Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
επεσα σε μια αγγελια στην οποια λεει οτι εχει ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ το TYTN II, με την 6.1 επισημη εκδοση ελληνικα. Ειναι εφικτο κατι τετοιο; χωρις να την εχει φλασαρει; Αν το παρει καποιος τωρα το κινητο ποια Windows θα βρει μεσα σε ποια εκδοχη;

 

Είναι εφικτό μιας και έχουν βγει επίσημα τα 6.1 για το Kaiser.

 

Μιας και δεν είσαι κάτοχος τη συσκευής ακόμα και ενδιαφέρεσαι για αγορά, θα έλεγα πως το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να αγοράσεις μια ελληνική συσκευή σαν αυτή που έχεις βρει. Για αρχή θα σε ικανοποιήσει απόλυτα.

 

Στο μέλλον θα δεις τι παίζει με τις cooked ROMs και κρίνεις εάν αξίζει ή όχι να ασχοληθείς μιας και υπάρχουν κάποιοι περιορισμοί που είναι σημαντικοί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω περασει το gps tuner 5.4 στο τηλ μου πηρα 4 συντεταγμενες απο τις ακρες ενως χωραφιου τις εβαλα στο google earth k μου το εδειξε 7 μετρα πιο πανω στον χαρτη του google.. Γινεται να παρω συντεταγμενες ακριβειας (1-2 μετρα) με καποια εξωτερικη κεραια ?? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει το gps tuner 5.4 στο τηλ μου πηρα 4 συντεταγμενες απο τις ακρες ενως χωραφιου τις εβαλα στο google earth k μου το εδειξε 7 μετρα πιο πανω στον χαρτη του google.. Γινεται να παρω συντεταγμενες ακριβειας (1-2 μετρα) με καποια εξωτερικη κεραια ?? ευχαριστω

 

7 μέτρα είναι λογικό σφάλμα νομίζω.. Δε θα κερδίσεις τίποτα περισσότερο με εξ. κεραία..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κι όμως... η εξωτερική κεραία βελτιώνει σημαντικά την απόδοση της συσκευής. Δεν είμαι σίγουρος όμως για το κατά πόσο ο φίλος μας θα πάρει τα επιθυμητά αποτελέσματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν αποφασίσεις να πάρεις το Pro (γιατί εκεί πιστεύω θα καταλήξεις) πες μου να σου δώσω το δικό μου. ;)

 

 

δεν υπαρχει περιπτωση Γιαννη ;)

 

ειναι πολυ λιγο το pro μπροστα στο καιζερ,τουλαχιστον για μενα....

 

νο hard.buttons,ανακλιση για μενα ειναι αρκετα για να μην το παρω ποτε :)

 

ασε που οσο περναει ο καιρος γινεται και πιο γρηγορο :rolleyes: σαν το παλιο καλο κρασι :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εγώ το Kaiseraki Μου το έδωσα. να ναι καλά καταπληκτικό τηλέφωνο. το έφαγε η VGA οθόνη όμως του PRO :)
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως... η εξωτερική κεραία βελτιώνει σημαντικά την απόδοση της συσκευής. Δεν είμαι σίγουρος όμως για το κατά πόσο ο φίλος μας θα πάρει τα επιθυμητά αποτελέσματα.

 

as i said:

εγω με εξωτερική κεραία δεν είδα τρελή διαφορά...ίσως και καθόλου.οχι βέβαια με τρελές μετρήσεις κτλ αλλά με το μάτι:p

πέρασα το manilla 2d κολλάει αρκετά:( σε λιγο τελειωνω και με την καινούργια του hyperdragon και θα σας πω

 

α!αυτο που ξαναρωτησα αλλα τιποτα ξερει κανεις με τα 6.1 τι γινεται με την σιγαση κλησης και γενικα κανα 3rd προγραμμα που να το κανει η να κανει assign koympia k na to exei γιατι την κανω κατω την ροδελα και τπτ

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

α!αυτο που ξαναρωτησα αλλα τιποτα ξερει κανεις με τα 6.1 τι γινεται με την σιγαση κλησης και γενικα κανα 3rd προγραμμα που να το κανει η να κανει assign koympia k na to exei γιατι την κανω κατω την ροδελα και τπτ

Αφού χρησιμοποιείς rom hyperdragon η λύση είναι εύκολη ;) start/programs/Utils και πατάς το Large TitleBar ώστε να απενεργοποιηθεί ;) Μετά η ροδέλα θα δουλεύει όπως και πριν :D

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει το ΑΕΚ cab στο hardware πληκτρολόγιο του kaiser με αγγλικό μενού αλλά δεν μπορώ να βάλω τονισμό.έχω προσπαθήσει πατώντας Q KAI TO ΦΩΝΗΕΝ καθώς και πατώντας fn + space + φωνήεν.εχει κανεις καμια ιδέα..?????????
Link to comment
Share on other sites

Αφού χρησιμοποιείς rom hyperdragon η λύση είναι εύκολη ;) start/programs/Utils και πατάς το Large TitleBar ώστε να απενεργοποιηθεί ;) Μετά η ροδέλα θα δουλεύει όπως και πριν :D

 

χα το εκανα και αυτο αλλα....:(

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Αφού χρησιμοποιείς rom hyperdragon η λύση είναι εύκολη ;) start/programs/Utils και πατάς το Large TitleBar ώστε να απενεργοποιηθεί ;) Μετά η ροδέλα θα δουλεύει όπως και πριν :D

 

Δηλαδη οποιος εχει την 6.1 της ACE να ξεχασει τη σιγαση κλισης;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

και με την μαμα 6.1 εμενα παλι δεν δουλευε...

