Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ σήμερα επικοινώνησα με το e-cosmote.gr τηλεφωνικός και μου είπε πως αν το παραγγείλω σήμερα σε 2 μέρες θα είναι σπίτι μου....

 

ΣΣ Το έχω παραγγείλει μέσω ΟΤΕ (λόγο καινούργιας σύνδεσης) από την Πέμπτη και ακόμα δεν ήρθε.

 

ΥΓ υπάρχει κάποιο λεξικό αγγλικά-ελληνικά για τo ppc??

Yield to me Jedi. You will be rewarded with power greater then your wildest imaginings!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

slovoed

 

δεν θα το συνιστουσα στο καιζερ :!:

το καιζερ παρουσιαζει ασυμβατοτητες με οτι εχει σχεση με paragon:O

 

ειναι η εταιρεια που βγαζει slovoed,leng,interkey κλπ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δεν κοιμάσαι πάντα σπίτι σου.

Όσο περισσότερες φορτίσεις κάνεις τόσο καταστρέφεται η μπαταρία.

Ξοδεύεις περισσότερο ρεύμα.:p

 

Ακριβώς. Συμφωνώ μα τον johner. Είναι και η αίσθηση σιγουριάς πως άν σου τύχει κάτι και πρέπει να πας κάπου...

Μην ξεχναμε και πως είναι ppc. που σημαίνει πως μπορεί να τρέξει που και που και κανά παιχνίδι κάτι που nα χρησημοποιεί μπαταρία ή τέλος πάντων στην χειρότερη να κολήσει κανένα process και να καταναλώνει.

Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Από όταν πήρα το κινητό έχω αλλάξει τον ήχο στο Ξυπνητήρι των Windows Mobile τρεις φορές.

Αυτό που κάνει είναι τώρα όταν χτυπάει το ξυπνητήρι να χτυπάνε και οι τρεις αυτοί ήχοι μαζί,πλάκα μου κάνει?Και όταν χτυπάει μου βγάζει 3 Notifications και πατάω Dismiss και στα τρία.Ελέγχω για Duplicate Notifications, βγάζει κάποιες αλλά δε φτιάχνει.

Αφού σβήσω τις διπλές εγγραφές και κάνω επανεκκίνηση ξαναεμφανίζονται διπλές.

Ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Από όταν πήρα το κινητό έχω αλλάξει τον ήχο στο Ξυπνητήρι των Windows Mobile τρεις φορές.

Αυτό που κάνει είναι τώρα όταν χτυπάει το ξυπνητήρι να χτυπάνε και οι τρεις αυτοί ήχοι μαζί,πλάκα μου κάνει?Και όταν χτυπάει μου βγάζει 3 Notifications και πατάω Dismiss και στα τρία.Ελέγχω για Duplicate Notifications, βγάζει κάποιες αλλά δε φτιάχνει.

Αφού σβήσω τις διπλές εγγραφές και κάνω επανεκκίνηση ξαναεμφανίζονται διπλές.

Ξέρει κανείς?

 

βαλε ενα αλλο ξυπνητηρι.

ptravel alarm να βρεις την υγεια σου.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το καλο που μας θελω ολων μας :worry:

 

μην μας πεσει ποτε κατω :cry::cry:

 

2η μέρα και, ...παω να το βγάλω από τη θήκη και, μαντέψτε!, μου πέφτει κάτω... Ο κόσμος ξαφνικά σταμάτησε..:(

Από τη μιά μεριά το πίσω κάλυμα, από την άλλη η μπαταρία και στη μέση το Kaiser...

Τα ξαναβάζω στη θέση τους και ...όλα δουλεύουν τέλεια,όπως και πριν!

Ας είναι καλά η ποιότητα κατασκευής και ...ο τρόπος που έπεσε: flat μάλλον με την πίσω πλευρά...

Περιμένω πάντως να βγεί και μια silicone case από την mobilefun.co.uk,

όπως αυτή για το TyTN. Την παίρνω αμέσως! http://www.mobilefun.co.uk/product/12249.htm

Ena xero, oti AKOMA den xero tipota :)
Link to comment
Share on other sites

και μενα μου επεσε εχθες αλλα

παλι καλα μαζι με την θηκη δεν ειχα προλαβει να το βγαλω.

φανταζομαι πως θα ενιωσες εσυ μολις το αντικρισες να πεταγονται

ολα.:X:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οταν εχω την συσκευη συνδεδεμενη με το laptop οταν μου τηλεφωνουν η οταν εγω τηλεφωνω οταν κλεινει η συνδεση μετα μερικες φορες κολαει η παν ω μπαρα της εναρξης ...που μπορει να οφειλετε ?Το εχει παθει καποιος αλλος?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια βοήθεια. ή το GPS του Kaiser είναι μάπα, ή κάτι άλλο παίζει. όταν το ανοίγω με το gpsGate, παίζει και βρίσκει το σήμα σε 3-4 δευτερόλεπτα. Όταν του λες του άτιμου να πάς σε μία διαδρομή και είσαι σε μικρά στενάκια. το παίρνει ο διάολος. εγώ έχω προχωρήσει και αυτό είναι 2 στενά πίσω! ή δεν έχει δει ότι έχω φύγει απο εκεί και με γράφει κανονικά με Κάιρο.

