Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@ athanaso77

 

Ποια έκδοση να διαλέξω, την QVGA 1938 - Storage Card Installation *NOT Hard-Coded*; Δεν ξέρω τι είναι το "NOT hard-Coded" και δεν ξέρω μήπως πρέπει να βάλω κάποια άλλη

 

 

 

BTW, παρατήρησα ότι όταν δεν είναι ανοιχτό το τηλέφωνο, τότε το μεγαφωνάκι και η κεραιούλα φαίνονται ολόκληρα. Όταν όμως το ενεργοποιώ , τότε μετά από λίγο εξαφανίζεται το μεγαφωνάκι και η κεραιούλα εμφανιζεται μισή (όπως περιέγραψα πιο πάνω).

Το εικονίδιο όμως της μπαταρίας 'εχει χαθεί εντελώς.

 

@ sv2evs

 

Ευχαριστώ

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
@ athanaso77

 

Ποια έκδοση να διαλέξω, την QVGA 1938 - Storage Card Installation *NOT Hard-Coded*; Δεν ξέρω τι είναι το "NOT hard-Coded" και δεν ξέρω μήπως πρέπει να βάλω κάποια άλλη

 

Den exw prosbasi sto link afti ti stigmi. Tha synistousa na baleis mia pio kainourgia ekdosi kai uninstallable.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω φαει το google απο το πρωι για να καταφερω να δωσω ιντερνετ στο Καιζερ απο το λαπτοπ μεσω usb(activesync). Εντελει το εχει καταφερει κανεις απο εσας?Και αν ναι με ποιο τροπο, ποιες ρυθμισεις?Τι reg keys εχω αλλαξει, τι βαλε βγαλε το καλωδιο,τζιφος....

 

an exeis kanei sosta tis ri8miseis gia na exeis internet sto kaiser tote pigene ekei pou leei mirasma sindesis.(to activesync klinei kai energopiite i sindesi internet pou exeis sto kaiser)

anigeis mozilla h opera kaneis tis idies ri8miseis kai exeis internet sto laptop.

ti sindesi exeis?

 

an 8es boi8eia steile pm;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

an exeis kanei sosta tis ri8miseis gia na exeis internet sto kaiser tote pigene ekei pou leei mirasma sindesis.(to activesync klinei kai energopiite i sindesi internet pou exeis sto kaiser)

anigeis mozilla h opera kaneis tis idies ri8miseis kai exeis internet sto laptop.

ti sindesi exeis?

 

an 8es boi8eia steile pm;)

 

Καταρχην ευχαριστω για την απαντηση! Αυτο που δεν μπορω να καταφερω ομως ειναι η αντιστροφη διαδρομη απο αυτο που μου εξηγεις....Δηλαδη θελω το καιζερ να εχει ιντερνετ μεσω του λαπτοπ!

Link to comment
Share on other sites

poli apla an to laptop exei wifi h' an sindesis apla to kaiser sto laptop kai pas enarksi-ri8miseis-sindeseis-sindeseis-gia proxorimenous-epilekste diktya kai baleis h isp mou;)

 

sorry den katalaba prin:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πόσο σας κρατάει η μπαταρία; Πόσο θα έπρεπε να κρατάει μετά απο περίπου 1 χρόνο; (το πήρα μεταχειρισμένο πρόσφατα).
Link to comment
Share on other sites

to exo 6 mines kai mou krataei 1 mera an kleiso me anoixto mono Edge

 

me to HSPDA anoixto (kai fisika panta Sync me exchange kai ta emails mou) krata 15-16 ores

 

se auto perilbano 15-20 lepta omilias kai 5-6 minimata

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Έχω κλήσει το hspda (νομίζω δεν μου χρειάζεται) και είμαι με ανοιχτό το 3g. Παίζω αρκετά με το wifi και έχω 2-3 κλήσεις/μέρα καθώς επίσης και μερικά μηνύματα...το κινητό δείχνει να κρατάει άνετα 2 μέρες (κλειστό το βράδυ).
Link to comment
Share on other sites

Ουφ 466 σελίδες παρα κατι (20-30 σελίδες που βαρεθηκα να διαβασω στην αρχη)

Καλησπερα σε όλους!

