Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch (P3450 ή Elf)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση για τον επεξεργαστή. Υπάρχουν εφαρμογές που έχουν διαφορετικά setups ανάλογα με το τυπο του επεξεργαστή:

- PXA/XScale/ARM

- MIPS

- SH3

 

Για τον OMAP του touch ποια έκδοση να διαλέξω;

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση για τον επεξεργαστή. Υπάρχουν εφαρμογές που έχουν διαφορετικά setups ανάλογα με το τυπο του επεξεργαστή:

- PXA/XScale/ARM

- MIPS

- SH3

 

Για τον OMAP του touch ποια έκδοση να διαλέξω;

XScale/ARM

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν την παλεύουν εκεί στον Γερμανό. Πριν αγοράσω το Touch είχα στείλει ένα mail ρωτώντας τους σχετικά με την διαθεσιμότητα αφού από τα καταστήματα είχαν παντελή άγνοια. Ούτε καν γνώριζαν για ποια συσκευή τους ρωτούσα ''Touch? Πως το είπατε? Qtec είναι? Συγνώμη αλλά δεν έχουμε καμία ενημέρωση''

Το mail το είχα στείλει πριν από ένα μήνα+ ,λίγο πριν αγοράσω τελικά την συσκευή μετά από αγώνα που έκανα για να αποδείξω στο κατάστημα ότι η συσκευή που ζητάω δεν είναι της φαντασίας μου, αλλά ότι υπάρχει εδώ και καιρό στην αγορά, σε άλλο κατάστημα (ΠΛΑΙΣΙΟ). Σήμερα λαμβάνω το εξής απαντητικό mail:

''Αξιότιμε κ. Ταδε,

 

 

Ευχαριστούμε για την προτίμηση που δείχνετε στο Δίκτυο Καταστημάτων ΓΕΡΜΑΝΟΣ.

 

Σας ενημερώνουμε ότι το προϊόν που επιθυμείτε να προμηθευτείτε θα βρίσκεται διαθέσιμο στα καταστήματά μας μέχρι τα μέσα Αυγούστου.''

 

Την συσκευή την έχω αγοράσει μέσω επιδότησης εδώ και ένα μήνα από κατάστημα Γερμανός :X

Διάθεση μου δεν είναι να προωθήσω ή να υποβιβάσω οποιαδήποτε αλυσίδα καταστημάτων αλλά...

ΕΛΕΟΣ!!!

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν την παλεύουν εκεί στον Γερμανό. Πριν αγοράσω το Touch είχα στείλει ένα mail ρωτώντας τους σχετικά με την διαθεσιμότητα αφού από τα καταστήματα είχαν παντελή άγνοια. Ούτε καν γνώριζαν για ποια συσκευή τους ρωτούσα ''Touch? Πως το είπατε? Qtec είναι? Συγνώμη αλλά δεν έχουμε καμία ενημέρωση''

Το mail το είχα στείλει πριν από ένα μήνα+ ,λίγο πριν αγοράσω τελικά την συσκευή μετά από αγώνα που έκανα για να αποδείξω στο κατάστημα ότι η συσκευή που ζητάω δεν είναι της φαντασίας μου, αλλά ότι υπάρχει εδώ και καιρό στην αγορά, σε άλλο κατάστημα (ΠΛΑΙΣΙΟ). Σήμερα λαμβάνω το εξής απαντητικό mail:

''Αξιότιμε κ. Ταδε,

 

 

Ευχαριστούμε για την προτίμηση που δείχνετε στο Δίκτυο Καταστημάτων ΓΕΡΜΑΝΟΣ.

 

Σας ενημερώνουμε ότι το προϊόν που επιθυμείτε να προμηθευτείτε θα βρίσκεται διαθέσιμο στα καταστήματά μας μέχρι τα μέσα Αυγούστου.''

 

Την συσκευή την έχω αγοράσει μέσω επιδότησης εδώ και ένα μήνα από κατάστημα Γερμανός :X

Διάθεση μου δεν είναι να προωθήσω ή να υποβιβάσω οποιαδήποτε αλυσίδα καταστημάτων αλλά...

ΕΛΕΟΣ!!!

 

:lol: :lol: :lol: Τι να πει κανείς;

Συμβαίνει και στις καλύτερες των οικογενειών.

Link to comment
Share on other sites

episis alli mia erotisi..stin arxiki othoni mporoume na allaksoume tis epiloges pou iparxoun stin kato meria??diladi anti gia imerologio kai epafes na valoume alles diergasies....

