλύει τον νόμο που αναφέρθηκε. Είναι εντελώς διαφορετικό το ένα από το άλλο.

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι οι προσωπικές αντιπαραθέσεις δεν επιτρέπονται. Και εφόσον κάποιοι δεν μπορούν να συζητήσουν πολιτισμένα διαγράφηκαν ποστ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω οτι παλιά μου ειχαν ζητήσει αντίγραφο οικογενειακής κατάστασης και πήρα τόσα νούμερα όσα τα μέλη της οικογένειας.
Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω οτι παλιά μου ειχαν ζητήσει αντίγραφο οικογενειακής κατάστασης και πήρα τόσα νούμερα όσα τα μέλη της οικογένειας.

 

επίσημο αποδεικτικό, επίσημη διαδικασία από την εταιρία.

για προηγούμενα "σκοτώστεεε την, δεν ειναι η γυναικα μου αυτηηηηη ειναι η πεθερααααα μου"

Link to comment
Share on other sites

Μετά από την τελευταία σύμβαση είδα τους δύο τελευταίους λογαριασμούς μου να ανεβαίνουν από περίπου 10 ευρώ για δύο γραμμές σε 18 με 20 ευρώ.

Έκανα εξαγωγή των κλήσεων από το site της wind και είδα πως οι περισσότερες κλήσεις μου είναι διάρκειας 10 με 20 δευτερόλεπτα αλλά χρεώνονται για ένα λεπτό (με την διπλάσια πλέον χρέωση)

 

Μετά από έρευνα είδα το πρόγραμμα καρτοκινητής frogmobile.gr το οποίο είναι της cosmote.

Με 3 ευρώ δίνει 60 λεπτά δωρεάν χρόνο ομιλίας προς όλους, αλλά η χρέωση γίνεται ανά δευτερόλεπτο και η ελάχιστη χρέωση είναι το 1 δευτερόλεπτο.

 

Προσθέτοντας τα δευτερόλεπτα που μίλησα τους τελευταίους 3 μήνες (όλες οι κλήσεις και όχι μόνο τις χρεώσιμες) είδα ότι ποτέ δεν ξεπέρασα τα 50 λεπτά ανά γραμμή. Μιλάω για τον χρόνο που μίλησα και όχι τον χρόνο που χρεώθηκα καθώς είχα παραπάνω από 20 κλήσεις με διάρκεια 5 εώς 10 δευτερολέπτων οι οποίες χρεώνονταν ως εξήντα δευτερόλεπτα η κάθε μία.

Οπότε με 3 ευρώ σε κάθε γραμμή δηλαδή συνολικά 6 ευρώ συν τον φόρο κινητής, μπορώ να έχω την ίδια διάρκεια κλήσεων από ότι με 18 έως 20 ευρώ που είχα στην wind.

Επίσης η frog σε κάθε ανανέωση των 5 ευρώ σου χαρίζει 600 λεπτά προς frog. Δηλαδή εάν βάζω κάθε μήνα 5 ευρώ σε κάθε γραμμή θα έχω 600 λεπτά δωρεάν προς frog και από την κάρτα των 5 ευρώ θα παίρνω τα 3 ευρώ για 60 λεπτά προς όλους.

 

Κατόπιν των παραπάνω έκανα αίτηση φορητότητας για τις δύο γραμμές που έχω σε ένα κατάστημα "Γερμανός" και η πενταετής σχέση που είχα με το πρόγραμμα του ΓΕΣ έλαβε τέλος.

Edited by kost_pap
Link to comment
Share on other sites

Κατόπιν των παραπάνω έκανα αίτηση φορητότητας για τις δύο γραμμές που έχω σε ένα κατάστημα "Γερμανός" και η πενταετής σχέση που είχα με το πρόγραμμα του ΓΕΣ έλαβε τέλος.

Δε σε "ενόχλησε" η wind για να σε μεταπείσει??

Link to comment
Share on other sites

Δε σε "ενόχλησε" η wind για να σε μεταπείσει??

 

Ναι. Πήρε τηλέφωνο προσπαθώντας να με πείσει να πάρω ένα πρόγραμμα με 10 ευρώ τον μήνα για κάθε γραμμή, οπότε να πληρώνω σταθερά κάθε μήνα 20 ευρώ για δύο γραμμές. Δεν συγκράτησα πόσα λεπτά ομιλίας δίνει καθώς δεν είναι για τις δικές μου ανάγκες.

Αρνήθηκα βέβαια, καθώς σε καμία περίπτωση δεν ήθελα να δίνω τόσα χρήματα μιας και μπορώ να εξυπηρετώ τις ανάγκες μου με τα μισά χρήματα.

 

Οπότε

http://www.frogmobile.gr

Link to comment
Share on other sites

Τα προγράμματα πλέον είναι τραγικά και η κάρτες πολύ φθηνές..Εκτός αυτού με την cote θα έχεις και 3g σχεδόν παντού..Ενώ με την wind το έψαχνες με το G3

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Τα προγράμματα πλέον είναι τραγικά και η κάρτες πολύ φθηνές..Εκτός αυτού με την cote θα έχεις και 3g σχεδόν παντού..Ενώ με την wind το έψαχνες με το G3

 

Βασικά εξαρτάται από την χρήση που κάνει ο κάθε ένας.

 

Εάν μιλάς με τις ώρες, τότε πας σε συμβόλαιο.

Εάν η κάθε κλήση είναι 10 με 20 δευτερόλεπτα τότε πας Frog της Cosmote ή Q της Wind

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρω οτι η wind προτρεπει τους χρηστες με το προγραμμα του ΓΕΣ να αλλαξουν σε καποιο αλλο με παγιο. Τι να ετοιμαζουν αραγε?
""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Ενώ είχα ζητήσει να γίνει αλλαγή της γραμμής σε F2Go, πέντε ημέρες πριν την αλλαγή μου πρότειναν το πρόγραμμα Business to ALL 150 με 150' σε Cosmote - Vodafone, 1500' σε σταθερά, 1500' σε Wind και 100 MB Internet, με πάγιο 5,50 Ευρώ (με ΦΠΑ και φόρο κινητής). Φυσικά δέχτηκα.
Link to comment
Share on other sites

Ενώ είχα ζητήσει να γίνει αλλαγή της γραμμής σε F2Go, πέντε ημέρες πριν την αλλαγή μου πρότειναν το πρόγραμμα Business to ALL 150 με 150' σε Cosmote - Vodafone, 1500' σε σταθερά, 1500' σε Wind και 100 MB Internet, με πάγιο 5,50 Ευρώ (με ΦΠΑ και φόρο κινητής). Φυσικά δέχτηκα.

 

Σε αυτο το προγραμμα ομως δεν μπορεις να μιλησεις με αστερακι? να μου πεις 1500 λεπτα ειναι αρκετα αλλα η χρεωση ειναι το λεπτο?

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο το προγραμμα ομως δεν μπορεις να μιλησεις με αστερακι? να μου πεις 1500 λεπτα ειναι αρκετα αλλα η χρεωση ειναι το λεπτο?

 

Ναι, μίνιμουμ χρέωση 1 λεπτό και μετά ανά δευτερόλεπτο. Δεν γίνεται να μιλάς πάνω από 1500 λεπτά σε ένα μήνα, σαν απεριόριστο είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν υπάρχει τώρα ή στα προσεχώς, καμιά αλλαγή στα συμβόλαια mobile internet;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Προγράμματα κινητής Nova για στρατιωτικούς

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...