Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

είμαι σε αναζητήση καπνού ...

θέλω εναν ελαφρυ και να εχει καλή υγρασια ...

 

δοκιμασα τα φιλτρακια του παπου τα μεγαλα και ασθανηθηκα σαν να κανω βιοχημαχνικο τσιγαρο .. ουτε ο παπαστρατος να ημουν ..

 

θελω πολυ λεπτά χαρτακια και φιλτρακια .. να τα κανω slimακια ...

Mi 9 Lite 128 GB Aurora Blue

COSMOTE WHATS UP

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θέλω εναν ελαφρυ και να εχει καλή υγρασια ...

 

Golden Virginia ? Νομίζω ο κίτρινος είναι αρκετά ελαφρύς.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

είμαι σε αναζητήση καπνού ...

θέλω εναν ελαφρυ και να εχει καλή υγρασια ...

 

δοκιμασα τα φιλτρακια του παπου τα μεγαλα και ασθανηθηκα σαν να κανω βιοχημαχνικο τσιγαρο .. ουτε ο παπαστρατος να ημουν ..

 

θελω πολυ λεπτά χαρτακια και φιλτρακια .. να τα κανω slimακια ...

 

Rizla ασημί νομίζω θα σου κάνουν

Όσο για καπνο δοκιμάζεις τους κίτρινους η άσπρους και βλέπεις...

 

AOSiP PIE>REDMI NOTE 5 PRO

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος αν μπορω να φερω μεσω νετ καπνο για στριφτο?

 

σε βλέπω στο αυτόφωρο .......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

είμαι σε αναζητήση καπνού ...

θέλω εναν ελαφρυ και να εχει καλή υγρασια ...

 

δοκιμασα τα φιλτρακια του παπου τα μεγαλα και ασθανηθηκα σαν να κανω βιοχημαχνικο τσιγαρο .. ουτε ο παπαστρατος να ημουν ..

 

θελω πολυ λεπτά χαρτακια και φιλτρακια .. να τα κανω slimακια ...

 

Καρελια ασπρο,old holborn ασπρο.

Μακρια απο Lucky Strike...τελευταια φορα που αγορασα ηταν χαλια και απο γνωστο που δοκιμασα επισης χαλια.

Επισης Marlboro Gold και Old Holborn κιτρινα.

Πιο λεπτο φιλτρακι ειναι τα σουαν τα κοκκινα νομιζω(τα σλιμ).

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καρελια χρυση κασετινα χρονια τωρα... :rolleyes:

 

Κλασσικη αξια η χρυση κασετινα,πολυ πιο ωραιο απο Marlboro Gold και Davidoff Gold.

Μετα την χρυση κασετινα ειτε Prince που ειναι βαρυ για τα γουστα μου ειτε Dunhill ασημι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία. Όταν σταμάτησε ο Καρέλιας την συνεργασία του με την R. J. Reynolds Tobacco Company σταμάτησε και την παραγωγή του CAMEL του Winston και όποιο άλλο σήμα της εταιρείας. Τότε υπήρξε κλυδωνισμός και μείωση πωλήσεων στα προϊόντα της εταιρείας.

Τα σήματα αυτά άρχισαν να εισάγονται και να τα κατασκευάζει για την Ευρωπαϊκή αγορά η JT International

 

Τότε και ο Καρέλιας έβγαλε την χρυσή κασετίνα που πλησιάζει την γεύση του παλιού καλού Camel φυσικά με όλους τους περιορισμούς που επιβάλει η νομοθεσία σήμερα. Πχ λιγότερη πίσσα και νικοτίνη. Έτσι ήρθε στα 'ίσια του ή σχεδόν στα ίσια του.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις γιατι ξαφνικα δεν μπορω να βρω τον καπνό μου AMERICAN SPIRIT μπλε πουθενα; Εκει που τον εβρισκα σχετικα ευκολα τωρα δεν τον βρισκω πουθενα!
Link to comment
Share on other sites

καρελια χρυση κασετινα χρονια τωρα... :rolleyes:

 

