Jump to content

Προγράμματα κινητής Nova για στρατιωτικούς


bianca76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Έχω κάνει σύνδεση στο πρόγραμμα των στρατιωτικών μέσω της wind και κοιτώντας το λογαριασμό είδα κλήση προς άλλο μέλος του ίδιου προγράμματος να χρεώνεται κανονικά...

Χρειάζεται κάποιος ειδικός αριθμός για να επικοινωνώ με τους άλλους του ίδιου προγράμματος δωρεάν???

 

Σε λίγες μέρες θα σε ειδοποιήσουν για το λεγόμενο "αστεράκι" σου.

Οτι αριθμό παίρνεις με αστεράκι ΔΕΝ χρεώνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αν ενεργοποιήσω πακέτο internet μεσω SMS θα έχω πάλι την μειωμένη τιμή;

 

Καλύτερα να μην το κανείς έτσι αλλα να πάρεις τηλ ή να πας σε ένα κατάστημα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Η Πυροσβεστική έκανε πολύ καλύτερη συμφωνία απο τον στρατό.

 

Έχει πλέον εξασφαλίσει τη βιωσιμότητα της η εταιρεία επιβάλλοντας ένα σταθερό ποσό στα κουρόγιδα του εσ και μπορεί πλέον να κάνει δελεαστικές προσφορές και σε άλλες αγέλες...

Μένει να δούμε σε πόσα χρόνια θα επιβάλλει και σε αυτές κάτι αντίστοιχο!

Αλήθεια, υπάρχει κάποια εξέλιξη με την σύμβαση εσ-εταιρείας για το έτος 2013; Θα παραμείνει αυτό το ποσό ελάχιστης χρέωσης για κάθε αριθμό; Εάν θέλει διαπραγματευτές ο εσ μπορώ να συμμετάσχω εγώ, αφιλοκερδώς φυσικά!

Τί στο καλό; Γιατί δεν στέλνουν ανθρώπους από το διαπραγματευτικό σώμα της ΕΛΑΣ;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κόβω.. 260-90-80 οι τελευταίοι λογαριασμοι και δεν ξέρω γιατί, δεν μιλάω πολύ. Αν τελικά να έστειλα και 220μηνυματα..το μυαλό μου πάει ότι ενώ έχω δωρεάν mbκαι δεν τα πέρασα αυτοί τα χρεώνουν

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και απο μένα..Έχω 2 γραμές του πακέτου ΓΕΣ εδώ και 4 χρόνια. Οι λογαριασμοί μου είναι μέσος όρος 45-50 ευρώ καί για τα 2. Πάμε τώρα στο ωραίο κομάτι της ιστοριας.Πήγα σε ένα κατάστημα της wind και ρωτησα για πιόν λογο δέν έχω πάρει εδώ και 4 χρόνια κάποια επιδότηση...Ο υπάλληλος απορημένος μου είπε πως κανονικά έπρεπε να εχω κάποιο αξιοσέβαστο ποσό αφού κάνω πάνω απο 15 ευρώ το μήνα αλλά στο σύστημά τους δεν φένεται τίποτα..και μου είπε να πάρω στο 1277 να τους ρωτήσω τον λόγω.Εκεί ξεκινάνε τα γέλια.....Η τηλεφωνητρια μου μιλούσε ευγενικά στην αρχή και μου είπε πως κάνω χαμιλούς λογαρ. γι'αυτό δεν δικαιούμε επιδότηση, και σε ερώτησή μου τί ποσό θα πρέπει να κάνω για να δικαιούμε μου απάντησε πως ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΟΣΟ.Όταν την ξαναρώτησα μου απαντάει ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΑΙ ΚΥΡΙΕ...Τέλος πάντων βρυστήκαμε και φυσικά δεν μου είπε το όνομά της όταν την ξαναρώτησα...Έχω εδώ και 1 μήνα που στέλνω συνέχεια μειλ στην wind με τα γεγονότα που έχουν συμβεί και φυσικά δέν έχω πάρει καμία απάντηση.Τα συμπεράσματα δικά σας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και απο μένα..Έχω 2 γραμές του πακέτου ΓΕΣ εδώ και 4 χρόνια. Οι λογαριασμοί μου είναι μέσος όρος 45-50 ευρώ καί για τα 2. Πάμε τώρα στο ωραίο κομάτι της ιστοριας.Πήγα σε ένα κατάστημα της wind και ρωτησα για πιόν λογο δέν έχω πάρει εδώ και 4 χρόνια κάποια επιδότηση...Ο υπάλληλος απορημένος μου είπε πως κανονικά έπρεπε να εχω κάποιο αξιοσέβαστο ποσό αφού κάνω πάνω απο 15 ευρώ το μήνα αλλά στο σύστημά τους δεν φένεται τίποτα..και μου είπε να πάρω στο 1277 να τους ρωτήσω τον λόγω.Εκεί ξεκινάνε τα γέλια.....Η τηλεφωνητρια μου μιλούσε ευγενικά στην αρχή και μου είπε πως κάνω χαμιλούς λογαρ. γι'αυτό δεν δικαιούμε επιδότηση, και σε ερώτησή μου τί ποσό θα πρέπει να κάνω για να δικαιούμε μου απάντησε πως ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΟΣΟ.Όταν την ξαναρώτησα μου απαντάει ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΑΙ ΚΥΡΙΕ...Τέλος πάντων βρυστήκαμε και φυσικά δεν μου είπε το όνομά της όταν την ξαναρώτησα...Έχω εδώ και 1 μήνα που στέλνω συνέχεια μειλ στην wind με τα γεγονότα που έχουν συμβεί και φυσικά δέν έχω πάρει καμία απάντηση.Τα συμπεράσματα δικά σας.

