Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR V3xx


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guyz, κανένας καλός converter για βιντεάκια;

 

@haki: Τελικά ο File Explorer που βρήκες είναι εντάξει;

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Quicktime pro (λογικα πρεπει να κανει τη δουλεια και σε pc).

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Μετατρέπει avi και mpg σε 3gp;

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΞΗ:

Έχω 2 νούμερα τηλεφώνου σε μία επαφή. ΠΧ Σπίτι 1 και Κινητό 1.

Πώς θα γίνει να βάλω προεπιλογή το Κινητό 1;

Πάιζει ρόλο η σειρά που τα κάνεις εισαγωγή στην επαφή; Αν δηλαδή γράψω πρώτα το Κινητό 1 και μετά το Σπίτι 1 θα μου εμφανίζει σαν προεπιλογή το 1ο;

Μήπως γίνεται μέσω του Phone Tools; Αν ναι πώς;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μετατρέπει avi και mpg σε 3gp;

 

Στο μακ ναι, στο pc δεν ξερω.

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Πού μπορούμε να βρούμε το Motorola Phone Tools Deluxe version; Free βέβαια!:O

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΞΗ:

Έχω 2 νούμερα τηλεφώνου σε μία επαφή. ΠΧ Σπίτι 1 και Κινητό 1.

Πώς θα γίνει να βάλω προεπιλογή το Κινητό 1;

Πάιζει ρόλο η σειρά που τα κάνεις εισαγωγή στην επαφή; Αν δηλαδή γράψω πρώτα το Κινητό 1 και μετά το Σπίτι 1 θα μου εμφανίζει σαν προεπιλογή το 1ο;

Μήπως γίνεται μέσω του Phone Tools; Αν ναι πώς;

Έχει ως προεπιλογή τον τελευταίο αριθμό που κάλεσες.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλησπέρα σε όλους...

όλο το Forum με βοήθησε στο να καταλήξω να αγοράσω και εγώ το δικό μου V3xx και μέχρι στιγμής είμαι ικανοποιημένος...:D

κάτι όμως το οποίο με προβληματίζει και το οποίο αν και προσπάθησα να διαβάσω σχεδόν όλες τις σελίδες πριν ποσταρω:wacko: είναι το γεγονός ότι δεν μπορώ να βάλω emoticons στα sms που στέλνω...

 

παλαιότερα και σαν κάτοχος του V3x

έκανα ενώ είμουνα μέσα σε ένα sms

επιλογές

εισαγωγή

κινούμενη εικόνα (ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων δεν το έχω μπροστά μου τώρα)

και μου έμφάνιζε κάτι αστεία πουλάκια τα οποία σε sonyericsson εμφανιζότανε διαφορετικά μεν αλλά το αποτέλεσμα για μένα ήτανε το ίδιο...

 

 

τώρα και ενώ εαν μου στείλουν τα διαβάζει κανονικά και μου εμφανίζει το emoticon δεν μπορώ με τίποτα να εισάγω εγώ δικό μου...:mad:

 

 

μήπως γνωρίζει κανένας κάτι παραπάνω?:O

 

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλησπέρα σε όλους...

όλο το Forum με βοήθησε στο να καταλήξω να αγοράσω και εγώ το δικό μου V3xx και μέχρι στιγμής είμαι ικανοποιημένος...:D

κάτι όμως το οποίο με προβληματίζει και το οποίο αν και προσπάθησα να διαβάσω σχεδόν όλες τις σελίδες πριν ποσταρω:wacko: είναι το γεγονός ότι δεν μπορώ να βάλω emoticons στα sms που στέλνω...

 

παλαιότερα και σαν κάτοχος του V3x

έκανα ενώ είμουνα μέσα σε ένα sms

επιλογές

εισαγωγή

κινούμενη εικόνα (ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων δεν το έχω μπροστά μου τώρα)

και μου έμφάνιζε κάτι αστεία πουλάκια τα οποία σε sonyericsson εμφανιζότανε διαφορετικά μεν αλλά το αποτέλεσμα για μένα ήτανε το ίδιο...

 

 

τώρα και ενώ εαν μου στείλουν τα διαβάζει κανονικά και μου εμφανίζει το emoticon δεν μπορώ με τίποτα να εισάγω εγώ δικό μου...:mad:

 

 

μήπως γνωρίζει κανένας κάτι παραπάνω?:O

 

 

ευχαριστώ!

