Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μήπως ξέρετε κάποια σελίδα με δείγματα φωτογραφιών τραβηγμένων από Κάιζερ; Έκανα μερικές δοκιμές σε εξωτερικό και εσωτερικό χώρο και οι φωτογραφίες είναι απαίσιες, τελείως θαμπές. :blink: Δεν περίμενα να δω επιδόσεις φωτογραφικής μηχανής αλλά αυτές είναι από τις χειρότερες φωτογραφίες που έχω δει ποτέ! Για να είμαι ειλικρινής, δεν πήρα το Κάιζερ για να βγάζω φωτογραφίες, απλά μου κάνει εντύπωση.

 

Σας ανεβάζω ένα δείγμα για να μου πείτε την άποψή σας. Είναι η πολυκατοικία απέναντι, τραβηγμένη χωρίς ζουμ, μέγιστη ποιότητα.

http://i265.photobucket.com/albums/ii208/Stratilatis/IMAGE_006i.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μήπως ξέρετε κάποια σελίδα με δείγματα φωτογραφιών τραβηγμένων από Κάιζερ; Έκανα μερικές δοκιμές σε εξωτερικό και εσωτερικό χώρο και οι φωτογραφίες είναι απαίσιες, τελείως θαμπές. :blink: Δεν περίμενα να δω επιδόσεις φωτογραφικής μηχανής αλλά αυτές είναι από τις χειρότερες φωτογραφίες που έχω δει ποτέ! Για να είμαι ειλικρινής, δεν πήρα το Κάιζερ για να βγάζω φωτογραφίες, απλά μου κάνει εντύπωση.

 

Σας ανεβάζω ένα δείγμα για να μου πείτε την άποψή σας. Είναι η πολυκατοικία απέναντι, τραβηγμένη χωρίς ζουμ, μέγιστη ποιότητα.

http://i265.photobucket.com/albums/ii208/Stratilatis/IMAGE_006i.jpg

 

δεν ειναι για φωτογραφιες το μηχανημα!!!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρετε κάποια σελίδα με δείγματα φωτογραφιών τραβηγμένων από Κάιζερ; Έκανα μερικές δοκιμές σε εξωτερικό και εσωτερικό χώρο και οι φωτογραφίες είναι απαίσιες, τελείως θαμπές. :blink: Δεν περίμενα να δω επιδόσεις φωτογραφικής μηχανής αλλά αυτές είναι από τις χειρότερες φωτογραφίες που έχω δει ποτέ! Για να είμαι ειλικρινής, δεν πήρα το Κάιζερ για να βγάζω φωτογραφίες, απλά μου κάνει εντύπωση.

 

Σας ανεβάζω ένα δείγμα για να μου πείτε την άποψή σας. Είναι η πολυκατοικία απέναντι, τραβηγμένη χωρίς ζουμ, μέγιστη ποιότητα.

http://i265.photobucket.com/albums/ii208/Stratilatis/IMAGE_006i.jpg

 

δεν ειναι για φωτογραφιες το μηχανημα!!!!!!αδικα τα 800 ευρω

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρετε κάποια σελίδα με δείγματα φωτογραφιών τραβηγμένων από Κάιζερ; Έκανα μερικές δοκιμές σε εξωτερικό και εσωτερικό χώρο και οι φωτογραφίες είναι απαίσιες, τελείως θαμπές. :blink: Δεν περίμενα να δω επιδόσεις φωτογραφικής μηχανής αλλά αυτές είναι από τις χειρότερες φωτογραφίες που έχω δει ποτέ! Για να είμαι ειλικρινής, δεν πήρα το Κάιζερ για να βγάζω φωτογραφίες, απλά μου κάνει εντύπωση.

 

Σας ανεβάζω ένα δείγμα για να μου πείτε την άποψή σας. Είναι η πολυκατοικία απέναντι, τραβηγμένη χωρίς ζουμ, μέγιστη ποιότητα.

http://i265.photobucket.com/albums/ii208/Stratilatis/IMAGE_006i.jpg

 

δεν ειναι για φωτογραφιες το μηχανημα!!!!!!

 

δεν ειναι μονο για φωτογραφιες ναι,αλλα οχι οτι δεν μπορει να κανει την δουλεια αυτη ...

 

δεν ειναι για φωτογραφιες το μηχανημα!!!!!!αδικα τα 800 ευρω

 

μια συμβουλη για να κανετε το καιζερ να τραβαει καθαρες φωτογραφιες.....