 

μπα δεν προκειτε να παρεις ποτε απαντηση....

και εγω με την επιδωτηση καθε χρονο βριζομαι....

 

ειχα 4 νουμερα...ενταξει τα 2 δεν καναν και δεν κανουν λογαριασμους καθολου, αλλα το ενα εκανε 100 ευρω το μηνα και το αλλο 50....

παρολαυτα δεν μου δινανε επιδωτηση για κανενα απο τα 4 νουμερα ή μου δινανε ψηχουλα γιατι αυτο βγαινει συνολικα και καλα

 

καθε χρονο επαιρνα τηλ να κανω θεμα και τελικα μου εγκρινανε καποια επιδωτηση

 

περιττο να πω οτι αυτο που ειχε λογαριασμους 100 ευρω τελικα το αλλαξα προγραμμα....

 

αλλα τωρα που εχω τρια νουμερα τετοια του ΓΕΣ και μονο το ενα κανει λογαριασμους 50 ευρω περιπου το μηνα δεν εχω τιποτα επιδωτηση..να ουτε τωρα τον δεκεμβρη καλη ωρα που εκλεισα 12 μηνες..ουτε καν σε αυτο το συγκεκριμενο νουμερο που κανει τους λογαριασμους. δεν νομιζω οτι ζηταω κατι παραλογο...το ενα νουμερο αυτο που κανει τους λογαριασμους να εχει καποια οσο μικρη και αν ειναι επιδωτηση. μαλιστα θεωρω οτι ειμαι και καλος πελατης τους γιατι αυτο το νουμερο που εκοψα στην wind το αφησα αλλα σε αλλο προγραμμα και εχω και σταθερο στην wind...τους δινω ΠΑΝΩ απο 120 ευρω το μηνα

 

παντως δεν μπορω να ασχολουμαι μαζι τους αλλο..τους στελνεις και σε γραφουν οπως λες..απλα θα το χρησιμοποιω μονο για τις δωρεαν κλησεις πλεον και απο εκει που παιρνουν ποσα ευρω το μηνα τωρα θα περνουν πενταροδεκαρες.... κωλοεταιρια

Edited by fotisg24
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδιά κάντε τα f2 go και θα μιλάτε με όλο το στρατό με δέκα ευρώ, τι αστεράκια και βλακείες.βάζεις μια κάρτα 11 ευρώ σου μένουν μέσα 10 ευρώ πέρνεις αυτόματα 300 λεπτά προς όλα τα δίκτυα ενεργοποιείς και ένα πακέτο 600` λεπτά και μηνύματα προς όλη την wind για να μιλάς με όλον τον στρατό και σου μένουν αλλά πέντε ευρώ για ακόμη ένα πακέτο.

