Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

Από που βγαίνει το συμπέρασμα ας πούμε ότι είναι τα καλύτερα; Η μάρκα-ες των τσιγάρων-καπνών που προτοιμάει ο κάθένας είναι τελείως υποκειμενικό πράγμα.

Όσων αφορά για τις επιλογές των δημοσκοπήσεων είναι φυσικό να μην υπάρχουν πολύ γνωστές μάρκες γιατί απλά δεν χωράνε.

 

Κάνεις λάθος.. Υπάρχει και η ποιότητα ... Δεν μπορεί πχ κάτι τσιγάρα νομίζω τα Rockets που λέγονται (υπάρχουν κ άλλα) να έχουν μόνο 3 ευρώ και να έχουν μέσα 40 τσιγάρα (δλδ 1,5 ευρώ το πακέτο σύμφωνα με το μ.ο.) .... Εκεί καπνίζεις άχυρο... Αν εξαιρέσουμε τα τσιγάρα ''χαμηλής ποιότητας'' τότε συμφωνώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα τσιγαρα που λες ροκετς (εκτοσ οτι ειναι μ@@@) τα εχω παρει μια φορα να τα δοκιμασω και μπορει να ειναι 40 αλλα 2 απο δαυτα αποτελουν ενα Marlboro. Ειναι μ@@@ μην ακουτε τις διαφημησεις τα καλητερα τσιγαρα για μενα ειναι τα Marlboro απο τοτε που ξεκινησα ειναι η μαρκα που εχω κρατησει περρισοτερο καιρο και ακομα κραταω !!!!

 

 

μισο, αναβω ενα !

Link to comment
Share on other sites

Davidoff Gold 4 ever!!Aν ηταν και λιγο φθηνοτερα θα ταν ακομα καλυτερα...Καπνιζω απο την πρωτη λυκειου.
Link to comment
Share on other sites

Davidoff Gold 4 ever!!Aν ηταν και λιγο φθηνοτερα θα ταν ακομα καλυτερα...Καπνιζω απο την πρωτη λυκειου.

 

+1 kai apo emena, arxika ekana malboro lights, meta davidoff gold kai twra tpt!xaxa

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος.. Υπάρχει και η ποιότητα ... Δεν μπορεί πχ κάτι τσιγάρα νομίζω τα Rockets που λέγονται (υπάρχουν κ άλλα) να έχουν μόνο 3 ευρώ και να έχουν μέσα 40 τσιγάρα (δλδ 1,5 ευρώ το πακέτο σύμφωνα με το μ.ο.) .... Εκεί καπνίζεις άχυρο... Αν εξαιρέσουμε τα τσιγάρα ''χαμηλής ποιότητας'' τότε συμφωνώ.

 

Ανάλογα με τα χρήματα που διαθέτει κανένας, υπάρχουν σύμφωνα με το γούστο του καλά και κακά τσιγάρα σε αυτή την κατηγορία. Και μιας και ανέφερες τα Rockets ξέρω ένα άτομο μεγάλης ηλικίας που δεν τα αλλάζει. Γι' αυτό λέω ότι είναι κάτι τελείως υποκειμενικό.

Σκέψου τι καπνίζει η πλειοψηφία του κόσμου (Μarl, Prince, Davidoff, κτλ). Οι συγκεκριμένες μάρκες μου φαίνονται εμετικές (συγνώμη για την έκφραση). Εγώ δεν έχω πρόβλημα να διαθέσω όσα χρήματα και να είναι, αλλά υπάρχουν τσιγάρα που με ικανοποιούν πολύ περισσότερο και κοστίζουν περίπου 1 ευρώ λιγότερο (π.χ. Chesterfield). Χωρίς φυσικά να αρνούμαι να καπνίσω και μάρκες τις τάξης των 3-4 ευρώ (π.χ. Lycky Strike, Karellia, Dunhill).

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα στο περιπτερο, και αντι για το κλασσικο swan κιτρινο φιλτρακι

πηρα αυτα:

http://www.swansmooth.com/home.htm

Τα καινουργια swan smooth.

Δεν ειναι και ασχημα...κανουν το τσιγαρο ακομα πιο ελαφρυ...

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια τιμή?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια τιμή?

yeap :)

1.5 Ε τα πηρα κλασσικα!

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα με τα χρήματα που διαθέτει κανένας, υπάρχουν σύμφωνα με το γούστο του καλά και κακά τσιγάρα σε αυτή την κατηγορία. Και μιας και ανέφερες τα Rockets ξέρω ένα άτομο μεγάλης ηλικίας που δεν τα αλλάζει. Γι' αυτό λέω ότι είναι κάτι τελείως υποκειμενικό.

Σκέψου τι καπνίζει η πλειοψηφία του κόσμου (Μarl, Prince, Davidoff, κτλ). Οι συγκεκριμένες μάρκες μου φαίνονται εμετικές (συγνώμη για την έκφραση). Εγώ δεν έχω πρόβλημα να διαθέσω όσα χρήματα και να είναι, αλλά υπάρχουν τσιγάρα που με ικανοποιούν πολύ περισσότερο και κοστίζουν περίπου 1 ευρώ λιγότερο (π.χ. Chesterfield). Χωρίς φυσικά να αρνούμαι να καπνίσω και μάρκες τις τάξης των 3-4 ευρώ (π.χ. Lycky Strike, Karellia, Dunhill).

