Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR V3xx


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το video ισως υπαρχει καποιος περιορισμος οπως ειχε το v3x τα 3 λεπτα. Επισης e-mail ≠ mms ! Τελος η μπαταρια μοιαζει να τα εχει παιξει, τοτε κανει κατι τετοια τρελα η ενδειξη αλλα αυτο συμβαινει μετα απο πολυ χρηση, περιεργο..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Bomber21 είδα στο modmymoto ότι η νεότερη έκδοση του Commander (η 4.9.0, κάθε 2 μέρες βγάζουν και άλλη) είναι μερικώς συμβατή με το xx. Το έχεις δοκιμάσει;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, λίγη βοήθεια.:)

Πώς μπορώ να επεξεργάζομαι τα αρχεία του τηλεφώνου και της κάρτας μνήμης από το pc όταν έχω συνδεδεμένο το κινητό με usb καλώδιο????

Χρειάζεται κάποιο πρόγραμμα?:worry::worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Της καρτας μνημης νομιζω πρεπει να ρυθμισεις εσυ το κινητο να δουλευει σαν εξωτερικη μνημη (νομιζω γινεται απο το μενου συνδεσιμοτητα, usb).

Για τα αρχεια του τηλ, δεν εχω ιδεα..

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Της καρτας μνημης νομιζω πρεπει να ρυθμισεις εσυ το κινητο να δουλευει σαν εξωτερικη μνημη (νομιζω γινεται απο το μενου συνδεσιμοτητα, usb).

Για τα αρχεια του τηλ, δεν εχω ιδεα..

 

Μπορώ να τα ελέγχω όλα αν συνδέω το κινητό μέσω bt με το pc.

Αλλά με καλώδιο δεν έχω βρεί τρόπο.Αυτό που λες θα το δοκιμάσω.

 

edit:Ναι, το βρήκα αυτό που λες.Χάθηκε να είχε και μια επιλογή"τηλέφωνο":mad:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για το video ισως υπαρχει καποιος περιορισμος οπως ειχε το v3x τα 3 λεπτα. Επισης e-mail ≠ mms ! Τελος η μπαταρια μοιαζει να τα εχει παιξει, τοτε κανει κατι τετοια τρελα η ενδειξη αλλα αυτο συμβαινει μετα απο πολυ χρηση, περιεργο..

 

 

Λοιπόν το πήγα σήμερα στη motorola (Αναγεννήσεως 38 Θεσ/νίκη). Τους εξήγησα το πρόβλημα με τον μετρητή της μπαταρίας (οτι δηλ η μπαταρία απο full πράσινο πάει κατευθείαν σε κόκκινο χωρίς ενδιάμεσα στάδια).

Και τί έκαναν.....:dizzy:

Μου ζήτησαν όλο το κουτί και την απόδειξη και ... και ... και... θα το αντικαταστήσουν με καινούργιο!!!:shock:

Χωρίς μα, χωρίς μου, χωρίς καν να το ζητήσω...:yahoo:

Έπαθα πλάκα...

Σε 3 εργάσημες θα πάρω το καινούργιο...:)

:up:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το πήγα σήμερα στη motorola (Αναγεννήσεως 38 Θεσ/νίκη). Τους εξήγησα το πρόβλημα με τον μετρητή της μπαταρίας (οτι δηλ η μπαταρία απο full πράσινο πάει κατευθείαν σε κόκκινο χωρίς ενδιάμεσα στάδια).

Και τί έκαναν.....:dizzy:

Μου ζήτησαν όλο το κουτί και την απόδειξη και ... και ... και... θα το αντικαταστήσουν με καινούργιο!!!:shock:

Χωρίς μα, χωρίς μου, χωρίς καν να το ζητήσω...:yahoo:

Έπαθα πλάκα...

