Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξερουμε περιπου ποτε θα ειναι διαθεσιμο?

 

Μόνο αυτό ξέρουμε:)

the Nokia 6300 is expected to begin shipping during the first quarter of 2007
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο, αλλά το κακό είναι ότι από made in Germany που ήταν το 6100 περάσαμε σε made in china :wacko: :worry:

 

ετσι ειναι αυτα φιλε μου,εχω παψει απο καιρο να το κοιταζω αυτο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
:) Ένα ακόμα Review: Mobile-Review.com

 

ενδιαφερον.:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Είναι το κομψότερο κινητό τηλέφωνο που έχει κατασκευάσει ποτέ η Νόκια.Έχει όμορφο σχεδιασμό και πολύ καλή οθόνη.

Ωστόσο υστερεί στις δυνατότητες.Δεν είναι 3G,ενώ η κάμερά του τείνει να ξεπεραστεί πλήρως.

 

Πάντως,τα 300 ευρώ είναι πολλά χρήματα για τη συγκεκριμένη συσκευή.Η τιμή της δε θα έπρεπε να υπερβαίνει τα 250 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Είναι το κομψότερο κινητό τηλέφωνο που έχει κατασκευάσει ποτέ η Νόκια.Έχει όμορφο σχεδιασμό και πολύ καλή οθόνη.

Ωστόσο υστερεί στις δυνατότητες.Δεν είναι 3G,ενώ η κάμερά του τείνει να ξεπεραστεί πλήρως.

 

Πάντως,τα 300 ευρώ είναι πολλά χρήματα για τη συγκεκριμένη συσκευή.Η τιμή της δε θα έπρεπε να υπερβαίνει τα 250 ευρώ.

 

Προσωπικά θεωρώ πως το 6100 είναι το κομψότερο δυστυχώς όμως τότε ήταν πολύ ακριβό για την τσέπη μου. Κι αυτό όμως αρκετά ωραίο είναι. Το review το παραλληλίζει με το 6100 λόγω λεπτού σχεδιασμου.

Link to comment
Share on other sites

Ομορφο πλεον αφου το Ν76 για μενα ειναι ΠΑΝεμορφο!!!;)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας φίλες και φίλοι!

Θα ήθελα τη συμβουλή σας για το εξής ζήτημα...

 

Θέλω να αγοράσω ένα κινητό για την γυναίκα μου, ως δώρο και θέλω να έχει τα εξείς χαρακτηριστικά:

1.Όσο το δυνατόν- ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΙΚΑ ΣΤΕΡΕΟΦΩΝΙΚΑ-3D ΗΧΕΙΑΚΙΑ(Ή ΗΧΕΙΑΚΙ εάν δεν υπάρχουν με 2 ηχεία...) για να ακούς τα mp3 σου (εννοείται ότι θα έχει και mp3 player φυσικά!).Η ποιότητα και η ένταση του ΗΧΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ!!!

2.Να δέχεται κάρτα μνήμης με ανώτατη οροφή τα 2GB-τουλάχιστον!!!

3.Να έχει μιά αξιοπρεπή οθόνη 320Χ240mpx, με διαγώνιο τουλάχιστον 2 ιντσών δηλ. 30Χ40mm ή και μεγαλύτερη!!

4.ΔΕΝ με ενδιαφέρουν οι επιδόσεις της κάμερας που θα έχει!!

5.ΝΑ ΕΧΕΙ οσο το δυνατόν ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ-ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ!!

6.Να είναι περίπου στα 250-300 Ευρώ!

 

Περισσότερο απ'ολα με ενδιαφέρει το σημείο 1.Και επίσης να μην είναι το "φοβερό" και "τρομερό" 6233 (όσον αφορά τα ηχεία του),επειδή είμαι ήδη κάτοχός του και δεν θα ήθελα να έχουμε το ίδιο τηλέφωνο με την γυναίκα μου.....

 

Θα ήθελα να μου πείτε εάν αξίζει να περιμένω την άφιξη του 6300,το οποίο μου φαίνεται φοβερό και καλύπτει αυτά που ζητάω πλην του γεγονότος ότι έχει ΕΝΑ αντί για ΔΥΟ στερεοφωνικά ηχειάκια!!!! Έχει όμως ΣΟΥΠΕΡ οθόνη 320Χ240, 16 εκατ.χρώματα, μέγεθος οθόνης 42Χ31 χιλιοστά (αντί των 40Χ30 χιλιοστών του δικού μου 6233..),φανταστικό περίβλημα από ανοξείδωτο ατσάλι και σούπερ λεπτό σώμα-ό,τι πρέπει για γυναίκα!!!!!

Το μόνο που δεν γνωρίζω είναι ΕΑΝ ΤΟ ΗΧΕΙΑΚΙ ΤΟΥ ΘΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΙΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΕΤΩ - ΔΗΛΑΔΗ ΜΕΓΑΛΗ ΕΝΤΑΣΗ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΗΧΟΥ,όταν ακούς mp3 μουσικά αρχεία!!!