 

 

αφαιρεστε το τζαμακι στο πισω καλυμα του κινητου :rolleyes:

 

πριν αρχισει καποιος να με βγαλει τρελλο.....θα ελεγα να το δοκιμασει πρωτα,απλα αφαιρωντας το πισω καπακι του κινητου:rolleyes::rolleyes:

 

( και να τραβηξει φωτο με αυτο αλλα και χωρις αυτο)

 

και δοκιμαστε αυτο το ραδιο που κανει την καμερα πολυ πιο γρηγορη

 

1.27.12.32_byJCEspi2005

 

θα το βρειτε στους XDA :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι για φωτογραφιες το μηχανημα!!!!!!αδικα τα 800 ευρω

 

Όπως έγραψα παραπάνω και το υπογράμισα, δεν πήρα το Κάιζερ για να βγάζω φωτογραφίες. Πέρασα σχεδόν δύο χρόνια με το ΝΟΚΙΑ 9300i που δεν είχε καθόλου κάμερα και δεν έπαθα τίποτα. Για τυχαίες χαζομαρίτσες που θα δεις στο δρόμο μια χαρά είναι η κάμερα του Κάιζερ. Για κάτι καλό ή όταν πάω ταξίδια, παίρνω την Lumix μου. :p Απλά περίμενα κάτι καλύτερο από μηχάνημα που "φιγουράρει" σαν 3ΜΡ. Τέλος, μπορώ να πω ότι με την επιδότηση το κινητό μου ήρθε 630,00 € και είμαι πολύ ευχαριστημένος αν και μέχρι στιγμής έχω δει σχεδόν μόνο τα βασικά, συνεπώς καθόλου "άδικα" τα χρήματα! :)

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα παραπάνω και το υπογράμισα, δεν πήρα το Κάιζερ για να βγάζω φωτογραφίες. Πέρασα σχεδόν δύο χρόνια με το ΝΟΚΙΑ 9300i που δεν είχε καθόλου κάμερα και δεν έπαθα τίποτα. Για τυχαίες χαζομαρίτσες που θα δεις στο δρόμο μια χαρά είναι η κάμερα του Κάιζερ. Για κάτι καλό ή όταν πάω ταξίδια, παίρνω την Lumix μου. :p Απλά περίμενα κάτι καλύτερο από μηχάνημα που "φιγουράρει" σαν 3ΜΡ. Τέλος, μπορώ να πω ότι με την επιδότηση το κινητό μου ήρθε 630,00 € και είμαι πολύ ευχαριστημένος αν και μέχρι στιγμής έχω δει σχεδόν μόνο τα βασικά, συνεπώς καθόλου "άδικα" τα χρήματα! :)

 

Συμφωνώ απόλυτα!!! Μην τα θέλουμε και όλα δικά μας πια! Πολυμηχάνημα είναι, εξυπηρετεί πολλές ανάγκες το συγκεκριμένο μηχάνημα ας μην τα θέλουμε και όλα τέλεια :D:D

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα παραπάνω και το υπογράμισα, δεν πήρα το Κάιζερ για να βγάζω φωτογραφίες. Πέρασα σχεδόν δύο χρόνια με το ΝΟΚΙΑ 9300i που δεν είχε καθόλου κάμερα και δεν έπαθα τίποτα. Για τυχαίες χαζομαρίτσες που θα δεις στο δρόμο μια χαρά είναι η κάμερα του Κάιζερ. Για κάτι καλό ή όταν πάω ταξίδια, παίρνω την Lumix μου. :p Απλά περίμενα κάτι καλύτερο από μηχάνημα που "φιγουράρει" σαν 3ΜΡ. Τέλος, μπορώ να πω ότι με την επιδότηση το κινητό μου ήρθε 630,00 € και είμαι πολύ ευχαριστημένος αν και μέχρι στιγμής έχω δει σχεδόν μόνο τα βασικά, συνεπώς καθόλου "άδικα" τα χρήματα! :)

 

Συμφωνώ απόλυτα!!! Μην τα θέλουμε και όλα δικά μας πια! Πολυμηχάνημα είναι, εξυπηρετεί πολλές ανάγκες το συγκεκριμένο μηχάνημα ας μην τα θέλουμε και όλα τέλεια :D:D

 

εγω διαφωνω μαζι σας :blink::lol:

 

η τεχνολογια μας εχει κακομαθει και εχουμε γινει πολυ απαιτητικοι...