Τι δεν καταλαβαίνετε;

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάντε τα f2 go και θα μιλάτε με όλο το στρατό με δέκα ευρώ, τι αστεράκια και βλακείες.βάζεις μια κάρτα 11 ευρώ σου μένουν μέσα 10 ευρώ πέρνεις αυτόματα 300 λεπτά προς όλα τα δίκτυα ενεργοποιείς και ένα πακέτο 600` λεπτά και μηνύματα προς όλη την wind για να μιλάς με όλον τον στρατό και σου μένουν αλλά πέντε ευρώ για ακόμη ένα πακέτο.

Τι δεν καταλαβαίνετε;

 

εφοσον η εταιρια ειναι για .... για κλαμματα (!) και αναπηρη, η μονη λυση ειναι προφανως τα αλλα πακετα

 

 

αλλα δεν θεωρω οτι ειναι παραλογο να απαιτεις επιδωτηση για νουμερα που κανουν λογαριασμους :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάθε χρόνο έχω επιδότηση. Αν και πέρυσι ήταν μικρή. 2 νούμερα από 65€ το καθένα. Με μέσο όρο λογαριασμών στα 70€ και τα δύο.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα, το πρόγραμμα που έχουμε έχει κλείσει χρόνο με την τελευταία σύμβαση;

Θα έχουμε καινούργια στο άμεσο μέλλον;

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει η παλιά. Τι δεν σε καλύπτει; Στο θέμα επιδότησης; Ούτως ή άλλως το θέμα επιδότηση έχει πεθάνει ακόμα και στα ατομικά συμβόλαια.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα, συνεχίζεται το πρόγραμμα κανονικά; Δεν πέρασε χρόνος από την τελευταία σύμβαση; Γνωρίζει κανείς αν πρόκειται να αλλάξει κάτι ;
Link to comment
Share on other sites

Νέα σύμβαση από Σεπτέμβριο. Ισχύει για την ώρα ή υπάρχουσα.

 

Καλησπέρα. Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Πριν από λίγο καιρό ήμουν και εγώ στο "αστεράκι" και κάθε μήνα με χρήση ελάχιστη πάντα έβλεπα αστεράκια όταν ερχόταν ο λογαριασμός 20-30-40, όσπου έγινε κάτι που ξεχείλισε το ποτήρι και έκανα Whats up το νούμερο μέχρι να δω τι να κάνω τελικά. Ιδού η επιστολή που έστειλα στη Wind :

 

""ΠΡΟΣ : WIND - TMHMA AMΦΙΣΒΗΤΗΣΗΣ ΧΡΕΩΣΕΩΝ

ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗΣ

Είμαι κάτοχος της υπ’ αριθμό XXXXXXX τηλεφωνικής σύνδεσης της εταιρείας σας για διάστημα 8 ετών περίπου, με τα 4 περίπου τελευταία έτη να έχω ενταχθεί στο πρόγραμμα κινητής τηλεφωνίας του προσωπικού του ΓΕΣ.

Οι τηλεφωνικοί μου λογαριασμοί σε όλο αυτό το χρονικό διάστημα, ήταν μέσοι προς υψηλοί ιδιαίτερα στο διάστημα που ήμουν κάτοχος 3 γραμμών ΓΕΣ και 1 γραμμής σταθερού της εταιρείας σας. Ο ι τελευταίοι 12 λογαριασμοί μου έχουν μέσο όρο περίπου τα 34 € και αυτό μου δίνει το δικαίωμα να θεωρώ τον εαυτό μου έναν καλό πελάτη της εταιρείας σας.

Την Κυριακή 8 Σεπ 2013 ειδοποιήθηκα μέσω SMS για την έκδοση του τρέχοντος λογαριασμού, ο οποίος ανέρχεται στο ποσό των 50.59 €. Tο παραπάνω ποσό μου φάνηκε εξαιρετικά υψηλό και απείχε μακράν από το αναμενόμενο, καθώς η τηλεφωνική χρήση που είχα κάνει το τελευταίο μήνα ήταν ιδιαίτερα χαμηλή, εξαιτίας διακοπών.

