Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μου λέτε και μένα....την κάρτα μνήμης μπορείς να την βάλεις/βγάλεις ενώ το ppc είναι σε λειτουργία? υπάρχει κάποιος κίνδυνος ζημιάς ή απώλειας δεδομένων? (εννοείτε ότι δεν θα τρέχει κάποιο πρόγραμμα που είναι αποθηκευμένο στην κάρτα)

 

αν δεν τρέχει κάποιο πρόγραμμα βγάλε την άφοβα!!:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδες μια βοηθεια.Μου αλλαζει συνεχως την ζωνη ωρας.Τι τρεχει;

ΥΓ Εχω αποεπιλεξει την επιλογη αυτοματη αλλαγη ζωνης

 

άλλαξε το σε μη αυτόματη να δεις τη κάνει! παράξενο ακούγεται πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Τελικα μετα απο πολλη προσπαθεια ( δεν το ειχε η wind , Γερμανος , φορητοτητα, κλπ,..) το πηρα! :) Και πλεον, πελαγος και ερωτησεις, ερωτησεις..Το πρωτο μου pda.. Ξεκιναω..

α.Η μπαταρια του κραταει μονο 8 ωρες??:blink: Ετσι μου δειχνει ενα plugin της Spb gprs monitor αν δεν κανω λαθος..

β.Υπαρχει τροπος να χειριστει καποιος το htc με ενα χερι? πχ, να γραψω ενα sms.smiles στα sms δεν εχει???

γ.το destinator δεν βρισκει ποτε δορυφορους, ακομα και στην ταρατσα...

δ.καποια προγραμματα που θα εκαναν το htc και λιγο...πιο τηλεφωνο οταν πρεπει, για την ευκολια μας, ή καποια απαραιτητα προγραμματα που διευκολυνουν στο χειρισμο του καποιον που δεν ειναι εξοικειωμενος με windows mobile??

 

καθε βοηθεια δεκτη.Ευχαριστω πολυ.

 

α) η μπαταριά κρατάει εμένα σχεδόν 3 μερες με αρκετή χρήση! ανάλογα τη κάνεις και τη τρέχεις για 8 συνεχόμενες ώρες!

 

β)θέλει προπόνηση να το κάνεις αυτο! υπομονή ...

 

γ)δεν είναι τίποτα δύσκολο βρε! λίγο δουλίτσα θέλει και θα δεις πως θα γίνεις τσακαλος!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Τελικα μετα απο πολλη προσπαθεια ( δεν το ειχε η wind , Γερμανος , φορητοτητα, κλπ,..) το πηρα! :) Και πλεον, πελαγος και ερωτησεις, ερωτησεις..Το πρωτο μου pda.. Ξεκιναω..

α.Η μπαταρια του κραταει μονο 8 ωρες??:blink: Ετσι μου δειχνει ενα plugin της Spb gprs monitor αν δεν κανω λαθος..

β.Υπαρχει τροπος να χειριστει καποιος το htc με ενα χερι? πχ, να γραψω ενα sms.smiles στα sms δεν εχει???

γ.το destinator δεν βρισκει ποτε δορυφορους, ακομα και στην ταρατσα...

δ.καποια προγραμματα που θα εκαναν το htc και λιγο...πιο τηλεφωνο οταν πρεπει, για την ευκολια μας, ή καποια απαραιτητα προγραμματα που διευκολυνουν στο χειρισμο του καποιον που δεν ειναι εξοικειωμενος με windows mobile??

 

καθε βοηθεια δεκτη.Ευχαριστω πολυ.

Για το δ) βοηθάνε νομίζω τα spb mobile shell και spb phone suite

Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να βάλω το iGO και μόλις το τρέχω μου βγάζει Hardware Error.

Ξέρει κανείς τί είναι?

 

κατεβασες το προγραμμα σπασμενο αλλα δεν ασχοληθηκες να διαβασεις το thread για να δεις πως θα το εγκαταστησεις ;)

 

Ρε παιδες μια βοηθεια.Μου αλλαζει συνεχως την ζωνη ωρας.Τι τρεχει;

ΥΓ Εχω αποεπιλεξει την επιλογη αυτοματη αλλαγη ζωνης

 

2-3 σελιδες πιο πισω εχει δοθει η απαντηση:)

 

αυτο με την αποκλιση του gps μου συναιβαινε κ στο προηγουμενο μου ppc κ μαλιστα το ειχα γι αυτο ακριβως τον λογο.στο καιζερ δοκιμασα για λιγο σημερα το gps με το destinator 7 κ ολα δουλευανε ρολοι!