ετσι λοιπον δεν θα παψω ποτε να ψαχνω για κατι καλυτερο ;)

 

θελω και την καμερα και το ξενον φλας και το ραδιοφωνο και την αυτονομια...αυτα που λειπουν απο το καιζερ αυτην την στιγμη ;)

 

θελω να λεω τα πραγματα οπως ειναι και οχι οπως με βολευει :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

θελω και την καμερα και το ξενον φλας και το ραδιοφωνο και την αυτονομια...αυτα που λειπουν απο το καιζερ αυτην την στιγμη ;) θελω να λεω τα πραγματα οπως ειναι και οχι οπως με βολευει :)

 

Όπως έλεγε και μια διαφήμιση πριν πολλά (πολλά πολλά πολλά...) χρόνια:

- Θέλω πολλά;

- Θέλεις ομόλογα ΕΤΒΑ!

Οι αρχαίοι έχετε καταλάβει! :lol::lol::lol:

 

Όπως και να' χει, μπορεί να μη με ενδιαφέρει ιδιαίτερα η χρήση της κάμερας, αλλά κι εγώ θεωρώ απαράδεκτο να βλέπω κινητά των 150,00€ να βγάζουν καλύτερες φωτογραφίες από το Κάιζερ των 800,00€.

Link to comment
Share on other sites

Όπως έλεγε και μια διαφήμιση πριν πολλά (πολλά πολλά πολλά...) χρόνια:

- Θέλω πολλά;

- Θέλεις ομόλογα ΕΤΒΑ!

Οι αρχαίοι έχετε καταλάβει! :lol::lol::lol:

 

εκει εχει στηριξει και η wind την καμπανια της τα τελευταια χρονια....σε αυτην την παλια ιδεα ;)

 

""θελω"" :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρετε κάποια σελίδα με δείγματα φωτογραφιών τραβηγμένων από Κάιζερ; Έκανα μερικές δοκιμές σε εξωτερικό και εσωτερικό χώρο και οι φωτογραφίες είναι απαίσιες, τελείως θαμπές. :blink: Δεν περίμενα να δω επιδόσεις φωτογραφικής μηχανής αλλά αυτές είναι από τις χειρότερες φωτογραφίες που έχω δει ποτέ! Για να είμαι ειλικρινής, δεν πήρα το Κάιζερ για να βγάζω φωτογραφίες, απλά μου κάνει εντύπωση.

 

Σας ανεβάζω ένα δείγμα για να μου πείτε την άποψή σας. Είναι η πολυκατοικία απέναντι, τραβηγμένη χωρίς ζουμ, μέγιστη ποιότητα.

http://i265.photobucket.com/albums/ii208/Stratilatis/IMAGE_006i.jpg

Σίγουρα το Kaiser δεν μπορεί να αντικαταστήσει μια dedicated ψηφιακή κάμερα, αλλά κατά τη γνώμη μου δίνει αποδεκτά αποτελέσματα. Το μυστικό είναι ο καλός φωτισμός. Δες μια φωτογραφία ενός από τα προϊόντα μου, που τράβηξα πριν λίγες μέρες στο εργαστήριό μου. Φωτισμός από λάμπα 100W, μέγιστη ανάλυση, κανονική ποιότητα (όχι μέγιστη), χωρίς zoom.

 

http://www.btinternet.com/~cvlachos/myphone/IMAG0008.jpg

 

Έχω εστιάσει στους ακροδέκτες του PIC18F2620 chip. Το auto-focus είναι καλό, με καλή ευκρίνεια στο σημείο εστίασης (εδώ φαίνεται το πλεονέκτημα του auto-focus). Το αρχείο δεν έχει υποστεί καμία επεξεργασία παρά μόνο περιστροφή 90 μοιρών. Αντίστοιχα καλή ποιότητα έχω και σε εξωτερικές φωτογραφίες, απλά δεν έχω τώρα κάποια να ανεβάσω. Σίγουρα υπάρχουν άλλες συσκευές (βλέπε Nokia N95) που υπερέχουν, αλλά στην τελική τίποτα δεν ξεπερνά μια καθαρόαιμη ψηφιακή... Πάντως εγώ είμαι ικανοποιημένος απ' την κάμερα του Kaiser δεδομένου του μεγέθους του και του ρόλου του σαν συσκευή. Βέβαια δεν θα με χάλαγε να είχε την ποιότητα του N95... Ίσως στο TyTN III... :D

 

Και μην ξεχνάς πριν τη χρήση να καθαρίζεις με ένα πανάκι το "παράθυρο" της κάμερας στο πίσω μέρος του Kaiser, γιατί ο φακός είναι τόσο μικρός που μια δαχτυλιά να έχει θα σου χαλάσει όλη τη φωτογραφία...

