Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

Τον Ιούνιο είχα κλείσει ένα χρόνο χωρίς να καπνίσω και τώρα το έχω αρχίσει πάλι κανονικά, εκεί που ξεκίνησα με 2-3 τσιγάρα την εβδομάδα τώρα καπνίζω κανονικά ο βλάκας.:(
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να το πούμε άλλη μια φορά αν και νομίζω πως (θα έπρεπε) να είναι αυτονόητο:το συγκεκριμένο thread υπάρχει για τους καπνιστές και μόνο. Όποιος θέλει να συζητήσει για το πόσο βλαβερό είναι το κάπνισμα πχ δεν θα το κάνει σίγουρα εδώ.

Μπορεί να διατυπώσει τους προβληματισμούς του χωρίς φυσικά να προσβάλλει τους συνομιλητές του.. στα παρακάτω threads:

 

Είστε καπνιστές, πρώην καπνιστές ή άκαπνοι;

Πως κόβεται το κάπνισμα; Μέθοδοι κ.λ.π.

Link to comment
Share on other sites

egw pantws ksekinisa me davidoff gold meta malboro lights kai telika kateliksa se karelia xrisi kasetina...de kserw o kapnos tou kati mou kanei....exw faei trelo kolima!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

POLICE.....XAXAXAXA

Link to comment
Share on other sites

egw pantws ksekinisa me davidoff gold meta malboro lights kai telika kateliksa se karelia xrisi kasetina...de kserw o kapnos tou kati mou kanei....exw faei trelo kolima!!

 

ωραια ειναι η χρυσή κασετίνα, έχεις δικιό, αλλά εγώ παντα επιστρέφω στα davidoff.. σε ό,τι μάρκα κιαν το γυρίσω..:)

Link to comment
Share on other sites

kapnizw bf edw kai 2 mhnes prin kapniza lucky strike fanerh h diafora paidia sthn ugeia m kaka ta psemata to bio filter kanei thavmata....kai exei kai kalo kapno tsekarete...
Link to comment
Share on other sites

κ ο πατερας μου μετα απο 20 χρονια malboro ξεκινησε bf και πλεον ο λαιμος του ουτε τον ποναει ουτε βηχει ουτε τπτ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kapnizw bf edw kai 2 mhnes prin kapniza lucky strike fanerh h diafora paidia sthn ugeia m kaka ta psemata to bio filter kanei thavmata....kai exei kai kalo kapno tsekarete...

 

κ ο πατερας μου μετα απο 20 χρονια malboro ξεκινησε bf και πλεον ο λαιμος του ουτε τον ποναει ουτε βηχει ουτε τπτ.

Προτιμώ να μειώσω στο μισό τα τσιγάρα που κάνω παρά να μειώσω στο μισό την απόλαυση...

Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ να μειώσω στο μισό τα τσιγάρα που κάνω παρά να μειώσω στο μισό την απόλαυση...

 

 

συμφωνώ κιεγω..

ειχα προσπαθήσει πριν απο καιρο που ψαχνόμουν να βρω ενα φθηνότερο αλλα ποιοτικο τσιγαρο και είχα παρει κιεγω bf αλλα με ποναγε ο λαιμος μου χειροτερα αποτι με τα assos international το οποιο το λες περιεργο..

:wacko:

 

υποθετω πως το ιδιο τσιγαρο δεν "καθεται" το ιδιο, στο λαιμο του καθενος..

 

παντως καλυτερα τελικα να μειωσεις το τσιγαρο απο το να κοψεις μια μαρκα που σαρεσει..

 

για παραδειγμα, εγω εχω παρατηρησει πως πολλα απο τα τσιγαρα που κανω, τα κανω ασυνειδητα, μηχανικά, χωρις πραγματικα να τα χρειαζομαι, ξέροντας οτι θα μπορουσα να το κάνω αργότερα και όχι να το ανάψω τώρα..

 

οποτε αν μπορουσαμε να ελέγχαμε αυτα και μονο, τα τσιγαρα που κανουμε "μηχανικα", και θα βελτιωναμε την υγεια μας και .. τη τσεπη μας:lol:

 

αλλα όχι οτι είναι και παρα πολυ ευκολο..;)

 

 

on another note, πιστευετε οτι αυτο το bf filter κανει δουλεια?

Link to comment
Share on other sites

Ότι το Bio Filter κάνει δουλεια δεν το συζηταμε, αφου κυκλοφορει εδω και 12 χρονια σε μια ακρος αντικαπνιστικη Ε.Ε. χωρις να αμφισβητηθει κάτι κοβει. Για εμενα ειναι λάθος της ΣΕΚΑΠ που κυκλοφορει μονο ενα χαρμανι με BF,θα μπορουσε να βγαλει 5-6 μαρκες με αυτο το φιλτρο για όλα τα γουστα.
Link to comment
Share on other sites

Ότι το Bio Filter κάνει δουλεια δεν το συζηταμε, αφου κυκλοφορει εδω και 12 χρονια σε μια ακρος αντικαπνιστικη Ε.Ε. χωρις να αμφισβητηθει κάτι κοβει. Για εμενα ειναι λάθος της ΣΕΚΑΠ που κυκλοφορει μονο ενα χαρμανι με BF,θα μπορουσε να βγαλει 5-6 μαρκες με αυτο το φιλτρο για όλα τα γουστα.

 

ΕΧΕΙ και αλλη μαρκα εκτος το BF , δεν θυμαμαι μαρκα αλλα ειναι 25αρια ! εκτος αν μπερδευομαι με τα BF internasional

Link to comment
Share on other sites

Τα πήρα σήμερα.Φοβερό τσιγάρο.Μάλλον ήρθε ο καιρός να το αλλάξω το lucky strike...απλά με χαλάει που τα βγάζει η Japan Tobacco...

 

giati se xalaei? ;)

Link to comment
Share on other sites

Davidoff απο μενα. Τα καρελια πριν δυο μερες τα πηρα γιατι ακουγα πολλα αλλα δεν με ενθουσιασαν. Davidoff gold δεν εχω δοκιμασει αλλα μπλε και μαυρα ειναι κορυφαια τσιγαρα.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

αν είναι να πάρεις davidoff πάρε τα rich blue.1 πίσσα παραπάνω από ta gold αλλά από γεύση πολύ καλύτερα.Τα gold δε μπορώ να τα κάνω πλέον αλλά άμα βρω κανα μπλε τις κάνω τις τράκες μου.Πολύ ωραίο τσιγάρο.
Link to comment
Share on other sites

αν είναι να πάρεις davidoff πάρε τα rich blue.1 πίσσα παραπάνω από ta gold αλλά από γεύση πολύ καλύτερα.Τα gold δε μπορώ να τα κάνω πλέον αλλά άμα βρω κανα μπλε τις κάνω τις τράκες μου.Πολύ ωραίο τσιγάρο.

Αλήθεια ...? Καλά δοκίμασα σήμερα τα superslim gold, φοβερή συσκευασία αλλα δεν είνει ίδια με τα slim gold.. Τα rich blue βγαίνουν κ σε slim?

Link to comment
Share on other sites

oxi.. mono ta sketa ''blue'' vgainoun kai se slims.. Emena pali dn m aresoun ka8olou ta rich blue.. protimw ta gold...

Πόση πίσσα, νικοτίνη κτλ έχουν τα rich blue?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...