Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR V3xx


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας χαιρετώ όλους!Είμαι καινούργιος εδώ μιας και πριν 2 μέρες αγόρασα το V3XX. Προσπαθώ να κατανοήσω το μενού και πιστεύω ότι σε μεγάλο βαθμό τα καταφέρνω αλλά αντιμετωπίζω ενα προβληματάκι. Ενώ απο το προηγούμενο κινητο μου οταν καλούσα εμφανιζόταν ο αριθμός μου τώρα με το V3XX οταν καλώ βγαίνει με απόκρυψη. Στις ρυθμίσεις κλήσεων δίνει τη δυνατότητα αλλαγής αλλά μόνο για μια κλήση (είτε απόκρυψη είτε εμφάνιση) αλλά οτι και να επιλέξω απο τη δεύτερη κλήση και μετά έχει απόκρυψη. Θα εκτιμούσα ιδιαιτέρως οποιαδήποτε γνώμη.Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Αυτό που ζητάς είναι ακριβώς κάτω από εκεί που ρυθμίζεις για την επόμενη κλήση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχεια txt μπορει να διαβασει το τηλ;

 

EDIT:

Παιχνιδια, applications, μπορω να βαλω οτιδηποτε jar (πχ ακομη και αυτα που λενε για νοκια, sonyericsson κτλ) ή πρεπει να ειναι ειδικα για το συγκεκριμενο τηλ? Εχετε κανενα site με τετοιο υλικο;

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Αρχεια txt μπορει να διαβασει το τηλ;

 

EDIT:

Παιχνιδια, applications, μπορω να βαλω οτιδηποτε jar (πχ ακομη και αυτα που λενε για νοκια, sonyericsson κτλ) ή πρεπει να ειναι ειδικα για το συγκεκριμενο τηλ? Εχετε κανενα site με τετοιο υλικο;

Για αρχεία txt,δε νομίζω.Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το tequilacat και να τα περνάς σαν jar όμως. ;)

 

Jar μπαίνουν όλα αλλά εσύ πρέπει να βρεις για οθόνες 240χ320.Υπάρχουν sites με όλα τα παιχνίδια κτλ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Νέες γραμματοσειρές για V3XX R26111LD!

 

Τrebuchet Bold

http://img186.imageshack.us/img186/4827/screen171dd0.png

 

 

Kαι Monotype:

 

http://img362.imageshack.us/img362/9356/screen169cr5.png

 

 

[RAZR V3XX:Νέες γραμματοσειρές]

Link to comment
Share on other sites

Jar μπαίνουν όλα αλλά εσύ πρέπει να βρεις για οθόνες 240χ320.Υπάρχουν sites με όλα τα παιχνίδια κτλ. ;)

 

Και στις applications υπαρχει αυτο το προβλημα με τα pixels ή εκει ειναι ελευθερα τα πραγματα;

 

 

Ομορφη η πρωτη γραμματοσειρα!

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Και στις applications υπαρχει αυτο το προβλημα με τα pixels ή εκει ειναι ελευθερα τα πραγματα;

 

 

Ομορφη η πρωτη γραμματοσειρα!

Λογικά παίζουν όλες αλλά για να παίζουν σωστά θα πρέπει να ταιριάζουν στην ανάλυση της οθόνης.

 

 

Ναι,οι γραμματοσειρές είναι πολύ καλές! :D

Link to comment
Share on other sites

Λογικά παίζουν όλες αλλά για να παίζουν σωστά θα πρέπει να ταιριάζουν στην ανάλυση της οθόνης.

 

Ok, κατανοητο.

 

Και η δευτερη γραμματοσειρα ειναι ομορφη, αλλα οχι τοσο ευαναγνωστη...

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Γεια όσους δεν το γνωρίζουν και νομίζουν ότι το V3xx θα είναι το ίδιο αργό με το V3i..να ξέρετε ότι μέσα έχει chipset της Nvidia 4800... με 1.2mb καθαρή μνήμη για τα γραφικά.. το μενού είναι απλά σφαίρα
Link to comment
Share on other sites

Nέο DRM.Το χρησιμοποιούσα και στο V3 μου.Στην εξωτερική οθόνη έχει μόνο τα εικονίδια της μπαταρίας και του σήματος.

 

 

 

http://img167.imageshack.us/img167/152/screen173ff3.pnghttp://img92.imageshack.us/img92/881/screen175yz4.png

http://img92.imageshack.us/img92/7108/screen176hm1.png

 

Download

Link to comment
Share on other sites

Τα drm, το κολπακι για το wmv κτλ ειδα οτι ολα flashαρονται με το rds lite. Αυτο ομως που δεν εχω καταλαβει ειναι η επιλογη για το που θα βαλει αυτα τα αρχεια γινεται αυτοματα, οπως πχ οταν περναμε μια flex, ή πρεπει καπου συγκεκριμενα να τα βαλουμε εμεις;

 

Με τον ιδιο «αυτοματο» τροπο flashαρεται και το πακετο γλωσσων;

 

Βλεπω οτι εχουν αφηνιασει οι modders!!!