 

Για άλλα δείγματα πήγαινε Google και ψάξε στις Εικόνες για "tytn ii sample photos" (χωρίς τα "), επιλέγοντας "Εξαιρετικά μεγάλες εικόνες" στο μενού του Google.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το Kaiser δεν μπορεί να αντικαταστήσει μια dedicated ψηφιακή κάμερα, αλλά κατά τη γνώμη μου δίνει αποδεκτά αποτελέσματα. Το μυστικό είναι ο καλός φωτισμός. Δες μια φωτογραφία ενός από τα προϊόντα μου, που τράβηξα πριν λίγες μέρες στο εργαστήριό μου. Φωτισμός από λάμπα 100W, μέγιστη ανάλυση, κανονική ποιότητα (όχι μέγιστη), χωρίς zoom.

 

http://www.btinternet.com/~cvlachos/myphone/IMAG0008.jpg

 

Έχω εστιάσει στους ακροδέκτες του PIC18F2620 chip. Το auto-focus είναι καλό, με καλή ευκρίνεια στο σημείο εστίασης (εδώ φαίνεται το πλεονέκτημα του auto-focus). Το αρχείο δεν έχει υποστεί καμία επεξεργασία παρά μόνο περιστροφή 90 μοιρών. Αντίστοιχα καλή ποιότητα έχω και σε εξωτερικές φωτογραφίες, απλά δεν έχω τώρα κάποια να ανεβάσω. Σίγουρα υπάρχουν άλλες συσκευές (βλέπε Nokia N95) που υπερέχουν, αλλά στην τελική τίποτα δεν ξεπερνά μια καθαρόαιμη ψηφιακή... Πάντως εγώ είμαι ικανοποιημένος απ' την κάμερα του Kaiser δεδομένου του μεγέθους του και του ρόλου του σαν συσκευή. Βέβαια δεν θα με χάλαγε να είχε την ποιότητα του N95... Ίσως στο TyTN III... :D

 

Και μην ξεχνάς πριν τη χρήση να καθαρίζεις με ένα πανάκι το "παράθυρο" της κάμερας στο πίσω μέρος του Kaiser, γιατί ο φακός είναι τόσο μικρός που μια δαχτυλιά να έχει θα σου χαλάσει όλη τη φωτογραφία...

 

Για άλλα δείγματα πήγαινε Google και ψάξε στις Εικόνες για "tytn ii sample photos" (χωρίς τα "), επιλέγοντας "Εξαιρετικά μεγάλες εικόνες" στο μενού του Google.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2186502#post2186502

 

αναγκαζομαστε να εχουμε 2 κινητα ωστε να συμπληρωνει το ενα τα κενα του αλλου...

 

ΥΓ οχι το Ν95 σαν παραδειγμα για καλη φωτο σε κινητο ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

το καισερ δινει μεχρι στιγμης τα καλυτερα αποτελεσματα για ppc αλλα ειναι οντως τουλαχιστον κοροιδια να λεγεται οτι εχει καμερα 3 ΜΠ , ολα γινονται μεσω software , (ειναι δυνατον η καμερα να εχει φακο σαν μυτη καρφιτσας ??????)

Παντως φυσικα για 700€ που κανει θα ηθελα

1.- vga οθονη χωρις προβληματα ομως (αν ειναι να εχει τα προβληματα ου εχουν οι vga οθονες προτιμω αυτη)

2.- καμερα ας ειχε 2 μπ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ !!!!

3.- stereo ηχεια !!

4.- καλυτερη μπαταρια !!!

5.- radio αλλα χωρις την χρηση του καλωδιου ......

παντως σαν ppc ειναι απο τα καλυτερα για να μη πω το καλλιτερο που ειχα ποτε ....(και ειμαι ακομα με την ελληνικη ρομ ,, φανταζομαι με τις cookied τι γινεται !!!!!

 

και ενα κολπακι για να εχετε δονηση σε καθε επιλογη στην οθονη , το ξεζιπαρετε το τρεχετε απο το ppc και αυτο ειναι :)

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2186502#post2186502

 

αναγκαζομαστε να εχουμε 2 κινητα ωστε να συμπληρωνει το ενα τα κενα του αλλου...