Σε 3 εργάσημες θα πάρω το καινούργιο...:)

:up:

 

Αν το τηλέφωνο είναι λιγότερο από 30 ημερών δεν το επισκευάζουν, αλλά στο αλλάζουν(όλο το κουτί.)

Πολιτική της motorola.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Της καρτας μνημης νομιζω πρεπει να ρυθμισεις εσυ το κινητο να δουλευει σαν εξωτερικη μνημη (νομιζω γινεται απο το μενου συνδεσιμοτητα, usb).

Για τα αρχεια του τηλ, δεν εχω ιδεα..

Για τα αρχεια που ειναι αποθυκευμενα στο τηλ. υπομονη μεχρι το κινητο να αναγνωριστει απο τα καταλληλα προγραμματα πχ P2K Commander , κατι ανεφερε ο Jotz πιο πανω.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να διευκρινήσουμε ότι τα αρχεία στα οποία υπάρχει ελεύθερη πρόσβαση (δηλαδή εικόνες, βίντεο, ήχοι που δεν είναι κλειδωμένα, τηλεφωνικός κατάλογος, μηνύματα κτλ) μπορούμε να τα διαχειριστούμε μέσω του MPT 4. Η 4η έκδοση επίσης αναγνωρίζει το κινητό ανεξάρτητα αν είναι στη data σύνδεση ή στην κάρτα και επιτρέπει την πρόσβαση παντού. Αν πχ μπεις στο file transfer θα εμφανιστούν διάφοποι φάκελοι ένας εκ των οποίων θα είναι και ο MMC της κάρτας. Αν κάνεις κλικ έχεις μπει στους φακέλους της κάρτας.

 

 

Ο P2k Commander επιτρέπει τη διαχείρηση όλων των αρχείων, κρυφών και μη. Όπως επίσης και των κλειδωμένων. Μπορείς να μπεις στους φακέλους των skin, να αλλάξεις τα gif έναρξης και λήξης, τους αντίστοιχους ήχους και πολλά άλλα.

 

Για τον P2k Commander 4.9.0 μπορώ να επιβεβαιώσω ότι αναγνωρίζει το xx και διαβάζει τον ελεύθερο χώρο και στους τρεις φακέλους. Όχι όμως και τα αρχεία, δυστυχώς. Φαντάζομαι ότι σύντομα θα γίνει και αυτό. Γενικά πάντως είναι πολύ σταθερός και δεν έχει τα crashes των εκδόσεων 3.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

P2k Commander 4.9.1, κατεβάστε το από εδώ: http://www.el-co.hu/smf/index.php/board,29.0.html.

 

Διαβάζει κανονικά τους φακέλους και τα αρχεία του xx

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αντε να αρχισουμε να βαζουμε skins και τετοια... :)

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Όντως δουλεύει το P2KCommander.

Aλλά μόνο διαβάζει αρχεία,δεν κάνει τίποτα άλλο.

 

http://img162.imageshack.us/img162/8627/clipboard01jx0.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις δηλ να τα del ή να τα κανεις copy για backup στον υπολογιστη; (δεν εχω προχειρο pc με windows για να δοκιμασω εγω...)

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, γιατι δεν εμπιστευομαι να flasharo skin... Προτιμω εναν πιο ανωδυνο τροπο.

 

Κατι σχετικα με τα fonts:

Με το P2KCommander θα μπορουμε να βαλουμε fonts ή πρεπει να flasharoume;

Επισης, τα fonts που υπαρχουν στο νετ για το v3xx μπορουμε να τα βαλουμε ή πρεπει να λενε οτι εχουν ελληνικα; Εχω βρει σε ενα site 1-2 που μου αρεσουν, αλλα δεν λεει ξεκαθαρα οτι εχουν ελληνικα.

 

Τελος:

Το αρχειο MMA_UCP που εχω διαβασει σε διαφορα forums, τι ακριβως ειναι; Εχει να κανει με τα εικονιδια, αλλα δεν εχω καταλαβει σε τι χρησιμευει...

