Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ADERFE KATARXIN INE XARA MOU POU ESTO MOU EGRAPSES KATI SE EUXARISTO ,PISTEBO OTI ISE ENAS POLI SOBAROS KAI ILIKRINIS XRISTIS KAI SE SEBOME PANTA KITOUSA TA POS POU EKANES GIA DIAFORA TILEFONA .OSO AFORA TO 6300 TO EKLISA STA 350 $ (DOLARIA)KAI 21 $ METAFORIKA SE EUXARISTO KAI PALI KOSTAS ,THESSALONIKH

 

φιλε μου σε ευχαριστω πολυ πραγματικα.

αντε και περιμενουν και τις πρωτες γνωμες.:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ADERFE KATARXIN INE XARA MOU POU ESTO MOU EGRAPSES KATI SE EUXARISTO ,PISTEBO OTI ISE ENAS POLI SOBAROS KAI ILIKRINIS XRISTIS KAI SE SEBOME PANTA KITOUSA TA POS POU EKANES GIA DIAFORA TILEFONA .OSO AFORA TO 6300 TO EKLISA STA 350 $ (DOLARIA)KAI 21 $ METAFORIKA SE EUXARISTO KAI PALI KOSTAS ,THESSALONIKH

 

Καλησπέρα φίλε μου, να σε ρωτήσω κάτι, γιατί (αν επιτρέπεται) θα δωσεις 371$ για ένα κινητό χωρίς ελληνικά το οποίο σε λίγες μέρες θα κυκλοφορήσει και στην Ελλάδα και το οποίο μπορείς να το βρείς 230-240 ευρώ? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη ζητηση εχει το 6300 :)

Nokia 6300 demand in the UK is off the charts

http://www.mobiletoday.co.uk/content/15864.asp?men=2&sub=24

source:http://www.ringnokia.com/2007/03/nokia_6300_dema.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Χμμ δεν μπορώ να καταλάβω προς τι τέτοια ζήτηση :confused: Το κινητό δεν ενσωματώνει κάτι νέο και μάλιστα σε δυνατότητες βρίσκεται κάτω από τα 6233, 6151, 6288 κλπ, στη σειρά των οποίων υποτίθεται ότι ανήκει...
Link to comment
Share on other sites

Χμμ δεν μπορώ να καταλάβω προς τι τέτοια ζήτηση :confused: Το κινητό δεν ενσωματώνει κάτι νέο και μάλιστα σε δυνατότητες βρίσκεται κάτω από τα 6233, 6151, 6288 κλπ, στη σειρά των οποίων υποτίθεται ότι ανήκει...

 

Φαίνεται ότι οι χρήστες της νόκια περίμεναν με ανυπομονησία μια καλοφτιαγμένη slim συσκευή, ακόμα και με μέτρια χαρακτηριστικά.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι οι χρήστες της νόκια περίμεναν με ανυπομονησία μια καλοφτιαγμένη slim συσκευή, ακόμα και με μέτρια χαρακτηριστικά.:)

 

Ρε παιδιά τι έγινε???

Εξαφανιστήκατε όλοι?? Κανένα νέο για το κινητό???

Κάποιοι είπαν ότι το ανέμεναν να το πάρουν αυτή τη βδομάδα.....Δεν θα μας πούν τις εντυπώσεις τους????

Γειά χαρά

Link to comment
Share on other sites

Όλο και κάποιος θα μας πει τη γνώμη του. Πάντως εμένα δεν μου προκάλεσε κανένα ενδιαφέρον ούτε ως σχεδιασμός, ούτε στις λειτουργίες :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

kalimera apo thessalonikh to pira deutera kai aplos dn ixa xrono na mpo sto side gia na sas po entiposis ..lipon oti thelete rotisteme

ego exo na po oti ine ena poli kalo stivaro tilefono gia epaggelmaties

mikro me poli kali odonh kai poli kalo pliktrologia .oti thelete rotiste

h siskeuasia ixe kai mia thikh plastiki men alla poli diakritikh gia to thl poli katharo ixo kai me kenourgies melodies oso gia mpataria poli poli kali logo doulias milo peripou ths 3 - 4 ores thn imera apo piotita kataskeuhs poli kalo den iparxi kati pou na trizi h na thimizi kati apo palio nokia :)