 

Ναι μπορείς...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=313171

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικές μέρες που έχω το touch χέρια μου αντιμετώπισα τα εξείς:

1. Για κάποιο λόγω όταν έκανα εγκατάσταση το active sync και το συνέδεσα με το usb στο laptop της δουλειάς μου, δεν αναγνώριζε το usb. Δεν ξέρω αν το παρουσίασε αυτό επειδή το laptop είναι εταιρικό και ίσως προστατευόμενο. Όταν πήγα στην εταιρία και συνδέθηκα συνδεόταν με το active sync αλλά ανά χρονικά διαστήματα έχανε τη σύνδεση. Nα τονίσω οτι έχω windows xp professional. Με τα vista δεν μου παρουσίασε κανένα πρόβλημα. Ακόμα την ψάχνω να δω πως θα σταθεροποιήσω τη σύνδεση με τα XP, οποιαδήποτε συμβουλή ευπρόσδεκτη.

2. Προσπάθησα να κάνω εγκατάσταση το skype για windows mobile και μου έδειχνε το μήνυμα οτι η μνήμη του τηλεφώνου ήταν γεμάτη (δεν έχω προσθέσει τίποτα ακόμα εξτρά), οπότε επέλεξα να το κάνει εγκατάσταση στην κάρτα. Όλα πήγαν καλά αλλά όταν το επανεκίνησα, κάθε φορά που επέλεγα μια λειτουργία μου έβγαχε το μήνυμα οτι η μνήμη του τηλεφώνου είναι γεμάτη, να ελευθερώσω χώρο. Πως είναι δυνατόν αφού το skype το εγκατέστησα στην κάρτα. Τέλοσπαντων για την ώρα το αφαίρεσα και τώρα είναι οκ, μέχρι να δω πως να το αντιμετωπίσω. Καμιά ιδέα, το έχει και κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα?

3. Το βράδυ τι έχω κλειστό αλλά το ξυπνητήρι δεν ενεργοποιείται αυτόματα, οπότε μόλις το ανοίξω τότε αρχίζει και χτυπάει :wacko:, ξέρει κανείς πως μπορείς να το ενεργοποιήσεις όταν είναι κλειστό για να χτυπάει?

4. Μπορεί να είναι χαζή ερώτηση, αλλά ρε παιδιά από που μπορείς να κάνεις εγκατάσταση mp3 αν θες για ringtone, η alarm tone?

 

Ευχαριστώ πολύ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικές μέρες που έχω το touch χέρια μου αντιμετώπισα τα εξείς:

1. Για κάποιο λόγω όταν έκανα εγκατάσταση το active sync και το συνέδεσα με το usb στο laptop της δουλειάς μου, δεν αναγνώριζε το usb. Δεν ξέρω αν το παρουσίασε αυτό επειδή το laptop είναι εταιρικό και ίσως προστατευόμενο. Όταν πήγα στην εταιρία και συνδέθηκα συνδεόταν με το active sync αλλά ανά χρονικά διαστήματα έχανε τη σύνδεση. Nα τονίσω οτι έχω windows xp professional. Με τα vista δεν μου παρουσίασε κανένα πρόβλημα. Ακόμα την ψάχνω να δω πως θα σταθεροποιήσω τη σύνδεση με τα XP, οποιαδήποτε συμβουλή ευπρόσδεκτη.

2. Προσπάθησα να κάνω εγκατάσταση το skype για windows mobile και μου έδειχνε το μήνυμα οτι η μνήμη του τηλεφώνου ήταν γεμάτη (δεν έχω προσθέσει τίποτα ακόμα εξτρά), οπότε επέλεξα να το κάνει εγκατάσταση στην κάρτα. Όλα πήγαν καλά αλλά όταν το επανεκίνησα, κάθε φορά που επέλεγα μια λειτουργία μου έβγαχε το μήνυμα οτι η μνήμη του τηλεφώνου είναι γεμάτη, να ελευθερώσω χώρο. Πως είναι δυνατόν αφού το skype το εγκατέστησα στην κάρτα. Τέλοσπαντων για την ώρα το αφαίρεσα και τώρα είναι οκ, μέχρι να δω πως να το αντιμετωπίσω. Καμιά ιδέα, το έχει και κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα?

