Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τρεις μερες εχω το τηλ κ δεν ξερω κ πολλα ειναι το πρωτο μου ppc το ραδιο αλλαζει οπως η ρομ??

Τι να σου πω, δεν το έχω κάνει... Δες στο http://www.xda-developers.com ή περίμενε να απαντήσει κάποιος που ξέρει. Πάντως απ' αυτά που έχω διαβάσει μέχρι τώρα μάλλον φλασάρεται όπως και η ROM.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

τρεις μερες εχω το τηλ κ δεν ξερω κ πολλα ειναι το πρωτο μου ppc το ραδιο αλλαζει οπως η ρομ??

 

Δεν χρειάζεται να αλλάξεις τίποτα στο radio. Μπορείς να φλασάρεις ρομ και αυτό δεν επηρεάζεται.

Μπορείς βέβαια να το αλλάξεις και αυτό αν θες, και εφ' όσον πιστεύεις πως η συσκευή σου στο σήμα gsm δεν αποδίδει καλά...

Συνήθως, οι ρομ λένε με ποιά radio είναι συμβατές, αλλά κατα πάσα πιθανότητα οι τελευταίες ρομ είναι πάντα συμβατές με τα τελευταία radio που κυκλοφορούν...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους

 

να ρωτησω κατι ηθελα.

 

εχω το καισερ απο εξπανσυς δεν εχει ελληνικα και εχω ενα προγραμμα σε dos που τ ο εχω στο pc μου.

δοκιμασα εβαλα το demo DOS στο κινητο και τρεχω το προγραμμα το τομολογιση τρεχει κανονικα το μονο που εχω προβλημα ειναι οι χαρακτηρες οι ελληνικοι ,μου τουε εμφανιζη με ιερογλιφικα ,

πως θα το κανω να βλεπει ελληνικα τα γραμματα ?

 

 

και κατι αλλο δεν εχω φλασαρη καθολου την rom. εαν το κανω θα εχει καλητερη αποδοση ? η απλα βαζει πιο πολλα προγραμματα μεσα "?

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε για να είμαι ειλικρινής καταλάθος το ανακάλυψα :lol: Είχα κρατήσει backup με το spb backup χωρίς επαφές μηνύματα κτλ. Τις επαφές και τα μηνύματα τα παίρνω backup με το pimbackup. Οπότε είχα επαναφέρει το backup χωρίς εκείνο το μήνυμα που έκανε την ζημιά :blink: Άβυσσος δεν είναι μόνο η ψυχή του kaiser αλλά όλων των windows mobile κινητών ;):lol::lol::lol:

 

welcome to windows mobile issues :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Και από hardware πληκτρολόγιο τι θα κάνεις όσον αφορά τα Ελληνικά; Εγώ που έχω το XDA Exec είχα βάλει το AEKMAP αλλά η απόκρισή του δεν ήταν και η καλύτερη δυνάτή και πολλές φορές όταν έγραφα γρήγορα μου έχανε λέξεις.

Εδώ βέβαια μπορεί να μας πει κάποιος που έχει το Αγγλικό και έχει περάσει το AEKMAP αν παρουσιάζει και στο Kaiser τέτοια συμπτώματα.

Για αυτόν τον λόγο και προτίμησα να παραγγείλω τελικά το Ελληνικό για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Έχει απαντήσει και ένα άλλο παιδί πρίν από μένα. Μιά χαρά δουλεύει το AEKMAP και στο TyTn II. Κανένα πρόβλημα!
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχω το καισερ απο εξπανσυς δεν εχει ελληνικα και εχω ενα προγραμμα σε dos που τ ο εχω στο pc μου.

δοκιμασα εβαλα το demo DOS στο κινητο και τρεχω το προγραμμα το τομολογιση τρεχει κανονικα το μονο που εχω προβλημα ειναι οι χαρακτηρες οι ελληνικοι ,μου τουε εμφανιζη με ιερογλιφικα ,

πως θα το κανω να βλεπει ελληνικα τα γραμματα ?

