Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον την τριτη ερχεται το kaiser και εμενα(αργοπορημενα το ξερω :( ) και θα ηθελα τις συμβουλες σας.

 

1) ποια rom να περασω? ο zaharakis μας προτεινει την [25 July 2008] HyperDragon IIIr WM6.1 WWE ROM - Based on Raphael ROM CE OS 5.2.19965 Build 19965.1.2.3.

τωρα εχει βγει η [05 September 2008] HyperDragon III PRO Lite - Based on Hermes ROM CE OS 5.2.20273 Build 20748.1.4.0

την εχετε δοκιμασει? ειναι καλη?

 

2) ποια η διαφορα του destinator 6 με του 7? ποιο να βαλω?

 

3) θελω να ελεγχω το pc μου οπουδηποτε και αν ειμαι μεσω internet. ποιο προγραμμα να εγκαταστησω?

 

4) χρειαζομαι να λαμβανω και να στελνω φαξ στο kaiser. τι πρεπει να κανω?

 

5) επισης τι αλλα προγραμματα θα ηταν χρησιμα να εγκαταστησω για την καλυτερη λειτουργια του kaiser?

 

6) τελος θελω να παρω μια 8gb sdhc καρτα.. ποια προτεινεται?

 

ευχαριστω και συγγνωμη αν σας κουρασα

Το μεγαλύτερο ρίσκο στην ζωή είναι να μην πάρεις κανένα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λοιπον την τριτη ερχεται το kaiser και εμενα(αργοπορημενα το ξερω ) και θα ηθελα τις συμβουλες σας.

 

1) ποια rom να περασω? ο zaharakis μας προτεινει την [25 July 2008] HyperDragon IIIr WM6.1 WWE ROM - Based on Raphael ROM CE OS 5.2.19965 Build 19965.1.2.3.

τωρα εχει βγει η [05 September 2008] HyperDragon III PRO Lite - Based on Hermes ROM CE OS 5.2.20273 Build 20748.1.4.0

την εχετε δοκιμασει? ειναι καλη?

 

2) ποια η διαφορα του destinator 6 με του 7? ποιο να βαλω?

 

3) θελω να ελεγχω το pc μου οπουδηποτε και αν ειμαι μεσω internet. ποιο προγραμμα να εγκαταστησω?

 

4) χρειαζομαι να λαμβανω και να στελνω φαξ στο kaiser. τι πρεπει να κανω?

 

5) επισης τι αλλα προγραμματα θα ηταν χρησιμα να εγκαταστησω για την καλυτερη λειτουργια του kaiser?

 

6) τελος θελω να παρω μια 8gb sdhc καρτα.. ποια προτεινεται?

 

ευχαριστω και συγγνωμη αν σας κουρασα

 

 

κατ αρχην καλως ηρθες :)

 

καλοριζικο και το καιζερ σου.

τωρα για τις ερωτησεις σου,

1.ρομ περιμενε λιγο γιατι κατι δοκιμαζω οποτε θα ξερεις σιγουρα μεχρι να το παρεις.:D

2.για τα dest εγω δουλευω το 6.1 μιας και μου ειναι πιο familiarκαι ποιο απλο. το 7 ποτε δεν το χωνεψα,προσωπικη μου γνωμη φυσικα αυτη.

3.εδω υπαρχουν ατομα που ασχολουνται σοβαρα με αυτο το θεμα και καποιος θα το δει και θα σου απαντησει (ασε που και μενα με ενδιαφερει κατι τετοιο,αλλα ποτε δεν τα πηγα καλα με proxy και server :lol:)

4.Πρεπει να βρεις προγραμμα για φαξ για το κινητο και να ενεργοποιησεις την υπηρεσια data - fax στη γραμη σου;)

(ενα προγραμματακι ειναι και αυτο αλλα δεν το εχω δοκιμασει εγω προσωπικα...

http://handheld.softpedia.com/get/Fax/Simple-Internet-Fax-2006.shtml )

5.θα εχεις πμ με αναλογο λινκ :rolleyes:) οτι αλλο ριξε μια ματια στα ipmart-forum.com

και ppc.warez.com

6.scan disk δαγκωτο! αυτη εχω και στα 2 κινητα μου

http://www.expansys.com/p.aspx?i=158255

 

ολα τα υπολοιπα στην συνεχεια ;)

 

παντως διαβασε καλα και εκει πριν ξεκινησεις να κανεις οτιδηποτε στο καιζερ σου σχετικα με φλασαρισματα κλπ

XDADeveloperWiki - HTC_Kaiser

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

φιλε zaharakis ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου!!

