Jump to content

Προγράμματα κινητής Nova για στρατιωτικούς


bianca76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η σύμβαση έχει αλλάξει ξανά το 2022. Υπάρχει και στην ιστοσελίδα του ΓΕΣ.

http://army.gr/el/themata-prosopikoy/monimoi/merimna-prosopikoy/nea-programmata-symvolaion-etairias-kinitis-tilefonias-wind-gia-ges

Ακόμα δεν έχουν βγει ενοποιημένα προγράμματα με Nova.

fd258b53f54aff2e15051788fb2c37ed.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και ούτε σχεδιάζεται να βγουν, τουλάχιστον λόγω της ενοποίησης. Στην κινητή απλώς μια μετονομασία έγινε 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, paanos said:

Και ούτε σχεδιάζεται να βγουν, τουλάχιστον λόγω της ενοποίησης. Στην κινητή απλώς μια μετονομασία έγινε 

Να δούμε από το φθινόπωρο.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως πλέον δεν έχουν σπουδαίο λόγο ύπαρξης. Προγράμματα σταθερής ήδη δεν υπάρχουν μόνο για ΓΕΣ, ειναι τα ίδια με τους κανονικούς. 

Τα 15GB κάποιος που έχει και σταθερό τα παίρνει 21€, ενώ στο ΓΕΣ θα τα έπαιρνε 19,44€ (με την έκπτωση 2σε1 που ακόμα δικαιούνται). Είναι 1,5€ πάνω αλλά υπάρχει κόφτης για τα δεδομένα και τα μηνύματα είναι απεριόριστα.

Επίσης η έκπτωση 2σε1 δεν δίνεται αν στο σπίτι έχεις πρόγραμμα που έχει και τηλεόραση.

 

Link to comment
Share on other sites

Λίγο off topic αυτός ό συνεταιρισμος έχει τα παρακάτω προγράμματα για αστυνομίκους. 

Δεν βλέπω πάντως να δίνουν σταθερή εδώ. 

nova1-900-scaled.jpg

Edited by Antonio21
Link to comment
Share on other sites

Είναι η γνωστή πρακτική που δίνεις το νούμερο στον συνεταιρισμό και σε εντάσσει σε εταιρικό. Όπως θα το έδινες στον εργοδότη σου πχ.

Τα προγράμματα αυτά είναι προσφορές που εχουν πάρει για τα τότε εταιρικά πακέτα. Πλέον το μόνο εμπορικά διαθέσιμο είναι το τελευταίο, τα άλλα 2 εχουν καταργηθεί αλλά πιθανώς να εχουν ακόμα γραμμές να δώσουν σε αυτά 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. 

Έχεις κάποια σχέση με την nova? 

Εάν ναι τι να περιμένουμε από την εταιρία το επόμενο διάστημα; 

Αναβαθμίσεις στην κινητή και σε ftth? 

Και πάλι ευχαριστώ!! 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχω εταιρικό νούμερο και πληρώνω 12.30 το μήνα,από αυτά τα 2,30 αφορούν το κινητό μου,και τα 10 ευρώ αφορούν 10giga στο ταμπλετ με μια κάρτα σιμ για εκει.Επειδη πλέον δεν χρησιμοποιείται το εταιρικό νούμερο(έχω whats up δεύτερο νούμερο) θέλω να το καταργήσω αυτο και το άλλο στο τάμπλετ.θέλω να ρωτήσω θα πληρώσω κάποιο τέλος;

Edited by Hliasat
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι σε δέσμευση τότε θα πληρώσεις το 1/4 των υπολειπόμενων παγίων. Καλύτερα δες τους πίνακες στο συμβόλαιο σου 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν φαίνεται τότε πιθανώς δεν έχει δέσμευση. 

Σε αυτή την περίπτωση η διακοπή είναι δωρεάν. Η μετατροπή σε καρτοκινητο (του συμβολαίου με τα 2,3€) κοστίζει 30€, αλλά αν θες τον αριθμό απλά κανεις φορητότητα σε άλλη εταιρία και το γλιτώνεις 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, paanos said:

Αν δεν φαίνεται τότε πιθανώς δεν έχει δέσμευση. 

Σε αυτή την περίπτωση η διακοπή είναι δωρεάν. Η μετατροπή σε καρτοκινητο (του συμβολαίου με τα 2,3€) κοστίζει 30€, αλλά αν θες τον αριθμό απλά κανεις φορητότητα σε άλλη εταιρία και το γλιτώνεις 

