Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR V3xx


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και ένα ωραίο skin!

 

http://img266.imageshack.us/img266/5239/screen4dt5.png http://img252.imageshack.us/img252/9527/screen5hr8.png

 

http://www.4shared.com/file/9997704/b9aa368/2001_v3x.html

Link to comment
Share on other sites

Χτες αγόρασα το V3xx, σε vodafone live. Με καμία δύναμη δεν δεχόταν να στειλει mms ή data.Μετα από πολύ ψάξιμο ανακάλυψα ότι οι αντίστοιχες ρυθμίσεις ήταν όλες μηδενικές. Στο cs της voda Μου είπαν να διαλέξω κανα 2 φορές το voda mms να κλείσω το κινητό και να το ανοίξω ξανά. Όντως την δεύτετη φορά έδειξε με το ξεκίνημα οτί κάτι κατέβαζε και μετά ώς δια μαγείας δούλευαν όλα.

Από ότι κατάλαβα με το που συνδέεται πρώτη φορα στο δίκτυο μια συσκευή, κατεβάζει κάποια δεδομένα χρήσης.

 

Επεσες σε προβληματικό λογισμικό.Είναι που έιναι βαρύ και σχετικά αργό το Vodafone μενού,αλλά οι ρυθμίσεις πάντα υπάρχουν,είναι μέρος του λογισμικού από το εργοστάσιο,δεν σβήνουν,ούτε "κολλάνε".

 

Παρακολούθα το και να σου δημιουργήσει άλλο προβλήμα,έστω και μικρό κόλλημα,ζήτα αντικατάσταση,όσο είσαι στο μήνα που την δικαιούσε.

 

Επίσης υπάρχει πιθανότητα να οφείλονται κάποιες ασυμβατότητες στην κάρτα SIM,οπότε αφού είναι εξίσου Vodafone,είναι υποχρεωμένοι να στην αλλάξουν δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

thx ddr2

Καλό φαίνεται και με βόλεψε αμέσως.

Το μόνο μειονέκτημα που βλέπω είναι που δείχνει τις φωτο χύμα. Παράξενο ακούγεται αλλα τεραααααααστιο πρόβλημα.

Άντε τώρα να κρυβεις το κινητό :p

 

Φτιάχνουμε και κανένα άλμπουμ....:)

(αν και το πρόβλημά σου είναι άλλο από ότι καταλαβαίνω):wink:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις κωδικό και να τις κλειδώνεις.

Δεν βρίσκω κάποια επιλογή. Μπως μπορείς να μου πείς που το βρίσκω?

 

Επεσες σε προβληματικό λογισμικό.Είναι που έιναι βαρύ και σχετικά αργό το Vodafone μενού,αλλά οι ρυθμίσεις πάντα υπάρχουν,είναι μέρος του λογισμικού από το εργοστάσιο,δεν σβήνουν,ούτε "κολλάνε".

 

Η κάρτα μου είναι σχετικά καινούργια, την είχα σε παλιό τηλέφωνο και όταν πήγα στο αντίστοιχο μενού είχε επιλεγμένο το mms sim. Το άλλαξα και έκλεισα το τηλ. Μόλις το άνοιξα κάτι κατέβαζε. Μετά από αυτό όλα δουλεύουν γρήγορα χωρίς κολήματα και άσπρες οθόνες.

 

Φτιάχνουμε και κανένα άλμπουμ....:)

(αν και το πρόβλημά σου είναι άλλο από ότι καταλαβαίνω):wink:

 

Μπράβο παιδί μου, μαθαίνεις :p

 

Ένα άλλο θέμα είναι ότι ενώ βλέπω ότι μπορώ να έχω κάποιες επαφές απόρρητες δεν βρίσκω πουθενά αντίστοιχη επιλογή. Καμιά βοήθεια?

Ένα άλλο. Όποτε παίρνω κάποιο νούμερο κάτω από το όνομα ενά κάνω κλήση μου βγάζει " εκτροπη σε". Πολύ παράξενο

Η πλάκα είναι ότι με την καινούργια συσκευη αλλάξανε και όλες οι εκτροπές μου, κυριώς αυτή με τον τηλεφωνητή, που δεν χρησιμοποιώ ποτέ. Όταν μίλησα με την voda μου είπαν ότι όταν παίρνει κάποιος καινούργια συσκευή ανοίγουν και κάποιες υπηρεσίες αυτόματα. Τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσει - Ασφάλεια - Κλέιδωμα Μενού.

...και οι αδιάκριτοι μένουν εκτός των προσωπικών σου στοιχείων...;)

Έχεις επιλογή να κλειδώσεις ότι θες.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερετε η imode συσκευη εχει τιποτα περιεργους περιορισμους?

Tο είχε ο jotz το i-mode και δε θυμάμαι να είχε αναφέρει τίποτα περίεργο.

Εκτός αυτού,το έκανε unbrand χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Tο είχε ο jotz το i-mode και δε θυμάμαι να είχε αναφέρει τίποτα περίεργο.