 

η καρτα μνημης αυτη κανει?

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569135

 

το dest 6.1 με το 7 ποιες διαφορες εχουν? οι χαρτες ειναι ακριβως οι ιδιοι απο οτι καταλαβα

Το μεγαλύτερο ρίσκο στην ζωή είναι να μην πάρεις κανένα
Link to comment
Share on other sites

Καλά ο sakajati έβγαλε rom βασισμένη στο hermes(=Tytn 1? ) ????

ναι και λενε καποιοι στους xda,οτι οι ρομ που ειναι βασισμενες στο hermes ειναι πολυ καλυτερες :O

 

αρε τιτανα αθανατε :D

 

παντως εγω την δοκιμασα και δεν μου αρεσε....

 

αντιθετως η romeos 4.6.0 φαινεται πολυ καλη ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

φιλε zaharakis ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου!!

 

η καρτα μνημης αυτη κανει?

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569135

 

το dest 6.1 με το 7 ποιες διαφορες εχουν? οι χαρτες ειναι ακριβως οι ιδιοι απο οτι καταλαβα

 

ναι μια χαρα ειναι η καρτα!

 

το 7 ειναι η ανανεωση του 6.1.

 

σε καποιους αρεσε σε αλλους οχι.εγω ειμαι σε αυτους που δεν συμπαθησαν ποτε το 7 :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την απομακρυσμένη σύνδεση στο pc εγώ έχω το Freeware Real VNC χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα... υπάρχει και client για Windows Mobile, είναι beta αλλά παίζει υπέροχα...!
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την απομακρυσμένη σύνδεση στο pc εγώ έχω το Freeware Real VNC χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα... υπάρχει και client για Windows Mobile, είναι beta αλλά παίζει υπέροχα...!

 

vnc εγγύηση :rolleyes:

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω οτι μαλλον δεν είναι ο σωστος τρόπος για να βαλώ αγγελία εδώ αλλα δεν έχω τις προυποθέσεις ακομα για να δώ το τμήμα τών αγγελιών.

 

Πωλείται το HTC TyTN II ελληνικό Ace Hellas (με εγγύηση) σε εξαιρετικά άριστη κατάσταση στο κουτί του με ολα τα παρελκόμενα.Με φορεμένο screen protector από την πρώτη στιγμή.

 

Info: http://www.gsmarena.com/htc_tytn_ii-2024.php

 

Με WM6.1 ROM.

 

Πώλείται λόγω αγόρας IPhone 3G

 

Μαζί δίνεται και μια κάρτα μνήμης MicroSD 2GB

Επίσης δίνονται αρκετά προγραμματα Destinator κτλ κτλ.

 

Φωτογραφίες της ιδιας της συσκευής μπορείτε να δείτε σ'αυτό το Link:

http://rapidshare.com/files/142678290/Tytn2.zip

 

***********Τιμή 330€**************

Για περισσότερες πληροφορίες στείλτε PM.

μεσω email/msn edo: gogos125@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

 

Πώλείται λόγω αγόρας IPhone 3G

 

 

:blink::blink::blink: φιλε μου περαστικα σου :rolleyes::D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μια και έχει πέσει λίγο ησυχία δεν θα σας πειράξει να ποστάρω κάτι άσχετο

 

World Exclusive: ETEN V900 review - Mobile TV Windows Mobile!

http://winmobile.se/news.php?extend.402

 

Καλή μαγκιά αν και δεν θα έφευγα από HTC σε Eten.

Πάντως εκτός από τηλεόραση (που έχουν προσπαθήσει παλιότερα και τα gigabyte να υλοποιήσουν αλλά με προβλήματα) έχει και "FM Transmitter". Αυτό πάλι???

Μια χρηση ίσως είναι να έχεις μουσική στο αυτοκίνητο εκπέποντας μουσική και πιάνοντας το από το ραδιόφωνο του αυτοκινήτου!

