Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγαπητέ φίλε,

σ΄ ευχαριστούμε που μπήκες στον κόπο να μας ενημερώσεις, γιατί το περιμένουμε και εμείς.

M. K.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αγαπητέ φίλε,

σ΄ ευχαριστούμε που μπήκες στον κόπο να μας ενημερώσεις, γιατί το περιμένουμε και εμείς.

 

Παρακαλώ φίλε μου!!

Και γω το περιμένω με αγωνία γιατί το έχω υποσχεθεί στη γυναίκα μου για δώρο.Εγώ το περιμένω στην Vodafone, μιά και είμαι συνδρομητής της και επειδή έχω δυό κινητά στο όνομα μου (δηλαδή 2 επιδοτήσεις), έχω σύνολο επιδότησης 250 Ευρώ!! Που σημαίνει ότι εάν το τηλέφωνο κοστίζει 281 Ευρώ ΚΑΙ στην Vodafone (όπως στην ΤΙΜ -σύμφωνα με τον κατάλογο της), θα μου κοστίσει το τηλεφωνάκι μόλις......31 Ευρώ !!!! Πολύ καλά για μένα πιστεύω........

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ φίλε μου!!

Και γω το περιμένω με αγωνία γιατί το έχω υποσχεθεί στη γυναίκα μου για δώρο.Εγώ το περιμένω στην Vodafone, μιά και είμαι συνδρομητής της και επειδή έχω δυό κινητά στο όνομα μου (δηλαδή 2 επιδοτήσεις), έχω σύνολο επιδότησης 250 Ευρώ!! Που σημαίνει ότι εάν το τηλέφωνο κοστίζει 281 Ευρώ ΚΑΙ στην Vodafone (όπως στην ΤΙΜ -σύμφωνα με τον κατάλογο της), θα μου κοστίσει το τηλεφωνάκι μόλις......31 Ευρώ !!!! Πολύ καλά για μένα πιστεύω........

 

Mε VLive menu όμως....δυστυχώς:confused:

 

Μακάρι να μας έρθει σύντομα διότι αν αργήσει κι άλλο,δεν το βλέπω να πουλάει..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Mε VLive menu όμως....δυστυχώς:confused:

 

Μακάρι να μας έρθει σύντομα διότι αν αργήσει κι άλλο,δεν το βλέπω να πουλάει..:rolleyes:

 

Συμφωνώ φίλε μου!!! Και μένα μου τη δίνει το VL menu....Έχω κακή εμπειρία από "πειραγμένο" από τη Vodafone λογισμικό! Είχα παλιότερα ένα Κ700i Vodafone Live κινητό και οι αθεόφοβοι ενώ στο "καθαρό" κινητό μπορούσες να χρησιμοποιήσεις κάποιο mp3 ώς rintone (ήχο κλήσης) στο Κ700i VL είχαν καταργήσει αυτή η επιλογή?!?!?!

 

Πάντως στον κατάλογο της Vodafone Φεβρουαρίου που έχω στα χέρια μου, δεν αναφέρονται όλα τα κινητά ως VL, αλλά έχει και αρκετά "καθαρά",ανάμεσα στα οποία και το 6300 (χωρίς όμως να αναφέρει τιμή,αλλά σύντομα διαθέσιμο).....

 

Για παράδειγμα στην αναφορά για το 6234 αναγράφεται σαν Vodafone Live,ενώ για το "καθαρό" αδερφάκι του 6233 δεν γράφει τίποτα και το πουλάει και 20 Ευρώ ακριβότερα.Που σημαίνει ότι το 6233 σου το δίνουν καθαρό "από τη μάνα του".Το ίδιο πιστεύω και ελπίζω να ισχύει και για το 6300!

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ φίλε μου!!

Και γω το περιμένω με αγωνία γιατί το έχω υποσχεθεί στη γυναίκα μου για δώρο.Εγώ το περιμένω στην Vodafone, μιά και είμαι συνδρομητής της και επειδή έχω δυό κινητά στο όνομα μου (δηλαδή 2 επιδοτήσεις), έχω σύνολο επιδότησης 250 Ευρώ!! Που σημαίνει ότι εάν το τηλέφωνο κοστίζει 281 Ευρώ ΚΑΙ στην Vodafone (όπως στην ΤΙΜ -σύμφωνα με τον κατάλογο της), θα μου κοστίσει το τηλεφωνάκι μόλις......31 Ευρώ !!!! Πολύ καλά για μένα πιστεύω........

