Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

παίδες εγώ κάνω prince & marlboro

πήρα black devil γιατί θα βγαινα με γκόμενα, που οκ, το γαμ** που το μπιπ, ας μην την φλωμώσω κι ολας να έχει ωραίο άρωμα

αλλά... τι είναι αυτό ρε παίδες; τι απαίσιο τσιγάρο;

ακόμα και η γόπα του τραγική είναι! όταν το τελειώνω λιώνει η γόπα και καίγομαι... και να πεις να το σβήσεις εύκολα... δεν σβήνει! έλεος!

 

σταθερή αξία το marlboro, και από prince τα έχω κάνει όλα, και μου αρέσει πιο πολύ από όλα το μπλε

να συμπληρώσω ότι όταν ξεμένω κάνω εμπόριο με τον πατέρα μου και μου δίνει camel. καλά είναι και αυτά, αλλά προτιμώ marlboro

:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παίδες εγώ κάνω prince & marlboro

πήρα black devil γιατί θα βγαινα με γκόμενα, που οκ, το γαμ** που το μπιπ, ας μην την φλωμώσω κι ολας να έχει ωραίο άρωμα

αλλά... τι είναι αυτό ρε παίδες; τι απαίσιο τσιγάρο;

ακόμα και η γόπα του τραγική είναι! όταν το τελειώνω λιώνει η γόπα και καίγομαι... και να πεις να το σβήσεις εύκολα... δεν σβήνει! έλεος!

 

σταθερή αξία το marlboro, και από prince τα έχω κάνει όλα, και μου αρέσει πιο πολύ από όλα το μπλε

να συμπληρώσω ότι όταν ξεμένω κάνω εμπόριο με τον πατέρα μου και μου δίνει camel. καλά είναι και αυτά, αλλά προτιμώ marlboro

Τραγικό.

Επίσης τραγικός:

α) Εσύ που ήρθες στο θρεντ με τα τσιγάρα για να μας πεις ότι πήδη*ες

β) Ο πατέρας σου που σου δίνει τσιγάρα αντί να σε βοηθήσει να το κόψεις

......

Πέρα από αυτό, το Black Devil φυσικά και δεν είναι τσιγάρο για καθημερινή χρήση. Είναι αρωματικό για μια κάθε τόσο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Εγγράφτηκα σ΄ αυτό το Φόρουμ για να σας ζητήσω μιαν ειδοποίηση. εγώ είμαι ιταλός και αγαπώ πάρα πολύ τα ελληνικά τσιγάρα και προπάντων τα Ζάντε, που στην Ιταλία είναι αδύνατα να βρεθούν. Έψαξα στο διαδείκτυο στα ιταλικά σάιτς αλλά δεν βρήκα άλλο από τις μάρκες αυτές που θα μπορούσε κανείς ευκολότατα να βρει και στα καπνοπώλια. Τώρα σας ρωτώ αν υπάρχει ανάμεσα στα ελληνικά σάιτς καποιο απ' το οποίο θα μπορούσε κανείς να μου στείλει πακέτα ή κούτες Ζάντε χωρίς φίλτρο στα παράμετρα, βέβαια, του νόμου. Δεν ξέρω αν αυτό είναι ο σωστός τόπος στον οποίον έπρεπε να το ρωτήσω. Αν η ρώτησή μου βγήκε από το θέμα του φόρουμ, να μου συγγνώσετε και, αν θέλετε, να μου δειχνύσετε κάποιο άλλο σάιτ στο οποίο να ψάξω.

