Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR V3xx


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα κατα την πρωτη μακρα κληση ανακαλυψα ενα προβλημα: η ηχος κανει σκαμπανεβασματα. Για 1-2 sec χαμηλωνει τοσο πολυ, που δεν ακουω το συνομιλητη μου. Επιστρεφει σε κανονικο επιπεδο, αλλα μετα απο 30sec - 1min παλι τα ιδια...

 

Μαλλον πρεπει να το ψαξω καλυτερα.

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σημερα κατα την πρωτη μακρα κληση ανακαλυψα ενα προβλημα: η ηχος κανει σκαμπανεβασματα. Για 1-2 sec χαμηλωνει τοσο πολυ, που δεν ακουω το συνομιλητη μου. Επιστρεφει σε κανονικο επιπεδο, αλλα μετα απο 30sec - 1min παλι τα ιδια...

 

Μαλλον πρεπει να το ψαξω καλυτερα.

 

Χε χε!

Απλά, προσπάθησε οι τρύπες του ακουστικού να βρίσκουν αυτί:lol: .

Επειδή οι τρύπες είναι στις 2 άκρες και όχι στο κέντρο, γι αυτό συμβαίνει αυτό.;)

Θα το παρατηρήσεις αν σε μια συνομιλία μετακινήσεις το ακουστικό αριστερά - δεξιά.

Είμαι σίγουρος ότι αυτό έκανες.Είναι λογικό σε μια μακρά συνομιλία να αλλάξεις λίγο τη θέση του ακουστικού στο αυτί σου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λες να ειναι γι'αυτο; Καπου ειχε παρει το ματι μου και αλλους που ειχαν αυτο το προβλημα. Εγω νομιζα οτι το τηλ ειναι ελατωματικο...

 

Πρεπει να το προσεξω στην επομενη κληση που θα κανω.

 

EDIT: Εκανα μια κληση στο αυτοματο μηχανημα του παροχεα μου. Συνολικα κρατησε 5 λεπτα και το προβλημα δεν παρουσιαστηκε. Δε θυμαμαι μετα απο ποση ωρα ειχε παρουσιαστει το προβλημα αυτο χθες... Παντως κουνησα το ακουστικο στο αυτι μου και δε χανοταν η φωνη. Αρα δε νομιζω οτι ειναι η τοποθετηση του ακουστικου στο αυτι :(

 

Αλλο προβλημα: με χρεωνει διπλα sms! Εγραψα ενα sms 100 χαρακτηρων και μου εβγαλε σαν αποστολη 2 μυνηματα. Μηπως πρεπει να ρυθμισω κατι; Δοκιμασα με iTap και με Tap ελληνικο και το αποτελεσμα ηταν το ιδιο. Δεν υπαρχει τροπος να γραφω με κεφαλαια ελληνικα; Νομιζω καπως ετσι θα λυθει το προβλημα.

 

Ειδα στο θεμα του v3x οτι ειναι νορμαλ αυτο με τα μυνηματα. Ελπιζω να μην ισχυει και για το V3xx, γιατι πραγματικα ειναι απαραδεκτο το 2007 να μην υποστηριζονται τα ελληνικα οπως πρεπει (ειχα αναλογο προβλημα με ενα lg πριν 3 χρονια!!!).

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

σχετικα HSDPA ταχυτητα πως παε; κανατε καμια δοκιμη σε ταχυτητα internet με τον ενσωματομενο browser, η με mobile tv, η με συνδεση ως modem στο pc;

παιχνιδια παιζει γρηγορα, ποια υποστηριζουν την geforce;

Υπαρχουν εξτρα προγράμματα

Να φυγω απο Symbian για moto;

ποσων ιντσων οθονη έχει;

Σε συγκριση με Ν71 που υπερτερει;