 

ηταν σπασμενο το destinator σιγουρα ετσι ?;)

 

 

 

και εγώ την τελευταία έκδοση έχω, χρησιμοποιώ το GpsGate γιατί αν χρησιμοποιήσω το TMC τότε σέρνεται το destinator. τι να πω. όσο αφορά αυτό με τα 20 μέτρα και εμένα κάτι τέτοια μου κάνει. άντε τώρα να θες να μπεις σε ένα στενό το οποίο σε απόσταση 20 μέτρων έχει αλλα 2-3 και να ψάχνεσαι, να σου κορνάρει ο πίσω επειδή σταμάτησες και βρίζεις το gps και να χάνεις το στενό που έπρεπε να μπεις, ενώ το destinator συνεχίζει να σου λέει ότι βρίσκεσαι 2 στενά πίσω. και ξαφνικά ακούς το Destinator..... "έχετε πάρει λάθος δρόμο μουχαχαχα" :D

 

εσυ κατι μαγικο εχεις κανει θοδωρη:lol: καλα δουλευει και χωρις το gps gate..συν να μην ξεχναμε οτι τα σπασμενα δεν ειναι ποτε σαν τα γνησια :rolleyes:

 

 

 

 

Για τα είκοσι μέτρα μιλάω για ταχύτητες κοντά στα 80 με 100. Οταν πάω στην πολή στα στενά μου δείχνει ακριβώς.

 

Το TMC είναι για άλλη δουλειά. Ειναι για να λαμβάνεις μέσω ραδιοφωνικού σήματος και RDS στοιχεία για την κυκλοφορία. οπως που έχει κυκλοφοριακή συμφόρηση, από που είναι ανοιχτοί οι δρόμοι κλπ. Δεν παίζει εξάλλου στην ελλάδα αλλά έτσι και αλλοιώς το kaiser δεν έχει ραδιοφωνικό δέκτη.

 

παιρνει τα σηματα μεσω δορυφορικων εκπομπων,κατι που δεν εχει υιοθετησει καμια υπηρεσια στην ελλαδιτσα μας ακομη...

 

Καλησπερα σε ολους! Τελικα μετα απο πολλη προσπαθεια ( δεν το ειχε η wind , Γερμανος , φορητοτητα, κλπ,..) το πηρα! :) Και πλεον, πελαγος και ερωτησεις, ερωτησεις..Το πρωτο μου pda.. Ξεκιναω..

α.Η μπαταρια του κραταει μονο 8 ωρες??:blink: Ετσι μου δειχνει ενα plugin της Spb gprs monitor αν δεν κανω λαθος..

β.Υπαρχει τροπος να χειριστει καποιος το htc με ενα χερι? πχ, να γραψω ενα sms.smiles στα sms δεν εχει???

γ.το destinator δεν βρισκει ποτε δορυφορους, ακομα και στην ταρατσα...

δ.καποια προγραμματα που θα εκαναν το htc και λιγο...πιο τηλεφωνο οταν πρεπει, για την ευκολια μας, ή καποια απαραιτητα προγραμματα που διευκολυνουν στο χειρισμο του καποιον που δεν ειναι εξοικειωμενος με windows mobile??

 

καθε βοηθεια δεκτη.Ευχαριστω πολυ.

 

α.οχι φυσικα!!!

 

β.πολλοι τροπoι οχι μονο ενας..αν το μαθεις λιγο θα ειναι στιγμες που το stylous θα σου φαινεται βαρετο ;)

 

γ.ρυθμισε το destinator να διαβαζει το gps απο την com4 και δοκιμασε το παλι..δεν μπορει να το βρει μονο του αν δεν το βαλεις εσυ χειροκινητα η αν δεν το βαλεις εσυ να ψαξει αυτοματα να βρει την θυρα του gps.

 

δ. iPmart® forum - Powered by our members!