SAN TIN KOYTRA TIPOTA STON KOSMO...... :wink:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου, απλά θέλω να ρωτήσω αν η έκδοση που πήρες είναι ελληβική ή ξένη, το πήρες από εξωτερικό? Μακάρι να δίνει την θήκη μέσα γιατί στο site της Νοκια δεν το γράφει :( .
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου, απλά θέλω να ρωτήσω αν η έκδοση που πήρες είναι ελληβική ή ξένη, το πήρες από εξωτερικό? Μακάρι να δίνει την θήκη μέσα γιατί στο site της Νοκια δεν το γράφει :( .

 

nokia 6300

v04.20

05-12-06

rc-217

language

v04.20

05-12-06

agglika kinezika

SAN TIN KOYTRA TIPOTA STON KOSMO...... :wink:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου, απλά θέλω να ρωτήσω αν η έκδοση που πήρες είναι ελληβική ή ξένη, το πήρες από εξωτερικό? Μακάρι να δίνει την θήκη μέσα γιατί στο site της Νοκια δεν το γράφει :( .

 

nokia 6300

v04.20

05-12-06

rc-217

language

v04.20

05-12-06

agglika kinezika

SAN TIN KOYTRA TIPOTA STON KOSMO...... :wink:
Link to comment
Share on other sites

Guest kvargiam

opapous,

 

Να σε ρωτησω 2 πράγματα:

- στο πληκτρολογιο ειναι πολυ στριμωγμενα τα πληκτρα ? τι αισθηση εχουν? Ειναι λιγο άνετα ?

- οι γραμματοσειρες, ρυθμιζονται? εγω δηλαδη θα ηθελα μεγάλα γράμματα (όπως π.χ. στο 6121 τα ρυθμιζεις στη μεγαλη γραμματοσειρα)

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

opapous,

 

Να σε ρωτησω 2 πράγματα:

- στο πληκτρολογιο ειναι πολυ στριμωγμενα τα πληκτρα ? τι αισθηση εχουν? Ειναι λιγο άνετα ?

- οι γραμματοσειρες, ρυθμιζονται? εγω δηλαδη θα ηθελα μεγάλα γράμματα (όπως π.χ. στο 6121 τα ρυθμιζεις στη μεγαλη γραμματοσειρα)

Ευχαριστω.

 

to pliktrologio ine apla TELIO oso gia gramatosira 3 epiloges mikra mesea megala

SAN TIN KOYTRA TIPOTA STON KOSMO...... :wink:
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο θα είναι στα μαγαζιά του Γερμανού στις 29/03.Τελική τιμή 241€

με φπα.

 

είναι μάλλον απίθανο να κάνει τόσο ΜΕ ΦΠΑ, μάλλον είναι τιμή χωρίς ΦΠΑ γιατί το 6300 θεωρείται καλύτερο μοντέλο (από την ΝΟΚΙΑ) από το 6233 (καλύτερης ποιότητας οθόνη και εσωτερικό software) - Η τιμή τώρα θα είναι περίπου 240 για το 6233 και 280 για το 6300 αν και το 6233 ψιλοεξαφανίστηκε από τις αποθήκες...τι ηλίθιοι που είναι στη ΝΟΚΙΑ, βγάζουν ένα σοβαρό κινητό και αντί να φέρουν κομμάτια να τα πουλήσουν τα εξαφανίζουν για να πουλήσουν τις απίθανες παντόφλες και ροζ-πορτοκαλιά-μελιτζανιά καμπυλωτά παπαροκινητά που βγάζουν συνέχεια..:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

