Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά, μολις το πηρα κι εγω, αλλα μα απλη χρηση (προς το παρόν) σε 6 ώρες συμπληρώνει 48 ώρο και η μπαταρία μου είναι ακόμη στο 60%!
Ena xero, oti AKOMA den xero tipota :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η cosote παντως δεν εχει ακομα.σημερα το κοιταξα.παλοαυτα αο διαφημιζει κανονικα...

 

Πως το Checkαρες? Γιατί εγώ το παρήγγειλα από e-cosmote την πέμπτη και μου είπαν δευτέρα-τρίτη θα το χω (δεν ήρθε σήμερα)

 

Λες να περιμένω κάνα μήνα?

 

ΥΓ δεν μου είπατε και πως προφέρεται το TyTN

Yield to me Jedi. You will be rewarded with power greater then your wildest imaginings!!!!
Link to comment
Share on other sites

η cosote παντως δεν εχει ακομα.σημερα το κοιταξα.παλοαυτα αο διαφημιζει κανονικα...
ένας φίλος στο θέμα είχε πει πως το πήρε από την κοσμοτέ! δεν θυμάμαι αλλα κάποιος το είχε πει!:blink:
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

η cosote παντως δεν εχει ακομα.σημερα το κοιταξα.παλοαυτα αο διαφημιζει κανονικα...

Και εγώ γιατί το αγόρασα την πέμπτη από την COSMOTE Βόλου;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μολις το πηρα κι εγω, αλλα μα απλη χρηση (προς το παρόν) σε 6 ώρες συμπληρώνει 48 ώρο και η μπαταρία μου είναι ακόμη στο 60%!

καλώς ήρθες στο forum και καλορίζικο και σε σένα!θα πρέπε να πας στον πινακα ελεγχου να αλλάξεις το avatar σου να βάλεις το kaiser :p

Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Την Πέμπτη το απόγευμα το πήρα, το φόρτισα και από την παρασκευή το πρωί, σήμερα το μεσημέρι (Δευτέρα) μου ζήτησε το φορτιστή του.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την Πέμπτη το απόγευμα το πήρα, το φόρτισα και από την παρασκευή το πρωί, σήμερα το μεσημέρι (Δευτέρα) μου ζήτησε το φορτιστή του.
να και ένα θετικό! ως τώρα για την αυτονομία μονο αρνητικά άκουγα
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

και εγω δεν εχω κανενα παραπονο απο την μπαταρια! απο το σαββατο βραδυ μεχρι και τωρα και ειναι ακομα στο 60% super!!!

 

Λοιπόν παιδιά μου συμβαίνει το εξής. το πρόγραμμα που έχει το tytn απο την μαμά του για τον καιρό πάει χωρίς να το πατήσω εγώ και ανοίγει το gprs τις wind που εχω και κατεβάζει τα δεδομένα! εχτές το είδα και ήταν 4 ώρες σε σύνδεση! πως μπορώ να το κάνω εγώ αυτό επιλεκτικά?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

και εγω δεν εχω κανενα παραπονο απο την μπαταρια! απο το σαββατο βραδυ μεχρι και τωρα και ειναι ακομα στο 60% super!!!

 

Λοιπόν παιδιά μου συμβαίνει το εξής. το πρόγραμμα που έχει το tytn απο την μαμά του για τον καιρό πάει χωρίς να το πατήσω εγώ και ανοίγει το gprs τις wind που εχω και κατεβάζει τα δεδομένα! εχτές το είδα και ήταν 4 ώρες σε σύνδεση! πως μπορώ να το κάνω εγώ αυτό επιλεκτικά?:wacko:

Για το gprs δεν ξέρω. ο roker απάντησε λίγο πριν. Πάντως για την μπαταρία αυτό που λες πολύ καλο! μήπως όμως το είχες αφήσει και δεν το χρησιμοποίησες?! διότι τόσο αυτονομία πια!

ούτε το hp 6815 χωρίς να το ακουμπήσω που λέει ο λόγος το οποιο έχει 1500άρα μπαταρία και λογικά θα καταναλώνει και λιγότερο δεν διαρκεί τόσο πολύ! Αυτό που λες αντιστοιχεί σε κατανάλωση smartphone χωρίς οθόνη αφής και όχι pdaphone!!Αν είναι έτσι τέλειο!