το αναφερουμε καθημερινα παντου εδω μεσα ....αν κοιταγατε να διαβαζατε λιγο μερικα ποστ πανω στα θεματα που σας ενδιαφερουν θα ηταν ολα πολυ πιο ευκολα

 

α) η μπαταριά κρατάει εμένα σχεδόν 3 μερες με αρκετή χρήση! ανάλογα τη κάνεις και τη τρέχεις για 8 συνεχόμενες ώρες!

 

β)θέλει προπόνηση να το κάνεις αυτο! υπομονή ...

 

γ)δεν είναι τίποτα δύσκολο βρε! λίγο δουλίτσα θέλει και θα δεις πως θα γίνεις τσακαλος!!

 

κρητικαρε εγω θα ελεγα οτι προπονηση θελει για να κανεις το καιζερ να κρατησει 3 μερες με την ιδια φορτιση :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

κρητικαρε εγω θα ελεγα οτι προπονηση θελει για να κανεις το καιζερ να κρατησει 3 μερες με την ιδια φορτιση :lol:

πραγματικά ρε Δημήτρη, διαβάζω και γω τα παιδιά που λένε για 3-4 μέρες και δεν μπορώ να φανταστώ πως τα καταφέρνουν. χτες το πρωί το εβγάλα από τον φορτιστή και το γύρισα σε 2G mode και ήταν πρώτη φορά που με έφτασε δυο μέρες. εννοείται σε λίγο μπαίνει πάλι στον φορτιστή. αύριο θα το γυρίσω πάλι σε 3G να δω τα αποτελέσματα...

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά ρε Δημήτρη, διαβάζω και γω τα παιδιά που λένε για 3-4 μέρες και δεν μπορώ να φανταστώ πως τα καταφέρνουν. χτες το πρωί το εβγάλα από τον φορτιστή και το γύρισα σε 2G mode και ήταν πρώτη φορά που με έφτασε δυο μέρες. εννοείται σε λίγο μπαίνει πάλι στον φορτιστή. αύριο θα το γυρίσω πάλι σε 3G να δω τα αποτελέσματα...

 

ρε παιδια δεν υπάρχει λογος να λεμε ψέματα! απο το σαββατο το βράδυ που το φόρτισα πρωτη φορα μου άδειασε σημερα το απογευμα και μιλάω αρκετά στο τηλ! δεν σου λεω οτι εχω συνεχεια το destinator και παιζει αλλα ετσι ειναι η αλήθεια! τι να πω!

Link to comment
Share on other sites

TMC

παιρνει τα σηματα μεσω δορυφορικων εκπομπων,κατι που δεν εχει υιοθετησει καμια υπηρεσια στην ελλαδιτσα μας ακομη...

 

Όχι το TMC παίρνει πληροφορίες από μπάντα των FM. Λειτουργει σαν το RDS. Το Μ700 υποτίθεται είχε TMC αλλά απ'οτι ξέρω δεν δούλεψε σωστά

 

("The TMC stands for Traffic Message Service, and is a great way to get Traffic issues sent to your GPS via FM signals that can’t be picked up by a normal FM car stereo. TMC is a specific application of the RDS or Radio Data System for silently transmitting information like traffic and weather over FM signals.")

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν υπάρχει λογος να λεμε ψέματα! απο το σαββατο το βράδυ που το φόρτισα πρωτη φορα μου άδειασε σημερα το απογευμα και μιλάω αρκετά στο τηλ! δεν σου λεω οτι εχω συνεχεια το destinator και παιζει αλλα ετσι ειναι η αλήθεια! τι να πω!

 

σαφώς και δε λέμε ότι λες ψέματα ρε συμπατριώτη, αλλα δεν παύει να μας φαίνεται και περίεργο...

Link to comment
Share on other sites

Όχι το TMC παίρνει πληροφορίες από μπάντα των FM. Λειτουργει σαν το RDS. Το Μ700 υποτίθεται είχε TMC αλλά απ'οτι ξέρω δεν δούλεψε σωστά

 

("The TMC stands for Traffic Message Service, and is a great way to get Traffic issues sent to your GPS via FM signals that can’t be picked up by a normal FM car stereo. TMC is a specific application of the RDS or Radio Data System for silently transmitting information like traffic and weather over FM signals.")

