Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR V3xx


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρηκα πως γραφει με ελληνικα με κεφαλαια (βλεπεται ειμαι νεωπας στα motorola), αλλα ακομη και οταν γραψω ολο το sms με τετοιο τροπο, το προβλημα παραμενει...

 

Θα δοκιμαζα τωρα, αλλα δεν εχω μπαταρια (ενδειξη 2 στον αναλυτικο μετρητη της μπαταριας). Ειναι η πρωτη φορτιση και θα περιμενω να ξεφορτισει μονη της, πριν το ξαναβαλω στην πριζα. Αυριο καποια στιγμη πιστευω θα το βαλω και θα δοκιμασω το seem, αν εχω το κουραγιο...

 

Οπως και να εχει, thnx bomber ;)

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Μολις δοκιμασα το seem στο V3xx (fw 72AR, unbranded flex, 0031 language pack). Με χαρα ανακοινωνω οτι λυνει το προβλημα με τα sms :D

Στελνει ελληνικα μεχρι 160 χαρακτηρες σαν 1 μηνυμα, οπως κι αν γραφτουν (με-χωρις iTap, με κεφαλαια-πεζα). Ο παραληπτης (εκανα δοκιμη με ενα SonyEricsson) τα βλεπει κεφαλαια (οπως δηλ θα επρεπε να ειναι, για να χρεωνομαστε κανονικα τα sms).

 

Ενα μεγαλο ευχαριστω (εχεις βαρεθει να το ακους) στον bomber21, δημιουργο του seem και στον jotz που προτεινε τη λυση.

 

Υ.Γ: Λεω να ξαναβαλω το 0038 language. Δε θα χαθει η μετατροπη ετσι; Επισης, οταν βγει καποιο αλλο flex και θελησω να το περασω ξερω οτι η μετατροπη θα χαθει, αλλα το συγκεκριμενο seem θα δουλευει ακομη, ή πρεπει να βρεθει παλι καποιος να το ξαναφτιαξει προσαρμοσμενο στη νεα flex;

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Μολις δοκιμασα το seem στο V3xx (fw 72AR, unbranded flex, 0031 language pack). Με χαρα ανακοινωνω οτι λυνει το προβλημα με τα sms :D

Στελνει ελληνικα μεχρι 160 χαρακτηρες σαν 1 μηνυμα, οπως κι αν γραφτουν (με-χωρις iTap, με κεφαλαια-πεζα). Ο παραληπτης (εκανα δοκιμη με ενα SonyEricsson) τα βλεπει κεφαλαια (οπως δηλ θα επρεπε να ειναι, για να χρεωνομαστε κανονικα τα sms).

 

Ενα μεγαλο ευχαριστω (εχεις βαρεθει να το ακους) στον bomber21, δημιουργο του seem και στον jotz που προτεινε τη λυση.

 

Υ.Γ: Λεω να ξαναβαλω το 0038 language. Δε θα χαθει η μετατροπη ετσι; Επισης, οταν βγει καποιο αλλο flex και θελησω να το περασω ξερω οτι η μετατροπη θα χαθει, αλλα το συγκεκριμενο seem θα δουλευει ακομη, ή πρεπει να βρεθει παλι καποιος να το ξαναφτιαξει προσαρμοσμενο στη νεα flex;

Xαίρομαι που δουλεύει! ;)

Κοίταξες αν είχε καμιά παρενεργεια;;

 

To seem θα δουλεύει και με άλλο flex.Απλά θα πρέπει να το ξαναπεράσεις.

Link to comment
Share on other sites

Χθες απλα το φορτωσα και εκανα 2/3 πειραματα με sms. Δεν χρησιμοποιησα καθολου το τηλ. Σημερα θα το χρησιμοποιησω και θα ποσταρω αν υπαρχει καποια ανωμαλια.

Πρεπει να κοιταξω κατι το ιδιαιτερο;

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και με γειά το κινητό...

Έχω απο χθες το RIZR και είμαι ευχαριστημένος μέχρι τώρα..Στο πείραγμα που του κάνω διαπίστωσα οτι όταν πάω να βάλω αυτόματη ενημέρωση ώρας μου βγάζει χρόνος δικτύου μη διαθέσιμος..τι σημαίνει αυτό?

Επίσης πως μπορώ να περάσω java εφαρμογές μέσα?και αν έχετε κανενα site με τέτοια καλούδια

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Η αυτοματη ενημερωση ωρας εξαρταται απο το δικτυο. Προφανως δεν ειναι διαθεσιμη αυτη η λειτουργια στο δικτυο που χρησιμοποιεις.