 

μήπως πρέπει να δω αλλάξω καμία μαγική ρύθμιση μπας και δεν το σπάσω? GPS σε PDA δεν είχα πριν. και αν αυτό πρέπει να υποφέρω στις διαδρομές μου, άντε γεια!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια βοήθεια. ή το GPS του Kaiser είναι μάπα, ή κάτι άλλο παίζει. όταν το ανοίγω με το gpsGate, παίζει και βρίσκει το σήμα σε 3-4 δευτερόλεπτα. Όταν του λες του άτιμου να πάς σε μία διαδρομή και είσαι σε μικρά στενάκια. το παίρνει ο διάολος. εγώ έχω προχωρήσει και αυτό είναι 2 στενά πίσω! ή δεν έχει δει ότι έχω φύγει απο εκεί και με γράφει κανονικά με Κάιρο.

 

μήπως πρέπει να δω αλλάξω καμία μαγική ρύθμιση μπας και δεν το σπάσω? GPS σε PDA δεν είχα πριν. και αν αυτό πρέπει να υποφέρω στις διαδρομές μου, άντε γεια!

 

Φιλε WebViRuS το GPS του Kaiser κλειδωνει αμεσως(3-4 δευτερολεπτα) Αμεσως κανει υπολογισμο διαδρομης και γενικα ειναι πολυ πολυ καλο.Ειχα πριν το Ρ3600 εκει να δεισ προβληματα κλειδωνε μετα απο 1-2 ισως και 3 λεπτα.Τεσπα πιο προγραμα χρησημοποιεις?μηπως φταιει αυτο και οχι το GPS?

iPhone 6 - iPad mini Retina - Apple Watch - MacBook pro Retina
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι βλέπω ασχολήστε αρκετοί με το GPS και είπα να το αναφαίρω εδώ, μήπως έχετε καμιά ιδέα. Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω(με συσκευή GPS), το αναφέρω εδώ. Οποιαδήποτε βοήθεια θα μου ήταν χρήσιμη...:)
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μου συμβαίνει το εξής. το πρόγραμμα που έχει το tytn απο την μαμά του για τον καιρό πάει χωρίς να το πατήσω εγώ και ανοίγει το gprs τις wind που εχω και κατεβάζει τα δεδομένα! εχτές το είδα και ήταν 4 ώρες σε σύνδεση! πως μπορώ να το κάνω εγώ αυτό επιλεκτικά?:wacko:

 

Πηγαίνεις στην οθόνη επιλογής Πόλης και πατάς κάτω δεξιά menu->Weather Options και αποεπιλέγεις το "Download Weather Data Automatically"

 

Όποτε θέλεις να κάνεις update πατάς δεξιά από την λέξη weather εκεί που λέει π.χ. "5 hours ago" και εάν έχει ήδη wifi σύνδεση παίρνει αυτόματα απο εκεί και δεν συνδέεται με gprs

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Φιλε WebViRuS το GPS του Kaiser κλειδωνει αμεσως(3-4 δευτερολεπτα) Αμεσως κανει υπολογισμο διαδρομης και γενικα ειναι πολυ πολυ καλο.Ειχα πριν το Ρ3600 εκει να δεισ προβληματα κλειδωνε μετα απο 1-2 ισως και 3 λεπτα.Τεσπα πιο προγραμα χρησημοποιεις?μηπως φταιει αυτο και οχι το GPS?

 

destinator 6.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το Destinator 7 και ολα ειναι οκ.Τι να πω.Δεν το δοκιμαζεις να δεις μηπως με 7 ειναι ολα ενταξει?
iPhone 6 - iPad mini Retina - Apple Watch - MacBook pro Retina
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γενικά δεν παρατηρώ κανένα απολύτως πρόβλημα με το GPS του Kaiser,όλα τα προγράμματα λειτουργούν ρολόι.
Link to comment
Share on other sites

το 7 δεν μάρεσε. άσχημο περιβάλλον. και ήθελε πολλές ρυθμίσεις. να μην σβήνει την οθόνη όταν δεν είναι στο ρεύμα, κτλ.

 

άσε που ήθελα να δείρω τη κοπελιά που μιλάει στις οδηγίες γιατί είχε ένα υφάκι διαταγής. "μπες δεξιά ΤΩΡΑ!" :)

 

επίσης αρχίζει και τρώει κάτι περίεργα κολλήματα, και ο αριθμός των reset που του ρίχνω αρχίζει να γίνεται αισθητός. υπομονή μέχρι να έρθει η μνήμη μου την Δευτέρα, να του ρίξω ένα format να στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το Destinator 7 και ολα ειναι οκ.Τι να πω.Δεν το δοκιμαζεις να δεις μηπως με 7 ειναι ολα ενταξει?

 

Εχω στήσει το Destinator 6.1.1 από link που μου έδωσε ο zaharakis (από το γνωστό μαγαζί) και παίζουν όλα μια χαρά. Δεν έχω βάλει καν gps gate. Κλειδώνει πολύ γρήγορα. Εχω κάνει βέβαια ενημέρωση των data του quick gps.