Πραγματικά έχω μείνει αναυδος με τις γνώσεις αρκετών χρηστών του forum (ειδικά ο φίλος με την πατεντα για το φορτιστή με άφησε να ψαχνομαι)

Σας εχω λοιπόν τις εξής ερωτήσεις

 

Ειμαι αναμεσα στο kaiser και το diamond. (Μεταχειρισμένο Kaiser vs καινουργιο diamond)

Δεν με ενδιαφέρει τόσο πολύ η πλοήγηση στο internet και για αυτό το λόγο δεν με πολυ-εντυπωσιάζει η vga οθόνη του diamond.

Αυτό που με προβληματίζει όμως είναι η διαφορά στους επεξεργαστες (400 vs 500) αλλά και το πρόβλημα με τα drivers στο kaiser. Από την άλλη χρειάεται να στέλνω αρκετά e-mail και να επεξεργαζομαι φυλλα excel στο οποίο πιστεύω θα με βολέψει το hardware qwerty του kaiser

(για να σας προλάβω to touch pro δεν παίζει λόγο τιμής αλλά και επειδη δεν ειναι ακομα αρκετα δλδ καθόλου τεσταρισμενο)

 

Ειδα την αναφορα στην ROM HyperDragon III με τα drivers απο Omnia αλλά δεν ειδα καποιος να την εχει δοκιμασει σε συνδιασμο με τους drivers της 19ης αυγούστου απο εδώ

http://www.htcclassaction.org/driverprogress.php

(αν δεν κανω λάθος είναι συμβατη ROM με τους συγκεκριμενους drivers) πιστευω ότι θα είναι ο καλύτερος δυνατός συνδιασμός. Μπορεί κάποιος να δοκιμασει να μας πει αποτελέσματα. Επίσης νομίζω πως έχει βγεί και καινούργια εκδοση της HyperDragon στις 18 αυγούστου.

 

Σαν συσκευή έχει κάποια προβλήματα στη κατασκευη τα οποία θα έπρεπε να προσέξω αφού σκεφτομαι για μεταχειρισμενο όπως έιπα?

Σε τι τιμές πιστεύετε θα πρέπει να κινηθώ?Μιλάω πάντα για συσκευη ανευ εγγυήσεως αφού ότως η άλλως θα τη χάσω με το που θα εγκαταστήσω cooked rom.

 

Σας ευχαριστω.

“Don’t expect something for nothing.”
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλε μου, οι drivers είναι περισσότερο για video. και τα παιδιά δουλεύουν συνέχεια πάνω τους οπότε πολύ σύντομα θα έχουν φτάσει σε ένα πολύ ευχάριστο επίπεδο. όσο για την ταχύτητα είναι κατα την γνώμη μου σχετικά κοντά. το πληκτρολόγιο θα καλύψει την διαφορά τους :).
Link to comment
Share on other sites

OI drivers Htcca που υπάρχουν δεν είναι για video ... Είναι για 3d που εκτός απο εξαιρετικές περιπτώσεις δεν αποτελούν κάτι σημαντικό και κάτι που ο χρήστης θα επωφεληθεί. Όμως είμαστε σε καλό δρομο για να δούμε και 2d drivers σε κανα μήνα ίσως.

 

Σχετικά με το video , απλά καταφέραν να βάλουν τo qtv του coreplayer στην rom . Εμένα προσωπικά οι rom hyperdragon μου φαίνονται γρήγορες αλλά πολύ ασχημες αισθητικά και έτσι τις βάζω να τις δω και τις βγάζω σε 1 μέρα :)

 

Αν θέλεις να γράφεις email ξεχνα το diamond > Χωρις πληκτρολόγιο δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Η αλήθεια είναι όμως πως χωρίς vga τα πράγματα δυσκολεύουν στην επεξεργασία excel γιατί δεν μπορείς να κάνεις zoom out . μετα από ένα σημείο.