Έπειτα από σύνδεση στο e-bill, διαπίστωσα ότι υπάρχει μια χρέωση 20,37 € (άνευ ΦΠΑ – 25 € με ΦΠΑ) για 5.9 ΜΒ χρήσης δεδομένων την οποία δεν αρνούμαι ότι την έχω κάνει.

Κατόπιν επικοινωνίας με το τηλ. 2105100100, μου έγινε γνωστό από εκπρόσωπό σας, ότι η τιμολόγηση είναι σε αυτό το ύψος καθώς για τους πελάτες του ΓΕΣ ισχύει πολιτική κόστους 4 € περίπου ανά ΜΒ, όπως αναγράφεται και στο τιμοκατάλογο του προγράμματος.

Την ίδια όμως στιγμή αναφέρετε στην ιστοσελίδα σας στο σημείο (http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/mobile-internet/mobile-internet-daily/ ) :

«Με την πρώτη είσοδο από το κινητό σου σε κάποια σελίδα Internet, ενεργοποιείται το Mobile Internet Daily, ξεκινά η χρέωση του €1 και εξασφαλίζεις έτσι 20ΜΒ για πλοήγηση στο Internet έως τις 4 π.μ. για συνδρομητές συμβολαίου (ιδιώτες και εταιρικούς) ή έως τις 00:00 της ίδιας ημέρας για συνδρομητές καρτοκινητής (F2G, Q Card & WIND CARD to ALL) / καρτοσύνδεσης & WIND to ALL».

Στη συγκεκριμένη παραπομπή, αναγράφει ρητά ότι το Mobile Internet Daily, ισχύει για όλους τους συνδρομητές συμβολαίου (ιδιώτες και εταιρικούς) αλλά και καρτοκινητής, χωρίς να εξαιρεί καμία κατηγορία πελάτη (πχ συνδρομητές ΓΕΣ).

Για τον παραπάνω λόγο αμφισβητώ την χρέωση των 20,37 € για τη χρήση δεδομένων που έκανα και ΑΠΑΙΤΩ να προσαρμοστεί στο αντίστοιχο κόστος του Mobile Inernet Daily για το λόγο ότι όπως αναγράφεται στην ιστοσελίδα σας, δεν εξαιρείται κάποια κατηγορία συνδρομητή από τους δυνητικούς χρήστες του Mobile Internet Daily.

Εκτός των παραπάνω θεωρώ για έναν ακόμα λόγο την συμπεριφορά σας ως εταιρεία προς τον πελάτη σας απαράδεκτη, καθώς σε κατά καιρούς ερωτήσεις στα καταστήματά σας το τελευταίο έτος (η τελευταία προ μηνός περίπου), δεν φαινόταν να έχει εγκριθεί κάποια επιδότηση συσκευής.

Μόνο έπειτα από την επίσκεψη μου σε κατάστημά σας σήμερα και ως εκ θαύματος με την έκφραση των παραπόνων μου, η πωλήτρια μου ανακοίνωσε ότι παίρνω μια συγκεκριμένη συσκευή δώρο. Την συσκευή ALCATEL 316 κόστους 20 € περίπου σε τιμές λιανικής, την ώρα που σαν πελάτης σας όλα αυτά τα χρόνια σας έχω δώσει τουλάχιστον 40απλάσια (ειδικότερα την περίοδο που είχα στην κατοχή μου 3 γραμμές ΓΕΣ και σταθερό στην εταιρία σας).

Για τους παραπάνω λόγους σας γνωρίζω ότι σήμερα 9 Σεπτεμβρίου 2013 υπέβαλλα αρχική αίτηση ένταξης στο δίκτυο της COSMOTE. ""

 

Απάντηση έως τώρα δεν έχω πάρει. Ξέρει κανένας αν τελικώς με γράψουν εντελώς μπορώ να κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ? Γιατί 25 € νταβατζιλίκι δεν διατίθεμαι να πληρώσω.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησαν οι συζητήσεις, την εβδομάδα που μας πέρασε, με όλους τους παροχους για το πρόγραμμα. Μόλις έχω νεώτερα θα ενημερώσω.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • The title was changed to Προγράμματα κινητής Nova για στρατιωτικούς

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...