Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

Το χα κόψει εδώ και 8 χρόνια αλλά τώρα λόγω στεναχώριας άρχισα πάλι αλλά με στριφτό Golden Virginia. Κάνει η κολλητή μου και πριν λίγο καιρό μου έδωσε να δοκιμάσω και καμία σχέση με τα κανονικά τσιγάρα. Πιο απαλός καπνός, δε μυρίζει τόσο πολύ, δε νοιώθω την κάψα που ένοιωθα στον λαιμό και δεν με ζαλίζει όπως τα κανονικά τσιγάρα. Έτσι κι αλλιώς όταν κάπνιζα έκανα ένα πακέτο Silk Cut Slim την εβδομάδα και τώρα με τα στριφτά άντε να κάνω 3-4 την ημέρα. Δεν πιστεύω να είναι πολλά ε?
Namaste!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

re paidia mia erwthsh...to assos international to kokkino pou prin allaxei h timh kai to paketo tou assos international yphrxe se malako yparxei akoma?

Νομιζω πως υπάρχει ακομα.

Πάντως μετα απο τονους ασσου μαλακο,εκτος απο τα συχνα πειραματα που κανω, ειπα να αλλαξω μαρκα για να στηριξω και καμοια ελληνικη επιχειρηση,μια και μου την σπαει αφανταστα να χρηματοδωτω την αμερικανικη Philip Morris Inc. Ελληνικες καπνοβιομηχανιες εχουν μεινει 2 η ΣΕΚΑΠ και ο Καρελιας(ισως να υπάρχει ακομα και ο Γεωργιαδης που εβγαζε τα 22,μια και προσφατα ειδα ενα γεροντακι που τα φουμαριζε) ,εκανα μια σταση στο Καρελια φιλτρο,καλουτσικο τσιγαρακι σε δικαιη τιμη αλλα με οχι τοσο πλουσια γευση,δεν κολλησα.

Της ΣΕΚΑΠ τα τσιγαρα ειναι συγκεκρημενα: το ΒF,που ειναι καλο μεν,ψιλοακριβο δε,το GR που ειναι μονο για καταδικους και το COOPER,κυκλοφορει και κατι hardcore σηματα όπως το Κιρετσιλερ και το Ξανθη,αλλα μάλλον μόνο για την πόλη της Ξανθης. Ειπα λοιπον να κάνω COOPER και μπορω να πω ότι μου αρεσε αρκετα,πολύ πλουσια γευση,χωρις να σε καιει στο λαιμο ή τα πνευμονια σε λογικη τιμη 2,50 Ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως υπάρχει ακομα.

Πάντως μετα απο τονους ασσου μαλακο,εκτος απο τα συχνα πειραματα που κανω, ειπα να αλλαξω μαρκα για να στηριξω και καμοια ελληνικη επιχειρηση,μια και μου την σπαει αφανταστα να χρηματοδωτω την αμερικανικη Philip Morris Inc. Ελληνικες καπνοβιομηχανιες εχουν μεινει 2 η ΣΕΚΑΠ και ο Καρελιας(ισως να υπάρχει ακομα και ο Γεωργιαδης που εβγαζε τα 22,μια και προσφατα ειδα ενα γεροντακι που τα φουμαριζε) ,εκανα μια σταση στο Καρελια φιλτρο,καλουτσικο τσιγαρακι σε δικαιη τιμη αλλα με οχι τοσο πλουσια γευση,δεν κολλησα.

Της ΣΕΚΑΠ τα τσιγαρα ειναι συγκεκρημενα: το ΒF,που ειναι καλο μεν,ψιλοακριβο δε,το GR που ειναι μονο για καταδικους και το COOPER,κυκλοφορει και κατι hardcore σηματα όπως το Κιρετσιλερ και το Ξανθη,αλλα μάλλον μόνο για την πόλη της Ξανθης. Ειπα λοιπον να κάνω COOPER και μπορω να πω ότι μου αρεσε αρκετα,πολύ πλουσια γευση,χωρις να σε καιει στο λαιμο ή τα πνευμονια σε λογικη τιμη 2,50 Ευρω.

 

TO 22 ELEGE TPT DOKIMASES?

Link to comment
Share on other sites

TO 22 ELEGE TPT DOKIMASES?

Φιλε εχω να τα καπνισω πάνω απο 10ετια οπότε δεν θυμαμαι και πολλά. αυτο που θυμαμαι ειναι ότι ειχε παραξενες τιμες πισας και νικοτινης, δηλαδη νικοτινη 0,5 ή 0,4 και πίσα 10!Επίσης ειχε και ενα πολυ ομορφο μπλε μαλακο πακετο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά…!