 

Η πολιτική της Νοκια από ότι έχω καταλάβει είναι να δίνει τα νέα μοντέλα στα περιφερειακά νοκια καταστήματα για να έχουν και αυτά πωλήσεις. Οπότε για να το πάρεις από την εταιρία σου και μάλιστα με επιδότηση το βλέπω σε κανένα μήνα. Εύχομαι να βγω ψεύτης και να το κανείς Δώρο στην γυναίκα σου το συντομότερο.

M. K.
Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έστειλα mail χθες στο Nokia Store της Πετρούπολης και οι άνθρωποί τους απάντησαν αμέσως και...:

 

Το 6300 θα κυκλοφορήσει μέχρι τέλη Μαρτίου στην τιμή των 245€.

:-)

 

Εσείς βρε παιδιά ξέρετε αν τα μη-Nokia shops έχουν καλύτερες τιμές από αυτά;

(όχι ότι το βρίσκω ακριβό αλλά να δω και γω το budget μου...)

:O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έστειλα mail χθες στο Nokia Store της Πετρούπολης και οι άνθρωποί τους απάντησαν αμέσως και...:

 

Το 6300 θα κυκλοφορήσει μέχρι τέλη Μαρτίου στην τιμή των 245€.

:-)

 

Εσείς βρε παιδιά ξέρετε αν τα μη-Nokia shops έχουν καλύτερες τιμές από αυτά;

(όχι ότι το βρίσκω ακριβό αλλά να δω και γω το budget μου...)

:O

Κοίτα από όσο ξέρω και επειδή παρακολουθώ γενικώς τις τιμές των κινητών τηλεφώνων, τα Νοκια stores έχουν συνήθως τις πιο χαμηλές τιμές στα νέα μοντέλα. Απλά η τιμή μπορεί να διαφέρει απο Νοκια store σε Nokia store 15-20 ευρώ. Εγώ για παράδειγμα το 6300 το έχω παραγγείλει από Νοκια Βούλας και μου είπανε 230 ευρώ, εσύ λες 245 από Πετρούπολη, στο Χαλανδρι ρώτησα και μου είπαν 250... Έχω ακούσει πάντως ότι και το Πλαίσιο κάνει παρα-εισαγωγές Νοκια κινητα για να έχει καλές τιμές αλλά και καλά δεν τα καλύπτει από service η Alpha Copy.

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

....Να και ακόμα ένα ενδιαφέρον Nokia 6300 Review με αρκετές και κατατοπιστικές φωτογραφίες του τηλεφώνου.

Πατήστε εδώ

 

;) ;) ;) ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Είδα στην παραπάνω σελίδα το 6510 σε σύγκριση με το 6300 και αμέσως το μυαλό άρχισε να βάζει σε λειτουργία την μνήμη.

Τη να πρωτοθυμηθεί κανείς από αυτό το τηλέφωνο, μικρό, λεπτό, μπλε οθόνη για την εποχή του, ράδιο, γρήγορο μενού, σιδερένιο πλαίσιο κπλ .

Μακάρι να μοιάζει και το 6300 σε αυτό.

Συγγνώμη αν σας κούρασα αλλά φτάσαμε να αναπολούμε συσκευές…

M. K.
Link to comment
Share on other sites

Είδα στην παραπάνω σελίδα το 6510 σε σύγκριση με το 6300 και αμέσως το μυαλό άρχισε να βάζει σε λειτουργία την μνήμη.

Τη να πρωτοθυμηθεί κανείς από αυτό το τηλέφωνο, μικρό, λεπτό, μπλε οθόνη για την εποχή του, ράδιο, γρήγορο μενού, σιδερένιο πλαίσιο κπλ .

Μακάρι να μοιάζει και το 6300 σε αυτό.

Συγγνώμη αν σας κούρασα αλλά φτάσαμε να αναπολούμε συσκευές…

Ποιός είχε μεταλλικό πλαίσιο??:wacko:Είμαι σίγουρος πως όχι.

