Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

thnx cretaman επιτελους ειχε αρχισει και με εκνευριζε.

αλλη ερωτηση.δεν περιμενα απο μια συσκευη να ειναι τοσο δυσκολο να ανταλλαξεις αρχεια με αλλο τηλ μεσω bluetooth.εκτος αν κανω κατι λαθος.πως γινεται με τον πιο απλο τροπο γιατι μεχρι να σας περιγραψω πως το εκανα εγω.....θα ξημερωσει.

 

πατάς πάνω στο αρχείο που θελεις να στήλης και έπειτα επιλέγεις ασύρματη αποστολή και σκαναρει να βρει συσκευές! μετα επιλέγεις την συσκευή που θέλεις και είσαι οκ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:D μήπως θες και το visual studio να τρέχει στο pda? :D

 

ωραία θα ήταν αλλά... που τέτοια τύχη

 

Θα ήταν ενδιαφέρον πάντως...:D

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Απο το 93 και μετα...πρεπει να εχουν περασει πανω απο 40 κινητα απο τα χερια μου!!!

Σοβαρα τωρα...Δε ξερω φιλε μου αν στελνει γιατι εγω τα τελευταια χρονια ειχα παντα PPC PHONE και αυτο με τα smilies μου διαφευγει..

Αν και ενα motorola (L6) που εχω παρει για να βαζω μια αλλη sim οταν ειμαι εξωτερικο,εχει κατι σαν smilies που τα προσθετεις στο μηνυμα..Παντως θα το ψαξω οταν εχω χρονο..

Με εβαλες σε σκεψεις...:confused:

edit:Τωρα καταλαβα βρε μπαγασα τι εννοεις!!!Δε λεγονται smilies sms...Ειναι τα πολυ γνωστα EMS,κατι αναμεσα στα MMS και SMS...Που σου επιτρεπει μεσα στο sms να προσθεσεις απλα animation GIF...

θα το ψαξω λοιπον..

 

..:Δεν λεω βρε για EMS..,που ειναι ο προγονος του MMS.Λεω απλα να μπορεις να βαλεις ενα smile ,οχι gif animation ,απλο,σταθερο,σε ενα απλο sms..:)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

πατάς πάνω στο αρχείο που θελεις να στήλης και έπειτα επιλέγεις ασύρματη αποστολή και σκαναρει να βρει συσκευές! μετα επιλέγεις την συσκευή που θέλεις και είσαι οκ!

 

Εχω την εντυπωση οτι για να στειλεις η να παρεις με bluetooth,πρεπει πρωτα να κανεις pairing με οτι διαδικασια αυτο συνεπαγεται...:O

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες κ από μένα!!!

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πώς το μεταφέρετε...

Κατ' αρχήν φαντάζομαι η θήκη είναι απαραίτητη...

Αλλά αν το βάλεις π.χ. στην τσέπη του παντελονιού, αντέχει;;; Ή μετά από λίγο καιρό θα πρέπει να αποχαιρετήσεις την οθόνη αφής κ τα κινούμενα μέρη...!!!

Μου αρέσουν όλα σε αυτή τη συσκευή, αλλά 800 ευρώ είναι αυτά... κ αν είναι να το μεταφέρω σε τσαντάκια κ τσαντούλες για να μην πάθει τπτ, είναι λίγο ξενέρωμα...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες κ από μένα!!!

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πώς το μεταφέρετε...

Κατ' αρχήν φαντάζομαι η θήκη είναι απαραίτητη...

Αλλά αν το βάλεις π.χ. στην τσέπη του παντελονιού, αντέχει;;; Ή μετά από λίγο καιρό θα πρέπει να αποχαιρετήσεις την οθόνη αφής κ τα κινούμενα μέρη...!!!

Μου αρέσουν όλα σε αυτή τη συσκευή, αλλά 800 ευρώ είναι αυτά... κ αν είναι να το μεταφέρω σε τσαντάκια κ τσαντούλες για να μην πάθει τπτ, είναι λίγο ξενέρωμα...