είναι μάλλον απίθανο να κάνει τόσο ΜΕ ΦΠΑ, μάλλον είναι τιμή χωρίς ΦΠΑ γιατί το 6300 θεωρείται καλύτερο μοντέλο (από την ΝΟΚΙΑ) από το 6233 (καλύτερης ποιότητας οθόνη και εσωτερικό software) - Η τιμή τώρα θα είναι περίπου 240 για το 6233 και 280 για το 6300 αν και το 6233 ψιλοεξαφανίστηκε από τις αποθήκες...τι ηλίθιοι που είναι στη ΝΟΚΙΑ, βγάζουν ένα σοβαρό κινητό και αντί να φέρουν κομμάτια να τα πουλήσουν τα εξαφανίζουν για να πουλήσουν τις απίθανες παντόφλες και ροζ-πορτοκαλιά-μελιτζανιά καμπυλωτά παπαροκινητά που βγάζουν συνέχεια..:mad:

 

Οι πληροφορίες μέχρι στιγμής συγκλίνουν στο ότι το 6300 θα κάνει γύρω στα 245 € +ΦΠΑ, δηλαδή περίπου 290 €. Το 6233 είναι σε κάποιους τομείς ελαφρώς καλύτερο από το 6300 (μόνο στην οθόνη υστερεί το 6233 γιατί έχει 262k αντί 16m οθόνη) όμως σαν design δεν συγκρίνονται (το 6300 υπερτερεί εμφανώς κατά την προσωπική μου γνώμη). Βέβαια περί ορέξεως...

 

Λοιπόν το 6300 στο εξωτερικό πουλιέται στο κουτί του με μια πολύ ωραία δερμάτινη θήκη!

 

Βλ.: http://www.phonearena.com/htmls/Nokia-6300-Review-review-image-r_1727-p_1-i_11968.html

 

Μακάρι να έρθει και στην Ελλάδα έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε από μένα σε όλους. Είμαι καινούριος στο σάιτ. Διαβάζοντας όλα αυτά είτε από εδώ μέσα, είτε από αλλού για το 6300, μου ήρθε η όρεξη να το αγοράσω. Όσο για την τιμή του, άκουσα από 3 πηγές (κατάστημα της Νόκια στην Ίωνος Δραγούμη στη Θεσσαλονίκη, κατάστημα ΤΙΜ κι επίσης από ένα φίλο μου που δουλεύει στα κεντρικά της Νόκια) ότι θα κυμαίνεται με ΦΠΑ από 230 έως 245 ευρώ. Τώρα δεν ξέρω τι αληθεύει. Πιστεύω ότι μετά από τις σαχλαμάρες που βγάζει εδώ και χρόνια η Νόκια, ήταν καιρός να μας παρουσιάσει ένα κομψό κινητό, το οποίο δε θα ντρέπεσαι να βγάλεις από την τσέπη σου. Ελπίζω επίσης να μη βγάζει προβλήματα λογισμικού (κάτι πολύ συνηθισμένο από τη Νόκια). Α, και κάτι τελευταίο που με απογοήτευσε είναι ότι παράγεται στην Κίνα. Η Νόκια πίστευα ότι ήταν η μοναδική εταιρεία που επέμεινε ευρωπαϊκά, αλλά γελάστηκα οικτρά.
In the kingdom of the Blind, the One-Eyed are kings.
Link to comment
Share on other sites

Οι πληροφορίες μέχρι στιγμής συγκλίνουν στο ότι το 6300 θα κάνει γύρω στα 245 € +ΦΠΑ, δηλαδή περίπου 290 €. Το 6233 είναι σε κάποιους τομείς ελαφρώς καλύτερο από το 6300 (μόνο στην οθόνη υστερεί το 6233 γιατί έχει 262k αντί 16m οθόνη) όμως σαν design δεν συγκρίνονται (το 6300 υπερτερεί εμφανώς κατά την προσωπική μου γνώμη). Βέβαια περί ορέξεως...

Φίλε μου το 6300 δεν υπερέχει σε τίποτε σε σχέση με το 6233. Ακόμα και αυτό που αναφέρεις για την οθόνη, διαφορά θα δεις μόνον σε διαστάσεις 2,5 ιντσών και άνω. Για το μέγεθος της οθόνης, είναι πολύ δύσκολο να διακρίνεις διαφορά μόνον από τα χρώματα (16Μ).