 

:O και ημουν και σιγουρος...ευχαριστω για την αμεση διορθωση :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν υπάρχει λογος να λεμε ψέματα! απο το σαββατο το βράδυ που το φόρτισα πρωτη φορα μου άδειασε σημερα το απογευμα και μιλάω αρκετά στο τηλ! δεν σου λεω οτι εχω συνεχεια το destinator και παιζει αλλα ετσι ειναι η αλήθεια! τι να πω!
λοιπόν εγώ όλα τα ppc που είχα καπως έτσι ήταν. ειδικά το hp rw6815 που έχω μπορεί να διαρκέσει 2 μέρες το πολύ όπως μου έχει διαρκέσει και 4. και δεν έχει σχέση με το πόσο μιλάω ή την χρήση όσο κάποια processes που τρέχουν.
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι καθαρα θεμα λειτουργιας επεξεργαστη στο καιζερ....

 

βλεπω συγκριτικα με τον τιτανα μου την λειτουργια του επεξεργαστη και στις δυο συσκευες...στο καιζερ βαραει υπερωριες :O

 

ενω στον τιτανα απλα δουλευει οποτε χρειαζεται μονο...

 

αλλα ειπαμε υπομονη για τις cooked:rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

 

Παράθεση:

Αρχικό Μήνυμα από ioma Εμφάνιση Μηνύματος

Ρε παιδες μια βοηθεια.Μου αλλαζει συνεχως την ζωνη ωρας.Τι τρεχει;

ΥΓ Εχω αποεπιλεξει την επιλογη αυτοματη αλλαγη ζωνης

 

2-3 σελιδες πιο πισω εχει δοθει η απαντηση:)

 

 

 

 

Η λυση την μου λες να δω ειναι αυτη που λεω οτι ηδη εχω κανει

αμα δεις τι εχω γραψει

 

 

"Ρε παιδες μια βοηθεια.Μου αλλαζει συνεχως την ζωνη ωρας.Τι τρεχει;

ΥΓ Εχω αποεπιλεξει την επιλογη αυτοματη αλλαγη ζωνης"

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Η λυση την μου λες να δω ειναι αυτη που λεω οτι ηδη εχω κανει

αμα δεις τι εχω γραψει

 

 

"Ρε παιδες μια βοηθεια.Μου αλλαζει συνεχως την ζωνη ωρας.Τι τρεχει;

ΥΓ Εχω αποεπιλεξει την επιλογη αυτοματη αλλαγη ζωνης"

αφού έχεις κάνει αυτή τη ρύθμιση, δεν μένουν και πολλά να δεις. οι τοπικές ρυθμίσεις (regional settings) στο ppc σου αλλά και στο pc σου είναι σωστές?

Link to comment
Share on other sites

αφού έχεις κάνει αυτή τη ρύθμιση, δεν μένουν και πολλά να δεις. οι τοπικές ρυθμίσεις (regional settings) στο ppc σου αλλά και στο pc σου είναι σωστές?

Ναι σωστες ειναι

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστες ειναι

 

 

κοιτα και στο ρολοι/ρυθμισεις ωρας αν ειναι επιλεγμενη η ζωνη atens,instambul +2

δεν μενει κατι αλλο.:O

πριν στο μηνυμα μου ενοουσα αυτην την ρυθμιση και τα regional settings που ανεφερε ο bill :)

επρεπε να το γραψω πιο καθαρα.σορρυ :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

κοιτα και στο ρολοι/ρυθμισεις ωρας αν ειναι επιλεγμενη η ζωνη atens,instambul +2

δεν μενει κατι αλλο.:O

πριν στο μηνυμα μου ενοουσα αυτην την ρυθμιση και τα regional settings που ανεφερε ο bill :)

επρεπε να το γραψω πιο καθαρα.σορρυ :)

Ρε ****το σωστα ειναι ολα.Εχω χρησιμοποιησει τοσα ppc πρωτη φορα εχω τετοιο προβλημα

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Μια συμβουλη θα ηθελα ...

Τι ειδους προγραμματα θα πρεπει να εχουμε στην βασικη μνημη και τι στην starage?

Το destinator που ειναι καλυτερα να μπει?