 

Εγώ θα έπερνα το kaiser. Έχοντας δοκιμάσει το διαμάντι και το προ, δεν με κάλυψαν όσο το kaiserακι λόγω την έλλειψης πλήκτρων, ροδέλας και ανακλεινόμενης οθόνης.

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

εγω τελικα εχω πανω περασμενη την RUU_Kaiser_HyperDragon_III_OMNIA_WWE_20080818.Για το θεμα βιντεο δεν μπορω να πω οτι ειδα διαφορα και γενικα σε αυτο το θεμα ειμαι ελαφρως απογοητευμενος(ειχα συνηθισει να τα πεταω χυμα τα βιντεο χωρις μετατροπη σε 240*320)(και εκει ειναι που θα δεις διαφορα στον επεξεργαστη)μπορω να πω ομως οτι σε κανα 2 παιχνιδια ειδα διαφορα ευτυχως(azgard defence,tower trap,tower mogul).τωρα απο θεμα κατασκευης σαν συσκευη με κινουμενα μερη να προσεξεις τις επαφες τον τζογο κτλ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

OI drivers Htcca που υπάρχουν δεν είναι για video ... Είναι για 3d που εκτός απο εξαιρετικές περιπτώσεις δεν αποτελούν κάτι σημαντικό και κάτι που ο χρήστης θα επωφεληθεί. Όμως είμαστε σε καλό δρομο για να δούμε και 2d drivers σε κανα μήνα ίσως.

 

Σχετικά με το video , απλά καταφέραν να βάλουν τo qtv του coreplayer στην rom . Εμένα προσωπικά οι rom hyperdragon μου φαίνονται γρήγορες αλλά πολύ ασχημες αισθητικά και έτσι τις βάζω να τις δω και τις βγάζω σε 1 μέρα :)

 

Αν θέλεις να γράφεις email ξεχνα το diamond > Χωρις πληκτρολόγιο δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Η αλήθεια είναι όμως πως χωρίς vga τα πράγματα δυσκολεύουν στην επεξεργασία excel γιατί δεν μπορείς να κάνεις zoom out . μετα από ένα σημείο.

 

Εγώ θα έπερνα το kaiser. Έχοντας δοκιμάσει το διαμάντι και το προ, δεν με κάλυψαν όσο το kaiserακι λόγω την έλλειψης πλήκτρων, ροδέλας και ανακλεινόμενης οθόνης.

 

sumpatriwth euxaristw gia thn apanthsh,

otan lew epeksergasia excel mh fantasteis trela pragmata to basiko excell 8a to epeksergazomai sto pc apla gia mikro-allages pou suxna pukna xreiazetai na kanw ektaktws na mporw na tis kanw sta grhgora kai oxi na paideuomai me to stylus.

 

εγω τελικα εχω πανω περασμενη την RUU_Kaiser_HyperDragon_III_OMNIA_WWE_20080818.Για το θεμα βιντεο δεν μπορω να πω οτι ειδα διαφορα και γενικα σε αυτο το θεμα ειμαι ελαφρως απογοητευμενος(ειχα συνηθισει να τα πεταω χυμα τα βιντεο χωρις μετατροπη σε 240*320)(και εκει ειναι που θα δεις διαφορα στον επεξεργαστη)μπορω να πω ομως οτι σε κανα 2 παιχνιδια ειδα διαφορα ευτυχως(azgard defence,tower trap,tower mogul).τωρα απο θεμα κατασκευης σαν συσκευη με κινουμενα μερη να προσεξεις τις επαφες τον τζογο κτλ.

thanks gia thn apanthsh

auto me to video kalo 8a htan na "petas" oti 8es mesa an kai den me xalaei

toso polu.

 

ali8eia to gps pws ta paei? den to poluxreiazomai pio polu san paixnidi to blepw kai se e3airetikes-elaxistes periptwseis san odhgo.