Sorry που θα στο πω αλλα οι παραπανω μαρκες που ανεφερες (Lucky strike,Karellia,Dunhill) δεν κοστιζουν 4 ευρω πρωτον κ δεν ειναι τα πιο ακριβα δευτερον κ τριτον τα Davidoff μονο εμετικα δεν ειναι κ μαλιστα ειναι κ πιο ακριβα απο τα παραπανω κατα 10-20 λεπτα..

Link to comment
Share on other sites

Sorry που θα στο πω αλλα οι παραπανω μαρκες που ανεφερες (Lucky strike,Karellia,Dunhill) δεν κοστιζουν 4 ευρω πρωτον κ δεν ειναι τα πιο ακριβα δευτερον κ τριτον τα Davidoff μονο εμετικα δεν ειναι κ μαλιστα ειναι κ πιο ακριβα απο τα παραπανω κατα 10-20 λεπτα..

 

Για να τα καπνίζω, ξέρω ακριβώς πόσο κοστίζουν. Είπα ότι είναι στην τάξη των τριών με τέσσερα ευρώ. Μπορείς να μου πεις πόσο κάνουν τα Davidoff Superslims ή Ora Ito. Επίσης είπα ότι είναι εμετικά για μένα. Άρα καταλήγουμε πάλι στο ίδιο συμπέρασμα ότι το τι καπνίζει ο καθένας είναι τελείως υποκειμενικό πράγμα. Διαφωνείς; :)

Link to comment
Share on other sites

Για να τα καπνίζω' date=' ξέρω ακριβώς πόσο κοστίζουν. Είπα ότι είναι στην τάξη των τριών με τέσσερα ευρώ. Μπορείς να μου πεις πόσο κάνουν τα Davidoff Superslims ή Ora Ito. Επίσης είπα ότι είναι εμετικά για μένα. Άρα καταλήγουμε πάλι στο ίδιο συμπέρασμα ότι το τι καπνίζει ο καθένας είναι τελείως υποκειμενικό πράγμα. Διαφωνείς; :)[/quote']

 

Μα δεν γίνεται να σου αρέσουν άχυρα... τα τσιγάρα των 2 ευρώ ή του 1 από την τιμή τους και μόνο καταλαβαίνει για τι ποιότητα καπνού μιλάμε... + ένα κακό στην υγεία.. Αν θες να καπνίσεις, κάπνισε τουλάχιστον κανονικά τσιγάρα και όχι τύπου rockets, chester κτλ.... Ό,τι σου αρέσει αλλά της τάξης των 3 ευρώ και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Σαν τον καπνό για στριφτά δεν έχει.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για να τα καπνίζω, ξέρω ακριβώς πόσο κοστίζουν. Είπα ότι είναι στην τάξη των τριών με τέσσερα ευρώ. Μπορείς να μου πεις πόσο κάνουν τα Davidoff Superslims ή Ora Ito. Επίσης είπα ότι είναι εμετικά για μένα. Άρα καταλήγουμε πάλι στο ίδιο συμπέρασμα ότι το τι καπνίζει ο καθένας είναι τελείως υποκειμενικό πράγμα. Διαφωνείς; :)

Davidoff superslims 3.20eyrw, τα αλλα δεν τα ξερω που ειπες..Κ ναι οι προτιμησεις μπορει να ειναι διαφορετικες αλλα σαν ποιοτητα τα Davidoff ειναι παρα πολυ καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Davidoff superslims 3.20eyrw' date=' τα αλλα δεν τα ξερω που ειπες..Κ ναι οι προτιμησεις μπορει να ειναι διαφορετικες αλλα σαν ποιοτητα τα Davidoff ειναι παρα πολυ καλα!!![/quote']

 

+1 και γω συμφωνώ και εδώ και πολύ καιρό κάνω Davidoff Gold..

 

Τα davidoff Ora Ito έχουν 4 ευρώ.

 

http://www.frontiermagazine.co.uk/images/Davidoff%20Black%20and%20White%20(1).jpg

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι τα davidoff δεν μου καθονται καθολου καλα στον λαιμο τι κ αν κανουν 3 4 η 15€... τα μονα που μου αρεσουν ειναι το marlboro μαλακο τα prince med κ διαφοροι καπνοι...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να λεμε,το καλυτερο τσιγαρο της αγορας ειναι αυτο http://bohem.pblogs.gr/2009/01/dunhill-international-kai-h-peripoy-epistrofh-toy-teleioy-tsigar.html φτιαγμενo με καθαρο καπνο.
Link to comment
Share on other sites

εγω κανω Davidoff Blue.βασικα τα εχω κανει σχεδον ολα.αλλα κατεληξα στα Davidoff.μακραν τα καλητερα για μενα!!:)
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω.παντως τα μπλε ειναι πολυ καλα.εχεις δοκιμασει;;
Link to comment
Share on other sites

Τα davidoff blue slims ειναι ενδιαμεσα σε gold και white? Γιατι αν ειναι αυτα τοτε μαλλον εννοω τα rich blue.

 

Όχι τα blue είναι ανάμεσα στα gold και τα classic

Link to comment
Share on other sites

Τα davidoff blue slims ειναι ενδιαμεσα σε gold και white? Γιατι αν ειναι αυτα τοτε μαλλον εννοω τα rich blue.

 

Τα blue είναι ανάμεσα σε white και gold.. Τα rich blue που είναι ανάμεσα σε classic k gold δν υπάρχουν σε Slims.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...