 

Exeis allaksei ta regional settings tou PDA sou se greek? An nai tote mallon den ypostirizei ta ellinika to programma sou.

 

και κατι αλλο δεν εχω φλασαρη καθολου την rom. εαν το κανω θα εχει καλητερη αποδοση ? η απλα βαζει πιο πολλα προγραμματα μεσα "?

 

Analoga me poia ROM tha flashareis. Oi epiloges einai polles (opws tha exeis diapistwsei) kai gia oles tis apaitiseis. Psakse kai bres poia antapokrinetai perissotero stis dikes sou apaitiseis kai den exeis na xaseis tipota sto na ti dokimaseis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Aλλος ενας ευτυχισμένος κάτοχος

πολυ καλο αλλα στο querty πληκτρολογιο πως γραφει ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Aλλος ενας ευτυχισμένος κάτοχος

πολυ καλο αλλα στο querty πληκτρολογιο πως γραφει ελληνικα

 

Patas "Shift" kai meta "Space" (oxi taftoxrona).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους

 

να ρωτησω κατι ηθελα.

 

εχω το καισερ απο εξπανσυς δεν εχει ελληνικα και εχω ενα προγραμμα σε dos που τ ο εχω στο pc μου.

δοκιμασα εβαλα το demo DOS στο κινητο και τρεχω το προγραμμα το τομολογιση τρεχει κανονικα το μονο που εχω προβλημα ειναι οι χαρακτηρες οι ελληνικοι ,μου τουε εμφανιζη με ιερογλιφικα ,

πως θα το κανω να βλεπει ελληνικα τα γραμματα ?

 

Εγώ χρησιμοποίησα το PocketDOS, έστησα και msdos6.22, έστησα και όλα όσα έστηνα και τότε στο dos για τα ελληνικά (:rolleyes:) αλλά δεν τα κατάφερα. Νομίζω ότι θα πρέπει η cga(vga) που κάνουν emulate να μπορεί να δεχθεί τα fonts που έχουμε βάλει στο config.sys και μάλλον για αυτό δεν γίνεται. Θα ξαναδοκιμάσω κάποια στιγμή.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχει ήδη απαντηθεί, αλλά θέλω να ξανακάνω την ερώτηση :

 

επειδή, σε άσχετες στιγμές, με βάζει στο internet (με εξαίρεση όταν είναι κλειδωμένο), πως μπορώ να ρυθμίσω να μπαίνω στο (δια)δίκτυο όταν επιθυμώ εγώ και μόνο ?

Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχει ήδη απαντηθεί, αλλά θέλω να ξανακάνω την ερώτηση :

 

επειδή, σε άσχετες στιγμές, με βάζει στο internet (με εξαίρεση όταν είναι κλειδωμένο), πως μπορώ να ρυθμίσω να μπαίνω στο (δια)δίκτυο όταν επιθυμώ εγώ και μόνο ?

 

Ορίστε, NoData της MoDaCo: http://www.modaco.com/content/Pocket-PC-Software/246171/New-FREE-Utility/

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ίσως έχει ήδη απαντηθεί, αλλά θέλω να ξανακάνω την ερώτηση :

 

επειδή, σε άσχετες στιγμές, με βάζει στο internet (με εξαίρεση όταν είναι κλειδωμένο), πως μπορώ να ρυθμίσω να μπαίνω στο (δια)δίκτυο όταν επιθυμώ εγώ και μόνο ?

 

No Data

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για όσους χρησιμοποιούν το Kaiser σαν MP3 player, σας συνιστώ να δοκιμάσετε το εξαιρετικό Pocket Music Bundle 5. Είναι εύχρηστο, πανέμορφο εμφανισιακά κι έχει ένα όμορφο Today Plug-In για εύκολη πρόσβαση του player.