Εκτός αυτού,το έκανε unbrand χωρίς κανένα πρόβλημα.

Αν το κανω unbrand δεν θα μπορω να χρησιμοποιω το imode?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερετε η imode συσκευη εχει τιποτα περιεργους περιορισμους?

 

Φίλε μου το v3xx που έχω ήταν imode. Εκανα debrand 1-2 μέρες αφού το πήρα οπότε δεν ξέρω πρόσεξα και πολλά πράγματα.

Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι:

1) το imode είχε περιορισμό στην διάρκεια λήψης video. Νομίζω περιοριζόταν στα 19sec.

2) ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΡΥΘΜΙΣΩ MMS ΟΥΤΕ ΧΕΙΡΟΚΙΝΗΤΑ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟΜΑΤΑ. ΓΕΝΙΚΩΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΘΥΜΙΖΕ MMS στο μενού του τηλεφώνου.(Οι αυτόματες ρυθμίσεις για MMS και WAP που μου έστειλε η voda δεν έφταναν ποτέ στο τηλέφωνό μου.).

3) Δεν συνεργαζόταν καλά με το Phone tools. Για παράδειγμα στον συγχρονισμό με outlook κολλούσε το τηλέφωνο.

4) Νομίζω επίσης οτι δεν μπορείς να προσθέσεις java εφαρμογές.

Έτσι έκανα debrand και ξεμπέρδεψα...:rolleyes:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Οποτε αν το παρω θα παει για debrand:rolleyes:

 

Μάλλον...:happy:

Είναι πολύ απλή διαδικασία (δεν πίστευα το πόσο απλά ήταν τα πράγματα όταν τελείωσε η διαδικασία:rolleyes: ) απλά είναι λίγο αγχωτική γιατί ρισκάρεις. Χάνεις επίσης και την εγγύηση (δεν ξέρω αν υπάρχει επιστροφή σε imode. Αυτό μπορεί να μας το πεί ο bomber21.:O ).

 

Και μία ερώτηση λίγο κουλή :X :

Πώς μπορώ να σβήσω μία μονο εφαρμογή java; Στις ρυθμίσεις έχει λειτουργία αλλά μόνο για ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΟΛΩΝ;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να υπάρχει δυνατότητα επαναφοράς σε i-mode.Δεν έχω δει κάποιο i-mode monsterpack.

 

όσο για τα java,αν είναι προεγκατεστημένη η εφαρμογή,δε διαγράφεται.

 

Διαγράφεται μόνο από το pc,με το p2kcommander.

Link to comment
Share on other sites

Tελικα πως μπορουμε να κανουμε backup το firmware του Βοδιαφον? Τα files για το FB3 ειναι για την LD κδοση και δεν λειτουργουν με την RK! :cry:

Δε λειτοΥργούν ε?Aπό τη στιγμή που έχουμε τον loader της RK (υπάρχει RK monsterpack),λογικά ο daniclara θα μπορεί να φτιάξει τα κατάλληλα FB3 αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

 

Η κάρτα μου είναι σχετικά καινούργια, την είχα σε παλιό τηλέφωνο και όταν πήγα στο αντίστοιχο μενού είχε επιλεγμένο το mms sim. Το άλλαξα και έκλεισα το τηλ. Μόλις το άνοιξα κάτι κατέβαζε. Μετά από αυτό όλα δουλεύουν γρήγορα χωρίς κολήματα και άσπρες οθόνες.

 

 

Λογικά έχεις κάρτα 2,5G που στα Vodafone branded 3G κινητά,λόγω ιδιοτροπίας του λειτουργικού,δεν λειτουργεί σωστά ,και γι'αυτό με την αγορά συσκευής Live στην αλλάζουν συνήθως,χωρίς χρέωση με 3G.-Θα πρότεινα να δοκιμάσεις υπηρεσίες 3G και να βγάλεις συμπέρασμα.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχεις κάρτα 2,5G που στα Vodafone branded 3G κινητά,λόγω ιδιοτροπίας του λειτουργικού,δεν λειτουργεί σωστά ,και γι'αυτό με την αγορά συσκευής Live στην αλλάζουν συνήθως,χωρίς χρέωση με 3G.-Θα πρότεινα να δοκιμάσεις υπηρεσίες 3G και να βγάλεις συμπέρασμα.

 

Η κάρτα μου γράφει πάνω 3G. Την είχα αλλάξει νομίζω το καλοκαίρι που είχα χασει το κινητο και όσες δοκιμές έκανα με το δίκτυο στ 3G δούλεψαν όλα μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

 

Ένα άλλο θέμα είναι ότι ενώ βλέπω ότι μπορώ να έχω κάποιες επαφές απόρρητες δεν βρίσκω πουθενά αντίστοιχη επιλογή. Καμιά βοήθεια?