 

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και αρκετό καιρό κάνω old holborn aromatic αλλά άκουσα ότι λόγω πολλών χημικών βλάπτει πολλά πράγματα κ αποφάσισα να τον σταματήσω.Τον κίτρινο τον έχω κάνει αλλά δν μ πολυάρεσε.Τι προτείνετε εσείς από καπνό?
Link to comment
Share on other sites

εγω κανω τον golden virginia τον προσινο και μου φαινεται πολυ καλος! καμια σχεση με τον old holborn! αλλος που μπορεις να δοκιμασεις ειναι ο drum ο μπλε!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Εγγράφτηκα σ΄ αυτό το Φόρουμ για να σας ζητήσω μιαν ειδοποίηση. εγώ είμαι ιταλός και αγαπώ πάρα πολύ τα ελληνικά τσιγάρα και προπάντων τα Ζάντε, που στην Ιταλία είναι αδύνατα να βρεθούν. Έψαξα στο διαδείκτυο στα ιταλικά σάιτς αλλά δεν βρήκα άλλο από τις μάρκες αυτές που θα μπορούσε κανείς ευκολότατα να βρει και στα καπνοπώλια. Τώρα σας ρωτώ αν υπάρχει ανάμεσα στα ελληνικά σάιτς καποιο απ' το οποίο θα μπορούσε κανείς να μου στείλει πακέτα ή κούτες Ζάντε χωρίς φίλτρο στα παράμετρα, βέβαια, του νόμου. Δεν ξέρω αν αυτό είναι ο σωστός τόπος στον οποίον έπρεπε να το ρωτήσω. Αν η ρώτησή μου βγήκε από το θέμα του φόρουμ, να μου συγγνώσετε και, αν θέλετε, να μου δειχνύσετε κάποιο άλλο σάιτ στο οποίο να ψάξω.

 

Σας ευχαριστώ.

 

Φιλε μου Ιταλε το μονο σαιτ που βρηκα ειναι το http://www.lowpricecigarettes.com/shop/ProductList.asp?lang=en&cid=1&cat=Cigarettes Δεν εχω ιδεα εαν ειναι αξιοπιστο, πάντως στο γραμμα Σ εμπορευεται και τα Σαντε. Κανε μια προσπαθεια εκει, στειλε και ενα mail στην εταιρεια που τα βγαζει την Παπαστρατος/Philip Morris ισως μπορει να σε εξυπηρετησει αυτη και να σου στελνει τσιγαρα στην ιταλια το mail τους ειναι papastratos@pmintl.com

Μην ξεχασεις να μας γραψεις εαν βρηκες λυση

 

Υ.Γ. Βρηκα και ενα άλλο ελληνικο super market που πουλάει και τσιγαρα το http://www.pefkohori.net/ στην σελιδα δεν εχουν τα Σαντε, ειμαι σιγουρος όμως πως αν τους στειλεις mail και τους ζητησεις να σου στειλουν Σαντε θα το κάνουν αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

παίδες εγώ κάνω prince & marlboro

πήρα black devil γιατί θα βγαινα με γκόμενα, που οκ, το γαμ** που το μπιπ, ας μην την φλωμώσω κι ολας να έχει ωραίο άρωμα

αλλά... τι είναι αυτό ρε παίδες; τι απαίσιο τσιγάρο;

ακόμα και η γόπα του τραγική είναι! όταν το τελειώνω λιώνει η γόπα και καίγομαι... και να πεις να το σβήσεις εύκολα... δεν σβήνει! έλεος!

 

σταθερή αξία το marlboro, και από prince τα έχω κάνει όλα, και μου αρέσει πιο πολύ από όλα το μπλε

να συμπληρώσω ότι όταν ξεμένω κάνω εμπόριο με τον πατέρα μου και μου δίνει camel. καλά είναι και αυτά, αλλά προτιμώ marlboro

Εμενα παντως παντα μου αρεσαν τα black Devil και δεν τα βρισκω καθολου τραγικα η χαμηλης ποιοτητας!!

 

Τραγικό.

Επίσης τραγικός:

α) Εσύ που ήρθες στο θρεντ με τα τσιγάρα για να μας πεις ότι πήδη*ες

β) Ο πατέρας σου που σου δίνει τσιγάρα αντί να σε βοηθήσει να το κόψεις

......