Link to comment
Share on other sites

απλώς εγώ να κάνω ένα παράπονο.... αναγκάστηκα 2η φορά να αγοράσω πράγματα απο την expansys. Η κατάθεση σε τράπεζα ΠΕΙΡΑΙΩΣ! (που συνεργάζεται η expansys) έγινε την Παρασκευή πρωί πρωί. Σήμερα είναι Τετάρτη και ακόμα δεν μπορούν λέει να δουν την κατάθεση μου γιατί τους βγάλανε το online σύστημα με την τράπεζα και οποιαδήποτε κατάθεση μέσω τράπεζας πρέπει να περιμένει πότε μια κυράντζα θα τους στείλει ένα fax ότι όντως πληρώσαμε.

 

η μνήμη μου έχει απόθεμα λιγότερο απο 5 κομμάτια και αν τα χάσω και πρέπει να περιμένω άλλες 2 εβδομάδες θα τους πάρει ο χάρος εκει μέσα. επίσης λένε ότι σηκώνουν και το τηλέφωνο μέχρι της 6 το απόγευμα.... Αν κάποιος απο σας πάρει και το σηκώσουν μετά της 3 εμένα γράψτε μου. Όλοι ασχολούνται με το Ελληνικό άθλημα... το "ξίνινγκ"

Link to comment
Share on other sites

απλώς εγώ να κάνω ένα παράπονο.... αναγκάστηκα 2η φορά να αγοράσω πράγματα απο την expansys. Η κατάθεση σε τράπεζα ΠΕΙΡΑΙΩΣ! (που συνεργάζεται η expansys) έγινε την Παρασκευή πρωί πρωί. Σήμερα είναι Τετάρτη και ακόμα δεν μπορούν λέει να δουν την κατάθεση μου γιατί τους βγάλανε το online σύστημα με την τράπεζα και οποιαδήποτε κατάθεση μέσω τράπεζας πρέπει να περιμένει πότε μια κυράντζα θα τους στείλει ένα fax ότι όντως πληρώσαμε.

 

η μνήμη μου έχει απόθεμα λιγότερο απο 5 κομμάτια και αν τα χάσω και πρέπει να περιμένω άλλες 2 εβδομάδες θα τους πάρει ο χάρος εκει μέσα. επίσης λένε ότι σηκώνουν και το τηλέφωνο μέχρι της 6 το απόγευμα.... Αν κάποιος απο σας πάρει και το σηκώσουν μετά της 3 εμένα γράψτε μου. Όλοι ασχολούνται με το Ελληνικό άθλημα... το "ξίνινγκ"

 

εγω αυτα τα φοβάμαι! Ελλαδα και παλι Ελλαδα για να μπορεις να μιλήσεις με κάποιον!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, προσπαθώ να κάνω συγχρονισμό και δεν τα καταφέρνω. Από τη μια μεριά Windows XP και Outlook 2003. Από την άλλη το βασικό Tytn II όπως το ξέρουμε. Το Active Sync 4.5 (Build 5096) φαίνεται να δουλεύει και προσπαθώ να κανω συγχρονισμό μόνο στα ραντεβού του Outlook. Εχει κανείς καμιά ιδέα ή μάλλον είμαι πολύ καινούργιος και άσχετος?
Ena xero, oti AKOMA den xero tipota :)
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα εχω κανει πολλες συναλαγες με το συγκεκριμενο καταστημα.ουδεποτε ειχα καποιο προβλημα.

πληρωνοντας βεβαια με καρτα παντα γλυτωνεις διαδικαστικα προβληματα.

υπαρχει παντως και ειδικο thread για το συγκεκριμενο μαγαζι,οπου μπορει κανεις να δει περισοτερες αποψεις ,εμπειριες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, προσπαθώ να κάνω συγχρονισμό και δεν τα καταφέρνω. Από τη μια μεριά Windows XP και Outlook 2003. Από την άλλη το βασικό Tytn II όπως το ξέρουμε. Το Active Sync 4.5 (Build 5096) φαίνεται να δουλεύει και προσπαθώ να κανω συγχρονισμό μόνο στα ραντεβού του Outlook. Εχει κανείς καμιά ιδέα ή μάλλον είμαι πολύ καινούργιος και άσχετος?

 

microsoft outlook ενοεις ετσι οχι outlook express ?

 

σου αναγνωριζει το τηλ?

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...