Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR V3xx


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά SOS. Πέρασα στο V3xx im δύο skin αλλά προφανώς η μνήμη είναι περιορισμένη!

Μου βγάζει ένδειξη ότι η μνήμη των μηνυμάτων είναι πλήρης και τα SMS αποθηκεύονται μόνο στην κάρτα. Υπάρχει τρόπος να τα σβήσω;

Tα skins;Χλωμό...

 

Master reset δοκίμασες...;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με την ολική διαγραφή σβήστηκαν τα πάντα εκτός από τα skin!!!!

Απο βδομάδα πάει για service.

 

 

Τελικά, και πιο ψύχραιμα σκεφτόμενος, αυτό που έφταιξε είναι ότι μάλλον λόγω του i-mode ο φάκελος a είναι γεμάτος. Προφανώς με τα skin ήρθε και "μπούκωσε" τελείως. Γιατί πως μπορεί να εξηγηθεί αλλιώς το ότι στην κατάσταση τηλεφώνου δείχνει πως υπάρχουν 55ΜΒ μνήμης άδεια. Δυστυχώς η ολική διαγραφή έσβησε απλά τα πάντα, και τα προεγκατεστημένα, και παρόλα αυτά όταν ανοίγεις την ψυχαγωγία βγαίνει ένδειξη ότι δεν υπάρχει αρκετή ελεύθερη μνήμη και παραπέμπει στη διαγραφή των ανύπαρκτων αρχείων. Δευτέρα ή Τρίτη το πολύ θα το πάω στο service.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με την ολική διαγραφή σβήστηκαν τα πάντα εκτός από τα skin!!!!

Απο βδομάδα πάει για service

:cry::cry::cry::cry:

 

Aτυχος είσαι ρε φίλε...

Εγώ του έχω αλλάξει τα φώτα και δεν έχει πάθει τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Με την ολική διαγραφή σβήστηκαν τα πάντα εκτός από τα skin!!!!

Απο βδομάδα πάει για service.

 

 

Τελικά, και πιο ψύχραιμα σκεφτόμενος, αυτό που έφταιξε είναι ότι μάλλον λόγω του i-mode ο φάκελος a είναι γεμάτος. Προφανώς με τα skin ήρθε και "μπούκωσε" τελείως. Γιατί πως μπορεί να εξηγηθεί αλλιώς το ότι στην κατάσταση τηλεφώνου δείχνει πως υπάρχουν 55ΜΒ μνήμης άδεια. Δυστυχώς η ολική διαγραφή έσβησε απλά τα πάντα, και τα προεγκατεστημένα, και παρόλα αυτά όταν ανοίγεις την ψυχαγωγία βγαίνει ένδειξη ότι δεν υπάρχει αρκετή ελεύθερη μνήμη και παραπέμπει στη διαγραφή των ανύπαρκτων αρχείων. Δευτέρα ή Τρίτη το πολύ θα το πάω στο service.

H ολική διαγραφή έσβησε και τα προεγκατεστημένα;;;;

Δεν θα έπρεπε να γίνει αυτό!! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Είναι το ............. το i-mode. Αν σου πω τι έκανα σήμερα στο 1070... Προσπάθησα να φλασάρω τις γραμματοσειρές που ανέβασες αλλα δεν.

Α, ξέχασα να πω ότι τα skin που ανέβασες για το xx λειτουργούν κανονικά και στο Ε1070. Αλλά γενικά δεν πολυσυνιστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι άλλα αν σκεφτείς ότι το συγκεκριμένο μου κόστισε 27€ ενώ το 1070 που το πήρα από ΤΙΜ shop κοντά 300 καταλαβαίνεις και το λόγο.

Τελοσπάντων, γενικά πάντως είναι καθαρόαιμο Motorola και όχι μόνο στο όνομα. Πιστεύω πως αν καταφέρουμε να το συνδέσουμε σε P2k θα κάνουμε πολλά πράγματα και στο i-mode. Aφού δέχεται και τα skin μάλλον είμαστε σε καλό δρόμο!

Πάντως και σαν υπηρεσία το i-mode λέει είναι η αλήθεια.

 

 

Επίσης από ότι βλέπω έχουν ήδη κυκλοφορήσει ΜΡ για το MAXX. Και μάλιστα με LP 0038. Για το XX γιατί όχι ακόμα;

Και ένα τελευταίο, το δικό σου τι LP έχει; To i-mode έχει 0070

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mόλις έπαθα και εγώ το ίδιο με το XX μου.

Τώρα του φλασάρω ένα flex Που έχω να δούμε αν θα φτιαξει.

 

Υπάρχει και monsterpack και flex αλλά είναι για το R26111LD και όχι για Voda Και imode...

 

Επίσης,κανονικά δεν υπάρχει στα Motorola πακέτο γλωσσών 0070...