 

ps. sorry gia ta greeklish grafw apo suskeuh xwris ellhnika

“Don’t expect something for nothing.”
Link to comment
Share on other sites

ali8eia to gps pws ta paei? den to poluxreiazomai pio polu san paixnidi to blepw kai se e3airetikes-elaxistes periptwseis san odhgo.

 

ps. sorry gia ta greeklish grafw apo suskeuh xwris ellhnika

Το GPS τα πάει μια χαρά...αν δεις εδώ: http://www.gpspassion.com/fr/articles.asp?id=175&page=8

 

θα καταλάβεις γιατί είδους διαφορά μιλάμε...και εφόσον δεν το χρειάζεσαι για καθημερινή χρήση (που και εκεί δεν έχει πρόβλημα), σίγουρα θα είσαι μια χαρά...ένα καλό πρόγραμμα με καλούς χάρτες και είσαι οκ ! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ειμαι αναμεσα στο kaiser και το diamond. (Μεταχειρισμένο Kaiser vs καινουργιο diamond)

 

Pigaine des ta kai apo konta prin apofasiseis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω ολο τον κοσμο :)

 

μετα απο μια βδομαδα απεξαρτησης απο pc,δουλεια κλπ και κρεπαλης (βλ μυκονος :D)

επεστρεψα ανανεωμενος και με καλα νεα για ολους :rolleyes:

 

κατι ετοιμαζεται και μολις ειναι ολα οκ θα ενημερωθειτε αμεσα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλως ήλθες (μόνο εγώ δεν έχω πάει πουθενά)

 

Ελπίζω να μην αναφέρεσαι στην rom του gullum :)

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

τι ετοιμάζεις?

δεν απευθυνομαι σε προδοτες :p

 

Mas bazeis se ypopsies. :rolleyes:

 

μακρια και εσυ βρουτε με τα touch pro σας :lol:

 

Καλως ήλθες (μόνο εγώ δεν έχω πάει πουθενά)

 

Ελπίζω να μην αναφέρεσαι στην rom του gullum :)

 

ναι Θαναση,εχει ξεκινησει αυτη η συνεργασια μας με τον GUllum καιρο τωρα και πλεον ειναι (σχεδον) ετοιμη η δουλεια να βγει ;)

 

δοκιμαζω,τεσταρω,αναφερω και του δινω οτι εχει χρειαστει μεχρι στιγμης για την ελληνικη γλωσσα.

 

εχει δουλεια ακομη,αλλα ειναι μια πολυ πολυ γρηγορη,ελληνικη ρομ 6.1 ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

βρε γιατί το ταλαιπωρείς το παιδί αφού στο τέλος και εσύ παρέα θα μου κάνεις στο πάγκο του προδότη :D
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μακρια και εσυ βρουτε με τα touch pro σας :lol:

 

:lol::lol::lol:

 

Pragmatika den mporw na katalabw pws sou exei katsei toso straba afti i seira tis HTC (Diamond/Pro).

 

εχει ξεκινησει αυτη η συνεργασια μας με τον GUllum καιρο τωρα και πλεον ειναι (σχεδον) ετοιμη η δουλεια να βγει ;)

 

O gullum einai apo tous pragmatika aksiologous cookers tou XDA. Eimai pepeismenos oti tha bgei kati kalo.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

βρε γιατί το ταλαιπωρείς το παιδί αφού στο τέλος και εσύ παρέα θα μου κάνεις στο πάγκο του προδότη :D

 

εδω κανεις λαθος Θοδωρη :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

κοίτα μεταξύ μας αν δεν θες την vga οθόνη δεν αξίζει να πάρεις το touch pro. το καιζερ συνεχίζει να είναι ένα φοβερό pda. εγώ θέλω την vga για την δουλειά μου οπότε...

 

το Diamond και εγώ το έχω πάρει στραβά. δεν μ'αρέσει η ποιότητα κατασκευής του.

Link to comment
Share on other sites

μονο η vga αξίζει... Κατά τα άλλα η συσκευή δεν απευθύνεται στο ίδιο κοινό με το Kaiser
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...