Θα ήθελα την βοηθειά σας (όσοι γνωρίζουν) για το ποιοι καπνοί σε στριφτό και σε πίπα είναι οι πιο αρωματικοί και γευστικοί…!

Να μην βγαίνει δηλαδή ούτε άρωμα ούτε γεύση τσιγαρίλα!!

Έχω δοκιμάσει κάμποσα αλλά δεν μπορώ να βρω κάτι τόσο ιδιαίτερο που να καταλήξω…!

Αν γνωρίζετε ας κάνουμε αυτήν την κουβεντούλα να ακούσω γνώμες για τις πιο μπακλαβαδένιες γεύσεις και τα πιο δυνατά αρώματα σε καπνούς…!

Link to comment
Share on other sites

Είχα ανοίξει ένα θέμα σε ένα άλλο forum για εναλλακτικές λύσεις καπνίσματος και ένας φίλος πόσταρε το link για αυτό. Το έχει ακούσει κανεις? Τι ακριβώς είναι? Το έχετε δοκιμάσει?

http://www.gamucci.co.uk/gamucci/index.html

 

εγώ προσωπικά έχω δοκιμάσει το gamucci και είναι πολύ καλό . Βγαίνει σε δύο εκδοχές.Μικρο και classic. Θά το βρείς στή Ελλάδα στο e-cigarette.com.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά…!

Θα ήθελα την βοηθειά σας (όσοι γνωρίζουν) για το ποιοι καπνοί σε στριφτό και σε πίπα είναι οι πιο αρωματικοί και γευστικοί…!

Να μην βγαίνει δηλαδή ούτε άρωμα ούτε γεύση τσιγαρίλα!!

Έχω δοκιμάσει κάμποσα αλλά δεν μπορώ να βρω κάτι τόσο ιδιαίτερο που να καταλήξω…!

Αν γνωρίζετε ας κάνουμε αυτήν την κουβεντούλα να ακούσω γνώμες για τις πιο μπακλαβαδένιες γεύσεις και τα πιο δυνατά αρώματα σε καπνούς…!

Ο πιο καλος καπνος ειναι του Καρελια. Πολυ βαρυς+πολυ αρωματικος ειναι ο Craven,όλοι οι υπόλοιποι ειναι για τους καταδικους.

Link to comment
Share on other sites

Drum ασπρο μαλακο:cool: μια μικρη γευση απο στριφτο σε ετοιμη εκδοση!

 

Μου τη δίνει αλλά θα συμφωνήσω με τον gkr41 :p

 

Ο καπνός ο Drum είναι πολύυυυυυ καλύτερος από το πακέτο. Στην αρχή όταν το δοκίμασα είπα κι εγώ ότι είναι το ίδιο, αλλά όταν έκανα τη σύγκριση (ένα στριφτό κι ένα έτοιμο) άλλαξα αμέσως γνώμη.

 

Δοκίμασα και πήρα τον Golden Virginia τον πράσινο επειδή είδα να κυκλοφορεί πολύ στη σχολή. Δεν με ξετρέλανε. Ελαφρύς είναι αλλά βρωμάει λίγο. Σε γενικές γραμμές πιστεύω ότι τόσος ντόρος γίνεται για το τίποτα!

 

Ο Drum ο καπνός ο άσπρος είναι ο καλύτερος imo :cool:

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Μου τη δίνει αλλά θα συμφωνήσω με τον gkr41 :p

 

Ο καπνός ο Drum είναι πολύυυυυυ καλύτερος από το πακέτο. Στην αρχή όταν το δοκίμασα είπα κι εγώ ότι είναι το ίδιο, αλλά όταν έκανα τη σύγκριση (ένα στριφτό κι ένα έτοιμο) άλλαξα αμέσως γνώμη.

 

Δοκίμασα και πήρα τον Golden Virginia τον πράσινο επειδή είδα να κυκλοφορεί πολύ στη σχολή. Δεν με ξετρέλανε. Ελαφρύς είναι αλλά βρωμάει λίγο. Σε γενικές γραμμές πιστεύω ότι τόσος ντόρος γίνεται για το τίποτα!

 

Ο Drum ο καπνός ο άσπρος είναι ο καλύτερος imo :cool:

 

Off the record o virginia einai barus se anti8esh me ton drum ton aspro.

@sakis dokimase ton van nelle, k egw auton kanw twra ,kaloutsikos einai.

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

RE PAIDIA EIDA ENAN SHMERA POU KAPNIZE ENA TSIGARO KAFE XERETE TI HTAN MHPWS HTANE STRIFTO ME KAFE XARTAKIA H APO PAKETO?

 

Στα πολυ λεπτα χαρτακια (καφε, γαλαζιο rizzla Πχ) φαινεται ο καπνος απο μεσα...