 

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ που πάς??, τι το πέρασες εδώ??:p

Πόσα τηλέφωνα έχουν αυτή την δυνατότητα???:worry:

Ένα κλειστό λειτουργικό έχει, τι να σου κάνει:O

Εδώ σε windows mobile και δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα.

 

Ένα άλλο. Όποτε παίρνω κάποιο νούμερο κάτω από το όνομα ενά κάνω κλήση μου βγάζει " εκτροπη σε". Πολύ παράξενο

Η πλάκα είναι ότι με την καινούργια συσκευη αλλάξανε και όλες οι εκτροπές μου, κυριώς αυτή με τον τηλεφωνητή, που δεν χρησιμοποιώ ποτέ. Όταν μίλησα με την voda μου είπαν ότι όταν παίρνει κάποιος καινούργια συσκευή ανοίγουν και κάποιες υπηρεσίες αυτόματα. Τι να πω.

 

Και όμως υπάρχει ενεργή εκτροπή.

Όπως σου τα είπαν στην vode είναιΚαι μάλιστα δεν μπορείς (λόγω δικτύου να την απενεργοποιήσεις)

 

 

 

Pavlidisc: Πλάκα κάνεις με τις java ε??:confused:

 

Επιλογές>διαγραφή

(για την περίπτωση που μιλάς σοβαρά:p)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Pavlidisc: Πλάκα κάνεις με τις java ε??:confused:

 

Επιλογές>διαγραφή

(για την περίπτωση που μιλάς σοβαρά:p)

 

 

Ναι βρε το βρήκα.:)

Είχα μέσα μόνο τις αρχικές java εφαρμογές οι οποίες είναι αποθηκευμένες στην μνήμη του τηλεφώνου και ΔΕΝ διαγράφονται. Όταν πάς δηλαδή στις επιλογές τις εφαρμογής δεν σου βγάζει Διαγραφή.

Τώρα που εγκατέστησα κάποιες έξτρα, η επιλογή διαγραφής εμφανίζεται κανονικά.:shifty:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε το βρήκα.:)

Είχα μέσα μόνο τις αρχικές java εφαρμογές οι οποίες είναι αποθηκευμένες στην μνήμη του τηλεφώνου και ΔΕΝ διαγράφονται. Όταν πάς δηλαδή στις επιλογές τις εφαρμογής δεν σου βγάζει Διαγραφή.

Τώρα που εγκατέστησα κάποιες έξτρα, η επιλογή διαγραφής εμφανίζεται κανονικά.:shifty:

 

Ααααα, λέω και εγώ!:heat:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ που πάς??, τι το πέρασες εδώ??:p

Και όμως υπάρχει ενεργή εκτροπή.

Όπως σου τα είπαν στην vode είναι Και μάλιστα δεν μπορείς (λόγω δικτύου να την απενεργοποιήσεις)

 

Ναι αλλά τι εκτροπή είναι αυτή? Την εκτροπή του τηλεφωνητή την εκοψε με ##002#.

Αυτο που όταν παιρνω τηλ μου λέει εκτροπη σε... τι είναι? εκτρεπομαι εκ της οδού, εκτρέπομαι σε κρεπάλες πως ακριβώς το είδε η voda?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά τι εκτροπή είναι αυτή? Την εκτροπή του τηλεφωνητή την εκοψε με ##002#.

Αυτο που όταν παιρνω τηλ μου λέει εκτροπη σε... τι είναι? εκτρεπομαι εκ της οδού, εκτρέπομαι σε κρεπάλες πως ακριβώς το είδε η voda?

 

Στον τηλεφωνητή είναι. Και ας το έχεις κόψει.

Πήγαινε στις εκτροπές να ελέγξεις την κατάσταση

Φουστιά του δικτύου είναι;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στον τηλεφωνητή είναι. Και ας το έχεις κόψει.

Πήγαινε στις εκτροπές να ελέγξεις την κατάσταση

Φουστιά του δικτύου είναι;)

 

Πήγα τις κλείνω όλες αλλά αυτό επιμένει. Τέσπα. Είναι λίγο σπαστικό αλλά θα ζήσω.

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα με vodafone ιταλιας το ιδιο κανει με την εκτροπη...

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Πήγα τις κλείνω όλες αλλά αυτό επιμένει. Τέσπα. Είναι λίγο σπαστικό αλλά θα ζήσω.

 

Δεν είναι θέμα τηλεφώνου.

Είναι θέμα δικτύου.Απλά, το "ενεργές προωθήσεις" δεν το γράφουν όλα τα τηλέφωνα όταν πας να κάνεις κλήσεις.

Συμβαίνει όμως σε όλα τα κινητά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτονομία:

2,5 ημέρες (ανοιχτό απο 7:00 το πρωί έως 23:00 το βράδυ) με bluetooth headset συνδεμένο συνεχώς και ομιλία περίπου 15min συνολικά.

Καλά είναι δεν λέω...

Αλλα απο τις 2 (πράσινες) μπάρες πάμε κατευθείαν στο κόκκινο! Το πορτοκαλί σπάνια το βλέπω...!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...