Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR V3xx


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει κανένας κάποιο μεγάλο πουθενά ανεβασμένο να δοκιμάσω?

 

Επισης

Μου φαινεται ότι η κεραία είναι στο πάτο της συσκευής και όχι στην κορφή της

 

Φυσικά και είναι κάτω.Στο μόνο πλαστικό μέρος της συσκευής(γι αυτό είναι και πλαστικό γιατί από ότι ξέρω το μέταλλο δεν επιτρέπει στον δέκτη να δουλέψει σωστά)

Ανεβάζω ένα βιντεάκι(μια χαζομάρα δλδ:p)

 

edit http://briefcase.pathfinder.gr/browse/ddr2/49080

Παρακαλώ... :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτονομία:

2,5 ημέρες (ανοιχτό απο 7:00 το πρωί έως 23:00 το βράδυ) με bluetooth headset συνδεμένο συνεχώς και ομιλία περίπου 15min συνολικά.

Καλά είναι δεν λέω...

Αλλα απο τις 2 (πράσινες) μπάρες πάμε κατευθείαν στο κόκκινο! Το πορτοκαλί σπάνια το βλέπω...!

Επειδή με έβαλες σε υποψίες, κάθισα και τα μέτρησα λεπτομερώς.

Με κλήσεις συνολικής διάρκειας 43 λεπτών, περίπου 30-40 λεπτά Internet, παιχνίδια για κανένα 15λεπτο, με bt ανοιχτό και συνδεδεμένο με ακουστικό για περίπου 25-30 ώρες, με το 3G ανοιχτό, με λίγη αναπαραγωγή βίντεο(αυτά που λέγαμε χτες:p ),χωρίς αναπαραγωγή mp3, το κινητό έμεινε ζωντανό για 67 ώρες.

Από ρυθμίσεις έχω :

οικονομία μπαταρίας>όχι

ρυθμίσεις>δίκτυο>ταχύτητα σύνδεσης>συνεχής(και 3g on)

φωτισμός πληκτρολογίου>20δευτ.

φωτισμός οθόνης> στο ανώτερο επίπεδο(6)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (MOT-E770v/85.97.C3P MIB/BER2.2 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Dhl guro stis 3 meres. Polu kalh autonomia me th dedomenh xrhsh kai ruthmiseis! Ego sto v3x me polu pio suntiritikes epiloges mou krata 3+meres. An to douleua opos esu zhthma na antexe 1 mera :p

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (MOT-E770v/85.97.C3P MIB/BER2.2 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Dhl guro stis 3 meres. Polu kalh autonomia me th dedomenh xrhsh kai ruthmiseis! Ego sto v3x me polu pio suntiritikes epiloges mou krata 3+meres. An to douleua opos esu zhthma na antexe 1 mera :p

 

Ναι, έτσι πιστεύω, οτι η αυτονομία του είναι καλή.

Αν βγάλω το 3g και δεν μπαίνω internet κρατάει 4 μέρες.

Πάντως είναι γεγονός οτι η ματαρία πέφτει κάπως απότομα από τις 2 γαμμές στην καμία.Αλλά στο κόκκινο κρατάει συνηθως αρκετά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδέω με ΒΤ το βλέπει κανονικά, αλλά μόλις πάει να διαβάσει τις επαφές απο phone tools βγάζει μύνημα ότι δεν μπορεί να τις φέρει.

Έχει τύχει σε κανένα αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδέω με ΒΤ το βλέπει κανονικά, αλλά μόλις πάει να διαβάσει τις επαφές απο phone tools βγάζει μύνημα ότι δεν μπορεί να τις φέρει.

Έχει τύχει σε κανένα αυτό?

 

Δοκίμασε να ξανακάνεις εγκατάσταση το Motorola phone tools.

Κανονικά δεν θα έπρεπε να είχες πρόβλημα.Ο συγχρονισμός γίνεται πολύ γρήγορα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να ξανακάνεις εγκατάσταση το Motorola phone tools.

Κανονικά δεν θα έπρεπε να είχες πρόβλημα.Ο συγχρονισμός γίνεται πολύ γρήγορα.