Φίλε μου θέλω να κάνω το εξής:Έχω 2 νούμερα.το ένα whatsup και το άλλο το εταιρικό που σου ανέφερα.εχω σαν σκέψη το εταιρικό με τα 12 και κάτι να το καταργήσω αφου σπανίως το χρησιμοποιω ,και να κρατήσω της cosmote μόνο.Κρατοντας αυτό της cosmote το whatsup σκέφτομαι κάποια στιγμή να το κάνω φορητότητα στην nova ,σε αυτήν την περίπτωση,και εφόσον είμαι και πελάτης nova με ίντερνετ,μήπως υπάρχει έστω και πιθανότητα,πηγαίνοντας εκεί ίσως πάρω και κάποια δωρεάν συσκευή.Σε κατάστημα nova που ρώτησα ,μου είπαν ότι επειδή είμαι εταιρικός πελάτης ,μπορώ να πάω σε προγράμματα της nova αλλά δεν δικαιούμαι δωρεάν συσκευή ,παρά μόνο αν αλλάξω νούμερο.Δηλαδη με πρότειναν να καταργήσω αυτό το νούμερο,και να πάρω καινούργιο,πράγμα που δεν θέλω.απλα ξέχασα να αναφέρω στο κατάστημα ότι έχω και δεύτερο νούμερο whatsup ,αν μπορεί να γίνει φορητότητα,και σε αυτήν την περίπτωση αν δικαιούμαι δωρεάν συσκευή.Σορρυ για το μακροσκελές κείμενο,απλά θέλω να γίνω ποιο κατανοητος

Link to comment
Share on other sites

Κράτα όποιον αριθμό θέλεις. Προσωπικά θα κρατούσα το Whatsup και θα έκοβα το Nova για να γλιτώσω και τα 30€.

Δεν τίθεται θεμα για το ποιος αριθμός θα πάρει καλύτερη προσφορά. Πρέπει απλά το κινητό σου στη Nova αν θέλεις να το κρατήσεις, να το πάρεις στα δικά σου στοιχεία. Αφαιρείς το bbest, βγαίνεις από το VPN και η σύνδεση μετατρέπεται σε ιδιώτη. Μετά κάνεις ανανέωση σε όποια από τις προσφορές θέλεις που υπάρχουν στο site 

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να ρωτήσω,πριν καταργήσω το δεύτερο αριθμό,όσες επαφές τηλέφωνου τις έχω στην δεύτερη sim ,θα τις χάσω ;Σε αυτήν περίπτωση τι κάνω;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Hliasat said:

Ξέχασα να ρωτήσω,πριν καταργήσω το δεύτερο αριθμό,όσες επαφές τηλέφωνου τις έχω στην δεύτερη sim ,θα τις χάσω ;Σε αυτήν περίπτωση τι κάνω;

Οι επαφές μένουν στη σιμ άσχετα αν κοπεί το σήμα. Μπορείς να τις μεταφέρεις στο τηλέφωνο και να αφαιρέσεις τη σιμ οπότε θες.

Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ να μην έχω αποθήκευση επαφών στο κινητό παρά μόνο στην σιμ,ο λόγος είναι ότι αν αλλάξω συσκευή ,είναι μπελάς να τις μεταφέρω από εκεί 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Προγράμματα κινητής Nova για στρατιωτικούς

Επειδή τώρα διάβασα και γω το νήμα από περιέργεια, μη ξεχνάμε όσοι θέλουν να αποθηκεύουν στην sim τις επαφές, τον πεπερασμένο όγκο αυτής (δεν παίρνει ένα σκασμό τηλέφωνα μέσα) και το ότι δεν μπορείς να γράψεις ούτε ολόκληρα ονόματα και προφανώς σχολιασμούς για την κάθε επαφή. Συνθηματικά τελείως (εποχές GSM). Σχεδόν απαρχαιωμενο σύστημα αποθήκευσης θα έλεγα, σε cloud είναι καλύτερα όπως λέει ο φίλος πιο πάνω ή αποθήκευση τους.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 7/7/2023 at 6:52 ΜΜ, Hliasat said:

Προτιμώ να μην έχω αποθήκευση επαφών στο κινητό παρά μόνο στην σιμ,ο λόγος είναι ότι αν αλλάξω συσκευή ,είναι μπελάς να τις μεταφέρω από εκεί 

Πάντως αν τις έχεις στη συσκευή, και να αλλάξεις συσκευή η μεταφορά των επαφών είναι ζήτημα μερικών δευτερολέπτων μέσω Bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λοιπόν,από τέλη Ιουλίου έκανα αίτηση,να κατάργησω το εταιρικό νούμερο,καθώς έβαλα απεριόριστα με άλλο νούμερο nova με 32 ευρώ με επιδότηση συσκευης.Με είπαν στο κατάστημα nova ότι κάνει ένα μήνα να καταργηθεί,έχει πάει 16 Σεπτεμβρίου και δεν έγινε τίποτα ακόμη.Δεν πήγα στο κατάστημα να ρωτήσω,αλλά κάτι δεν πάει καλά εδώ.Εχετε υπόψη αορίστου χρόνου είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχει βγει μια προσφορά για στρατιωτικός από τη nova η οποία σου δίνει 1000 λεπτά προς όλους 100 sms και 35 gb. Με 12€ καρτα

ή απεριόριστα λεπτά ομιλίας 500 sms και 40 gb με 15€ κάρτα. 

Η προσφορά είναι για νέο νούμερο η φορητοτητα και είναι καρτοκινητο για πάντα. 

Link to comment
Share on other sites

Που το βρίσκουμε αυτό το πρόγραμμα; 

Σας ευχαριστώ πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω τα GB είναι για τους πρώτους 3 μήνες… 

Σε ένα κατάστημα Nova με την στρατιωτική ταυτότητα σου @Antonio21

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...