Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το 3G πως απενεργοποιειται?

Και κατι ακομα. Χρησιμοποιω το Hikeyboard αλλα στα μηνυματα που στελνω τα ελληνικα γραμματα βγαινουν ερωτηματικα στο κινητο που στελνονται. Τι ρυθμισεις χρεαιζεται να κανω ετσι ωστε να βγαινουν κανονικα ελληνικα.

σημειωση οτι το κινητο ειναι απο Αγγλια οποτε εχει Αγγλικη ROM. Thanks

Link to comment
Share on other sites

Το 3G πως απενεργοποιειται?

 

πηγαινε ρυθμισεις δικτυου

και βαλε εκει που λεει auto...βαλτο gsm.

αμα το βαλεις hsdpa θα εχεις μονο 3g.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε ρυθμισεις δικτυου

και βαλε εκει που λεει auto...βαλτο gsm.

αμα το βαλεις hsdpa θα εχεις μονο 3g.

 

υπαρχει καποιο οφελος αν το απενεργοποιησω;

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο οφελος αν το απενεργοποιησω;

 

θα κραταει πιο πολυ η μπαταρια

και θα εχεις καλυτερο σημα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιά κοίτα αυτό. post #127. Δέν ξέρω άν είναι αυτό που ψάχνεις.

 

Δεν ψάχνω ακριβώς αυτό, παρόλα αυτά φαίνεται ενδιαφέρον!:)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

δεν βρηκες αυτο,υπαρχει ομως το SJphone που σου δινει δωρεαν κλησεις μεσω wifi σε ολα τα σταθερα του κοσμου ;)

 

στο μαγαζακι ειδα οτι εχει εκδοση μονο για smarthone,κανει αυτη;αν οχι που μπορω να βρω για το καιζερ;:help:

Link to comment
Share on other sites

Nodata για να απενεργοποιησεις το gprs και start-settings-connections-hsdpa turn off

 

 

ποιος μπορει να μου στειλειε το nodata γιατι δεν το βρισκω πουθενα;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια κατεβασα καποια θεματα. Που πρεπει να τα αποθηκευσω και πως θα τα επιλεξω;

 

Ta themata sou prepei na exoun kataliksi .tsk. Ta petas xyma sto fakelo /windows kai ta epilegeis apo Start --> Settings --> Today --> Appearence. Logika tha ta blepeis mazi me ta ypoloipa themes pou tha exei idi mesa.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι και επίσημα κάτοχος του Kaiser!!!!

 

Ερώτηση : Πως είπαμε αλλάζουμε ήχο στα SMS?

Yield to me Jedi. You will be rewarded with power greater then your wildest imaginings!!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε γερμανικο Site η τιμη του ειναι 689 ευροπουλα !!! http://www.handit.de/index.php?fuseaction=hardware&herstellerid=203

Προσοχη μονο..μην παραγγειλετε αυτο με τη γερμανικη Version !!

τα ΨΑΡΙΑ δεν ΞΕΡΟΥΝ οτι ΒΡΕΧΕΙ ...;)
Link to comment
Share on other sites

Για να αλλαξουμε τους ηχους για sms, mms, email που τους αποθηκευουμε και πως τους επιλεγουμε;

 

 

Όπου θες τους αποθηκεύεις. Για ringtone κρατάς πατημένη την γραφίδα και βγαίνει το μενού για να επιλέξεις.

Yield to me Jedi. You will be rewarded with power greater then your wildest imaginings!!!!
Link to comment
Share on other sites

Όπου θες τους αποθηκεύεις. Για ringtone κρατάς πατημένη την γραφίδα και βγαίνει το μενού για να επιλέξεις.

Ναι ε ? Από πότε ? :p

Πουθενά δεν αξιοποιείται τόσο πολύ το χρήμα, όσο μέσα στα σώβρακα των ανθρώπων :lol:
Link to comment
Share on other sites

Όπου θες τους αποθηκεύεις. Για ringtone κρατάς πατημένη την γραφίδα και βγαίνει το μενού για να επιλέξεις.

Η επιλογη που εχει ειναι μονο για να ορισεις ηχο κλησης. Δεν εχει επιλογη για sms,mms,mail. Στο start->settings->sounds & notifications υπαρχει επιλογη για να αλλαξεις τον ηχο στα sms, mms, mail αλλα δεν "βλεπει" τα mp3 που εχω βαλει οπως συμβαινει για το ηχο κλησης παρα μονο εχει καποιους default ηχους.

 

Να σημειωσω πως χρησιμοποιω το default file explorer αν αυτο παιζει καποιο ρολο.

Any further help?

Link to comment
Share on other sites

Ναι για αυτό ρώτησα και εγώ για SMS.

 

**edit**

 

Την Totay μπορούμε να την κάνουμε έγχρωμη? πχ η ώρα να φαίνεται με άλλο χρώμα ή τα εικονίδια? το γρι είναι πολύ μουντό.

Yield to me Jedi. You will be rewarded with power greater then your wildest imaginings!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι για αυτό ρώτησα και εγώ για SMS.

 

**edit**

 

Την Totay μπορούμε να την κάνουμε έγχρωμη? πχ η ώρα να φαίνεται με άλλο χρώμα ή τα εικονίδια? το γρι είναι πολύ μουντό.

Για αλλο εορτολογιο δεν ξερω. Για το today που ρωτας πανε start-> settings-> today και επελεξε ενα αλλο θεμα. Μπορεις να κατεβασεις και αλλα απειρα απο το internet. Παντως το ερωτημα με τους ηχους των μηνυματων και πως αυτος αλλαζει παραμενει

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την μπαταρία, σε μένα με bluetooth μόνιμα ανοιχτό (λόγω handsfree) λίγο wifi κάθε μέρα (δέκα λεπτά), GPRS ή 3G τρεις φορές την ημέρα για email, και ομιλία σε λογικά πλαίσια, μου κρατάει άνετα 2 μέρες και κάτι. Καλύτερα από το Samsung i600 που χρησιμοποιούσα πριν!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...