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

RE PAIDIA EIDA ENAN SHMERA POU KAPNIZE ENA TSIGARO KAFE XERETE TI HTAN MHPWS HTANE STRIFTO ME KAFE XARTAKIA H APO PAKETO?

 

Μήπως ήτο πουράκι;

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

RE PAIDIA EIDA ENAN SHMERA POU KAPNIZE ENA TSIGARO KAFE XERETE TI HTAN MHPWS HTANE STRIFTO ME KAFE XARTAKIA H APO PAKETO?

 

Ta xartazkia Rizzla me glykoriza (dn 8ymamai ti xrwma exei i syskeuasia gia na ta zhthseis) einai kafe...

 

Epishs yparxeoun kai kati xartakia diafana teleiws pou fainetai mesa olos o kapnos (san plastiko moiazei)... 8a tn vreis sigoura sto mall..

Link to comment
Share on other sites

Ta xartazkia Rizzla me glykoriza (dn 8ymamai ti xrwma exei i syskeuasia gia na ta zhthseis) einai kafe...

 

Epishs yparxeoun kai kati xartakia diafana teleiws pou fainetai mesa olos o kapnos (san plastiko moiazei)... 8a tn vreis sigoura sto mall..

Πορτοκαλί είναι

 

http://www.pazyryk.co.uk/Image1460.jpg

 

Τέτοιο θα είδε ο φίλος μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

τελικά τα νέα τα ρίζλα τα μαύρα τα δοκίμασε κανείς;;;τι πάχος έχουνε;;;

 

Kala re man den bare8hkes na mas rwtas?

Pane kai parta na mas peis ki olas...

Epishs kafe einai kai ta blunts me oti geush ki an fantasteis :P ta kalutera einai ta trip.

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

τελικά τα νέα τα ρίζλα τα μαύρα τα δοκίμασε κανείς;;;τι πάχος έχουνε;;;

 

ta dokimasa egw... dn exoun kai tpt idiaitero...

Link to comment
Share on other sites

Kala re man den bare8hkes na mas rwtas?

Pane kai parta na mas peis ki olas...

Epishs kafe einai kai ta blunts me oti geush ki an fantasteis :P ta kalutera einai ta trip.

 

ρε συ ξέρεις τι παίζει;κάθε φορά που ρώταγα το μήνυμα σβηνότανε λόγω των αντι-καπνιστικών posts.Οπότε και να απάνταγε κάποιος δε το έβλεπα...τεσπά θα πάω να τα πάρω να μη σας πρήζω άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..Εδώ και λίγο καιρό αποφάσισα να αρχίσω το στριφτό και για οικονομικούς λόγους αλλά και επειδή άρχισα να έχω πρόβλημα με το λαιμό μου απ' τα πολλά τσιγάρα που καπνίζω (1μιση-2 πακέτα Assos 25 lights). Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω ποιος καπνός, ποια χαρτάκια και φιλτράκια ταιριάζουν σε αυτό που θέλω (υπάρχει και μεγάλη ποικιλία, να πάρει..όχι ότι αυτό είναι κακό :) ) Προσπάθησα να διαβάσω τα μηνύματα που υπάρχουν εδώ αλλά είναι και 100+ σελίδες, οπότε δεν παίζει.

Στο θέμα μας..από καπνό είμαι ανάμεσα σε golden virginia και old holborn - στη light version τους (drum έχω δοκιμάσει και παραλίγο να πεθάνω!). Ποιος απ' τους δύο είναι πιο γλυκός και ήπιος καπνός?

Ο καπνός ήταν το εύκολο κομμάτι..Τα χαρτάκια τώρα...Όσες φορές έχω κάνει στριφτό στη ζωή μου έχω πάρει τα πράσινα. Τώρα είπα να το ψάξω όμως λίγο..Μπήκα στο site λοιπόν της rizla αλλά ζαλίστηκα. Ας πούμε, ποια η διαφορά μεταξύ medium weight (πράσινο) και light weight (μπλε)? Οι κομμένες γωνίες τι ρόλο παίζουν? Σε γενικές γραμμές, ψάχνω χαρτάκια που να κάνουν το τσιγάρο σχετικά ελαφρύ και ταυτόχρονα να μην σβήνει κάθε 3 δευτερόλεπτα.

Τέλος...τα φιλτράκια..αυτά που έχω είναι τα rizla slimline 6mm..υπάρχει κάτι άλλο?

Υ.Γ. Μεγάλο το post αλλά αυτά έχει η τέχνη (πάνω δεν γράφει "the art of rolling"? :lol:)

Υ.Γ.2: Ας απαντήσουν μόνο αυτοί που ξέρουν και όχι εκείνοι που θα μου προτείνουν να κόψω το κάπνισμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...