 

Το έκανα και τώρα δεν το βλέπει ουτε με usb :D

 

Τελικά με κλεισιμο άνοιγμα του τηλεφώνου είδε τουλαχιστον το usb. Τώρα στο ΒΤ μου λέει "port busy"

Link to comment
Share on other sites

Οταν κάνετε σύνδεση με το pc σας βγάζει ένα pin που πρέπει να δώσετε και στο κινητό? Γιατι εμένα λέει "βάλτε αυτο το Pin στη συσκευή" αλλά το τηλέφωνο δεν βγάζει αντίστοιχη επιλογή

 

Τελικά δοκίμασα το ΒΤ σε όλες τις usb πόρτες και σε κάποια από όλες το είδε κανονικά. Αυτό το hint μου το πέταξε κάποια στιγμή το phone tools.

Link to comment
Share on other sites

Οταν κάνετε σύνδεση με το pc σας βγάζει ένα pin που πρέπει να δώσετε και στο κινητό? Γιατι εμένα λέει "βάλτε αυτο το Pin στη συσκευή" αλλά το τηλέφωνο δεν βγάζει αντίστοιχη επιλογή

 

Τελικά δοκίμασα το ΒΤ σε όλες τις usb πόρτες και σε κάποια από όλες το είδε κανονικά. Αυτό το hint μου το πέταξε κάποια στιγμή το phone tools.

 

Pin δεν μου έχει ζητήσει ποτέ, πιθανόν επειδή δεν έχω βάλει pin στην κάρτα μου.

Φαντάζομαι ότι τα καταφερες πλέον ε?

Εγώ το πάλευα για καμια βδομάδα την πρώτη φορά.

:!:Μην ξεχάσεις να κρατήσεις και αντίγραφα ασφαλείας!:!:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Pin δεν μου έχει ζητήσει ποτέ, πιθανόν επειδή δεν έχω βάλει pin στην κάρτα μου.

Φαντάζομαι ότι τα καταφερες πλέον ε?

Εγώ το πάλευα για καμια βδομάδα την πρώτη φορά.

:!:Μην ξεχάσεις να κρατήσεις και αντίγραφα ασφαλείας!:!:

 

Kοίτα, κατέβασα το τελευταίο stack από την toshiba.

Το θέμα είναι οτι αν δεν ανοίξω τα phone tools και δουλεύω με file transfer, όλα δουλευουν ρολοϊ. Αν δοκιμάσω να το δω μέσα από τα phone tools τότε ή θα δουλεύει όποτε θέλει ή θα μου πετάει μπλε οθόνη και θα θέλει boot το pc.

Μου έσπασε τα νεύρα εντελώς.

Τέσπα. Για να ηρεμίσω είπα να μου φέρουν το s705 bt, για να δούμε αν αυτό δουλεύει με το pc κανονικά (δικαιολογία :D )

Link to comment
Share on other sites

Kοίτα, κατέβασα το τελευταίο stack από την toshiba.

Το θέμα είναι οτι αν δεν ανοίξω τα phone tools και δουλεύω με file transfer, όλα δουλευουν ρολοϊ. Αν δοκιμάσω να το δω μέσα από τα phone tools τότε ή θα δουλεύει όποτε θέλει ή θα μου πετάει μπλε οθόνη και θα θέλει boot το pc.

Μου έσπασε τα νεύρα εντελώς.

Τέσπα. Για να ηρεμίσω είπα να μου φέρουν το s705 bt, για να δούμε αν αυτό δουλεύει με το pc κανονικά (δικαιολογία :D )

 

Την πρώτη φορά που είχα εγκαταστήσει το phone tools είχα μεγάλα προβλήματα, και μπλέ οθόνες.

Μετά από φορμάτ στο pc όμως, που έγινε για άσχετο λόγο, δεν αντιμετώπισα κανένα απολύτως πρόβλημα.

Δεν σου λέω να κάνεις φορμάτ σώνει και καλά,αλλά μήπως έχεις και άλλα προβλήματα με το pc γενικότερα?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά που είχα εγκαταστήσει το phone tools είχα μεγάλα προβλήματα, και μπλέ οθόνες.