 

Για τις εφαρομογες, ας μιλησουν οι παλιοι motorolaδες :)

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Χθες απλα το φορτωσα και εκανα 2/3 πειραματα με sms. Δεν χρησιμοποιησα καθολου το τηλ. Σημερα θα το χρησιμοποιησω και θα ποσταρω αν υπαρχει καποια ανωμαλια.

Πρεπει να κοιταξω κατι το ιδιαιτερο;

Koίτα αν έχει χαθεί καμιά επιλογή,καμιά ρύθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα κοιταξω, αλλα με ολες τις αλλαγες αυτες τις ημερες (reset, flex, κτλ), δεν ειμαι σιγουρος οτι θυμαμαι 100% τις ρυθμισεις που ειχα...

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Guyz, πήγα χθες στον Γερμανό και μου είπε ότι το φέρνουν μόνο σε I-Mode και τιμή στα 295Ευρώ. Τι λέτε να το πάρω σε I-mode ή να πάω σε κάποιο κατάστημα της TIM να το αγοράσω;

Αν το πάρω σε I-Mode θα αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα στο να περάσω καινούργιο firmware και να βάλω δικά μου skins;

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

@bomber21: Απο οσο μπορω να θυμηθω, δε βρηκα καμια περιεργη αλλαγη στις ρυθμισεις μου... Δυστυχως δεν ηξερα απο πριν οτι μπορει να γινει καμια περιεργη αλλαγη, ωστε να το κοιταξω καλυτερα...

Αν ξαναλλαξω flex και χρειαστει να το ξαναπερασω, θα ειμαι πιο σιγουρος για τη μη υπαρξη παρενεργειων.

ΓΙ'αυτο που ειμαι 100% σιγουρος ειναι οτι το τηλ δουλευει απροβληματιστα.

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος τα Vodefone εχουν δικο τους fw, οποτε δεν ξερω αν εκανες καλα που εβαλες το unbranded monsterpack... Δεν εχω την παραμικρη ιδεα το πως θα γυρισεις πισω, γιατι οπως σου ειπα εχοντας διαφορετικο fw δεν ξερω αν κυκλοφορει για να ξαναflashαρεις.

 

Διατηρω επιφυλαξη γι'αυτα που εγραψα, ας επιβεβαιωσει ο ειδημωνας bomber21 ή οποιος αλλος μπορει να σου πει με σιγουρια τι να κανεις...

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Περιμενε-περιμενε, μη σε παρω στο λαιμο μου...

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Nα το παθω τωρα το εγκαφαλικο ή να περιμενω και τη διαγνωση του bomber????? :what: :this: :help: :sorry: :dizzy:

Mπορείς να πάθεις το εγκεφαλικό δυστυχώς...

 

Το είχε δοκιμάσει ο jor1ge αυτό και έπαθε το ίδιο πράγμα...

 

Βρήκαμε ένα άλλο monsterpack το οποίο ''ανέστησε'' το κινητό αλλά δεν μπαίνει στο Ευρετήριο.

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοεις δεν μπαινει στο ευρετηριο? Aναστηθηκε, ανοιγει αλλα δεν μπαινει στο μενου "Ευρετηριο"?

 

Nαι,όλα μια χαρά αλλά δεν μπαίνει στο ευρετήριο.

Θα στα πει o jor1ge καλύτερα.

 

Το θες το Monsterpack να δοκιμάσεις;

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται!

 

Καλημέρα.

Και εγω βοντα συσκευη έχω και δυστυχώς την πάτησα:(

Εις γνώση μου για το ρισκο πήγα να περάσω ένα Unbranded monsterpack και απέτυχα!

Τα voda v3xx έχουν firmware :R26117RK ενω τα υπολοιπα που κυκλοφορουν στην ευρ'ωπη έχουν : R26111LD.

Αυτα τα γραμματακια στο τέλος κάνουν τα λογισμικα των συσκευών ασύμβατα.

Πήγα στο 9βολτο αλλα ουτε αυτοι μπορουν να βοηθήσουν.

Ψαχνοντας στα φορουμ της μοτο βρήκα ενα παιδι απο αμερικη που είχε αγορασει το κινητο απο Ασια και εχει συμβατο λογισμικο με το δικο μου.

Τον παρακάλεσα να κάνει εξαγωγή το λογισμικο του και να μου το στείλει και με την βοήθεια του bomber τα κατάφερε. O bomber έπειτα το έστειλε σε έναν Ιταλο,τον daniclara, να το μετατρέψει σε αρχείο για φλασάρισμα.

