Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

Είπαμε πουράκια caprice.Με είχες ζαλίσει να τα δοκιμάσω,και τελικά όντως αξίζουν.Εχεις κάνει διατριβή.

Εσύ δεν έλεγες γνώμες για με αρωματικούς, γλυκόριζες κτλ; Αφού το χεις ψάξει, δώσε λοιπόν καμιά συμβουλή στον άνθρωπο και μη χαλάς το thread με ανοησίες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εσύ δεν έλεγες γνώμες για με αρωματικούς, γλυκόριζες κτλ; Αφού το χεις ψάξει, δώσε λοιπόν καμιά συμβουλή στον άνθρωπο και μη χαλάς το thread με ανοησίες.

 

Πριν κανα 5μηνο που κάπνιζα αρωματικά.Το έχω κόψει εδώ και καιρό το κάπνισμα,οπότε η γνώμη μου δεν έχει καμία σημασία σε αυτό το thread

Link to comment
Share on other sites

Το οτι το έκοψες δεν αναιρεί οτι μπορείς να δώσεις καμιά συμβουλή. Anyway, αν δε θες μη βοηθάς φίλε, δε σου βάλαμε και το πιστόλι στον κρόταφο.
Link to comment
Share on other sites

Το οτι το έκοψες δεν αναιρεί οτι μπορείς να δώσεις καμιά συμβουλή. Anyway, αν δε θες μη βοηθάς φίλε, δε σου βάλαμε και το πιστόλι στον κρόταφο.

 

Μα να δώσω συμβουλή για κάτι που το σιχαίνομαι?Πόσο αντικειμενικός θα μαι?

 

Η μόνη συμβουλή που μπορώ να δώσω (άντε για να συγχωρεθούν οι αμέτρητες αμαρτίες μου) είναι να το κόψει γιατί είναι χάλια. :p:worry:

Link to comment
Share on other sites

Μα να δώσω συμβουλή για κάτι που το σιχαίνομαι?Πόσο αντικειμενικός θα μαι?

 

Η μόνη συμβουλή που μπορώ να δώσω (άντε για να συγχωρεθούν οι αμέτρητες αμαρτίες μου) είναι να το κόψει γιατί είναι χάλια. :p:worry:

Τη γνώμη σου να πεις μιας κι έχεις δοκιμάσει αρκετούς, μιλώντας με βάση την περίοδο που δεν το σιχαινόσουν. Εξάλλου αυτά τα θέματα γούστου, εξ' ορισμού είναι υποκειμενικά. :)

 

Κάνε οτι θες, δε θα σε παρακαλάμε κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κόψει εδώ και καιρό το κάπνισμα,οπότε η γνώμη μου δεν έχει καμία σημασία σε αυτό το thread

 

I see,το ίδιο παθαίνω κι εγώ με το thread για το στοίχημα.

 

Βρήκα όμως τη λύση:

Δε μπαίνω

:D

011110010110111101110101011101000111010101100010011001010010111001100011011011110110110100101111011101110110000101110100011000110110100000111111011101100011110101101111010010000110011100110101010100110100101001011001010100100100100001000001

00110000

Link to comment
Share on other sites

I see,το ίδιο παθαίνω κι εγώ με το thread για το στοίχημα.

 

Βρήκα όμως τη λύση:

Δε μπαίνω

:D

 

Κακώς.Να το ψάξεις.Μπορεί να στο γυρίσει μπούμερανγκ

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς το site της Lucky Strike;

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Ektos apo ton holborn ton portokali ti allo paizei apo aromatikous kapnous pou na eisagetai kai ellada?

 

Apo xartakia poio einai to pio oudetero sthn geusi?

Και ο golden virginia βγαίνει σε aromatic.

Τα πορτοκαλί. Όχι τα γλυκόριζα. Τα άλλα που δεν έχουν και καλά επεξεργαστεί με ουσίες και ιστορίες.