Μακάρι να είναι καλό και σε αυτόν τον τομέα-πέρα από την σούπερ οθόνη!!!

 

Τι λέτε αξίζει να περιμένω το 6300 ή η Νόκια έχει κάνει έκπτωση στον τομέα του ηχείου για χάρη της οθόνης????

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μάλλον για να το επιβεβαιώσεις θα πρέπει να κυκλοφορήσει το κινητό πρώτα. Δυνατό ηχείο πάντως είχε και το 6131, αλλά από αυτονομία χάλια. Νομίζω ότι η ΝΟΚΙΑ γενικώς στα τελευταία 40άρια κινητά της έχει αρκετά ποιοτικά ηχεία.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας φίλες και φίλοι!

Θα ήθελα τη συμβουλή σας για το εξής ζήτημα...

 

Θέλω να αγοράσω ένα κινητό για την γυναίκα μου, ως δώρο και θέλω να έχει τα εξείς χαρακτηριστικά:

1.Όσο το δυνατόν- ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΙΚΑ ΣΤΕΡΕΟΦΩΝΙΚΑ-3D ΗΧΕΙΑΚΙΑ(Ή ΗΧΕΙΑΚΙ εάν δεν υπάρχουν με 2 ηχεία...) για να ακούς τα mp3 σου (εννοείται ότι θα έχει και mp3 player φυσικά!).Η ποιότητα και η ένταση του ΗΧΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ!!!

2.Να δέχεται κάρτα μνήμης με ανώτατη οροφή τα 2GB-τουλάχιστον!!!

3.Να έχει μιά αξιοπρεπή οθόνη 320Χ240mpx, με διαγώνιο τουλάχιστον 2 ιντσών δηλ. 30Χ40mm ή και μεγαλύτερη!!

4.ΔΕΝ με ενδιαφέρουν οι επιδόσεις της κάμερας που θα έχει!!

5.ΝΑ ΕΧΕΙ οσο το δυνατόν ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ-ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ!!

6.Να είναι περίπου στα 250-300 Ευρώ!

 

Περισσότερο απ'ολα με ενδιαφέρει το σημείο 1.Και επίσης να μην είναι το "φοβερό" και "τρομερό" 6233 (όσον αφορά τα ηχεία του),επειδή είμαι ήδη κάτοχός του και δεν θα ήθελα να έχουμε το ίδιο τηλέφωνο με την γυναίκα μου.....

 

Θα ήθελα να μου πείτε εάν αξίζει να περιμένω την άφιξη του 6300,το οποίο μου φαίνεται φοβερό και καλύπτει αυτά που ζητάω πλην του γεγονότος ότι έχει ΕΝΑ αντί για ΔΥΟ στερεοφωνικά ηχειάκια!!!! Έχει όμως ΣΟΥΠΕΡ οθόνη 320Χ240, 16 εκατ.χρώματα, μέγεθος οθόνης 42Χ31 χιλιοστά (αντί των 40Χ30 χιλιοστών του δικού μου 6233..),φανταστικό περίβλημα από ανοξείδωτο ατσάλι και σούπερ λεπτό σώμα-ό,τι πρέπει για γυναίκα!!!!!

Το μόνο που δεν γνωρίζω είναι ΕΑΝ ΤΟ ΗΧΕΙΑΚΙ ΤΟΥ ΘΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΙΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΕΤΩ - ΔΗΛΑΔΗ ΜΕΓΑΛΗ ΕΝΤΑΣΗ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΗΧΟΥ,όταν ακούς mp3 μουσικά αρχεία!!!

Μακάρι να είναι καλό και σε αυτόν τον τομέα-πέρα από την σούπερ οθόνη!!!

 

Τι λέτε αξίζει να περιμένω το 6300 ή η Νόκια έχει κάνει έκπτωση στον τομέα του ηχείου για χάρη της οθόνης????

Νομιζω φιλαρακι οτι το 6300 δεν εχει δυο ηχεια οπως το 6233 οποτε μην περιμενεις ηχο σαν το 6233:O
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω φιλαρακι οτι το 6300 δεν εχει δυο ηχεια οπως το 6233 οποτε μην περιμενεις ηχο σαν το 6233:O

 

Το ξέρω ρε φιλαράκι ότι έχει ένα ηχείο-το γράφω και στο πόστ μου και ούτε περιμένω να είναι σαν το δικό μου 6233- αλλά ΕΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΝΑ ΗΧΕΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟΤΙΚΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟ...Αυτό ζητάω να μάθω!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλα δεν φτανει που μπηκε στον κοπο να σου απαντησει του την λες κιολας?

και μετα περιμενεις κ απαντηση....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ζητάω να μάθω!!!!

 

θα περιμενεις τοτε μεχρι να κυκλοφορησει ..πως να το ξερουμε απο πριν ? .:rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας φίλες και φίλοι!

Θα ήθελα τη συμβουλή σας για το εξής ζήτημα...