Το πέρασα αλλά δεν μου δουλευει ο κατάλογος και φυσικα δεν έχει Ελληνικα.

Για τα Ελληνικα θα βρεθει λύση αλλά για το bug του καταλογου δεν ξέρω τι μπορουν να καταφέρουν τα παιδια!!

Εγω είχα καταστρέψει και το πρώτο v3xx που είχα και η μοτο μου το αλλαξε.

Για καλή μου τύχη,μεσα στην ατυχία (μ@μ@κια) μου, είχε κολλήσει εντελώς και προφανως στο σερβις δεν καταλαβαν οτι εγώ το είχα πειράξει.

Τώρα όμως έχει κολλήσει σε bootloader και αμέσως θα δουν οτι έχει πειραχτει γι αυτο δεν το έχω πάει ακομα στο σερβις.

Αυτα και ευχομαι καλή τύχη. Αν δείς οτι δεν γίνεται κάτι πήγαινε το στο σερβις

και δες τι θα γίνει. Εγω το έχω στο κουτι και περιμένω το θαυμα:)

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Θα το φλασαρω οτι βρω μπροστα μου και οταν σταματησει να μπουταρει σε flash-mode θα παει στο σερβις...

 

:lol::lol::lol:

 

Εγω θα σου ελεγα να περιμενεις... Βεβαια το μεγα προβλημα ειναι οτι το τηλ δεν ειναι δικο σου (αν θυμαμαι καλα). Τουλαχιστον το ανεστησες. Εχει αγγλικα;

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Εχει Αγγλικα. Εγω 3-4 φορες εχω περάσει το λογισμικο και δεν μου δουλευει καθολου ο καταλογος.

Μαλλον θα το κρασαρω και θα το στείλω στο σερβις πάλι. Haki,εμένα πρώτη φορα μου είχε κολλήσει όταν πήγα να περάσω ένα drm του άλλου λογισμικου.

Θα το κανω πάλι για να ξεμπερδευω

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το κόλλησα πάλι. Αναβοσβήνει άσπρη οθόνη. Το πηγαίνω πίσω και μου δίνουν καινουργια συσκευη. Ελπίζω :)

Haki,γιατι δεν περιμενεις την Ελληνικη γλώσσα; Θα την βγάλουν τα παιδια πιστευω. Ρωτα τον bomber αν το βρισκει εφικτο.

Εγω πήρα πίσω το κ800 που είχα δώσει κάπου και θα επιλέξω οταν πάρω πισω το μοτο πιο απο τα δύο θα κρατήσω

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Το ελληνικο language pack υπαρχει απο tim τηλεφωνο ομως. Το εχει βγαλει ο bomber21. Θα το βρειτε: http://grmoto.blogspot.com/search/label/V3XX

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει κάποιος με R26117RK να κάνει ένα backup του πακέτου γλωσσών του.

Είναι ακίνδυνο και παίρνει 5 λεπτά...

Link to comment
Share on other sites

Εδω στην Ιταλια βγαινει μονο Tim και ισως 3. Δε νομιζω οτι υπαρχει Vodafone...

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει κάποιος απ το forum που έχει βοντα ας προσπαθήσει.

Εγω αυριο το πηγαινω στο σερβις. Οταν το παρω πίσω θα κανω εξαγωγη τα Ελληνικα. Λογικα ως την παρασκευη θα το έχω πίσω. Την πρώτη φορα έκανε 5 μέρες να ερθει η συσκευή.

Δεν έχει βοντα στην Ιταλια ακόμα. Ειχα ρωτήσει σε ένα φορουμ Ιταλικο και μου το είπαν

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά έχω μείνει άφωνος με όλα αυτά! Και νόμιζα ότι το i-mode ήταν το πιο δύστροπο από όλα! Αλλά υπάρχουν και χειρότερα. Εύχομαι στους φίλους που έχουν το πρόβλημα να το λύσουν σύντομα. Καλό θα είναι να κάνετε υπομονή γιατί σίγουρα θα κυλοφορήσουν και MP και LP.

Bomber αν τα πακέτα που έκανα backup από το λογισμικό του i-mode νομίζεις ότι μπορεί να βοηθήσουν πες μου να τα στείλω.

 

Α, ξέχασα να πω ότι ευχαριστώ πολύ για το seem. Διάβασα ότι λειτουργεί αλλά δεν το δοκίμασα ακόμη. Ο αδερφός μου δεν στέλνει sms οπότε δεν τον νοιάζει. Όταν το περάσω θα ενημερώσω για τα αποτελέσματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...