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Τα drm, το κολπακι για το wmv κτλ ειδα οτι ολα flashαρονται με το rds lite. Αυτο ομως που δεν εχω καταλαβει ειναι η επιλογη για το που θα βαλει αυτα τα αρχεια γινεται αυτοματα, οπως πχ οταν περναμε μια flex, ή πρεπει καπου συγκεκριμενα να τα βαλουμε εμεις;

 

Με τον ιδιο «αυτοματο» τροπο flashαρεται και το πακετο γλωσσων;

Γίνεται αυτόματα.Εσύ απλά έχεις συνδεδεμένο το κινητό με αρκετή μπαταρία και πατάς ''Start''. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ωραια. Εξελιγμενα, αυτοματοποιημενα πραγματα! Αν εχω καταλαβει σωστα, ολα αυτα προστιθενται στη flex; Αν θελουμε δηλ να απαλλαγουμε απο ολα αυτα, απλα ξαναflasharoume την original flex και «καθαρισαμε»;

Το νεο προγραμματακι για wm φανταζομαι υποστηριζει video (wmv) και audio (wma). Πολυ καλη προσθηκη!

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Ωραια. Εξελιγμενα, αυτοματοποιημενα πραγματα! Αν εχω καταλαβει σωστα, ολα αυτα προστιθενται στη flex; Αν θελουμε δηλ να απαλλαγουμε απο ολα αυτα, απλα ξαναflasharoume την original flex και «καθαρισαμε»;

Το νεο προγραμματακι για wm φανταζομαι υποστηριζει video (wmv) και audio (wma). Πολυ καλη προσθηκη!

Nαι,αν βάλεις άλλο flex,αυτές οι αλλαγές χάνονται!

 

Video σίγουρα ,audio δεν έχω δοκιμάσει αλλά νομίζω πως ναι.

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά το "πέθανα" το κινητό μου!!!

Επειδή όμως είναι αγορασμένο πιο λίγο απο μήνα η μοτορολα μου το αντικαθιστά :)

Αυριο μεθάυριο θα πάω να το πάρω.

Τώρα θέλω να δω αν μου δώσουν vodafone όπως είναι αυτο που έχω ή unbranded. Πάντως θα τους ζητήσω το δεύτερο να δούμε αν μου το δώσουν!

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά το "πέθανα" το κινητό μου!!!

Επειδή όμως είναι αγορασμένο πιο λίγο απο μήνα η μοτορολα μου το αντικαθιστά :)

Αυριο μεθάυριο θα πάω να το πάρω.

Τώρα θέλω να δω αν μου δώσουν vodafone όπως είναι αυτο που έχω ή unbranded. Πάντως θα τους ζητήσω το δεύτερο να δούμε αν μου το δώσουν!

 

Δύσκολο μέχρι απίθανο να σου το αντικαταστήσουν με unbranded.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν με πολυπειράζει. Το βοντα δουλευε άψογα απλώς έχει άλλο firmware και δεν μπορώ να του αλλάξω drm,γλώσσα κλπ. Το flex που το είχα πειράξει ήταν συμβατο. Εγω τους είπα,βρε παιδια δεν θέλω καινούργιο,ένα φλασάρισμα μάλλον θέλει μόνο,και μου απάντησε η κοπέλλα οτι είναι η πολιτικη της εταιρίας να κάνει αντικατάσταση για συσκευές αγορασμένες εως ενα μήνα
Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Δεν με πολυπειράζει. Το βοντα δουλευε άψογα απλώς έχει άλλο firmware και δεν μπορώ να του αλλάξω drm,γλώσσα κλπ. Το flex που το είχα πειράξει ήταν συμβατο. Εγω τους είπα,βρε παιδια δεν θέλω καινούργιο,ένα φλασάρισμα μάλλον θέλει μόνο,και μου απάντησε η κοπέλλα οτι είναι η πολιτικη της εταιρίας να κάνει αντικατάσταση για συσκευές αγορασμένες εως ενα μήνα

 

Ωραία πολιτική...:D

Αλλά την εγγύηση δεν στην ανανεώνουν.:ρ(όπως λέει ο νόμος)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά είμαι παλιός κάτοχος του V3 σε μαύρο, και του V3i

 

Ειλικρινά καθόμουνα και χάζευα ολόκληρο το μενού και ένιωσα λες η Motorola ήταν μέσα στο κεφάλι μου... Έχουν αλλάξει / διορθώσει ΟΛΑ μα ΟΛΑ τα μείον από τα προηγούμενα μοντέλα... Ειλικρινά το κινητό είναι απίστευτο... και απίστευτα γρήγορο... χάρη στο χεράκι της NVidia...

 

Το μόνο που μου άρεσε στο V3i περισσότερο από το V3xx ήταν το περισσότερο τζαμάκι που είχε στο μπροστά κομμάτι... και που περιείχε και το σήμα της Motorola... Τώρα θυμίζει το παλιό καλό απλό V3....

 

Ερώτηση.... Πίσω από το σήμα της Motorola υπάρχει φως???? ή είναι έτσι το design..????

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα μέσα στο κινητό έχει 3-4 skins και το ένα από αυτά έχει ακόμα και διαφορετικά εικονίδια... (ασχέτως αν είναι απαίσια..) Άρα μπορούμε σε αυτό το κινητό να κατεβάζουμε και να βάζουμε διαφορετικά skins? Υπάρχει κανένα site?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά και το i-mode συνδέεται στο msnap. Αρκεί να έχουν φορτωθεί οι καινούριοι drivers 2.6.2. (Με αυτούς όμως δε συνδέεται τίποτα στο Leader GL).

Mερικά screenshots

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS. Πέρασα στο V3xx im δύο skin αλλά προφανώς η μνήμη είναι περιορισμένη!

Μου βγάζει ένδειξη ότι η μνήμη των μηνυμάτων είναι πλήρης και τα SMS αποθηκεύονται μόνο στην κάρτα. Υπάρχει τρόπος να τα σβήσω;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...