Ισως να ειναι απενεργοποιημενα τα EMS οπως και στο v3x στις unbranded εκδοσεις.

Βεβαια εκει τα ενεργοποιουσες με ενα απλο seem edit το οποιο πολυ πιθανον να ειναι το ιδιο και στο v3xx αλλα δεν μπορεις να το αλλαξεις γιατι δεν αναγνωριζεται το κινητο απο τα p2k προγραμματα. Ομως μπορεις μεσω rsd lite, o Bomber21 εχει καταφερει με αυτον τον τροπο να μεταβαλει την seem ισως σε διαφωτισει φτιαχνοντας σου ενα αρχειο με βαση το seem edit του v3x. Βεβαια το ολο project ειναι επισφαλες...

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο ,αλλά κανείς δεν έχει να πεί μια καλή κουβέντα για την αναπαραγωγή μουσικής από τα ακουστικά??

 

Νομίζω ότι είναι πολύ καλή και με δυνατό, μπάσο ήχο!!

Έχω μείνει έκπληκτος από την ποιότητα, ειδικά για ένα μη εξειδικευμένο κινητό.

Και τα ακουστικά ξεκουράζονται ευχάριστα στα αυτιά.Σχεδόν δεν τα νιώθω.:):)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ισως να ειναι απενεργοποιημενα τα EMS οπως και στο v3x στις unbranded εκδοσεις.

Βεβαια εκει τα ενεργοποιουσες με ενα απλο seem edit το οποιο πολυ πιθανον να ειναι το ιδιο και στο v3xx αλλα δεν μπορεις να το αλλαξεις γιατι δεν αναγνωριζεται το κινητο απο τα p2k προγραμματα. Ομως μπορεις μεσω rsd lite, o Bomber21 εχει καταφερει με αυτον τον τροπο να μεταβαλει την seem ισως σε διαφωτισει φτιαχνοντας σου ενα αρχειο με βαση το seem edit του v3x. Βεβαια το ολο project ειναι επισφαλες...

 

 

και το παλιό μου V3x αλλά και το καινούριο v3xx είναι branded vodafone...

ευχαριστώ για τις πληροφορίες απλώς

(μιάς και αποκλείεται να το σκαλίσω μοναχός μου μιας και δεν είμαι και τόσο γνώστης όπως οι περισσότεροι εδώ μέσα:X )

έλπιζα να μου πείτε εάν όντως έτσι είναι δηλαδή δεν εμφανίζονται ή εαν εγώ κάνω καμία μαμακία...:wacko: :wacko: :wacko:

 

ευχαριστώ και πάλι!!!

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο ,αλλά κανείς δεν έχει να πεί μια καλή κουβέντα για την αναπαραγωγή μουσικής από τα ακουστικά??

 

Νομίζω ότι είναι πολύ καλή και με δυνατό, μπάσο ήχο!!

Έχω μείνει έκπληκτος από την ποιότητα, ειδικά για ένα μη εξειδικευμένο κινητό.

Και τα ακουστικά ξεκουράζονται ευχάριστα στα αυτιά.Σχεδόν δεν τα νιώθω.:):)

Και στο v3x η ποιοτητα ειναι εξαιρετικη και ειδικα το μπασο με τις επιλογες απο το κινητο μπορει να αυξηθει σε μεγαλο επιπεδο χωρις αλλοιωση απο τα ακουστικα :) Και το εικονικο surround ειναι πολυ καλο ;)

Link to comment
Share on other sites

Και στο v3x η ποιοτητα ειναι εξαιρετικη και ειδικα το μπασο με τις επιλογες απο το κινητο μπορει να αυξηθει σε μεγαλο επιπεδο χωρις να αλλοιωση απο τα ακουστικα :) Και το εικονικο surround ειναι πολυ καλο ;)

 

Βασικά, το προτιμώ χωρίς καμία ρύθμιση(ούτε surround, ούτε ενίσχυση μπάσων).