Το 6510 είχε πολύ κακή ποιότητα κατασκευής, έτριζε ολόκληρο.Και στα περισσότερα που θυμάμαι είχε φύγει το τζαμάκι των υπέρυθρων.

Επίσης δεν έλειπαν και τα μικροbugs.

Να αναπολούμε, δεν λέω, αλλά να τα θυμόμαστε όλα:rolleyes:

Ευτυχώς που το 6300 θα είναι καλύτερο

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η πολιτική της Νοκια από ότι έχω καταλάβει είναι να δίνει τα νέα μοντέλα στα περιφερειακά νοκια καταστήματα για να έχουν και αυτά πωλήσεις. Οπότε για να το πάρεις από την εταιρία σου και μάλιστα με επιδότηση το βλέπω σε κανένα μήνα. Εύχομαι να βγω ψεύτης και να το κανείς Δώρο στην γυναίκα σου το συντομότερο.

 

Χθες με πήρε τηλέφωνο κάποια κοπέλα-υπάλληλος της Vodafone και μου επιβεβαίωσε αυτό που εγώ ήδη γνώριζα-ότι δηλαδή το συνολικό ποσό της επιδότησης μου για τα δύο νούμερα που έχω στο όνομα μου φτάνει τα 250 Ευρώ....Αλλά μου τόνισε ότι η επιδότηση αυτή έχει ισχύ μέχρι το επόμενο Σάββατο-Μετά αλλάζει....Είτε προς τα πάνω (που..δεν το βλέπω),είτε προς τα κάτω,είτε μένει ίδιο!!! Επειδή η Vodafone αποκλείεται να φέρει το 6300 μέχρι το άλλο Σάββατο και επειδή δεν θέλω να αναγκάζομαι να διαλέξω ανάμεσα σε κάποια από τα υπάρχοντα κινητά,αλλά να περιμένω την άφιξή του-ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ να μου πει πως καθορίζεται το ύψος της επιδότησης ενός λογαριασμού????

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω αναλογα με το υψος των λογαριασμων σου.Δεν φανταζομαι να υπαρξει μεγαλη μεταβολη μετα την ημερομηνια που λες

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Χθες με πήρε τηλέφωνο κάποια κοπέλα-υπάλληλος της Vodafone και μου επιβεβαίωσε αυτό που εγώ ήδη γνώριζα-ότι δηλαδή το συνολικό ποσό της επιδότησης μου για τα δύο νούμερα που έχω στο όνομα μου φτάνει τα 250 Ευρώ....Αλλά μου τόνισε ότι η επιδότηση αυτή έχει ισχύ μέχρι το επόμενο Σάββατο-Μετά αλλάζει....Είτε προς τα πάνω (που..δεν το βλέπω),είτε προς τα κάτω,είτε μένει ίδιο!!! Επειδή η Vodafone αποκλείεται να φέρει το 6300 μέχρι το άλλο Σάββατο και επειδή δεν θέλω να αναγκάζομαι να διαλέξω ανάμεσα σε κάποια από τα υπάρχοντα κινητά,αλλά να περιμένω την άφιξή του-ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ να μου πει πως καθορίζεται το ύψος της επιδότησης ενός λογαριασμού????

 

 

Βλακείες σου λένε..

Πες τους αμα θελετε,και θα παρω την επιδοτηση μου οταν εγω θελω και οχι εσεις,ειδαλλως τα μαζευω και παω αλλου....:mad:

Θα δεις μέχρι και π...θα σου κανουν.:D

Αυτο κανω και εγω ολα αυτα τα χρονια;)

Link to comment
Share on other sites

Βλακείες σου λένε..

Πες τους αμα θελετε,και θα παρω την επιδοτηση μου οταν εγω θελω και οχι εσεις,ειδαλλως τα μαζευω και παω αλλου....:mad:

Θα δεις μέχρι και π...θα σου κανουν.:D

Αυτο κανω και εγω ολα αυτα τα χρονια;)

 

Φίλε μου στη vodafone την επιδότησή σου την παίρνεις όποτε θέλεις εσύ.