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο πρόβλημα που είχα αναφέρει και παλιότερα, το οποίο εξακολουθεί, μονάχα που αυτή τη φορά έβγαλα και "screenshot" (με άλλο κινητό), για να το εξηγήσω καλύτερα

 

Όπως είχα πει, στην αρχική οθόνη, στο πάνω μέρος έχει εξαφανιστεί το μικρό εικονιδιάκι της μπαταρίας, ενώ το εικονιδιάκι του μεγαφώνου καθώς το μισό εικονιδιάκη για το σήμα όταν λειτουργεί το τηλέφωνο φαίνονται σαν να είναι καλυμένα με κάτι μαύρο

 

http://i26.photobucket.com/albums/c125/sjmygian/022.jpg

(συγγνώμη για την άσχημη ποιότητα της φωτογραφίας, αλλά είναι από κινητό)

 

Η εικόνα είναι θολή, αλλά το μάυρο κομμάτι πάνω δεξιά φαίνεται.

 

Όπως είπα, τα εικονίδια μπορεί να μην φαίνονται, αλλά αν πατήσω εκεί που θα έπρεπε να είναι, λειτουργούν κανονικά, π.χ. αν πατήσω εκεί που θα ήταν το μεγαφωνάκι εμφανίζεται το αντίστοιχο μενού

 

http://i26.photobucket.com/albums/c125/sjmygian/023.jpg

 

Η πλάκα (ή το εκνευριστικό, όπως το δει κανείς) είναι ότι μερικές φορές τα εικονίδια εμφανίζονται, άλλοτε και τα δύο (σήμα κεραίας και μεγαφωνάκι) και άλλοτε μόνο το μεγαφωνάκι, όπως σε αυτή την φωτογραφία που έβγαλα πριν από λίγο, για να εξαφανιστούν αργότερα :blink:

 

http://i26.photobucket.com/albums/c125/sjmygian/024.jpg

 

Έχετε καμιά ιδέα, που οφείλεται και τι μπορώ να κάνω;

 

Ευχαριστώ

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

Fainetai na ofeiletai se egkatastasi kapoios efarmogis (sinithos task manager). Mporeis na kaneis post tin lista programmaton pou exeis egkatastisei (oti yparxei sto Systhm->Afairesi programmaton) ?
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει η αλλαγή στα καπάκια του TyTN II ?

 

υ.γ το αγόρασα μεταχειρισμένο και οι φωτογραφίες απο το παλικάρι που το πήρα δεν μου έδειχναν τα επίμαχα σημεία με κάτι γρατζουνιές !

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπίζει ή αντιμετώπισε κανείς άλλος πρόβλημα στην φόρτιση στο αυτοκίνητο, ξαφνικά να σταματάει να φορτίζει?

 

Μάλλον δεν έχεις τον φορτιστή της HTC, έτσι δεν είναι?

Αυτό που γίνεται είναι ότι το Kaiser χρειάζεται αρκετή δύναμη από τον φορτιστή οπότε αν ένας άλλος φορτιστής δεν τα δίνει σταματάει η φόρτιση.

Μπορεί μάλιστα να φορτίζει αλλά να ανοίξεις την οθόνη και να φορτώσεις κάποιο πρόγραμμα και εκείνη την στιμγή να σταματήσει.

Πρέπει να προσέξεις δηλαδή τα ampere που δίνει ο φορτιστής σου.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Poia kapakia apo ola?

 

To mauro gialistero kai o kormos kanei 77 euro me topothetisi apo tin ACE . Hmitasion briskeis me 50+metaforika ola ta kapakia apo ebay

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Fainetai na ofeiletai se egkatastasi kapoios efarmogis (sinithos task manager). Mporeis na kaneis post tin lista programmaton pou exeis egkatastisei (oti yparxei sto Systhm->Afairesi programmaton) ?

