Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR V3xx


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά δε διαβάζει μόνο.Μπορείς να τα αντιγράψεις στο pc τα αρχεία!

Έβγαλα τα stock wallpapers και skins!

Stock wallpapers

http://grmoto.blogspot.com/2007/02/razr-v3xx-stock-wallpapers.html

Stock Skins

http://www.motox.info/showthread.php?t=37635

 

 

LordArthas,τα fonts περνιούνται μόνο με flash.Tα Ελληνικά περιέχονται στα LP 0031 και 0038.

Τα skins παιζουν ανετοτατα και στο v3x! Ειδικα το indium που στρογγυλευει τα ακρα κατσε καλα!! Thx Bomber ;)

 

Bomber21 μπορείς να ελέγξεις το link που έδωσες για τα wallpapers; Μου βγάζει συνέχεια σφάλμα.

Παιζει μια χαρα απλα θελει να χρησιμοποιησεις εναν download manager πχ getright ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν το τηλέφωνο είναι λιγότερο από 30 ημερών δεν το επισκευάζουν, αλλά στο αλλάζουν(όλο το κουτί.)

Πολιτική της motorola.

ναι όντως αυτή είναι η πολιτική τους...εμένα μου είχαν αλλάξηει v3i 4 φορές! ΛΟΛ!

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδία help...:!:

1) Πώς θα κάνω την I-mode συσκευή μου να τραβάει βιντεο χωρίς περιορισμό Στο μέγιστο μου βγάζει όριο τα 33 sec:rocket: !

και

2) Πώς θα βάλω ρυθμίσεις για Voda MMS σε i-mode συσκευή;:cry:

Βρε τι μπερδέματα είναι τούτα...:protest:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδία help...:!:

2) Πώς θα βάλω ρυθμίσεις για Voda MMS σε i-mode συσκευή;:cry:

Βρε τι μπερδέματα είναι τούτα...:protest:

 

http://secure.mouse2mobile.com/clients/hellomoto/launch.asp

 

An kaneis klik ekei, tha mporeseis na rythmiseis th syskeyoula sou :)

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ.

Πήγα εκεί αλλα δεν έχει ρυθμίσεις για v3xx...:O

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Zhthse tote apo V3x. oi idies rythmiseis einai :)

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..το Σάββατο πήρα το V3xxi (imode) και έχω κάποιες απορίες...

 

1. Πως μπορώ να κλειδώσω το 2G και να μην αλλάζει κάθε φορά που αλλάζω περιοχή από 2,5G σε 3G?

 

2.Επειδή είναι το πρώτο μου Motorola υποστηρίζει ΟΜΑΔΕΣ Κλήσης?

 

3.Εχω διαβάσει ένα "πρόβλημα" με τα μηνύματα ότι όταν περνάνε ένα αριθμό χαρακτήρων το κινητό σου στέλνει 2 μηνύματα στο V3xxi συμβαίνει αυτό

 

4. Πως χαμηλώνει η ένταση στα ακουστικά όταν μιλάς?

 

5. Όταν το συνδέω με υπολογιστή με το USB μου ανάβει το λαμπάκι της φόρτισης και το σήμα της μπαταρίας στην κύρια οθόνη κάνει λες και φορτίζει/αποφορτίζει είναι κανονικό αυτό?

 

και κάτι άλλο.. το κάλυμμα της μπαταρίας από πίσω δεν κλείνει και τόσο καλά λέτε να μπορώ να το αλλάξω (σαν ανταλλακτικό όχι όλη την συσκευή)?

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..το Σάββατο πήρα το V3xxi (imode) και έχω κάποιες απορίες...

 

1. Πως μπορώ να κλειδώσω το 2G και να μην αλλάζει κάθε φορά που αλλάζω περιοχή από 2,5G σε 3G?

 

2.Επειδή είναι το πρώτο μου Motorola υποστηρίζει ΟΜΑΔΕΣ Κλήσης?

 

3.Εχω διαβάσει ένα "πρόβλημα" με τα μηνύματα ότι όταν περνάνε ένα αριθμό χαρακτήρων το κινητό σου στέλνει 2 μηνύματα στο V3xxi συμβαίνει αυτό

 

4. Πως χαμηλώνει η ένταση στα ακουστικά όταν μιλάς?

 

5. Όταν το συνδέω με υπολογιστή με το USB μου ανάβει το λαμπάκι της φόρτισης και το σήμα της μπαταρίας στην κύρια οθόνη κάνει λες και φορτίζει/αποφορτίζει είναι κανονικό αυτό?

 

και κάτι άλλο.. το κάλυμμα της μπαταρίας από πίσω δεν κλείνει και τόσο καλά λέτε να μπορώ να το αλλάξω (σαν ανταλλακτικό όχι όλη την συσκευή)?