Link to comment
Share on other sites

Το i-mode είναι R2611_U...

Οπότε δε νομίζω. Το πακέτο γλωσσών προφανώς υποστηρίζει τις γλώσσες των χωρών που υπάρχει I-mode. Έχει ελληνικά, αγγλικά, γαλλικά, γερμανικά, ισπανικά, ολλανδικά και ρώσικα(μάλλον)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aφού το κινητό θέλει ήδη service (δηλαδή έτσι και αλλιώς θα το πας στο service) γιατί δε δοκιμάζεις το R26111LD monsterpack; :ρ
Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε περίπτωση που δε δουλεύει καθόλου μετα θα πρεπει να αλλάξω και σπίτι!!!

Επίσης στο service τι να τους πω ότι έπαθε το κινητό;

 

ΥΓ: Εσύ το πέρασες;

και δώσε μου το link μήπως και το προσπαθήσω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε περίπτωση που δε δουλεύει καθόλου μετα θα π΄ρεπει να αλλάξω και σπίτι!!!

Επίσης στο service τι να τους πω ότι έπαθε το κινητό;

 

ΥΓ: Εσύ το πέρασες;

και δώσε μου το link μήπως και το προσπαθήσω

 

:lol::lol::lol:

 

Πες τους ότι έκανες ''ολική διαγραφή'' και από τότε παρουσιάζει αυτά τα προβλήματα. :p

 

Monster Pack No Brand Stranieri

R26111LD_U_96.66.73BR_LP0038_UCIZRGBLEMEAR2611105F New

 

 

Να το το MP.Το software είναι παρμένο από το τηλέφωνο μου....

Πάντως,άμα είναι να σε κυνηγάνε,άστο,μην πειραματίζεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Μολις εφτασε και το δικο μου :D

Εκτος του πραγματικα ασχημου brand tim (σε λιγες μερες θα φυγει), το κινητο φαινεται μια χαρα. Επιτελους, τηλ με γρηγορο μενου!!! H ιταλικη εκδοση εχει ελληνικα (μενου και itap) αφου φοραει τη 0038, αν και μου ειχαν πει οτι δεν εχει.

 

Η καμερα του, ως γνωστον, δεν ειναι και ο,τι καλυτερο. Εκανα συγκριση και με αυτην του Ζ610 της κοπελας μου.

Με χαλαει λιγο ο τζογος οταν ειναι κλειστο, αλλα απο ο,τι ξερω ειναι ολα ετσι, αφου η μοτορολα ηθελα να τα κανει πιο ανθεκτικα στο πεσιμο.

 

Μια παρατηρηση για το μενου Μοτορολα: σιγουρα οχι τοσο «ευκολο» οσο πχ των Νοκια ή των SonyEricsson, αλλα ειναι θεμα συνηθειας. «Ευκολο» εννοω οτι οταν καποιος αγορασει ενα Νοκια και ενα Μοτορολα για πρωτη φορα, θα μπορεσει να χρησιμοποιησει πιο ανετα το Νοκια. Παντως, ξαναλεω οτι ειναι θεμα συνηθειας και δεν αποτελει εμποδιο για την αγορα του.

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Ναι όπως είναι τώρα θα τους πω ότι έκανα ολική διαγραφή.

Αλλά αν περάσω το καινούριο ΜΡ θα φανει ότι έχει γίνει η αλλαγή έτσι δεν είναι;

Εσύ το πέρασες στο δικό σου τηλέφωνο;

Διορθώθηκε το πρόβλημα; Όλα καλά;

 

Και κάτι ακόμα μπορώ να κάνω backup το firmware και το flex του κινητού ώστε αν κάτι δεν πάει καλά να μπορώ να φορτώσω το παλιό;

 

 

 

LordArthas, με γεια το κινητό!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ jotz.

 

Ας ελπισουμε να λυσετε τα προβληματα με τα δικα σας τηλ.

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Ναι όπως είναι τώρα θα τους πω ότι έκανα ολική διαγραφή.

Αλλά αν περάσω το καινούριο ΜΡ θα φανει ότι έχει γίνει η αλλαγή έτσι δεν είναι;

Εσύ το πέρασες στο δικό σου τηλέφωνο;

Διορθώθηκε το πρόβλημα; Όλα καλά;

 

Και κάτι ακόμα μπορώ να κάνω backup το firmware και το flex του κινητού ώστε αν κάτι δεν πάει καλά να μπορώ να φορτώσω το παλιό;

 

 

 

LordArthas, με γεια το κινητό!

Nαι,εγώ τo έχω κάνει backup.

Θες τα αρχεία που χρειάζονται ώστε να κάνεις backup?