Link to comment
Share on other sites

σχετικα HSDPA ταχυτητα πως παε; κανατε καμια δοκιμη σε ταχυτητα internet με τον ενσωματομενο browser, η με mobile tv, η με συνδεση ως modem στο pc;

παιχνιδια παιζει γρηγορα, ποια υποστηριζουν την geforce;

Υπαρχουν εξτρα προγράμματα

Να φυγω απο Symbian για moto;

ποσων ιντσων οθονη έχει;

Σε συγκριση με Ν71 που υπερτερει;

 

Σε 2-3 πράγματα να σου απαντήσω. Απο ταχύτητα καλά πηγαίνει τουλάχιστον σε vodafone που είμαι έγω. Mobile tv χωρίς buffering και πλοήγηση απο τον ενσωματωμένο browser πολύ γρήγορη. Ως Modem κάποιος φίλος απο το φορουμ το είχε δοκιμάσει και έλεγε οτι πήγαινε σφαίρα!!

Οποια παιχνίδια δοκίμασα τα έπαιζε καλα αν και δεν πολυασχολούμαι. Και το κ800 που είχα περίπου ίδια ποιότητα είχε στα παιχνίδια...

Μην περιμένεις να βρεις πολλές εφαρμογές. Υποστηρίζει java μόνο και δεν κυκλοφορούν πολλά πράγματα. Εγω εχω πολλούς φίλους που έχουν symbian συσκευές και δεν ξέρουν καν να τις συνδέσουν με τον υπολογιστή:(

Αν μπορείς να κάνεις χωρίς ανοιχτό λογισμικό πήγαινε για το μοτο.

Για μένα σε αυτό που είναι κορυφαίο, συγκριτικά με όποια συσκευη τουλαχιστον 3g εχω τεστάρει,είναι η ποιότητα του σήματος.

Δεν έχω χάσει ούτε μία κλήση. Με άλλες συσκευές κάθε μέρα είχα 2-3 χαμένες και πολλές φορές αναγκαζόμουν να το γυρίζω σε gsm. έιδικά όταν οδηγούσα άστα να πάνε!! Η ειδοποιηση κλήσεων χτυπούσε συνέχεια:cry:

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

 

Αλλο προβλημα: με χρεωνει διπλα sms! Εγραψα ενα sms 100 χαρακτηρων και μου εβγαλε σαν αποστολη 2 μυνηματα. Μηπως πρεπει να ρυθμισω κατι; Δοκιμασα με iTap και με Tap ελληνικο και το αποτελεσμα ηταν το ιδιο. Δεν υπαρχει τροπος να γραφω με κεφαλαια ελληνικα; Νομιζω καπως ετσι θα λυθει το προβλημα.

Πακέτο Γλωσσών έχεις το 0038 ή το 0031?Το ΤΙΜ branded flex δεν είχε αυτό το πρόβλημα,ίσως φταίει το ιταλικό flex Που έχεις.Ή έβαλες το unbranded?

Link to comment
Share on other sites

Πακετο γλωσσων εχει το 0038. Δεν εχω πειραξει καθολου το flex. Λες να φταιει αυτο ή το fw που ειναι διαφορετικο στην Ελλαδα;

Θα ειχα βαλει το monsterpack, αλλα πρωτα θελω να επιβεβαιωσω την υπαρξη ή οχι του προβληματος με το ακουστικο.

 

Εσεις οταν γραφετε sms, ειναι με κεφαλαια; Γιατι εμενα τα γραφει με πεζα. Και οι ιταλοι εχουν το ιδιο προβλημα οταν γραφουν γραμματα με τονο (στα ιταλικα οταν μια λεξη τονιζεται στη ληγουσα θελει γραμμα τονισμενο). Αν στο sms τους δεν εχει λεξη με γραμμα με τονο, γραφει κανονικα μεχρι 160 χαρακτηρες.

 

Το οριο για να στειλει 1 sms στα ελληνικα, ειναι 70 χαρακτηρες.