3. Το βράδυ τι έχω κλειστό αλλά το ξυπνητήρι δεν ενεργοποιείται αυτόματα, οπότε μόλις το ανοίξω τότε αρχίζει και χτυπάει :wacko:, ξέρει κανείς πως μπορείς να το ενεργοποιήσεις όταν είναι κλειστό για να χτυπάει?

4. Μπορεί να είναι χαζή ερώτηση, αλλά ρε παιδιά από που μπορείς να κάνεις εγκατάσταση mp3 αν θες για ringtone, η alarm tone?

 

Ευχαριστώ πολύ!

2. Μπορεί να μην έχεις αρκετή RAM ελεύθερη. Δοκίμασε να κάνεις ένα restart και να τρέξεις το Skype πρώτο πρώτο. Σημείωση: όταν πατάς X το πρόγραμμα δε σταματά αλλά τρέχει στο παρασκήνιο!

3. Κανένα WM δε χτυπάει το ξυπνητήρι με κλειστή τη συσκευή. Δοκίμασε αντι να το κλείνεις να το βάζεις σε flight mode!

4. Mp3 για ringtone μόνο με τρίτα προγράμματα όπως το pTravelAlarm. Για κλήσεις απλά βάζεις το mp3 στον ανάλογο υποφάκελο των windows.

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε, συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες. :)

 

Πάντως, αν θέλεις, να μη γράφεις με κεφαλαία, διότι είναι σα να φωνάζεις. :)

Link to comment
Share on other sites

2. Μπορεί να μην έχεις αρκετή RAM ελεύθερη. Δοκίμασε να κάνεις ένα restart και να τρέξεις το Skype πρώτο πρώτο. Σημείωση: όταν πατάς X το πρόγραμμα δε σταματά αλλά τρέχει στο παρασκήνιο!

3. Κανένα WM δε χτυπάει το ξυπνητήρι με κλειστή τη συσκευή. Δοκίμασε αντι να το κλείνεις να το βάζεις σε flight mode!

4. Mp3 για ringtone μόνο με τρίτα προγράμματα όπως το pTravelAlarm. Για κλήσεις απλά βάζεις το mp3 στον ανάλογο υποφάκελο των windows.[/quote

 

Τότε η ram είναι πολύ μικρή ή το skype είναι τεράστιο μιας και δεν έχω εγκαταστίσει ακόμα τίποτα εξτρά στο τηλέφωνο εκτός mp3 στην sd κάρτα! Μου κάνει κάπως εντύπωση γιατί είχα μόνο το skype να τρέχει και κανένα άλλο πρόγραμμα. τσεκάρισα συγκεκριμένα να δω αν έτρεχε και τίποτα άλλο. το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό με το skype?

 

ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Με γενική ερώτηση για το Τατς...

 

Στην αρχή το χρησιμοποιείς με την μισοάδεια μπαταρία που έχει στο κουτί?!

 

Και όταν με το καλό πέσει τότε κάνεις την φουλ φόρτιση?!

 

Όσο για Windows update, τα κάνεις ή μπααα!?

May the Force be with you.
Link to comment
Share on other sites

Με γενική ερώτηση για το Τατς...

 

Στην αρχή το χρησιμοποιείς με την μισοάδεια μπαταρία που έχει στο κουτί?!

 

Και όταν με το καλό πέσει τότε κάνεις την φουλ φόρτιση?!

 

Όσο για Windows update, τα κάνεις ή μπααα!?

 

 

τελειωνεις την μπαταρια που εχει ηδη.

και μετα το βαζεις να φορτισει.θα το κανεις

αυτο για 2,3 φορτισεις.

ακομα δεν εχει καποιο update να κανεις.

αραια και που μπορεις να το ελενχεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2. Μπορεί να μην έχεις αρκετή RAM ελεύθερη. Δοκίμασε να κάνεις ένα restart και να τρέξεις το Skype πρώτο πρώτο. Σημείωση: όταν πατάς X το πρόγραμμα δε σταματά αλλά τρέχει στο παρασκήνιο!

3. Κανένα WM δε χτυπάει το ξυπνητήρι με κλειστή τη συσκευή. Δοκίμασε αντι να το κλείνεις να το βάζεις σε flight mode!

4. Mp3 για ringtone μόνο με τρίτα προγράμματα όπως το pTravelAlarm. Για κλήσεις απλά βάζεις το mp3 στον ανάλογο υποφάκελο των windows.[/quote

 

Τότε η ram είναι πολύ μικρή ή το skype είναι τεράστιο μιας και δεν έχω εγκαταστίσει ακόμα τίποτα εξτρά στο τηλέφωνο εκτός mp3 στην sd κάρτα! Μου κάνει κάπως εντύπωση γιατί είχα μόνο το skype να τρέχει και κανένα άλλο πρόγραμμα. τσεκάρισα συγκεκριμένα να δω αν έτρεχε και τίποτα άλλο. το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό με το skype?