Link to comment
Share on other sites

Μολις εφτασε και το δικο μου :D

Εκτος του πραγματικα ασχημου brand tim (σε λιγες μερες θα φυγει), το κινητο φαινεται μια χαρα. Επιτελους, τηλ με γρηγορο μενου!!! H ιταλικη εκδοση εχει ελληνικα (μενου και itap) αφου φοραει τη 0038, αν και μου ειχαν πει οτι δεν εχει.

 

Η καμερα του, ως γνωστον, δεν ειναι και ο,τι καλυτερο. Εκανα συγκριση και με αυτην του Ζ610 της κοπελας μου.

Με χαλαει λιγο ο τζογος οταν ειναι κλειστο, αλλα απο ο,τι ξερω ειναι ολα ετσι, αφου η μοτορολα ηθελα να τα κανει πιο ανθεκτικα στο πεσιμο.

 

Μια παρατηρηση για το μενου Μοτορολα: σιγουρα οχι τοσο «ευκολο» οσο πχ των Νοκια ή των SonyEricsson, αλλα ειναι θεμα συνηθειας. «Ευκολο» εννοω οτι οταν καποιος αγορασει ενα Νοκια και ενα Μοτορολα για πρωτη φορα, θα μπορεσει να χρησιμοποιησει πιο ανετα το Νοκια. Παντως, ξαναλεω οτι ειναι θεμα συνηθειας και δεν αποτελει εμποδιο για την αγορα του.

 

Φιλαράκι, με γειά την κινητάρα.:) :)

Αυτό που λες για το μενού, είναι ακριβώς και η δική μου άποψη.

Στην τελική, μετά από μια βδομάδα κανείς δεν έχει πρόβλημα.

Ο τζόγος είναι λίγο ενοχλητικός.Δεν ξέρω αν είναι για λόγους ανθεκτικότητας ή επειδή το κινητό είναι made in china, πάντως αν όντως ο μηχανισμός είναι μεταλλικός δεν πρόκειται να παρουσιάσει κανένα απολύτως πρόβλημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ ddr2!

 

Δυστυχως το θεμα με τα μενου αποτελει «ταμπου» για αρκετους, που δεν εχουν τη διαθεση-υπομονη-θεληση να ξεφυγουν απο τις συνηθειες τους. Σεβαστη η επιλογη τους, αλλα ηθελα να τονισω οτι δεν χρειαζεται να ανησυχουν αδικα οι υποψηφιοι αγοραστες.

 

Ας ελπισουμε να ειναι πραγματι ανθεκτικος ο μηχανισμος και να μη χειροτερεψουν τα πραγματα με τον τζογο. Αν ειναι σωστο αυτο που εχω διαβασει περι εσκεμμενης σχεδιασης για λογους ανθεκτικοτητας, τοτε ειμαστε οκ.

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ ddr2!

 

Δυστυχως το θεμα με τα μενου αποτελει «ταμπου» για αρκετους, που δεν εχουν τη διαθεση-υπομονη-θεληση να ξεφυγουν απο τις συνηθειες τους.

Μα και πώς θα καταλάβεις ότι άλλαξες κινητό?

Προσωπικά μου αρέσει πολύ η εξερεύνηση ενός εντελώς άγνωστου σε εμένα μενού.

 

Ας ελπισουμε να ειναι πραγματι ανθεκτικος ο μηχανισμος και να μη χειροτερεψουν τα πραγματα με τον τζογο. Αν ειναι σωστο αυτο που εχω διαβασει περι εσκεμμενης σχεδιασης για λογους ανθεκτικοτητας, τοτε ειμαστε οκ.

 

Το έχω 1 μήνα περίπου (παρά 3-4 μέρες) και είναι όπως ακριβώς την πρώτη ημέρα.Και το v6maxx τον ίδιο μηχανισμό έχει (με τον ίδιο τζόγο) καθώς και ένα άλλο, τύπου razor, αλλά φτηνό Motorola(δεν θυμάμαι ποιο είναι).

Ε, δεν μπορεί να τους ξέφυγε σε όλα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μα και πώς θα καταλάβεις ότι άλλαξες κινητό?

Προσωπικά μου αρέσει πολύ η εξερεύνηση ενός εντελώς άγνωστου σε εμένα μενού.

 

Συμφωνω απολυτα ;)

 

 

Το έχω 1 μήνα περίπου (παρά 3-4 μέρες) και είναι όπως ακριβώς την πρώτη ημέρα.Και το v6maxx τον ίδιο μηχανισμό έχει (με τον ίδιο τζόγο) καθώς και ένα άλλο, τύπου razor, αλλά φτηνό Motorola(δεν θυμάμαι ποιο είναι).

Ε, δεν μπορεί να τους ξέφυγε σε όλα.

 

Κι εγω αυτο λεω. Δε γινεται ΟΛΑ να εχουν το ιδιο προβλημα...

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...