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια..

 

1.Τώρα βέβαια, δεν ξέρω πώς ακριβώς είναι το μενού του imode , αλλά κανονικά πας στις ρυθμίσεις δικτύου και επιλέγεις ζώνη "Ευρώπη- Ασία"

 

2.Φυσικά.Έχει μερικές και μπορείς να βάλεις και άλλες.Μπορείς να βάλεις σε κάθε ομάδα διαφορετικό ήχο(που χτυπάει και στις κλήσεις και στα μηνύματα)ακόμα και διαφορετική εικόνα.Αυτά βέβαι μπορείς να τα κάνεις και για κάθε καταχώρηση του τηλ.καταλόγου ξεχωριστά.

 

3.Αν ξεπεράσεις τους 160 χαρακτήρες ναι.Πάνω δεξιά έχει μετρητή χαρακτήρων.Κάτι άλλο σχετικά δεν ξέρω...:worry:

 

4.Από τα πλήκτρα του κινητού.Είναι πολύ δυνατή η ένταση στο φούλ, ε??:)

 

5.Κανονικότατο.Το κινητό φορτίζει μέσω της usb.Αυτό δεν αλλάζει από όσο ξέρω και είναι πολύ συνηθισμένο στα καινούρια κινητά.

 

6.Έχει λίγο τζόγο?Έτσι είναι.Δεν έχει κανένα λειτουργικό πρόβλημα, ούτε κάνει θόρυβο(τριξίματα κλπ).

 

Παρακαλώ:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

1.Τώρα βέβαια, δεν ξέρω πώς ακριβώς είναι το μενού του imode , αλλά κανονικά πας στις ρυθμίσεις δικτύου και επιλέγεις ζώνη "Ευρώπη- Ασία"

 

2.Φυσικά.Έχει μερικές και μπορείς να βάλεις και άλλες.Μπορείς να βάλεις σε κάθε ομάδα διαφορετικό ήχο(που χτυπάει και στις κλήσεις και στα μηνύματα)ακόμα και διαφορετική εικόνα.Αυτά βέβαι μπορείς να τα κάνεις και για κάθε καταχώρηση του τηλ.καταλόγου ξεχωριστά.

 

3.Αν ξεπεράσεις τους 160 χαρακτήρες ναι.Πάνω δεξιά έχει μετρητή χαρακτήρων.Κάτι άλλο σχετικά δεν ξέρω...:worry:

 

4.Από τα πλήκτρα του κινητού.Είναι πολύ δυνατή η ένταση στο φούλ, ε??:)

 

5.Κανονικότατο.Το κινητό φορτίζει μέσω της usb.Αυτό δεν αλλάζει από όσο ξέρω και είναι πολύ συνηθισμένο στα καινούρια κινητά.

 

6.Έχει λίγο τζόγο?Έτσι είναι.Δεν έχει κανένα λειτουργικό πρόβλημα, ούτε κάνει θόρυβο(τριξίματα κλπ).

 

Παρακαλώ:)

 

Ευχαριστώ πολύ... το έκανα και δούλεψε για το 3G....

 

ναι είναι πολύ δυνατά στο φούλ...

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ SCRΕΕΝSΑVΕR.ΔΗΛ ΜΕΝΕΙ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ Η ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΟ SCRΕΕΝSΑVΕR.ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ SCRΕΕΝSΑVΕR.ΔΗΛ ΜΕΝΕΙ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ Η ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΟ SCRΕΕΝSΑVΕR.ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ?

 

Το είχε πάθει και εμένα αυτό προχθές, αλλά του έκανα ένα restart και μετά δούλευε κανονικά το screensaver!

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Το είχε πάθει και εμένα αυτό προχθές, αλλά του έκανα ένα restart και μετά δούλευε κανονικά το screensaver!

 

Ναι, εγώ του έχω κάνει 15 restart αλλά επιμένει.

Για να έγινε και σε εσένα είναι θέμα λογισμικού.