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Πακετο γλωσσων εχει το 0038. Δεν εχω πειραξει καθολου το flex. Λες να φταιει αυτο ή το fw που ειναι διαφορετικο στην Ελλαδα;

Θα ειχα βαλει το monsterpack, αλλα πρωτα θελω να επιβεβαιωσω την υπαρξη ή οχι του προβληματος με το ακουστικο.

 

Εσεις οταν γραφετε sms, ειναι με κεφαλαια; Γιατι εμενα τα γραφει με πεζα. Και οι ιταλοι εχουν το ιδιο προβλημα οταν γραφουν γραμματα με τονο (στα ιταλικα οταν μια λεξη τονιζεται στη ληγουσα θελει γραμμα τονισμενο). Αν στο sms τους δεν εχει λεξη με γραμμα με τονο, γραφει κανονικα μεχρι 160 χαρακτηρες.

 

Το οριο για να στειλει 1 sms στα ελληνικα, ειναι 70 χαρακτηρες.

Μάλλον το ιταλικό flex φταίει.Το TIM GR δεν έχει αυτό το πρόβλημα.

 

Ναι,είναι με κεφαλαία.Αν και στο unbranded flex,είχα κάποια προβληματάκια...

 

Και κάτι άλλο:Είδα ότι είπατε για Mobile TV.Πώς μπορώ να δω και εγώ;Έχω πρόσβαση στο V live.

Link to comment
Share on other sites

Ελυσες τα προβληματα με το unbrand ή κι αυτο δεν υποστηριζει 160 χαρακτηρες; Γιατι αν ειναι ετσι, με βλεπω να βαζω το ελληνικο tim...

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Ελυσες τα προβληματα με το unbrand ή κι αυτο δεν υποστηριζει 160 χαρακτηρες; Γιατι αν ειναι ετσι, με βλεπω να βαζω το ελληνικο tim...

Μπερδεύτηκα λίγο... :O:O

 

Μόλις έστειλα μήνυμα 80 χαρακτήρων με πεζά γράμματα και όλα είναι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα. Αρα 100% ειναι θεμα ιταλικου flex :mad:

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα. Αρα 100% ειναι θεμα ιταλικου flex :mad:

To είχαν και μερικά V3 αυτό.Αλλά σε αυτό,είχε ανακαλυφθεί το seem για το unicode και το άλλαζες σε ένα λεπτό. ;)

 

Το ΧΧ είναι καινούριο ακόμα.

 

 

ΥΓ:Σκέφτομαι να φτιάξω και έναν οδηγό για το πώς κάνουμε backup το V3XX.

Ώστε αν συμβεί κάτι,να του φλασάρουμε το backup και να γίνει όπως ήταν πριν.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε οι λυσεις ειναι:

Ή ελληνικο ΤΙΜ, ή unbraded ή περιμενω το seem για το unicode...

 

Χρησιμος θα ηταν ενας οδηγος για backup. Εψαχνα κατι τετοιο και δεν ειχα βρει (δεν εψαξα και παρα πολυ για να ειμαι ειλικρινης...)

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

 

 

ΥΓ:Σκέφτομαι να φτιάξω και έναν οδηγό για το πώς κάνουμε backup το V3XX.

Ώστε αν συμβεί κάτι,να του φλασάρουμε το backup και να γίνει όπως ήταν πριν.

 

Όπα, γίνεται αυτό??????:wacko::wacko:

Και δεν χάνεις την εγγύηση με αυτόν τον τρόπο ε?:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όπα, γίνεται αυτό??????:wacko::wacko:

Και δεν χάνεις την εγγύηση με αυτόν τον τρόπο ε?:worry:

Λογικά,όχι. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αντε στη δουλεια για τον οδηγο bomber :p

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Αντε στη δουλεια για τον οδηγο bomber :p

Τώρα έχει γήπεδο. ;):D

 

Ο οδηγός θα γίνει πολύ σύντομα όμως.Το παν είναι να έχεις backup ώστε αν κάτι πάει στραβά,να το φέρεις στην αρχική του κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

AEK, σωστα;

 

Ακριβως. Πριν του βαλουμε χερι, να εχουμε καβαντζα το backup για να το περασουμε αν χρειαστει!

