Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και μερικές εβδομάδες εγκατέστησα το NODAΤΑ στο κάιζερ με σκοπό να μπλοκάρω τη χρήση του GPRS αφού δεν το χρησιμοποιώ παρά ελάχιστα. Έτσι το είχα ρυθμίσει ως εξής:

 

Cosmote Internet - DISABLED

Cosmote MMS - ENABLED (για να λειτουργούν τα MMS)

 

Όταν πάω όμως να κάνω ENABLE και το Cosmote Internet για να μπω ίντερνετ ή να ανανεώσω τον καιρό, αν και το δείχνει ENABLED, εξακολουθεί και προσπαθεί να συνδεθεί μέσω Cosmote MMS, οπότε φυσικά και δεν συνδέεται. Έχω κάνει και restart αλλά πάλι τίποτα.

 

Τι μπορεί να φταίει; :blink: Μήπως το NODATA μου χάλασε τις ρυθμίσεις του GPRS;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

... και να με συγχωρείτε όλοι για bad software prompting, αλλά τι να κάνουμε άνθρωποι είμαστε..:O

 

Για αυτό είμαστε πολλοί :):) Οτι ξεφύγει από τον έναν το πιάνει ο άλλος.

 

Έχω ερωτευτεί τις VGA οθόνες. Για δέστε εδώ. http://mobilyazilar.blogspot.com/2007/01/what-is-difference-between-vga-and-qvga.html

Σε μερικές έχουν βάλει το μικρότερο font και στην vga πάλι δείχνει τέλεια.

Αλλά θα ήθελα VGA στο Kaiser και χωρίς φαινόμενο κουρτίνας που δυστυχώς απ'οτι έχω δει, τα περισσότερα με VGA ζορίζονται σε scrolling κλπ.

Οσο πάντως βγαίνουν μηχανάκια με VGA τόσο θα αναγκαστούν και οι υπόλοιποι (και η HTC) να βγάλουν και αυτοί με τη σειρα τους.

 

Τι λέτε? :)

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οσο πάντως βγαίνουν μηχανάκια με VGA τόσο θα αναγκαστούν και οι υπόλοιποι (και η HTC) να βγάλουν και αυτοί με τη σειρα τους.

 

Τι λέτε? :)

 

Apla thema xronou einai.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αφού σε λίγο θα κάνουμε παιχνίδια πάνω στην HDMI έξοδο του nVidia, τι πας και ερωτεύεσαι? :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τρέξτε!

Ιπείρου & Μαρτίου το φέρανε το CorePlayer 1.2..;)

Εγώ πήγα, το είδα, τα πήρα, και μόλις γύρισα με τα ψώνια..

Άψογο μέχρι στιγμής και με m.youtube και με wmv κλιπάκια..

Κατεβάζω κάτι τερατάκια 720Χ576 τώρα στην κάρτα να τα τρέξω να δω πως πάνε και σας ενημερώνω..

By the way, no Iphone interface, στο γυμναστήριο δηλαδή πάλι ρεζίλι με τη γραφίδα όλη την ώρα στο χέρι θα είμαι..

:alien:

-τιπάκι: για να δείτε μέσω CorePlayer video από m.youtube πηγαίνετε: menu>tools>preferences>file associations>check RTP και RSTP protocol-

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τρέξτε!

Ιπείρου & Μαρτίου το φέρανε το CorePlayer 1.2..;)

Εγώ πήγα, το είδα, τα πήρα, και μόλις γύρισα με τα ψώνια..

Άψογο μέχρι στιγμής και με m.youtube και με wmv κλιπάκια..

Κατεβάζω κάτι τερατάκια 720Χ576 τώρα στην κάρτα να τα τρέξω να δω πως πάνε και σας ενημερώνω..

By the way, no Iphone interface, στο γυμναστήριο δηλαδή πάλι ρεζίλι με τη γραφίδα όλη την ώρα στο χέρι θα είμαι..

:alien:

-τιπάκι: για να δείτε μέσω CorePlayer video από m.youtube πηγαίνετε: menu>tools>preferences>file associations>check RTP και RSTP protocol-

 

δημητρη εχει ηδη βγει εδω και μερες :rolleyes:

 

 

:worry::worry:

 

 

 

 

 

 

 

στο ipmart :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τρέξτε!

Ιπείρου & Μαρτίου το φέρανε το CorePlayer 1.2..;)

Εγώ πήγα, το είδα, τα πήρα, και μόλις γύρισα με τα ψώνια..