Το ποσό όμως αλλάζει, ανάλογα με τους λογαριασμούς που έχεις κάνει μέχρι τότε που θα πάρεις τελικά την επιδότηδη.;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Χθες με πήρε τηλέφωνο κάποια κοπέλα-υπάλληλος της Vodafone και μου επιβεβαίωσε αυτό που εγώ ήδη γνώριζα-ότι δηλαδή το συνολικό ποσό της επιδότησης μου για τα δύο νούμερα που έχω στο όνομα μου φτάνει τα 250 Ευρώ....Αλλά μου τόνισε ότι η επιδότηση αυτή έχει ισχύ μέχρι το επόμενο Σάββατο-Μετά αλλάζει....Είτε προς τα πάνω (που..δεν το βλέπω),είτε προς τα κάτω,είτε μένει ίδιο!!! Επειδή η Vodafone αποκλείεται να φέρει το 6300 μέχρι το άλλο Σάββατο και επειδή δεν θέλω να αναγκάζομαι να διαλέξω ανάμεσα σε κάποια από τα υπάρχοντα κινητά,αλλά να περιμένω την άφιξή του-ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ να μου πει πως καθορίζεται το ύψος της επιδότησης ενός λογαριασμού????

 

Το ύψος της επιδότησης είναι ο μέσος μηνιαίος λογαριασμός του τηλεφώνου

πλήν φπα και τέλη κινητής τηλεφωνίας, επί δύο.

π.χ. μέσος καθαρός λογαριασμός 50€ άρα η είδότηση αναβάθμισης είναι 100€

Link to comment
Share on other sites

kalispera neotera apo to 6300 gia afixi den exo :X :X ena exo na po triti proi erxeteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee tha to exo sta xeria mou kai tha sas enimeroso..:D :D :D :D :D :D :D :D
SAN TIN KOYTRA TIPOTA STON KOSMO...... :wink:
Link to comment
Share on other sites

kalispera neotera apo to 6300 gia afixi den exo :X :X ena exo na po triti proi erxeteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee tha to exo sta xeria mou kai tha sas enimeroso..:D :D :D :D :D :D :D :D

 

να σου ευχηθω καλοριζικο να ειναι φιλε μου,αντε περιμενουμε και τις πρωτες εντυπωσεις.σε τι τιμη αν επιτρεπεται το βρηκες?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

kalispera neotera apo to 6300 gia afixi den exo :X :X ena exo na po triti proi erxeteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee tha to exo sta xeria mou kai tha sas enimeroso..:D :D :D :D :D :D :D :D

 

Με το καλό να το δεχτείς…..

 

Τα μπλε φωτάκια που έχει στα πλάγια τελικά ποτέ ανάβουν με την εισερχόμενη η με το μπλε δόντι???

M. K.
Link to comment
Share on other sites

να σου ευχηθω καλοριζικο να ειναι φιλε μου,αντε περιμενουμε και τις πρωτες εντυπωσεις.σε τι τιμη αν επιτρεπεται το βρηκες?

ADERFE KATARXIN INE XARA MOU POU ESTO MOU EGRAPSES KATI SE EUXARISTO ,PISTEBO OTI ISE ENAS POLI SOBAROS KAI ILIKRINIS XRISTIS KAI SE SEBOME PANTA KITOUSA TA POS POU EKANES GIA DIAFORA TILEFONA .OSO AFORA TO 6300 TO EKLISA STA 350 $ (DOLARIA)KAI 21 $ METAFORIKA SE EUXARISTO KAI PALI KOSTAS ,THESSALONIKH

SAN TIN KOYTRA TIPOTA STON KOSMO...... :wink:
Link to comment
Share on other sites

ADERFE KATARXIN INE XARA MOU POU ESTO MOU EGRAPSES KATI SE EUXARISTO ,PISTEBO OTI ISE ENAS POLI SOBAROS KAI ILIKRINIS XRISTIS KAI SE SEBOME PANTA KITOUSA TA POS POU EKANES GIA DIAFORA TILEFONA .OSO AFORA TO 6300 TO EKLISA STA 350 $ (DOLARIA)KAI 21 $ METAFORIKA SE EUXARISTO KAI PALI KOSTAS ,THESSALONIKH

 

Λίγο ακριβούτσικα δεν το πήρες?:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλά μιλάμε για 283 ευρώ :blink: Περίπου 25 ευρώ πιο ακριβό και από το 6233 που είναι σαφώς ανώτερο του 6300 :cry:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...