 

Opera 9.33_beta_fixed

TIInit_4_2_38 Kaiser

CoreCodec CorePlayer

Jorrit Jongma Kasier Tweak

Burr Oak Software pTravelAlarm

Esmertec Jbed 20080222 3.1

Shlomik's OperaMini as Default Browser

HTC GPRSMonitor

Sprite Software Sprite Backup

HTC Patch DrvUpdateTim

 

Αυτά εμφανίζονται στο Ρυμίσεις -> Σύστημα -> Αφαίρεση Προγραμμάτων (έχω μερικά προγράμματα ακόμη, π.χ. iGo, αλλά είναι στην κάρτα μνήμης. Αν πιστεύεις ότι χρειάζεται, να ψάξω να τα βρω και αυτά)

Λες να είναι κάποιο από αυτά;

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

Poia kapakia apo ola?

 

To mauro gialistero kai o kormos kanei 77 euro me topothetisi apo tin ACE . Hmitasion briskeis me 50+metaforika ola ta kapakia apo ebay

 

Με ενδιαφέρει κυρίως το μπροστά...δηλαδή το μαύρο δίπλα στην camera για το 3g που έχει κάποιες χαρακιές. Μόνο αυτό μπορεί να αλλαχτεί ή είναι σετ και στο χρεώνουν έτσι και αλλιώς; :mad:

 

50+μεταφορικά...πάλι στα ίδια λεφτά είμαστε !

Link to comment
Share on other sites

Μια και έχει πέσει λίγο ησυχία δεν θα σας πειράξει να ποστάρω κάτι άσχετο

 

World Exclusive: ETEN V900 review - Mobile TV Windows Mobile!

http://winmobile.se/news.php?extend.402

 

Καλή μαγκιά αν και δεν θα έφευγα από HTC σε Eten.

Πάντως εκτός από τηλεόραση (που έχουν προσπαθήσει παλιότερα και τα gigabyte να υλοποιήσουν αλλά με προβλήματα) έχει και "FM Transmitter". Αυτό πάλι???

Μια χρηση ίσως είναι να έχεις μουσική στο αυτοκίνητο εκπέποντας μουσική και πιάνοντας το από το ραδιόφωνο του αυτοκινήτου!

 

Hλια οντως φαινεται πολυ καλο απο τα spechs του και εχει καιρο που εχει παρουσιαστει :)

http://www.pdadb.net/index.php?m=specs&id=1080

 

το εχω μπανισει μηνες τωρα :lol: αλλα ....και μενα δυσκολο μου φαινεται να παρω ΕΤΕΝ :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχετε καμιά ιδέα, που οφείλεται και τι μπορώ να κάνω;

 

Γιατί δεν κάνεις ένα hard reset για να μη παιδεύεσαι και φτιάξτα όλα από την αρχή και σιγά σιγά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θέλω να βρω πρόσοψη που να καλύπτει μπροστινή και πίσω κάμερα (να μη φαίνονται δηλαδή οι κάμερες).

Υπάρχει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια θέλω να βρω πρόσοψη που να καλύπτει μπροστινή και πίσω κάμερα (να μη φαίνονται δηλαδή οι κάμερες).

Υπάρχει?

 

Mono ean psakseis kai breis ta kapakia apo tin ekdosi tis AT&T, to Tilt pou eixe bgei xwris cameres. Mono apo to ekswteriko kai einai ekseretika dyskolo mias kai to sygkekrimeno montelo den polykykloforise.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το εχω μπανισει μηνες τωρα :lol: αλλα ....και μενα δυσκολο μου φαινεται να παρω ΕΤΕΝ :lol:

 

Και εγώ εκεί κολλάω :)

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

ναι θυμάμαι την ιστορία! το θέμα είναι ο δικός μου κατά 99% είναι original. Το αγόρασα από ebay βέβαια, αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι είναι original.

 

Το ακόμα πιο περίεργο είναι πως στις αρχές δεν το κανε, έχει 1 εβδομάδα που με ταλαιπωρεί...

 

μήπως υπερθερμαίνεται και έχει κυκλωματάκι ασφαλείας? μήπως χάλασε? μήπως φταίει το kaiser?

Ακριβώς παιδιά. Το παθαίνω και εγώ αλλά κάπου είχα διαβάσει πως έχει ασφάλεια για υπερθέρμανση και απενεργοποιεί την φόρτιση. Είμαι σχεδόν σίγουρος πως είναι αυτό. Θα το δούμε τώρα που έρχεται χειμώνας.

Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...