Άψογο μέχρι στιγμής και με m.youtube και με wmv κλιπάκια..

Κατεβάζω κάτι τερατάκια 720Χ576 τώρα στην κάρτα να τα τρέξω να δω πως πάνε και σας ενημερώνω..

By the way, no Iphone interface, στο γυμναστήριο δηλαδή πάλι ρεζίλι με τη γραφίδα όλη την ώρα στο χέρι θα είμαι..

:alien:

-τιπάκι: για να δείτε μέσω CorePlayer video από m.youtube πηγαίνετε: menu>tools>preferences>file associations>check RTP και RSTP protocol-

 

Φίλε tranaee, καιγόμαστε για ενημέρωση.

Πες μας αν θέλεις πως τρέχουν αυτα τα τερατάκια στα τρία βασικά format (avi - mpeg - wmv)

Αλήθεια υποστηρίζει wmv?

Πές μας πώς, πόσο και απο πού θα το αποκτήσουμε.

Πρώτο μου PC: commodore 64 (την amiga την εχω ακόμα :D)

Πρώτο μου PDA-PHONE: qtek S100

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σας πω για την χτεσινή μου περιπέτεια..

 

Κατέβηκα Αθήνα για δουλειές.. Μία ήταν στο Ίλιον, δεν είχα ξαναπάει εκεί και φυσικά δεν είχα καθόλου άγχος κολώντας στο παρμπρίζ το κάιζερ με το Destinator, τέτοιες ευκαιρίες δεν σου συμβαίνουν κάθε μέρα..:)

Αφού τελείωσα και έφευγα για Νέο Κόσμο -όχι, δεν ήξερα την τύφλα μου πως να πάω εκεί από το Ίλιον χωρίς Destinator- αρχίζουνε τα notification για χαμηλή μπαταρία..:( Θεέ μου.. μείναμε από μπαταρία λέω μουδιάζοντας και κάνω στην άκρη.. Αλάρμ.. Το κάιζερ δούλευε με μπαταρία από Βόλο και δεν το είδα γιατί ήμουνα συνέχεια Destinator.. Τσεκάρω παροχή αναπτήρα, ok.. Soft Reset.. To εικονίδιο μου δείχνει ρεύμα.. Τρέχω I-Go που έχει εικονίδιο παροχής.. σε 10 λεπτά μου το ξαναγυρίζει μπαταρία.. 9% έχει μείνει. 2 soft-reset στη σειρά πάλι τα ίδια.. Το μυαλό μου πάει στα today plugins.. Tα βγάζω όλα.. Τίποτα.. Τσεκάρω και βλέπω πως είχε μείνει το WkTask, είναι αόρατο και δεν το είχα προσέξει.. Το βγάζω.. Είδαμε το φώς το αληθινόν!! Τέλος το Blackout..

 

Σε μερικές ώρες, βράδυ πιά, ήμουνα σπίτι και διάβαζα τον γιό μου ένα παραμύθι μπας και κοιμηθεί. (σημ. δεν είναι εύκολο..)

Φυσικά, μετά από την περιπετειούλα του διάβασα τον κοντορεβυθούλη και πως ενώ είχε χαθεί στο δάσος επινόησε το κόλπο με τα ψιχουλάκια για να βρει το δρόμο του..

Του τελείωσα λέγοντας: Ο κοντορεβυθούλης παιδί μου δεν βρήκε το δρόμο για το σπίτι του γιατί τα πουλάκια φάγανε τα ψιχουλάκια, αλλά αν έκανε απεγκατάσταση το WkTask όλα τα ψιχουλάκια θα γύριζαν στη θέση τους κι αυτός θα γύριζε γρήγορα σπίτι του, όπως κι ο μπαμπάς..

Με κοίταξε απορρημένος, έπεσε και κοιμήθηκε..

Αποστολή εξετελέσθη για δεύτερη φορά σκέφτηκα..

Α ρε WkTask, τι μας κάνεις..:lol::lol:

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Φίλε tranaee, καιγόμαστε για ενημέρωση.

Πες μας αν θέλεις πως τρέχουν αυτα τα τερατάκια στα τρία βασικά format (avi - mpeg - wmv)

Αλήθεια υποστηρίζει wmv?

Πές μας πώς, πόσο και απο πού θα το αποκτήσουμε.