Ήταν ένα από τα αρνητικά που είχα στο νου μου. Κανεις άλλο πάνω στο θέμα τις αυτονομίας τώρα που το έχετε χρησιμοποιήσει και κάπως;

Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Εγω για την αυτονομια εχω την εξης αποψη...

Αν κραταει μια ολοκληρη μερα,απο το πρωι που θα ξυπνησω να παω για δουλεια,μεχρι αργα το βραδυ που θα τη πεσω για υπνο,με 1-2 ωρες wi-fi,1-2 ωρες GPS και καμμια ωρα τηλεφωνηματα ειναι ΟΚ...Και για το καιζερ συγκεκριμενα,κραταει η μπαταρια του για αυτη τη χρηση καθε μερα...

Ετσι κι αλλιως καθε βραδυ μπαινει στη φορτιση στο κομοδινο...5 χρονια τωρα με PPC Phone η ιδια δουλεια..

Δηλαδη τι αλλαζει αν αντι για καθε μερα,το βαζεις καθε 2 η 3 μερες για φορτιση πριν κοιμηθεις?:blink:

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Εγω για την αυτονομια εχω την εξης αποψη...

Αν κραταει μια ολοκληρη μερα,απο το πρωι που θα ξυπνησω να παω για δουλεια,μεχρι αργα το βραδυ που θα τη πεσω για υπνο,με 1-2 ωρες wi-fi,1-2 ωρες GPS και καμμια ωρα τηλεφωνηματα ειναι ΟΚ...

Ετσι κι αλλιως καθε βραδυ μπαινει στη φορτιση στο κομοδινο...

Δηλαδη τι αλλαζει αν αντι για καθε μερα,το βαζεις καθε 2 η 3 μερες για φορτιση πριν κοιμηθεις?:blink:

Δεν κοιμάσαι πάντα σπίτι σου.

Όσο περισσότερες φορτίσεις κάνεις τόσο καταστρέφεται η μπαταρία.

Ξοδεύεις περισσότερο ρεύμα.:p

Link to comment
Share on other sites

Παδια μηπως εχετε ακουσει αν το εφερε η Wind?

 

Όχι, ακόμα. και απ' ότι φαίνεται θα καθυστερήσει αρκετά...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν κοιμάσαι πάντα σπίτι σου.

Όσο περισσότερες φορτίσεις κάνεις τόσο καταστρέφεται η μπαταρία.

Ξοδεύεις περισσότερο ρεύμα.:p

 

Εχω παντα ενα usb καλωδιακι μαζι μου και ανταπτορα απο μπριζα σε usb...

Οτι ξοδευω περισσοτερο ρευμα...εχεις δικιο...

Αλλα για τη καταστροφη της μπαταριας...Ρε συ johner..Αφου κι εσυ "αρρωστακι" σα και μενα με τα PPC και τα γκατζετ εισαι...!!!

Εχεις κρατησει μηχανακι πανω απο χρονο???!!!:lol:

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Δεν κοιμάσαι πάντα σπίτι σου.

Όσο περισσότερες φορτίσεις κάνεις τόσο καταστρέφεται η μπαταρία.

Ξοδεύεις περισσότερο ρεύμα.:p

 

Εχω παντα ενα usb καλωδιακι μαζι μου και ανταπτορα απο μπριζα σε usb...

Οτι ξοδευω περισσοτερο ρευμα...εχεις δικιο...

Αλλα για τη καταστροφη της μπαταριας...Ρε συ johner..Αφου κι εσυ "αρρωστακι" σα και μενα με τα PPC και τα γκατζετ εισαι...!!!

Εχεις κρατησει μηχανακι πανω απο χρονο???!!!:lol:

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Εγω τμ πηρα απο cosmote με επιδοτηση .Την πεμπτη το παριγγειλα και το σαββατο το ειχα.... και μενω σε επαρχια.Το στειλανε την ιδια ημερα.
Link to comment
Share on other sites

Εχω παντα ενα usb καλωδιακι μαζι μου και ανταπτορα απο μπριζα σε usb...

Οτι ξοδευω περισσοτερο ρευμα...εχεις δικιο...

Αλλα για τη καταστροφη της μπαταριας...Ρε συ johner..Αφου κι εσυ "αρρωστακι" σα και μενα με τα PPC και τα γκατζετ εισαι...!!!