Δεν είναι σπουδαίο, απλά περιμένω να φτιάξει:(:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δυο εβδομάδες συμβίωσης με το v3xx αποφάσισα τελικά να περάσω το Unbranded Flex!Διάβασα διάφορους οδηγούς, αλλά μιας και δεν το έχω ξαναδοκιμάσει θα χρειαστώ λίγη βοήθεια!:O

Δεν ξέρω αν έχει σημασία, αλλά αυτά που γράφει το κινητό τώρα είναι:

Flex: USIZRGBLTIMGRR26111019

Λογισμικό: R26111LD_U_96.66.73BR

 

Έχουμε και λέμε:

1)Εγκαθιστώ το RSD Lite 3.3

2)Κατεβάζω αυτό: UCIZRGBLEMEAR2611105F_DC.sbf

3)Συνδέω το κινητό στο USB και ανοίγω το RSD Lite. Όταν θα συνδέσω το κινητό θα το έχω κανονικά ανοιχτό, κλειστό ή σε bootloader mode;

4)Φορτώνω στο RSD το Unbrabded Flex και πατάω start. Το κουτάκι που λέει "ODM Serial" το ενεργοποιώ ή το αφήνω έτσι όπως είναι;

 

Αν όλα πάνε καλά το κινητό μου θα είναι unbranded μετά, έτσι;

Ελληνικά θα έχει; Αν όχι, η διαδικασία για να περάσω το "Ελληνικό Πακέτο Γλωσσών(R26111LD_LP0031_DC.sbf)" είναι ίδια με τα παραπάνω; Το φορτώνω δηλαδή στο RSD και το περναώ στο κινητό;

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Άντε!!!Μου τελείωσε η μπαταρία, το έβαλα να φορτίζει και το screensaver ξαναεμφανίστηκε:):)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δυο εβδομάδες συμβίωσης με το v3xx αποφάσισα τελικά να περάσω το Unbranded Flex!Διάβασα διάφορους οδηγούς, αλλά μιας και δεν το έχω ξαναδοκιμάσει θα χρειαστώ λίγη βοήθεια!:O

Δεν ξέρω αν έχει σημασία, αλλά αυτά που γράφει το κινητό τώρα είναι:

Flex: USIZRGBLTIMGRR26111019

Λογισμικό: R26111LD_U_96.66.73BR

 

Έχουμε και λέμε:

1)Εγκαθιστώ το RSD Lite 3.3

2)Κατεβάζω αυτό: UCIZRGBLEMEAR2611105F_DC.sbf

3)Συνδέω το κινητό στο USB και ανοίγω το RSD Lite. Όταν θα συνδέσω το κινητό θα το έχω κανονικά ανοιχτό, κλειστό ή σε bootloader mode;

4)Φορτώνω στο RSD το Unbrabded Flex και πατάω start. Το κουτάκι που λέει "ODM Serial" το ενεργοποιώ ή το αφήνω έτσι όπως είναι;

 

Αν όλα πάνε καλά το κινητό μου θα είναι unbranded μετά, έτσι;

Ελληνικά θα έχει; Αν όχι, η διαδικασία για να περάσω το "Ελληνικό Πακέτο Γλωσσών(R26111LD_LP0031_DC.sbf)" είναι ίδια με τα παραπάνω; Το φορτώνω δηλαδή στο RSD και το περναώ στο κινητό;

Tα είπες όλα μια χαρά.Το κουτάκι ODM Serial εγώ δεν το πειράζω.

Το κινητό το έχω ανοιχτό και με FULL μπαταρία.

 

Το πακέτο γλωσσών δεν επηρεάζεται από το flex.

Link to comment
Share on other sites

Δυνατότητα επαναφοράς δεν υπάρχει bomber??:worry:(ώστε να μην φαίνεται τίποτα από όσα έχουν πειραχτεί?)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει το TIM flex αλλά δεν είναι διαθέσιμο γιατί περιείχε προσωπικά μου δεδομένα μέσα...
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει το TIM flex αλλά δεν είναι διαθέσιμο γιατί περιείχε προσωπικά μου δεδομένα μέσα...

 

:lol::lol::lol:

Ελπίζω ότι θα είναι στο μέλλον ε?

Με την ησυχία σας παιδιά:):rolleyes:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Thanks a lot bomber!

Άρα το "ODM Serial" το αφήνω κενό!

Έχω το κινητό να φορτίζει τώρα! Μόλις γεμίσει θα το δοκιμάσω και ο θεός βοηθός!:p

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

Ελπίζω ότι θα είναι στο μέλλον ε?

Με την ησυχία σας παιδιά:):rolleyes:

E πώς να το κάνω τώρα;Πού να το βρώ;Έχω το unbranded flex τώρα...

 

:O

Link to comment
Share on other sites

Thanks a lot bomber!

Άρα το "ODM Serial" το αφήνω κενό!

Έχω το κινητό να φορτίζει τώρα! Μόλις γεμίσει θα το δοκιμάσω και ο θεός βοηθός!:p

Πες μας πώς πήγε όταν τελειώσεις.. :D

Link to comment
Share on other sites

E πώς να το κάνω τώρα;Πού να το βρώ;Έχω το unbranded flex τώρα...

 

:O

 

Ωχ, ναι!!:wacko::blink:

Μαμακία....:p

Δεν πειράζει, εμείς να είμαστε καλά:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...