 

Το μόνο που παρατηρώ είναι ότι σε ταχύτητες πάνω από 80-100χλμ/ω δείχνει την θέση που είσαι με κάποια καθυστέρηση. Ισως κοντά στα 20 μέτρα. Σε δείχνει δηλαδή λίγο πιο πίσω από εκεί που πραγματικά είσαι.

Αυτό όμως μου συνέβαινε και σε παλιότερη συσκευή με εξωτερικό sirfstar III gps.

 

Εσείς έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο???

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

και εγώ την τελευταία έκδοση έχω, χρησιμοποιώ το GpsGate γιατί αν χρησιμοποιήσω το TMC τότε σέρνεται το destinator. τι να πω. όσο αφορά αυτό με τα 20 μέτρα και εμένα κάτι τέτοια μου κάνει. άντε τώρα να θες να μπεις σε ένα στενό το οποίο σε απόσταση 20 μέτρων έχει αλλα 2-3 και να ψάχνεσαι, να σου κορνάρει ο πίσω επειδή σταμάτησες και βρίζεις το gps και να χάνεις το στενό που έπρεπε να μπεις, ενώ το destinator συνεχίζει να σου λέει ότι βρίσκεσαι 2 στενά πίσω. και ξαφνικά ακούς το Destinator..... "έχετε πάρει λάθος δρόμο μουχαχαχα" :D
Link to comment
Share on other sites

και εγώ την τελευταία έκδοση έχω, χρησιμοποιώ το GpsGate γιατί αν χρησιμοποιήσω το TMC τότε σέρνεται το destinator. τι να πω. όσο αφορά αυτό με τα 20 μέτρα και εμένα κάτι τέτοια μου κάνει. άντε τώρα να θες να μπεις σε ένα στενό το οποίο σε απόσταση 20 μέτρων έχει αλλα 2-3 και να ψάχνεσαι, να σου κορνάρει ο πίσω επειδή σταμάτησες και βρίζεις το gps και να χάνεις το στενό που έπρεπε να μπεις, ενώ το destinator συνεχίζει να σου λέει ότι βρίσκεσαι 2 στενά πίσω. και ξαφνικά ακούς το Destinator..... "έχετε πάρει λάθος δρόμο μουχαχαχα" :D

 

Για τα είκοσι μέτρα μιλάω για ταχύτητες κοντά στα 80 με 100. Οταν πάω στην πολή στα στενά μου δείχνει ακριβώς.

 

Το TMC είναι για άλλη δουλειά. Ειναι για να λαμβάνεις μέσω ραδιοφωνικού σήματος και RDS στοιχεία για την κυκλοφορία. οπως που έχει κυκλοφοριακή συμφόρηση, από που είναι ανοιχτοί οι δρόμοι κλπ. Δεν παίζει εξάλλου στην ελλάδα αλλά έτσι και αλλοιώς το kaiser δεν έχει ραδιοφωνικό δέκτη.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

αυτο με την αποκλιση του gps μου συναιβαινε κ στο προηγουμενο μου ppc κ μαλιστα το ειχα γι αυτο ακριβως τον λογο.στο καιζερ δοκιμασα για λιγο σημερα το gps με το destinator 7 κ ολα δουλευανε ρολοι!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Τελικα μετα απο πολλη προσπαθεια ( δεν το ειχε η wind , Γερμανος , φορητοτητα, κλπ,..) το πηρα! :) Και πλεον, πελαγος και ερωτησεις, ερωτησεις..Το πρωτο μου pda.. Ξεκιναω..

α.Η μπαταρια του κραταει μονο 8 ωρες??:blink: Ετσι μου δειχνει ενα plugin της Spb gprs monitor αν δεν κανω λαθος..

β.Υπαρχει τροπος να χειριστει καποιος το htc με ενα χερι? πχ, να γραψω ενα sms.smiles στα sms δεν εχει???

γ.το destinator δεν βρισκει ποτε δορυφορους, ακομα και στην ταρατσα...

δ.καποια προγραμματα που θα εκαναν το htc και λιγο...πιο τηλεφωνο οταν πρεπει, για την ευκολια μας, ή καποια απαραιτητα προγραμματα που διευκολυνουν στο χειρισμο του καποιον που δεν ειναι εξοικειωμενος με windows mobile??

 

καθε βοηθεια δεκτη.Ευχαριστω πολυ.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες μια βοηθεια.Μου αλλαζει συνεχως την ζωνη ωρας.Τι τρεχει;

ΥΓ Εχω αποεπιλεξει την επιλογη αυτοματη αλλαγη ζωνης

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λέτε και μένα....την κάρτα μνήμης μπορείς να την βάλεις/βγάλεις ενώ το ppc είναι σε λειτουργία? υπάρχει κάποιος κίνδυνος ζημιάς ή απώλειας δεδομένων? (εννοείτε ότι δεν θα τρέχει κάποιο πρόγραμμα που είναι αποθηκευμένο στην κάρτα)
Yield to me Jedi. You will be rewarded with power greater then your wildest imaginings!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...