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Ναι!

 

Κάπου πήρε το μάτι μου πως υπάρχουν υποψίες ότι το ΧΧ μετά από ένα συγκεκριμένο αριθμό φλασαρισμάτων,πεθαίνει...

 

Εγώ πάντως το έχω φλασάρει πάνω από 40 φορές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με βλεπω βουρ για v3xx απο Ιταλια που το βρησκουμε 100€ φτηνότερα, οποιος ενδιαφέρεται να παρω και για αυτον να στείλει pm, για να μοιραστούμε τα ταχυδρομικα και να μας ερθει φτηνότερα!!!

Μονο γρηγορα γιατι το site εχει εξτρα τιμη για λιγες μέρες!!!

Link to comment
Share on other sites

@joniko: Μεχρι τελη Ιανουαριου εχει την extra εκπτωση 5%.

 

EDIT:

@bomber21: Σε αλλο site διαβασα οτι εχεις backup το flex σου σε μορφη shx, το οποιο σου επιτρεπει να κανεις restore οταν το τηλ brickαρει. Με το sbf δεν μπορει να γινει restore αν το τηλ εχει brickαρει; Τι πλεονεκτηματα δινει το shx εναντι του sbf; Ο οδηγος που ελεγες να φτιαξεις για το backup, θα αναφερεται στη δημιουργια ενος τετοιου shx;

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατήρησα το εξής περίεργο στο V3xx (i-mode και απλό):

Αν στείλω μια φωτογραφία 1,3ΜΡ με ΒΤ ή MMS τότε πριν στείλει τη φωτογραφία κάνει resize στο 0,3ΜΡ!!!(640x480).

To έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@joniko: Μεχρι τελη Ιανουαριου εχει την extra εκπτωση 5%.

 

EDIT:

@bomber21: Σε αλλο site διαβασα οτι εχεις backup το flex σου σε μορφη shx, το οποιο σου επιτρεπει να κανεις restore οταν το τηλ brickαρει. Με το sbf δεν μπορει να γινει restore αν το τηλ εχει brickαρει; Τι πλεονεκτηματα δινει το shx εναντι του sbf; Ο οδηγος που ελεγες να φτιαξεις για το backup, θα αναφερεται στη δημιουργια ενος τετοιου shx;

Αυτό το είπα γιατί το πρόγραμμα ανάμεσα στις επιλογές που δίνει,δεν είναι το SBF.Οπότε,επέλεξα το shx που είναι αρχείο που φλάσάρεται κατευθείαν στο κινητό χωρίς επεξεργασίες κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Ok, κατανοητο ;)

 

Πρεπει λοιπον κι εγω για να εχω το κεφαλι μου ησυχο να κανω ενα, τουλαχιστον της flex...

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με βλεπω βουρ για v3xx απο Ιταλια που το βρησκουμε 100€ φτηνότερα, οποιος ενδιαφέρεται να παρω και για αυτον να στείλει pm, για να μοιραστούμε τα ταχυδρομικα και να μας ερθει φτηνότερα!!!

Μονο γρηγορα γιατι το site εχει εξτρα τιμη για λιγες μέρες!!!

Παιδιά ξέρει κανείς αν παίζει κανένα πρόβλημα με την αντιπροσωπεία σε περίπτωση αγοράς από το εξωτερικό?Μέχρι τώρα δεν έχω χρειαστεί την Moto καθόλου η αλήθεια είναι,αλλά μια φορά γίνεται το κακό... Θα έχουμε γκρίνιες και κακό στην περίπτωση που χρειαστούμε κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...