Έχει δυνατή ένταση, αυτό μου έκανε πιο πολύ εντύπωση(δεν το περίμενα δλδ:wacko:, γι αυτό εντυπωσιάστηκα:D)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα και πάλι. Να αναφέρω πως το υποτιθέμενο bug που αναφέρθηκε στην προηγούμενη σελίδα σχετικά με την αλλαγή του κουδουνίσματος κατά τη φόρτιση δεν είναι κάτι καινούριο. Και κατα τη ταπεινή μου γνώμη δεν είναι bug. Από την εποχή του V66 (ίσως και πριν από αυτό) όταν φόρτιζες το κινητό άλλαζε κατευθείαν στο δυνατό προφίλ απλά για να το ακούς μιας και θεωρητικά δεν θα το είχες πάνω σου. Όταν έβγαζες το φορτιστή από την πρίζα επανερχόταν στο προφίλ που είχες πριν. Αν βέβαια κατα τη διάρκεια της φόρτισης άλλαζες το προφίλ αυτό παρέμενε εκεί. Το ίδιο συμβαίνει και τώρα (από τη γενιά του Ε398), μονο που, σωστά σκεφτόμενη η Motorola, γίνεται μόνο αν έχεις το κινητό ρυθμισμένο στη δόνηση. Επίσης, όπως σωστά ανέφερε ο drillgr, η συγκεκριμένη δυνατότητα μπορεί να ρυθμιστεί με seem editing.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω μαζι σου: απο τη στιγμη που ειναι μια «λειτουργια» κι οχι μια δυσλειτουργια του λογισμικου, φυσικα και δεν αποτελει bug.

Το αν βολευει ή οχι, ειναι προσωπικο του καθενος μας ;)

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε καινουριο RSD lite 3.4. Τι βελτιωσεις εχει, δεν εχω ιδεα :)

 

Καλος ο οδηγος για την εξωτερικη οθονη. Thnx bomber!

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει να καταγράφει τις ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΕΣ βιντεοκλήσεις (καλό ε ; ),φλασάρετε αυτό.

 

http://www.filehost.gr/850162

 

Τεσταρισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 2 ερωτήσεις:

Πιο πάνω αναφέρθηκε κάτι για κάποιον file manager αναγνωρίζει το xx. Ισχύει;

 

Kαι 2, Bomber21 από ότι κατάλαβα αλλάζεις ένα offset του seem και όχι ολόκληρο. Την τιμή όμως την έχεις βρει από το ΜΡ ή χρησιμοποιείς το αντίστοιχο seem του V3x; Και το ρωτάω αυτό γιατί αν συμβαίνει το δεύτερο τότε επιβεβαιώνεται αυτό που υποψιαζόμουν και τα seem είναι κατά πάσα πιθανότητα ίδια. Οπότε γιατί να μην προσπαθήσουμε να βελτιώσουμε την ποιότητα φωτογραφιών και βίντεο στο xx; Σατανικό ε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επομένως έχουμε δρόμο μπροστά μας ακόμα. Πάντως σε καθε περίπτωση ας έχουμε κατα νου τα mods που έχουν ήδη γίνει σε προηγούμενες συσκευές.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous!

 

Molis simera exo agorasi to Motorola V3xx kai exo kapies apories tis opies tha ithela para poly an mporeite na mou tis lisete.

1) Mporei na mpei anafora paradosis gia ola ta minimata? (Na min prepei na tin energopias gia kathe minima)

2) Pos mporo na allaxo ta dyo pliktra quick menu kai planet 3?

 

 

Sas euxaristo poly!!!

Link to comment
Share on other sites

Mεγειά!

 

1.όχι.

2.Από πού το πήρες και έχει αυτά τα πλήκτρα?Μπορείς να φλασάρεις ένα unbranded monsterpack αλλα μην το επιχειρήσεις ακόμα.

Τι έκδοση λογισμικού έχεις και τι flex?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.:)

Έχω συσκευή i-mode. Στην εγγραφή video μου βάζει όριο τα 33 sec. Είτε το έχω στο απεριόριστο είτε στο e-mail.

Γίνεται να κάνω λήψη χωρίς χρονικό περιορισμό;

Και κάτι άλλο:

Έχω συσκευή i-mode και σύνδεση Voda.

Όπου λέει e-mail, εννοεί MMS; :O

Και τέλος..

Ο δείκτης μπαταρίας κάνει το εξής: Έχει 3 τετραγωνάκια. Στην αρχή ξεθωριάζει το πρώτο... Μετά πάει απευθείας στο κόκκινο! Δεν εμφανίζει ενδιάμεσα στάδια; Problem;:(

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...