Εχεις κρατησει μηχανακι πανω απο χρονο???!!!:lol:

Το Dell X50v το είχα κρατήσει πάνω από χρόνο και σε σχέση με τα σημερινά PPCs ήταν πολύ καλύτερο!:O

Έχω ένα χρόνο που το πούλησα.:cry:

Anyway όταν είχα το S200 και πειραματιζόμουν με τις WM6 ROM μου κρατούσε μια μέρα και αν. Δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα, αλλά ποτέ δεν ξέρεις πότε θα σου τύχει κανένα ταξίδι όπου δε θα έχει τις ευκολίες σου.

Link to comment
Share on other sites

Το Dell X50v το είχα κρατήσει πάνω από χρόνο και σε σχέση με τα σημερινά PPCs ήταν πολύ καλύτερο!:O

Έχω ένα χρόνο που το πούλησα.:cry:

Anyway όταν είχα το S200 και πειραματιζόμουν με τις WM6 ROM μου κρατούσε μια μέρα και αν. Δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα, αλλά ποτέ δεν ξέρεις πότε θα σου τύχει κανένα ταξίδι όπου δε θα έχει τις ευκολίες σου.

 

dell ειναι dell με τα όλα της!!!!!

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::):):)να ρώτησω κάτι με bt h/f σας δουλέβει σωστά;

Εμένα στο car cit κανει 7 με 8 δευ/τα να συνδεθεί και ο ήχος είναι κακός επίσης και στο h/f samsung 200 πάλι τον συνομιλητή τον ακούω πολύ βαθιά και όταν με καλούνε και αυτό απαντά αλλα χτυπαει ταυτοχρΟνα και το τηλέφωνο, με αποτελέσμα ο συνομιλιτής να ακούει για λίγο τον ήχο κλήσης μου.

ουφ αυτά

Γιώργος...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Nodata για να απενεργοποιησεις το gprs και start-settings-connections-hsdpa turn off

 

δεν έγινε τιποτα φιλε μου! παλι τα ιδια! πρεπει να γίνεται απο καπου αλλού!

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::):):)να ρώτησω κάτι με bt h/f σας δουλέβει σωστά;

Εμένα στο car cit κανει 7 με 8 δευ/τα να συνδεθεί και ο ήχος είναι κακός επίσης και στο h/f samsung 200 πάλι τον συνομιλητή τον ακούω πολύ βαθιά και όταν με καλούνε και αυτό απαντά αλλα χτυπαει ταυτοχρΟνα και το τηλέφωνο, με αποτελέσμα ο συνομιλιτής να ακούει για λίγο τον ήχο κλήσης μου.

ουφ αυτά

 

δοκίμασε αν ειναι κανενα jabra να δεις αν σου κανει τα ιδια!

Link to comment
Share on other sites

και εγω δεν εχω κανενα παραπονο απο την μπαταρια! απο το σαββατο βραδυ μεχρι και τωρα και ειναι ακομα στο 60% super!!!

 

Λοιπόν παιδιά μου συμβαίνει το εξής. το πρόγραμμα που έχει το tytn απο την μαμά του για τον καιρό πάει χωρίς να το πατήσω εγώ και ανοίγει το gprs τις wind που εχω και κατεβάζει τα δεδομένα! εχτές το είδα και ήταν 4 ώρες σε σύνδεση! πως μπορώ να το κάνω εγώ αυτό επιλεκτικά?:wacko:

 

λογικα εχεις καποιο προγραμμα που κατεβαζει δεδομενα σε επιλογη ""auto update"" ;)

 

τσεκαρισε μηπως ειναι στο today plugin της htc στον καιρο το ""auto update weather"" ειναι enabled :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Πως το Checkαρες? Γιατί εγώ το παρήγγειλα από e-cosmote την πέμπτη και μου είπαν δευτέρα-τρίτη θα το χω (δεν ήρθε σήμερα)

 

Λες να περιμένω κάνα μήνα?

 

ΥΓ δεν μου είπατε και πως προφέρεται το TyTN

 

ρε παιδια απο οτεshop που κοιταξα ,μεσω τησ κοπελας μου που δουλευει εκει, κοιταξε στην κεντρικη αποθηκη και δεν το εχουν ανεβασει ακομα.δεν της το δειχνει καν σαν επιλογη. εγω βεβαια σαν πωρομενος που ειμαι πηρα και σε αλλη cosmote και μου ειπαν ''απο βδομαδα....'' εχω ψιλοφρικαρει.το θελω το εχω αναγκη πολυυυ.....:lol::lol::lol:

fiesta rst
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...