 

 

τελικα δουλευει με την νεο ρομ του hyperdragon αλλα ο dialer μου εκανε ναζια γιαυτο εβαλα ton "poorlyducks diamond dialpad"

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει το ΑΕΚ cab στο hardware πληκτρολόγιο του kaiser με αγγλικό μενού αλλά δεν μπορώ να βάλω τονισμό.έχω προσπαθήσει πατώντας Q KAI TO ΦΩΝΗΕΝ καθώς και πατώντας fn + space + φωνήεν.εχει κανεις καμια ιδέα..?????????

 

με fn + space + φωνήεν κανονικά θα είσαι εντάξει ...τουλαχιστο σε εμενα ετσι δουλευει ........με αγγλικο μενου και εγω!

δεν ξερω μηπως παιζουν ρολο και τα πληκτρα που εχεις προγραμματίσει για αλλαγή γλώσσας εγω εχω βάλει shift + space.

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

εχω εγκαταστησει το προγραμματι για ελληνικα σε hardware πλικτρολογιο με αγγλική ρομ σε kaiser κι ενω γραφει ελληνικά δεν μπορώ να κάνω τονισμό,Εχω δοκιμάσει με Q φωνήεν καθώς και με fn + space + φωνηεν αλλά τίποτα.το πληκτρολόγιο το αλλάζω με το κουμπί της φωτογραφικής αλλά έχω δοκιμάσει και με άλλους συνδυασμούς αλλα τίποτα....ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει???????????
Link to comment
Share on other sites

αυτην ακριβώς έχω ακολουθήσει (το έκανα δυο φορές εγκατασταση για σύγουρα) αλλά τίποτα..γράφω κανονικά ελληνικά αλλά χωρίς τονισμό..καμιά ιδέα?μήπως τυχον έχει κανείσ και κανένα προγραμματάκι για ορθογραφικό έλεγχο για ελληνικά για το office mobile???ευχαριστω για τις απαντήσεις
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

 

Υπάρχει λογισμικό αναγνώρισης φωνής για το GPS του κινητού;

(Το να πληκτρολογείς οδηγώντας δεν είναι και πολύ ασφαλές...)

Εχω το Destinator 7 λόγω πληρότητας χαρτών περιφέρειας. Υπάρχει Talk&Drive plugin ή κατι παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν μπορει κανεις να επιβεβαιωσει οτι υπαρχει η σιγαση εισερχομενης κλισης στην ελληνικη γνησια 6.1 της ACE οταν μας καλουν; Να κλεινουμε προσωρινα τον ηχο και να απανταμε στη κλιση μετα;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Mπορει αν εχει καποιος την καλοσυνη να κανει μια απλη και συντομη αναφορα σχετικα με το video driver του καιζερ? εχω χασει για λιγο καιρο τη συζητηση. εχω την official rom 6.1 και εγκατεστησα ta driver απο το samsung omni(xda) αλλα δεν εχω δει καμια διαφωρα ουτε σε αναπαραγωγη βιντεο ουτε σε καποια 3d παιχνιδια αν και στα δειγματα που ειναι μαζι με το πακετακι διχνει συμαντικη βελτιοση.
Link to comment
Share on other sites

άραγε πως τα πηγαινει το σήμa gps αν το kaiser είναι μέσα σε δερμάτινη ή πλαστική θηκή? το χει δοκιμάσει κανείς?

 

επίσης τι car mount kit χρησιμοποιείτε? προσπαθώ να βρω ένα καλό... που να μην χρειάζεται να βιδώσω, να μην ξεκολλάει, να μην μπλοκάρει αεραγωγούς. αποκλείεται η βεντούζα για παρμπρίζ!

Link to comment
Share on other sites

άραγε πως τα πηγαινει το σήμa gps αν το kaiser είναι μέσα σε δερμάτινη ή πλαστική θηκή? το χει δοκιμάσει κανείς?

 

επίσης τι car mount kit χρησιμοποιείτε? προσπαθώ να βρω ένα καλό... που να μην χρειάζεται να βιδώσω, να μην ξεκολλάει, να μην μπλοκάρει αεραγωγούς και να μην είναι βεντούζα!

υπάρχει κάτι άλλο?

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...