 

με την θηκη που εχει μεσα στο πακετο

το μεταφερω στα χερια,μετα που θα πιασουνε τα κρυα

στο μπουφαν.αλλα τετοιο τηλ.δεν μπαινει στο παντελονι.:X

δεν ειναι τοσο μεγαλο οσο νομιζεις ωστε να παιρνεις τσαντακια

και τετοια.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι για να στειλεις η να παρεις με bluetooth,πρεπει πρωτα να κανεις pairing με οτι διαδικασια αυτο συνεπαγεται...:O

 

Υπάρχει προγραμματάκι γι' αυτή τη δουλειά χωρίς pairing χωρίς τίποτα.

WM200X.GadgetApps.Sniper.for.Pocket.PC:cool:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

καιπου μπορουμε να το βρουμε αν επιτρεπεται?εκεινα τα μαγαζακια που λεγατε?με τα δωρεαν ειναι ευκολο να μου πειτε τα site?εστω και με Pm
fiesta rst
Link to comment
Share on other sites

καιπου μπορουμε να το βρουμε αν επιτρεπεται?εκεινα τα μαγαζακια που λεγατε?με τα δωρεαν ειναι ευκολο να μου πειτε τα site?εστω και με Pm

 

δες εδω

http://www.ipmart-forum.com/ :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με την θηκη που εχει μεσα στο πακετο

το μεταφερω στα χερια,μετα που θα πιασουνε τα κρυα

στο μπουφαν.αλλα τετοιο τηλ.δεν μπαινει στο παντελονι.:X

δεν ειναι τοσο μεγαλο οσο νομιζεις ωστε να παιρνεις τσαντακια

και τετοια.:O

 

Ευχαριστώ aris_21!!! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα!

 

Θέλω να μου πείτε εάν υπάρχει δυνατότητα να δούμε το engineering mode ή έστω να χρησιμοποιήσουμε με κάποιο τρόπο το field test (ή κοινός net monitor).

 

 

Και αν γίνεται, ποια ακριβώς χαρακτηριστικά δικτύου εμφανίζονται;

 

 

Εάν γίνεται, το πήρα τη Δευτέρα, αλλιώς ας πέσει πρώτα λίγο η τιμή του. :p

Link to comment
Share on other sites

Απο που αλλαζει το apn?

Υπαρχει κανενα προγραμμα για να μου δεχνει ποσο χραιονομαι οταν συνδεθω με 3G ?

 

Distixos den exei pesei akoma to siggekrimeno kinito sta xeria moy gia na sou pw bhma bhma. An pas nomizw enarxi-rithmiseis-rithmiseis gprs, ekei tha prepei h na kaneis edit to profil pou exei hdh gia web access h an den exei na ftiaxeis ena neo. Ekei pou to kaneis edit h create new profil exei tin epilogi na oriseis to apn.

Oso afora tin xrewsi ginete ana kb kai exei na kanei me to programma gprs poy exei i data sim pou tha xrisimopoihseis. Logika an exeis kanei simbolaio gia thn vodafone mobile card tha exeis kai kapoia free mb.

Link to comment
Share on other sites

http://www.pxdxa.com/read.php?tid=50153&fpage=2

 

gia ta smilies se sms. elpizo na douleuei den einai dokimasmeno

 

ειναι δοκιμασμενο και δεν δουλευει :O

 

βλεπεις μονο αυτα που σου στελνουν αλλα δεν μπορεις να βαλεις εσυ στα μηνυματα σου....το μονο καλο που εχει ειναι οτι σου βγαζει τις φωτογραφιες των επαφων σου στα εισερχομενα μηνυματα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ειναι δοκιμασμενο και δεν δουλευει :O

 

βλεπεις μονο αυτα που σου στελνουν αλλα δεν μπορεις να βαλεις εσυ στα μηνυματα σου....το μονο καλο που εχει ειναι οτι σου βγαζει τις φωτογραφιες των επαφων σου στα εισερχομενα μηνυματα :)

 

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι ειναι τοσο δυσκολο να προσθεσεις ενα smile σε sms με ενα κινητο που κανει τα παντα...:blink:Οχι οτι χαλασε και ο κοσμος ,αλλα μου φαινεται κουφο...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι ειναι τοσο δυσκολο να προσθεσεις ενα smile σε sms με ενα κινητο που κανει τα παντα...:blink:Οχι οτι χαλασε και ο κοσμος ,αλλα μου φαινεται κουφο...