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δε διαβάζει μόνο.Μπορείς να τα αντιγράψεις στο pc τα αρχεία!

Έβγαλα τα stock wallpapers και skins!

Stock wallpapers

http://grmoto.blogspot.com/2007/02/razr-v3xx-stock-wallpapers.html

Stock Skins

http://www.motox.info/showthread.php?t=37635

 

 

LordArthas,τα fonts περνιούνται μόνο με flash.Tα Ελληνικά περιέχονται στα LP 0031 και 0038.

Link to comment
Share on other sites

LordArthas,τα fonts περνιούνται μόνο με flash.Tα Ελληνικά περιέχονται στα LP 0031 και 0038.

 

Τα fonts ειναι φτιαγμενα για συγκεκριμενα LP; Αν πχ. εγω εχω το 0038 ενω το font ειναι για 0031, μπορω να το βαλω; Μαζι με τα fonts, οταν τα flashareis, περνας και LP (αν δηλ το font λεει LP0039 θα σου flasharei και το συγκεκριμενο LP?

 

EDIT: Υπαρχει τροπος να συνδεεται με usb στον υπολογιστη και να μη φορτιζει; Δεν εχω βρει καμια τετοια ρυθμιση στο μενου...

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Guyz help!

Συνδέω το κινητό και ανοίγω το P2K Commander!

Μου βγάζει τα εξής κάτω κάτω:

 

Usb p2k device found, phone connected!

P2k Tci IF up.

Tci command set 3G fast

USB: IO Time-Out

CMD: Data write fail!

Volume name fail!

 

Μόλις επιλέγω να μπω στο Phone System, μου βγάζει ένα παραθυράκι και μετά από λίγο το πρόγραμμα κρασάρει και κλείνει! :(

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Guyz help!

Συνδέω το κινητό και ανοίγω το P2K Commander!

Μου βγάζει τα εξής κάτω κάτω:

 

Usb p2k device found, phone connected!

P2k Tci IF up.

Tci command set 3G fast

USB: IO Time-Out

CMD: Data write fail!

Volume name fail!

 

Μόλις επιλέγω να μπω στο Phone System, μου βγάζει ένα παραθυράκι και μετά από λίγο το πρόγραμμα κρασάρει και κλείνει! :(

Το P2KCommander 4.9.1 έχεις;Στις ρυθμίσεις έχεις τσεκάρει το P2K05?

 

 

Lordarthas,το font ουσιαστικά είναι Language pack. ;) Κάνει ότι κάνει ένα language pack.

 

Για τη usb φόρτιση,υπάρχει seem editing αλλά δεν έχει βρεθεί ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Thanks a lot Bomber! :)

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Lordarthas,το font ουσιαστικά είναι Language pack. ;) Κάνει ότι κάνει ένα language pack.

 

Τωρα ειναι πιο ξεκαθαρο το θεμα :)

 

Για τη usb φόρτιση,υπάρχει seem editing αλλά δεν έχει βρεθεί ακόμα...

 

Οκ. Δεν ηθελα να μπλεξω με flasharisma γιατι εδω στην ιταλια, εχω διαβασει πολλους που εχουν brickarei το τηλ...

 

Ευχαριστω για τις info!

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Guyz help!

Συνδέω το κινητό και ανοίγω το P2K Commander!

Μου βγάζει τα εξής κάτω κάτω:

 

Usb p2k device found, phone connected!

P2k Tci IF up.

Tci command set 3G fast

USB: IO Time-Out

CMD: Data write fail!

Volume name fail!

 

Μόλις επιλέγω να μπω στο Phone System, μου βγάζει ένα παραθυράκι και μετά από λίγο το πρόγραμμα κρασάρει και κλείνει! :(

 

Που το βρήκες το P2KCommander 4.9.1?

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να το κατεβασεις απο εδω: http://motorolarazr.forumcommunity.net/?t=5456707

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...