Link to comment
Share on other sites

Ektos apo ton holborn ton portokali ti allo paizei apo aromatikous kapnous pou na eisagetai kai ellada?

 

Apo xartakia poio einai to pio oudetero sthn geusi?

 

Bgainoun kai kati alloi kapnoi gia pipa kai mporeis na pareis ena kai na baleis ligo me kanoniko kapno.

 

xartakia auta einai ta pio akinduna kai bgainoun me geuseis

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

euxaristo gia tis apantiseis sas re alania

 

Dokimazo ton virginia tora me rizzla mple k omologo oti m aresei pio polu ap ton holborn

 

Seira exei o black devil k to kolpaki me kapno pipas pou eipe o filos

 

Me to pou ksekiniseis pantos to strifto duskola gurnas sto paketo

Link to comment
Share on other sites

απο πουρακια αρωματικα με φιλτρο προτεινω πουρακια αλ καπονε cuba κονιακ(10ε 10πουρακια),st lοuis queen(5ε 20 εχει μεσα),

κ για αρωματικο πουρο white owl vanilla (5ε 6μεσα).-καμμια σχεση με backwoods-

Link to comment
Share on other sites

Λογικά είναι για γέμισμα τσιγάρων!

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς το site της Lucky Strike;

 

Έχω την εντύπωση ότι Ελληνικά site από οποιαδήποτε μάρκα τσιγάρων δεν υπάρχουν..Δεν ξέρω γιατί,μήπως απαγορεύονται,κλπ..Γιατί έψαξα στο google για διάφορες μάρκες και δεν υπάρχει τίποτα, ή μονο ξένες σελίδες ή διαφημίσεις σε διάφορα site...Αν γνωρίζει κάποιος τίποτα ας μας ενημερώσει γιατί έχω κι εγώ την απορία..Εγώ έψαχνα ελληνικό site για τα Davidoff..

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι Ελληνικά site από οποιαδήποτε μάρκα τσιγάρων δεν υπάρχουν..Δεν ξέρω γιατί,μήπως απαγορεύονται,κλπ..Γιατί έψαξα στο google για διάφορες μάρκες και δεν υπάρχει τίποτα, ή μονο ξένες σελίδες ή διαφημίσεις σε διάφορα site...

 

karelia.gr

011110010110111101110101011101000111010101100010011001010010111001100011011011110110110100101111011101110110000101110100011000110110100000111111011101100011110101101111010010000110011100110101010100110100101001011001010100100100100001000001

00110000

Link to comment
Share on other sites

βγηκαν καινουρια davidoff.. superslim gold με 6 πισσα κτλ (3.20 ευρω)

ειναι πιο λεπτα απο τα σλιμ τα απλα...γευστικα δεν ειναι ασχημα, αν και ενα τσιγαρο για να το κρινεις πρεπει να κανεις μερικα και οχι να το κρινεις με το 1 που θα κανεις..

Link to comment
Share on other sites

βγηκαν καινουρια davidoff.. superslim gold με 6 πισσα κτλ (3.20 ευρω)

ειναι πιο λεπτα απο τα σλιμ τα απλα...γευστικα δεν ειναι ασχημα, αν και ενα τσιγαρο για να το κρινεις πρεπει να κανεις μερικα και οχι να το κρινεις με το 1 που θα κανεις..

Έχουν την ίδια γέυση με τα προηγούμενα τα davidoff gold slim...?

Link to comment
Share on other sites

Έχουν την ίδια γέυση με τα προηγούμενα τα davidoff gold slim...?

 

λοιπον πηρα ενα πακετο και εκανα.. αλλα οχι εχουν χειροτερη γευση σε σχεση με τα κανονικα τα gold.. και σε σχεση και με τα κανονικα slim gold.

 

εχω την εντυπωση οτι γενικα η davidoff δεν βαζει τον ιδιο ποιοτικα καπνο στα slim και superslim τσιγαρα της..