 

Φιλε μου...ειναι απλα θεμα Μαρκετινγκ..

Καμμια συσκευη δε τα κανει ολα...

Οι εταιρειες "δοκιμαζουν" τις αντοχες της τσεπης μας...

Παρε σου λεει το καιζερ με 800,που κανει αυτο και αυτο,και δεν κανει εκεινο και εκεινο...

Και στο κατω-κατω εμεις φταιμε...

Αφου υπαρχουν ανθρωποι που "σκανε" κοντα στα 700 ευρω για ενα απλο κινητο (Nokia N95),που μπροστα σε ενα PPC Phone,ειναι σα να συγκρινεις ποδηλατο (Ν95) με αυτοκινητο (PPC Phone),γιατι δηλαδη να στα δωσει ΟΛΑ μια αλλη εταιρεια με 800 μολις ευρω?

Και στο κατω-κατω τα smilies μας μαρανανε?Εδω δε βαζουν μια καμερα της προκοπης...Πληρωνεις 800 ευρω στο Καιζερ και η καμερα ειναι για τα πανηγυρια..Οχι 3..ΟΥΤΕ 0.3 μεγαπιξελ δεν ειναι...

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφερθήκατε σχετικά με την κάμερα, μήπως είναι εύκολο να ανεβάσει κάποιος καμιά φώτο τραβηγμένη απο το κινητό;
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι ειναι τοσο δυσκολο να προσθεσεις ενα smile σε sms με ενα κινητο που κανει τα παντα...:blink:Οχι οτι χαλασε και ο κοσμος ,αλλα μου φαινεται κουφο...

 

 

και εγω μαζι σου!!ειναι απλα απαραδεκτο...εχω ψαξει αρκετα αλλα δεν εχω καταφερει να βρω τπτ για αυτο :mad:

 

ειναι μια ελλειψη των wm τα EMS που το θεωρω απλα απαραδεκτο για τετοιες υπερ συσκευες :mad:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ας ξαναγραψει καποιος αν υπαρχει τροπος να γραφουμε ελληνικα με το πληκτρολογιο χωρις αλλο προγραμμα. Ξερω εχει αναφερθει ξανα αλλα δεν πολυκαταλαβα. Το κινητο το εχω παρει απο Αγγλια οποτε εχει και Αγγλικα windows. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

ορίστε 2 φωτογραφίες απο την κάμερα του Kaiser. οσο αναφορά αυτό που λέτε με τα smileys, είναι καθαρά θέμα προγράμματος. δουλεύει απλώς δεν το δίνουν. στο Msn Messenger δηλαδή πως δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

ορίστε 2 φωτογραφίες απο την κάμερα του Kaiser. οσο αναφορά αυτό που λέτε με τα smileys, είναι καθαρά θέμα προγράμματος. δουλεύει απλώς δεν το δίνουν. στο Msn Messenger δηλαδή πως δουλεύει.[/quote

 

Κανενας τροπος?Ετσι για το αντετι του πραγματος..Καπου πηρε το ματι μου τροποποιησεις σε τιμες της registry για να γινουν enable δηθεν ,αλλα δεν πολυ χαμπαριασα..:O

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου θελεις πληκτρολογιο που να εχει ελληνικα(δημητρη με ξεχασες;:D)

 

στα στειλα το βραδυ :blink::blink:

 

μιλα ρε συ :O

 

τα ξαναστελνω ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...