Μετά από φορμάτ στο pc όμως, που έγινε για άσχετο λόγο, δεν αντιμετώπισα κανένα απολύτως πρόβλημα.

Δεν σου λέω να κάνεις φορμάτ σώνει και καλά,αλλά μήπως έχεις και άλλα προβλήματα με το pc γενικότερα?

 

Κοίτα, την δουλειά μου την κάνω με το usb. To pc αυτο δεν φορμάρεται με τίποτα γιατι για να μπουν όλα αυτά που έχω πάνω, χρειάζομαι ενα κάρο άδειες χρήσης που οι πιο πολλές είναι από έξω. Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι το μοτο.

Αυτό με τα ΒΤ είναι σχετικά συνηθισμένο. Στο Ν560 που είχα αναγκάστικα να αλλαξω stack στο pda για να το δει σωστά και όχι στο pc.

Γενικά από ότι έχω καταλάβει τόσα χρόνια με τα ΒΤ είναι ότι κάθε εταιρεία κάνει ότι την φωτίσει ο θεός. Γιατί δεν μπορεί να βέπω το μοτο κανονικά με obex και να συνδέομαι άμεσα όταν δουλεύω το πρόγραμμα της toshiba και μόλις ανοίξω το phone tools να γίνεται χαμός. Ισως και κάτι να φταίει με τις άδειες επικοινωνίας, αν είναι αυτόματο ή προσαρμοσμένο κτλ. Κάτι εκέι μάλλον φταίει. Αν βρω χρόνο θα το ψάξω περισότερο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το μηχανισμό αναδίπλωσης?:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δεν εχει. Ρωταω γενικα, λογω της συζητησης που ειχαμε στις αρχες. Σημερα θυμηθηκα οτι κλεινει σχεδον 3 μηνες και ολα ειναι οπως την πρωτη μερα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

:cry: :cry: :cry: Tσκ!!!

 

Κρίμα. Πάντως εμένα σήμερα έφαγε την πρώτη του πτώση και δεν έπαθε ούτε σημάδι. Εσκασε με έναν όμορφο μεταλλικό ήχο χωρις να διαλυθεί :p

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το μηχανισμό αναδίπλωσης?:worry:

 

Ψιλομαπα ειναι σε σχεση με προηγουμενα μοντελα,μαλλον λογω κινεζικης κατασκευης-ωρες ωρες λες θα ξεκολησει

 

 

Για όποιον θέλει να καταγράφει τις ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΕΣ βιντεοκλήσεις (καλό ε ; ),φλασάρετε αυτό.

 

http://www.filehost.gr/850162

 

Τεσταρισμένο.

 

Αυτο δουλευει και για το V6 max και προηγουμενα μοντελα οπως το V3Χ ?

Link to comment
Share on other sites

Ψιλομαπα ειναι σε σχεση με προηγουμενα μοντελα,μαλλον λογω κινεζικης κατασκευης-ωρες ωρες λες θα ξεκολησει

 

Μην φοβάσαι, δεν ξεκολλάει.:p

Και το v6 έχει το ίδιο ακριβώς πορτάκι και όλα τα νέα Moto, δεν έχω διαβάσει κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Του V6 ειναι χειροτερο-Δυο τρια με χαλασμενα πορτακια εχουν φερει για αλλαγη σε ΤΙΜ μαγαζι γνωστου μου
Link to comment
Share on other sites

Για να μην παιδεύεστε πια με τα skins...

Βγήκε νέος skin manager που τα κάνει όλα αυτόματα...

 

http://dwalx.motofan.ru/sm.php

 

http://img488.imageshack.us/img488/3015/clipboard01kp7.png

Link to comment
Share on other sites

Για να μην παιδεύεστε πια με τα skins...

Βγήκε νέος skin manager που τα κάνει όλα αυτόματα...

 

Χρειάζεται και καποιο αλλο πρόγραμμα?

ΣΕ VF live παιζεί??????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...