 

σε σχεση τουλαχιστον με τα gold τα κανονικα τα slim εiναι λιγο χειροτερα ενω τα superslim πολυ χειροτερα..

 

γενικοτερα δεν καταλαβαινω πού στοχευε η εταιρεια με αυτα τα καινουρια τσιγαρα απο τη στγμη που υπαρχουν ηδη τα slim και αφου ποιοτικα ειναι χειροτερα απο αυτα?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον πηρα ενα πακετο και εκανα.. αλλα οχι εχουν χειροτερη γευση σε σχεση με τα κανονικα τα gold.. και σε σχεση και με τα κανονικα slim gold.

 

εχω την εντυπωση οτι γενικα η davidoff δεν βαζει τον ιδιο ποιοτικα καπνο στα slim και superslim τσιγαρα της..

 

σε σχεση τουλαχιστον με τα gold τα κανονικα τα slim εiναι λιγο χειροτερα ενω τα superslim πολυ χειροτερα..

 

γενικοτερα δεν καταλαβαινω πού στοχευε η εταιρεια με αυτα τα καινουρια τσιγαρα απο τη στγμη που υπαρχουν ηδη τα slim και αφου ποιοτικα ειναι χειροτερα απο αυτα?

Πάντως και τα davidoff blue που έβγαλε είχαν χάλια γεύση..

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς το site της Lucky Strike;

Ψαξε στο MySpace παρα πολλοι χρηστες εχουν σελιδες για τα Lucky,καθως και εκει υπάρχουν πάρα πολλά blog για αυτο το τσιγαρο. Πάντως στην Αμερικη τα Lucky με φιλτρο σταματησαν να κυκλοφορουν! Υπάρχουν μόνο τα Lucky Strike τα αφιλτρα. Μου εφερε προσφατα ενας φιλος μια κούτα με αμερικάνικα Lucky, αντε γεια τσιγαρο, τα πακετα τους δεν εχουν τα ελληνικα κηδειοχαρτα και δεν γραφουν ούτε καν πισα και νικοτινη. Η πισα και η νικοτινη αναγραφεται μόνο στην κουτα(στην Αμερικη συνηθιζουν να πέρνουν τα τσιγαρα σε κουτες) και εκει τα τσιγαρα ειναι βαρια,πολύ βαρια,πίσα εγραφε 24(ή 26) και νικοτινη 1,7!!!!!! Μου αρεσε πολυ, εμειαζε και κάπως με το ελληνικο αφιλτρο Lucky,η γευση του ήταν φοβερα εντονη και απολαυστικη. Φυσικα με 4-5 τετοια εισαι κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει καποιος πως μπορω να αγορασω τσιγαρα απο αμερικη?εχω ακουσει οτι τα malboro και γενικως ολα τα τσιγαρα εκει ειναι κλασεις ανωτερα απο αυτα που καπνιζουμε εδω!
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει καποιος πως μπορω να αγορασω τσιγαρα απο αμερικη?εχω ακουσει οτι τα malboro και γενικως ολα τα τσιγαρα εκει ειναι κλασεις ανωτερα απο αυτα που καπνιζουμε εδω!

Ενα αμερικανικο τσιγαρο,δεν εχει καμοια σχεση με ενα ελληνικο. Ότι εκανα απο την αγορα τους,απο Marlboro,Camel,Chesterfield,Lucky εως American Spirit ήταν κορυφαιο.

Την εχω ψάξει και εγω να παραγκελνω απο Αμερικη. Το μόνο site που βρηκα,που στελνει αμερικανικα τσιγαρα στην Ευρωπη ήταν αυτο http://www.tobaccoonline.co.uk/ για την αξιοπιστια και την ποιοτητα των συγκεκριμενων δεν μπορω να σου εγκυηθω γιατι δεν το χρησιμοποιησα ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...