 

Θέλω να αγοράσω ένα κινητό για την γυναίκα μου, ως δώρο και θέλω να έχει τα εξείς χαρακτηριστικά:

1.Όσο το δυνατόν- ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΙΚΑ ΣΤΕΡΕΟΦΩΝΙΚΑ-3D ΗΧΕΙΑΚΙΑ(Ή ΗΧΕΙΑΚΙ εάν δεν υπάρχουν με 2 ηχεία...) για να ακούς τα mp3 σου (εννοείται ότι θα έχει και mp3 player φυσικά!).Η ποιότητα και η ένταση του ΗΧΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ!!!

2.Να δέχεται κάρτα μνήμης με ανώτατη οροφή τα 2GB-τουλάχιστον!!!

3.Να έχει μιά αξιοπρεπή οθόνη 320Χ240mpx, με διαγώνιο τουλάχιστον 2 ιντσών δηλ. 30Χ40mm ή και μεγαλύτερη!!

4.ΔΕΝ με ενδιαφέρουν οι επιδόσεις της κάμερας που θα έχει!!

5.ΝΑ ΕΧΕΙ οσο το δυνατόν ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ-ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ!!

6.Να είναι περίπου στα 250-300 Ευρώ!

 

Περισσότερο απ'ολα με ενδιαφέρει το σημείο 1.Και επίσης να μην είναι το "φοβερό" και "τρομερό" 6233 (όσον αφορά τα ηχεία του),επειδή είμαι ήδη κάτοχός του και δεν θα ήθελα να έχουμε το ίδιο τηλέφωνο με την γυναίκα μου.....

 

Θα ήθελα να μου πείτε εάν αξίζει να περιμένω την άφιξη του 6300,το οποίο μου φαίνεται φοβερό και καλύπτει αυτά που ζητάω πλην του γεγονότος ότι έχει ΕΝΑ αντί για ΔΥΟ στερεοφωνικά ηχειάκια!!!! Έχει όμως ΣΟΥΠΕΡ οθόνη 320Χ240, 16 εκατ.χρώματα, μέγεθος οθόνης 42Χ31 χιλιοστά (αντί των 40Χ30 χιλιοστών του δικού μου 6233..),φανταστικό περίβλημα από ανοξείδωτο ατσάλι και σούπερ λεπτό σώμα-ό,τι πρέπει για γυναίκα!!!!!

Το μόνο που δεν γνωρίζω είναι ΕΑΝ ΤΟ ΗΧΕΙΑΚΙ ΤΟΥ ΘΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΙΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΕΤΩ - ΔΗΛΑΔΗ ΜΕΓΑΛΗ ΕΝΤΑΣΗ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΗΧΟΥ,όταν ακούς mp3 μουσικά αρχεία!!!

Μακάρι να είναι καλό και σε αυτόν τον τομέα-πέρα από την σούπερ οθόνη!!!

 

Τι λέτε αξίζει να περιμένω το 6300 ή η Νόκια έχει κάνει έκπτωση στον τομέα του ηχείου για χάρη της οθόνης????

 

Δεν μπορώ να καταλάβω που μπερδεύεσαι !!!!!

Απλά πάρε το καινούργιο 6300 όταν βγει για εσενα

και δώσε το μεταχειρισμένο ποια 6233 στην γυναίκα σου!!!

M. K.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να ξέραμε και πότε θα έρθει στην Ελλάδα τι καλά που θα ήταν!

http://img262.imageshack.us/img262/7971/pub68112179146481597828td2.png

------------------------------

Wii number: 3236 8718 1653 5956

Link to comment
Share on other sites

http://img440.imageshack.us/my.php?image=getfile2us.jpg το μπλε λεντακι στο πλαι δεξια τι λετε νε παιζει

 

Μάλλον είναι το Led του ΒΤ..

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι το Led του ΒΤ..

 

Μάλλον ναι.

Τελικά η χρήση μετάλλου στις super slim συσκευές πρέπει να είναι μονόδρομος ε?(για λόγους αντοχής εννοώ).

Μόνο η samsung δεν ακολουθεί, αλλά και εκείνη, από ότι διαβάζω, χρησιμοποιεί ειδικά, ανθεκτικότερα πλαστικά, σε αυτού του είδους τις συσκευές.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η χρήση μετάλλου στις super slim συσκευές πρέπει να είναι μονόδρομος ε?(για λόγους αντοχής εννοώ).

 

Έτσι φαίνεται...:) :D :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε στην Κύπρο με την τιμή 215 λιρών (περίπου 372 ευρώ).

http://www.soundtech.com.cy/products_nokia_phones.aspx

Παιδία sorry. 372 ευρώ είναι 215 λίρες. Συγνώμη και πάλι:O :O :O :(

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε στην Κύπρο με την τιμή 215 λιρών (περίπου 450 ευρώ).

http://www.soundtech.com.cy/products_nokia_phones.aspx

 

Με αυτη την τιμη εδω δεν το βλεπω να πουλαει ουτε ενα κοματι

:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...