Link to comment
Share on other sites

είναι μάλλον απίθανο να κάνει τόσο ΜΕ ΦΠΑ, μάλλον είναι τιμή χωρίς ΦΠΑ γιατί το 6300 θεωρείται καλύτερο μοντέλο (από την ΝΟΚΙΑ) από το 6233 (καλύτερης ποιότητας οθόνη και εσωτερικό software) - Η τιμή τώρα θα είναι περίπου 240 για το 6233 και 280 για το 6300 αν και το 6233 ψιλοεξαφανίστηκε από τις αποθήκες...τι ηλίθιοι που είναι στη ΝΟΚΙΑ, βγάζουν ένα σοβαρό κινητό και αντί να φέρουν κομμάτια να τα πουλήσουν τα εξαφανίζουν για να πουλήσουν τις απίθανες παντόφλες και ροζ-πορτοκαλιά-μελιτζανιά καμπυλωτά παπαροκινητά που βγάζουν συνέχεια..:mad:

 

Η τιμή είναι αυτή.Μην ξεχνάς ότι το 6233 είναι 3G και έχει στερεοφωνικά ηχεία

που ανεβάζουν το κόστος.Το λογισμικό είναι το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι αυτή.Μην ξεχνάς ότι το 6233 είναι 3G και έχει στερεοφωνικά ηχεία

που ανεβάζουν το κόστος.Το λογισμικό είναι το ίδιο.

Συμφωνώ με την τιμή. Αποκλείεται να είναι υψηλότερη των 245 ευρώ. Και μια ερώτηση. Η κάμερά του είναι ακριβώς η ίδια σε ποιότητα με του 6233; Ούτε το 6233 έχει αυτόματη εστίαση; Επίσης αληθεύει ότι η οθόνη του 6300 είναι ανεπαίσθητα μεγαλύτερη του 6233; Είδα και το 7390, όπου έγραφαν ότι η οθόνη του είναι ακοτεινή και ότι ρυθμίζεται αυτόματα μέσω σένσορα ανάλογα με το φωτισμό του περιβάλλοντος. Ελπίζω να μη συμβαίνει το ίδιο και με την οθόνη του 6300 και να είναι φωτεινή.

 

Η τιμή είναι αυτή.Μην ξεχνάς ότι το 6233 είναι 3G και έχει στερεοφωνικά ηχεία

που ανεβάζουν το κόστος.Το λογισμικό είναι το ίδιο.

Και τελικά ο μόνος λόγος που κάποιος αξίζει να προτιμήσει το 6300 από το 6233 είναι η αισθητική του και η χαμηλότερη τιμή του;

In the kingdom of the Blind, the One-Eyed are kings.
Link to comment
Share on other sites

 

Λοιπόν το 6300 στο εξωτερικό πουλιέται στο κουτί του με μια πολύ ωραία δερμάτινη θήκη!

 

Βλ.: http://www.phonearena.com/htmls/Nokia-6300-Review-review-image-r_1727-p_1-i_11968.html

 

Μακάρι να έρθει και στην Ελλάδα έτσι...

lol πρώτη φορά βλέπω θήκη που δεν προστατεύει όχι όλο το κινητό, ούτε καν όλη την οθόνη..

anyway μακάρι να έρθει σε αυτή τη τιμή ποιός λέει όχι, αφού έχει και καλό SAR θα το χτυπήσω. BTW είδατε τι SAR έχουν τα νέα Sony-E? Από 1W και πάνω :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

lipon gia na balo ta pragmata stin thesitous h thikh tha ine stantrart me to thlefono mesa sto kouti alla den ine dermatinh ine ena poli kalo plastiko ...

mou dimizi poli to palio kalo 8210 kai se baros kai se diastaasis kai exi poli kali akoustikh kai poli kalo ixio poli apalo pliktrologio den xriazzete poli patima kai kati teleteo DEN TRIZH ine poli stibaro ...ales erotisis

to dikomou ine made by nokia etsi grafi oute korea oute kina oute tipota tetio :X

SAN TIN KOYTRA TIPOTA STON KOSMO...... :wink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...