 

ΥΓ οχι το Ν95 σαν παραδειγμα για καλη φωτο σε κινητο ;)

Μάλιστα... Ενδιαφέρον... Δεν είχα ποτέ το N95, απλά είχα ακούσει πολύ καλά λόγια για την κάμερά του. Αν είναι όπως τα λες τότε είναι ένας ακόμα λόγος υπέρ της επιλογής του Kaiser έναντι του N95 (το οποίο δεν θα επέλεγα έτσι κι αλλιώς λόγω εμφάνισης). Το Kaiser είναι απλά πανέμορφο, κι ας έχει και "μέτρια" κάμερα...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην γεια σας... Εχω εγκαταστησει το SlovoED 2005 ver 6.15 αλλα η επεξηγηση ειναι στα Αγγλικα... Εχω κανει κατι λαθος ?? Δεν υπαρχει στα Ελληνικα ?
τα ΨΑΡΙΑ δεν ΞΕΡΟΥΝ οτι ΒΡΕΧΕΙ ...;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, εκανα post χθες (#3849) ενα προβληματακι που εχω με το media player.Μπορει σας παρακαλω να με βοηθησει καποιος γιατι εχω μεινει χωρις video? Thanks!
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την φωτογραφία του stratilatis αν δεις είναι θολή γιατί με το autofocus έχει εστιάσει στο φυτό που έχει και όχι στην πολυκατοικία!

 

Σχετικά με τα "θέλω" που αναφέρει ο zaharakis : Νομίζω πως δεν είναι θέμα ικανότητας των εταιριών αλλά marketing . Αν στα έδιναν όλα που μπορούν να παρασκευαστούν τώρα δεν θα έπαιρνες σύντομα νέο pda. Όμως τώρα σε βάζουν στο τρυπάκι να ζητάς και άλλα. Όταν πρωτοβγήκε το TyTN II απλά θεωρούνταν (και ακόμα) το "τρελά" πλήρες ppc. Με το πέρασμα του χρόνου , η camera, το tv-out , το flash και το ραδιόφωνο (που αναγνωριζω πως από την αρχή το είχαν επισημάνει όλοι πως λείπει) φαίνονται ενοχλητικές ελλείψεις...

Τόσο ενοχλητικές που τον σεπτέμβριο που θα κυκλοφορήσει ο αντικαταστάτης τα TyTN 2 θα τα δώσουν οι περισσότεροι για ξεπούλημα γιατί θα τα θεωρούν απαρχαιομένα!

 

Προσωπικά είμαι από αυτούς που αλλάζουν πολύ αργά τα κινητά. Έχω το 9100 2 χρόνια και ακόμα το ευχαριστιέμαι γνωρίζοντας τα μειονεκτήματα του. Ξέρω πως ποτέ καμία συσκευή δεν θα έχει όλες τις απαιτήσεις μου γιατί πάντα θα θέλω περισσότερα από οσαδήποτε και αν μου δίνουν. Είναι ανθρώπινο.

 

καλά κάνεις και ζητάς πιο πλήρεις συσκευές. Έτσι οδηγούνται και οι εταιρίες στο να βελτιώνουν τα προϊόντα και τις υπηρεσίες. Απλά ποτέ δεν θα υπάρξει κάτι πλήρες γιατί πάντα θα μπορούσε να είναι καλύτερο.

 

Σε 1-2 εβδομάδες θα έχω μάλλον και εγώ το kaiser το οποίο ομολογουμένως είναι πολύ όμορφο και στιβαρό. Περιμένω να δω πόσο θα αντέξει :)

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Το υψόμετρο σε τέτοιου είδους συσκευές (pda) δεν είναι ακριβές.

Ότι πρόγραμμα και να βάλεις θα έχεις πάντα μεγάλες αποκλείσεις.

Ο σκοπός τους είναι η πλοήγηση και όχι ο προσδιορισμός συντεταγμένων ενός σημείου.

Αν πραγματικά χρειάζεσαι το υψόμετρο πάρε σκέτο GPS.

Γιατί συμβαίνει αυτό; πως εξηγείτε;

Το πληκτρολόγιο θεωρώ οτι είναι ΑΡΙΣΤΟ

+1

παιδια υπαρχει καμια βαση γραφειου για το καισερακι μας ???

αν ναι που ??

Πάρε από brando, φτηνές και σε 10-15 μέρες στο σπίτι σου.

 

-----------------------

 

Ερώτηση σχετικά με αυτό:

http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?t=6365&sid=f78139e39760f0ce060846467d0bf882

 

Υπάρχει κανένας κίνδυνος να το περάσω; Βελτιώσεις στην ποιότητα;

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την φωτογραφία του stratilatis αν δεις είναι θολή γιατί με το autofocus έχει εστιάσει στο φυτό που έχει και όχι στην πολυκατοικία!