Πέρα από αυτό, το Black Devil φυσικά και δεν είναι τσιγάρο για καθημερινή χρήση. Είναι αρωματικό για μια κάθε τόσο

Μαλλον δεν καταλαβες καλα φιλε JustMe! και βιαστηκες να βγαλεις συμπερασματα!!Ο φιλος δεν ποσταρε οτι γ****ε,αλλα οτι το γ****ι που το γ****ι το τσιγαρο...:pΕννοουσε δηλαδη οτι καπνιζει πολυ!!
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστω, Πετρ. Τωρα θα προσπαθησω εκει που μου ειπες. Θα σου πω αν θα βρω κατι, οπως ελπιζω. ευχαριστω ξανα. χαιρε και χαιρετε!

 

στο pefkohori εχω βρει ολα. σ' ευχαριστω παρα πολυ, Πετρ!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα Καρέλια Αγρινίου. Μου φάνηκε ότι έχουν περισσότερη γεύση από Σαντέ κι από Άσσο σκέτο και σίγουρα είναι πιο βαρύ. Θα το ξαναπάρω κάποια φορά. Όποιος το δοκιμάσει, ας κρατήσει το πακέτο. Θυμίζει κάτι από τα παλιά (που δεν έχω ζήσει...)

 

Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν πουλάνε τσιγάρα όπως ΆΣΣΟΣ φίλτρο κασετίνα και ΚΑΡΕΛΙΑ φίλτρο. Είναι τόσο καλά και τόσο φτηνά...

Link to comment
Share on other sites

Τραγικό.

Επίσης τραγικός:

α) Εσύ που ήρθες στο θρεντ με τα τσιγάρα για να μας πεις ότι πήδη*ες

β) Ο πατέρας σου που σου δίνει τσιγάρα αντί να σε βοηθήσει να το κόψεις

......

Πέρα από αυτό, το Black Devil φυσικά και δεν είναι τσιγάρο για καθημερινή χρήση. Είναι αρωματικό για μια κάθε τόσο

 

ώπα φίλε ώπα με παρεξήγησες! :confused:

όταν εννοώ το μπιπ, δεν εννοώ το γκομενάκι. εννοώ να μην το ξεφτυλήσω.

δηλαδή να κάνω τσιγάρο μπροστά σε κάποιον που δεν καπνίζει, και μην τον φλωμώσω με τον καπνό μου. ας είναι αρωματικός.

μπήκες; :rolleyes:

 

όσο για το 2ο... τι να πεις... όλοι οι γονείς σήμερα έτσι είναι.

αλλά και να μου πει τίποτα δεν μπορεί πια. το καλοκαίρι ενηλικιόνομαι και τόσα χρόνια που δεν κάπνιζα, ήμουν κατά. όχι αντικαπνιστής, απλά δεν ήθελα

 

Μαλλον δεν καταλαβες καλα φιλε JustMe! και βιαστηκες να βγαλεις συμπερασματα!!Ο φιλος δεν ποσταρε οτι γ****ε,αλλα οτι το γ****ι που το γ****ι το τσιγαρο...:pΕννοουσε δηλαδη οτι καπνιζει πολυ!!

 

ωραίος, με κάλυψες (τώρα είδα το ποστ σου :p)

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ταξιδευοντας χθες για Ξανθη, καπνισα ενα πολυ ωραιο και ιδιομορφο τοπικο τους τσιγαρο, το ΚΙΡΕΤΣΙΛΕΡ. Στην αρχη μου φανηκε λιγο παραξενη η γευση, μετα εκανα ενα πολύ απολαυστικο καπνισμα. Το λαθος ειναι πως δεν πηρα κουτα, αλλα μονο 3 πακετα. Δυστυχως δεν το εχω δει πουθενα στην αγορα της Θεσσαλονικης, ξερει αν πουλιεται σε καποιο περιπτερο εδω περα;

Εδω το πακετο του http://www.cigarettespedia.com/index.php/Kiretsilver_(T)_KS-20-H_-_Greece

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν χαίρετε,

Έκανα στην αρχή Marlboro Menthol, Νοεμβριος 2007

Μετά, λίγο Lucky Strike και από λίγο Χρυσή Κασετίνα Καρέλια ή Davidoff Classic

Μετά ανακάλυψα το Στριφτό και τα πουράκια και από τότε τα προτιμώ

Εκτιμώ βαθύτατα τον Craven και τον Old Holborn Aromatic

Εκτιμώ τα Μοods Filter και τα White Owl

Επίσης Prince Highland ή Prince Indian Summer ή More Menthol

Παρά όλες αυτές τις δοκιμές δεν το έχω ξεκινήσει ακόμη (Φουμάρω σε κανένα ταξιδάκι, διακοπές ή σε Party).