 

Παιδιά, Ipείρου και Martίου γωνία, στάση "μαγαζάκι"..:lol:

 

Άσε ψιλοαπογοητέυτηκα..

1. δεν παίζει mpeg2, αναμενόμενο εντάξει αλλά απογοητέυτηκα τι να πω ψέματα..?

2. WMV παίζει αλλά άριστα μόνο στη native 320X240..

Συγκεκριμένα: 720Χ576 δεν κουνιέται τίποτα (σχεδόν)..640Χ480 τα ίδια.. 512Χ384, 10 καρέ οκ, στάση ένα sec.. άντε πάλι 10 καρέ κλπ.. unplayble δηλαδή..

 

Θα δοκιμάσω με χαμηλότερο bitrate, γύρω στα 1000 από 1600 που έχω τώρα αλλά δε λέει τίποτα αυτό.. Αν είναι για conversion το αλλάζω όλο σε 320Χ240 και παίζει θεικά, όπως και πριν δηλ. με GDI ή RAW FRAMEBUFFER..

Αυτά..:(

 

edit: Καλά νέα.. DivX flawless playback 608X336, 698 MBytes αρχείο, 117kbps.. εντάξει μπορώ να πέσω να κοιμηθώ ήσυχος..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Που χαθηκατε ολοι ρε παιδια..?? αχ.. μαλλον το βαρεθηκατε το kaizer..! :p

 

μην το ξαναπεις αυτο;)

 

απλα ενα τηλ που ειναι πλεον τουμπανιασμενο και δουλευει απροβληματιστα....απλα δεν ασχολεισαι και πολυ :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, μετά από παιχνίδι, σετάρισμα και αφού το φτιάξεις όπως θέλεις, το Kaizer λειτουργεί χωρίς πρόβλημα... Το πρώτο μου PPC μετά από πολλά πολλά χρόνια, που δε με απασχολεί με σημαντικά, πραγματικά προβλήματα...

 

Εδώ παίζω με το Jama 101 για να περάσει η ώρα. :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

που να το βαρεθείς ; :)

 

αφήστε ρε παιδιά kaiser και ξερό ψωμί .-

 

ησύχασε το κεφάλι μου ;)

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

To Picsel κυκλοφορεί; Δεν βρήκα τίποτα σχετικό στο site

 

Μόλις ετοιμαζόμουνα να γράψω για αυτό.

Tranaee ο Picsel Browser είναι φανταστικός. Σαν viewer τον έχω δουλέψει για doc,xls,ppt και ιδίως για pdf.

Είναι πολύ γρήγορος με φανταστικό zoomIn και ZoomOut. :):):)

 

Σαν browser δεν τον χρησιμοποίησα ακόμα για να εκφέρω άποψη.

Εχει δώσει link ο tranaee πιο πάνω αν θυμάμαι αλλιώς στο γνωστό μαγαζάκι.

 

Οσο για τον Skyfire browser, όπως είχαμε πει έχει server side rendering. Και ακούγεται ότι θα είναι με κάποια χρέωση μηνιαία.

Παίζει και youtube αλλά για τα παραπάνω εγώ τον απορρίπτω.

Νέα εδώ:

http://msmobiles.com/news.php/7138.html

Review: http://pocketnow.com/index.php?a=portal_detail&t=reviews&id=1037

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

αν ενδιαφερεστε δοκιμαστε αυτην την διορθωμενη εκδοση του οπερα 9 ;)

 

http://rapidshare.com/files/94292149/opera_9.33_beta_fixed.rar

 

 

 

οποιος εχει δουλεψει iphone θα καταλαβει αμεσως :rolleyes:

 

οποιος δεν ειχε καμια επαφη με scrolling,zooming σε iphone....

 

απλα θα παθει πλακα ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αν ενδιαφερεστε δοκιμαστε αυτην την διορθωμενη εκδοση του οπερα 9 ;)

 

http://rapidshare.com/files/94292149/opera_9.33_beta_fixed.rar

 

Δημήτρη στο zoomIn zoomOut κανονίζω πόσο θέλω να κάνει zoom ή έχει ένα επίπεδο.

Στον picsel αυτό μου άρεσε πάρα πολύ. Οτι κάνεις όσο θέλεις zoom

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη στο zoomIn zoomOut κανονίζω πόσο θέλω να κάνει zoom ή έχει ένα επίπεδο.