 

Tο σημαντικότερο: Έχει πολύ καλή ποιότητα ήχου, με 10-band equalizer και ένα πάρα πολύ καλό X-Bass mode. Η ρύθμιση που μου δίνει την καλύτερη ποιότητα είναι το X-Bass σε συνδυασμό με το EQ ρυθμισμένο να ενισχύει ελαφρά τα πρίμα. Μην χρησιμοποιήσετε το EQ για ενίσχυση των μπάσων γιατί παράγονται μικροί θόρυβοι/παραμορφώσεις στα χαμηλά περάσματα σε "απαιτητικά" κομμάτια (δεν μιλάω για clipping, εννοείται ότι έχω χαμηλώσει το preamplifier slider όσο πρέπει κ.τ.λ.). Ο καλύτερος συνδυασμός κατά τη γνώμη μου είναι το X-Bass για τα μπάσα και το EQ για τα πρίμα όπως περιγράφω παραπάνω, κι αυτό γιατί ο αλγόριθμος του X-Bass είναι πολύ ποιοτικός (πολύ καλύτερος από τα μπάσα του EQ). Ο συνδυασμός X-Bass + EQ δίνει εκπληκτικά αποτελέσματα, ακόμα και με τα φτηνιάρικα ακουστικά της HTC. Δοκίμασα και τον CorePlayer 1.1.1, αλλά αυτός δεν έχει καν X-Bass παρά μόνο EQ, το οποίο έχει ακριβώς την ίδια συμπεριφορά με αυτό του Pocket Music (μάλλον χρησιμοποιούν τους ίδιους ακριβώς αλγόριθμους).

 

Ένα αδύνατο σημείο του Pocket Music είναι ο χειρισμός των playlists, θα προτιμούσα να ήταν όπως ο build-in WMP, κατά τ' άλλα όμως είναι super! Highly recommended! :up:

 

Γειά σου φίλε μου,

Επιτέλους ένας music junkie στην παρέα.

Έχω ακριβώς την ίδια εντύπωση για το Pocket Music αλλά δυστηχώς μου παρουσιάζει κάτι σαν normalization, δηλ. όσο το τσιτώνω αυτό θα μου κατεβάσει αυτόματα πάλι το volume. Στα options δεν έχει τίποτα για normalization on/off. Έστειλα mail και απάντησαν λέγοντάς μου πως το κοιτάζουνε, ακόμα δεν πήρα απάντηση..

Στο S100 που είχα όλα ήταν μια χαρά. Σε σένα το κάνει αυτό?

 

Συμβουλή: Άκου μουσική από Ν91 -αν δεν έχεις ακούσει ήδη δηλαδή- και θα αναθεωρήσεις πολλά για τα φορητά mp3!!;)

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να σας παραθέσω μια φωτογραφία της επιφάνειας εργασίας του κινητού μου έτσι ώστε να σας περιγράψω ένα πρόβλημα που έχω με τον ορθογραφικό έλεγχο (ο οποίος δεν δουλεύει);Ευχαριστώ!!
クリストス.....Χρήστος....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως μπορώ να σας παραθέσω μια φωτογραφία της επιφάνειας εργασίας του κινητού μου έτσι ώστε να σας περιγράψω ένα πρόβλημα που έχω με τον ορθογραφικό έλεγχο (ο οποίος δεν δουλεύει);Ευχαριστώ!!

 

Me to Pocket Controller Professional 6.01. Me afto to programma douleveis to PPC sou eksoloklirou apo ton ypologisti sou kai kanei kai afto pou zitas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

είναι ελληνικό αυτό που έχεις πάρει?

ελληνικο ειναι αλλα οκ το βρηκα πως γραφεις ελληνικα στο qwerty

αλλη μια ερωτηση ομως .... ξεχασα το cd με τους drivers για να κανω συνδεση μεσω καλωδιου usb που μπορω να βρω τους drivers να τους κατεβασω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αλλη μια ερωτηση ομως .... ξεχασα το cd με τους drivers για να κανω συνδεση μεσω καλωδιου usb που μπορω να βρω τους drivers να τους κατεβασω

 

Xreiazesai to ActiveSync 4.5 gia Windows XP. Gia Vista theleis to Windows Mobile Device Center.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...