 

ευχαριστώ

¨εχεις κατεβάσει σίγουρα το τελευταίο Σκυπε για κάποιο OMAP based κινητό? Διότι σε μένα είνια βαρύ αλλά αποδεκτό.

Link to comment
Share on other sites

ναι κατέβασα αυτόπου είναι για windows mobile, θα ξαναδοκιμάσω απλά με χάλασε το γεγονός οτι μου έβγαζε τη μνήμη γεμάτη, με το messenger δεν παρουσιάζει τέτοια προβλήματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Στις επιλογές του download δοκιμασε να κατεβάσεις όχι γενικά κάποιο για WM αλλα για κάποιο με χαμηλά specs όπως το 4350 που υπάρχει στη λίστα. Τώρα το ότι είναι θέμα RAM είναι τελείως κουφό, τα περισσότερα WM την ίδια RAM εχουν. Για δες, πόση έχεις ελεύθερη όταν πας να το τρέξεις? Αν είσαι κάτων απο 10MB τότε ίσως να είναι λογικό.
Link to comment
Share on other sites

ρε εδωμέσα και στο p3600, πολύ γάτες είστε ρε. όλο για ρυθμίσεις και χακεριές μιλάτε. αν πάρω wm θα βγάλω άκρη?
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Όχι :p

Αν είσαι εντελώς άσχετος και δεν έχεις ξαναχρησιμοποιήσει ανοικτή πλατφόρμα μην μπεις κατευθείαν στα βαθειά. Και αν δεν το χρειάζεσαι επίσης, αν είσαι συνηθισμένος teen που στέλνει όλη μέρα μηνύματα απόφυγε το.

Link to comment
Share on other sites

Στις επιλογές του download δοκιμασε να κατεβάσεις όχι γενικά κάποιο για WM αλλα για κάποιο με χαμηλά specs όπως το 4350 που υπάρχει στη λίστα. Τώρα το ότι είναι θέμα RAM είναι τελείως κουφό, τα περισσότερα WM την ίδια RAM εχουν. Για δες, πόση έχεις ελεύθερη όταν πας να το τρέξεις? Αν είσαι κάτων απο 10MB τότε ίσως να είναι λογικό.

 

 

Στη περίπτωση του touch, τα πράγματα είναι λιγάκι διαφοροποιημένα.

 

Αναφέρω το διαφορετικό λειτουργικό και το touchflo interface.

 

Επίσης κάτι παίζει με κακή διαχείριση της μνήμης (pagepool size)

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δοκιμάσει να κάνετε συγχρονισμό με bluetooth? Δεν το έχω τσεκάρει ποτέ, υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω;
Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάτι παίζει με κακή διαχείριση της μνήμης (pagepool size)

 

 

Λυση για αυτο το προβλημα που οντως υπαρχει ....εδω...

 

http://www.modaco.com/Paul-s-guide-to-changi-t256280.html

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Όχι :p

Αν είσαι εντελώς άσχετος και δεν έχεις ξαναχρησιμοποιήσει ανοικτή πλατφόρμα μην μπεις κατευθείαν στα βαθειά. Και αν δεν το χρειάζεσαι επίσης, αν είσαι συνηθισμένος teen που στέλνει όλη μέρα μηνύματα απόφυγε το.

 

ωραία δεν στέλνω μηνύματα, λέω να πάρω ένα touch και ΄ενα 3600 για αλλαγη. και όταν βγει το w960, το δίνω στο μαγαζί του πατέρα μου και το παίρνω

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

το touch εκανα να το μαθω 2ωρες μεχρι να το συνηθισω οχι

οτι ειναι κατι το πολυ δυσκολο αλλα οσο να'ναι.

το radio οντως ειναι μια ελλειψη το 3G ουτε που με ενδιαφερει.

η συσκευη ειναι φοβερη για τα χρηματα της(γουστα ειναι.)

οσο για το λειτουργικο symbian vs wm.δεν θα σχολιασω.:O

ο καθενας οτι το βολευει και τη χρηση θελει.

 

τελικα μηπως το radio υπαρχει κ απλως χρειαζεται ξεκλειδωμα με καποιο τροπο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...