Στον picsel αυτό μου άρεσε πάρα πολύ. Οτι κάνεις όσο θέλεις zoom

 

ενα επιπεδο στις κυριες σελιδες που το δοκιμασα.αλλα καλα που ρωτησες :O

 

κατσε να το τσεκαρω μια ;)

 

edit

 

ενα επιπεδο μονο ..παρολο που εχει με παρατεταμενο πατημα zoom in δεν παει αλλο απο το 1ο επιπεδο που εχεις ηδη ζουμαρει..ισως λογω beta εκδοσης ακομη..

 

edit again.

εχει ζουμ κανονικα μεχρι 4 σταδια.στο myphone που δοκιμαζα δεν μου εδινε αλλο ζουμ!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ενα επιπεδο στις κυριες σελιδες που το δοκιμασα.αλλα καλα που ρωτησες :O

 

κατσε να το τσεκαρω μια ;)

 

edit

 

ενα επιπεδο μονο ..παρολο που εχει με παρατεταμενο πατημα zoom in δεν παει αλλο απο το 1ο επιπεδο που εχεις ηδη ζουμαρει..ισως λογω beta εκδοσης ακομη..

 

Μακάρι στην τελική να zoomareis όσο θέλεις.

Τον κατέβασα και θα τον δοκιμάσω Δημήτρη. Thanks

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι στην τελική να zoomareis όσο θέλεις.

Τον κατέβασα και θα τον δοκιμάσω Δημήτρη. Thanks

 

δεν ειναι και ""ελαφρυς"" παντως.

απαιτει αναλογα απο τις σελιδες που εχεις παραλληλα ανοιγμενες αρκετη ραμ:O το δοκιμασα με 6 παραθυρα ανοιχτα (τα 3 με flash animations) και τραβαγε 9+κατι mb :O

 

αν δοκιμασεις να μην χρησιμοποιησεις γραφιδα,με παρατεταμενο πατημα του δαχτυλου πανω στην οθονη εμφανιζει τις επιλογες που εχεις διαθεσιμες στο σημειο που πατας ,οποτε απλα με το πανω κατω (πληκτρα η ροδακι) και το κεντρικο κουμπι επιλεγεις αυτο που θελεις :) αρα δεν ειναι και πολυ απαραιτητη η γραφιδα στο browsing,την στιγμη που στα καιζερ μας εχουμε και το εξωτερικο πληκτρολογιο :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι και ""ελαφρυς"" παντως.

απαιτει αναλογα απο τις σελιδες που εχεις παραλληλα ανοιγμενες αρκετη ραμ:O το δοκιμασα με 6 παραθυρα ανοιχτα (τα 3 με flash animations) και τραβαγε 9+κατι mb :O

 

αν δοκιμασεις να μην χρησιμοποιησεις γραφιδα,με παρατεταμενο πατημα του δαχτυλου πανω στην οθονη εμφανιζει τις επιλογες που εχεις διαθεσιμες στο σημειο που πατας ,οποτε απλα με το πανω κατω (πληκτρα η ροδακι) και το κεντρικο κουμπι επιλεγεις αυτο που θελεις :) αρα δεν ειναι και πολυ απαραιτητη η γραφιδα στο browsing,την στιγμη που στα καιζερ μας εχουμε και το εξωτερικο πληκτρολογιο :)

 

Κάνεις zoom-in / out επίσης με double tap...

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις zoom-in / out επίσης με double tap...

 

σωστος αυτο το ξεχασα :)

 

α και που σαι wizeman :rolleyes:

 

φτιαξε και καμια lite ρομ :worry::worry::D:D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

..το δοκιμασα με 6 παραθυρα ανοιχτα (τα 3 με flash animations) ..

 

Αφού νόμιζα πως δεν παίζει flash η beta..:blink:

Αυτός είναι κι ο λόγος που δεν τον έβαλα ακόμα.. όπως και το γεγονός πως δεν ρεντάρει το κείμενο σε κατάσταση ζουμ στο εύρος της οθόνης..ή το κάνει κι αυτό?..:blink:

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη ειναι σταθερος ο opera στο λινκ σου για να τον εχω για βασικο μου browser? Για να τον εγκαταστησω πρεπει πρωτα να αφαιρεσω τον 8.65 που εχω τωρα μεσα?
Link to comment
Share on other sites

εγώ μια χαρά είμαι με το mobile opera. τα υπόλοιπα αργούν ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...