 

Σε διαβεβαιώνω ότι εστίασα στην απέναντι πολυκατοικία. Και χθες έβγαλα στο δρόμο κάποιες φωτογραφίες και πάλι έτσι θολές βγήκαν. Αντίθετα κάποιες που έβγαλα κοντινές (αντικείμενα πάνω στο γραφείο μου), δεν ήταν πολύ κακές. Παρατηρήστε την φωτογραφία της Στουρνάρη. Αν και έχω εστιάσει στον Παπασωτηρίου, το αυτοκίνητο που είναι κοντά δείχνει πιο καθαρά!

http://i265.photobucket.com/albums/ii208/Stratilatis/IMAGE_009i.jpg

Πάω στο γραφείο τώρα. Θα κάνω κι άλλα πειράματα στο δρόμο. Αυτό που με απασχολεί περισσότερο είναι μήπως το συγκεριμένο μηχάνημα έχει κάποιο πρόβλημα στο συγκεκριμένο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καταρχην γεια σας... Εχω εγκαταστησει το SlovoED 2005 ver 6.15 αλλα η επεξηγηση ειναι στα Αγγλικα... Εχω κανει κατι λαθος ?? Δεν υπαρχει στα Ελληνικα ?

 

Psakse tis lingvosoft... einai poly anwtero kai den dimiourgei ta problimata me tis grammatoseires pou exoun paratirithei sto parelthon apo to Slovoed.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες δεν μπορω να κατεβασω τα mms που μου στελνουν! ενω συνδεεται κανονικα με vodafone mms το οποιο ειναι κ επιλεγμενο στις ρυθμισεις mms μενει στο 0% κ δεν ξεκινα το κατεβασμα..πριν δυο βδομαδες ειχα λαβει κανονικα διαφημιστικο mms απο τη vodafone το οποιο κατεβηκε μονο του...any ideas??
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες δεν μπορω να κατεβασω τα mms που μου στελνουν! ενω συνδεεται κανονικα με vodafone mms το οποιο ειναι κ επιλεγμενο στις ρυθμισεις mms μενει στο 0% κ δεν ξεκινα το κατεβασμα..πριν δυο βδομαδες ειχα λαβει κανονικα διαφημιστικο mms απο τη vodafone το οποιο κατεβηκε μονο του...any ideas??

 

προσπαθησες να ξανακατεβαζεις τις ρυθμισεις??

δοκιμασε μετα να στειλεις ενα στην συσκευη σου.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην γεια σας... Εχω εγκαταστησει το SlovoED 2005 ver 6.15 αλλα η επεξηγηση ειναι στα Αγγλικα... Εχω κανει κατι λαθος ?? Δεν υπαρχει στα Ελληνικα ?

 

Κατέβασε από εδώ λεξικά για ελληνικά τα οποία προσθέτεις στο slovoed.

http://www.penreader.com/pocket-pc-dictionaries/greek/index.html

Αν έχεις ήδη cra___ed το πρόγραμμα προσθέτεις όσες γλώσσες θέλεις. Αλλά να στήσεις μόνο το λεξικό και όχι ξανά το πρόγραμμα

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Γιατί συμβαίνει αυτό; πως εξηγείτε;

Aυτο συμβαινει λογω της γεωμετριας του σχηματος της γης.Οποιο gps και να χρησιμοποιησεις θα εχεις αποκλισεις στο υψομετρο με αλλα μικρες και με αλλα μεγαλυτερες.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησες να ξανακατεβαζεις τις ρυθμισεις??

δοκιμασε μετα να στειλεις ενα στην συσκευη σου.:O

 

κατεβασα ενα cab που βρηκα εδω στο myphone που περιλαμβανε τις ρυθμισεις της voda αλλα τιποτα..οποιος εχει καμια λυση η καποιο cab με τις ρυθμισεις να προσπαθησω παλι ας μου πει...

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα ενα cab που βρηκα εδω στο myphone που περιλαμβανε τις ρυθμισεις της voda αλλα τιποτα..οποιος εχει καμια λυση η καποιο cab με τις ρυθμισεις να προσπαθησω παλι ας μου πει...

 

πηγαινε....ρυθμισεις/συνδεσεις/διαχ.δικτυου

και κατεβασε απο εκει τις ρυθμισεις.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...