Δεν ορκίζομαι για το μέλλον

Χάρηκα για τη γνωριμία

Χαίρετε και πάλι

Link to comment
Share on other sites

 

Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν πουλάνε τσιγάρα όπως ΆΣΣΟΣ φίλτρο κασετίνα και ΚΑΡΕΛΙΑ φίλτρο. Είναι τόσο καλά και τόσο φτηνά...

Και επισης ειναι φτιαγμενα με καπνο ελληνικο και όχι τα Virginia που ειναι μπουρουχες. Απορω και εγω πως ανθρωποι χαμηλου εισοδηματος καπνιζουν κατι χορτα σαν το Pall Mall,το Winston,το West κ.λ.π. και δεν αγοραζουν εναν Ασσο φιλτρο ή ενα Καρελια φιλτρο ή ενα Σαντε,τσιγαρα δηλαδη που ειναι φθηνα όχι γιατι δεν ειναι ποιοτικα,αλλα απλα γιατι οι πρωτες υλες κατασκευης τους ειναι ενχώριες.

 

Υ.Γ. Φιλε μου Ιταλε, χαρηκα πολυ που σε βοηθησα να απολαμβανεις τα Σαντε σου στην Ιταλια. Να σαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Και επισης ειναι φτιαγμενα με καπνο ελληνικο και όχι τα Virginia που ειναι μπουρουχες. Απορω και εγω πως ανθρωποι χαμηλου εισοδηματος καπνιζουν κατι χορτα σαν το Pall Mall,το Winston,το West κ.λ.π. και δεν αγοραζουν εναν Ασσο φιλτρο ή ενα Καρελια φιλτρο ή ενα Σαντε,τσιγαρα δηλαδη που ειναι φθηνα όχι γιατι δεν ειναι ποιοτικα,αλλα απλα γιατι οι πρωτες υλες κατασκευης τους ειναι ενχώριες.

 

 

Έχεις απόλυτο δίκιο. Αλλά το πράγμα πάει και πιο μακριά. Εδώ μιλούσα με φίλο που έχει ψιλικατζίδικο στο Ίλιον (λαϊκή γειτονιά δυτικά προάστια Αττικής κλπ) και μου λέει ότι πλέον το τσιγάρο του λαού είναι το Marlboro... (3,20 € πλέον) Πού φτάσαμε...

Link to comment
Share on other sites

backwoods.......

 

Θα τα εχω υποψην μου καμια αλλη προταση που να μπορει να βρεθει σε περιπτερο και φυσικα να ειναι σε πακετο;!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

al capone ;)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Davidoff black τα εχει δοκιμασει κανεις;

 

εννοείς το μαύρο πακέτο ή είναι μαύρο το τσιγάρο;

αν λες για το μαύρο πακέτο, έχω κάνει ναι και μετράει αρκετά :)

:cool:
Link to comment
Share on other sites

εννοείς το μαύρο πακέτο ή είναι μαύρο το τσιγάρο;

αν λες για το μαύρο πακέτο, έχω κάνει ναι και μετράει αρκετά :)

To πακετο εννοω ακουσα για καλυτερη ποιοτητα καπνου ξερετε ποσο εχει;

Link to comment
Share on other sites

Cohiba... 12 E

 

Τίτνούτο; Δεν έχουν όλα τα κο(χ)ίμπα 12 γιούρια...

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑ τι ν απω , εγω ενα πουρο που λεγε COHIBA απεξω εκανα δωρο κ τοσο εκανε...ΑΑΑΑ κ εχει 3 μεγεθη, εγω πήρα το μεσαιο...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...