Όντος η Χρυσή κασετίνα είναι αξία

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει δοκιμάσει κανένας το iqos ? Τι λέει απο γεύση ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Κάπου έπεσε το μάτι μου σε κάτι πουρακια Camel.Αυτα τι φάση είναι σαν τα Marlboro;Και κάτι ακόμα...τα Sobranie Cocktail παίζει να τα βρούμε στην Ελλάδα;Θελω να τα δοκιμάσω πρώτα πριν παραγγείλω κούτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Κάπου έπεσε το μάτι μου σε κάτι πουρακια Camel.Αυτα τι φάση είναι σαν τα Marlboro;Και κάτι ακόμα...τα Sobranie Cocktail παίζει να τα βρούμε στην Ελλάδα;Θελω να τα δοκιμάσω πρώτα πριν παραγγείλω κούτα.

Τα πουρακια της camel είναι παρόμοια με της Marlboro τώρα για τα αλλά δε ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Τα πουρακια της camel είναι παρόμοια με της Marlboro τώρα για τα αλλά δε ξέρω

 

Κατάλαβα...Ψαχνω ένα τσιγάρο πολυτελείας(γευστικά) να είναι βαρύ και να έχει δυνατή γεύση,είμαι φαν των american blend αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω ένα οποιοδήποτε τσιγάρο που μπορεί να μου προσφέρει κάτι διαφορετικό από τα εδώ προϊόντα.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα...Ψαχνω ένα τσιγάρο πολυτελείας(γευστικά) να είναι βαρύ και να έχει δυνατή γεύση,είμαι φαν των american blend αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω ένα οποιοδήποτε τσιγάρο που μπορεί να μου προσφέρει κάτι διαφορετικό από τα εδώ προϊόντα.

 

Αξίζει να δοκιμάσεις το karelia excellence (μπλε κασετίνα) όπου είναι στα 5.50 ευρώ..Είναι εξαιρετικο τσιγάρο με διαλεγμενα Virginia..

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να δοκιμάσεις το karelia excellence (μπλε κασετίνα) όπου είναι στα 5.50 ευρώ..Είναι εξαιρετικο τσιγάρο με διαλεγμενα Virginia..

 

Το έχω δοκιμάσει είναι ότι καλύτερο με διαφορά και πολύ χορταστικό τσιγάρο..Απλα σκεφτόμουν κάτι ακόμα πιο καλό από εξωτερικό μεριά.

Link to comment
Share on other sites

Κατά την άποψη μου η Χρυσή κασετίνα είναι πολύ ανώτερη από το excellence. Αν και το έχω κόψει.

Ίσως τα τελευταία χρόνια έχει αλλάξει το χαρμάνι οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη για τα σημερινά τσιγάρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Κάπου έπεσε το μάτι μου σε κάτι πουρακια Camel.Αυτα τι φάση είναι σαν τα Marlboro;Και κάτι ακόμα...τα Sobranie Cocktail παίζει να τα βρούμε στην Ελλάδα;Θελω να τα δοκιμάσω πρώτα πριν παραγγείλω κούτα.

 

Ναι...παρομοια με τα Marlboro ειναι. Ειναι στα 1,80€ τα 10 πουρακια.Τα ειδα τις προαλλες στο περιπτερο.

Προσωπικα αν και καπνιζω εναμιση χρονο,εχω δοκιμασει πουρακια Marlboro μονο.Αν και εχω δει Delphi,Δεκαρακι,L&M και αλλα με 1 και 1,5€ προτιμω marlboro.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Οι εταιρείες το γύρισαν στα πουράκια γιατί υπάρχει διαφορετικό φορολογικό καθεστώς. Τα <<ξέχασαν>>

Στις επόμενες φορολογικές αυξήσεις θα επιβαρυνθούν.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει είναι ότι καλύτερο με διαφορά και πολύ χορταστικό τσιγάρο..Απλα σκεφτόμουν κάτι ακόμα πιο καλό από εξωτερικό μεριά.

 

Πολυ δυνατο ειναι και τα Dunhill International(τα ασημι ειναι στο επιπεδο καρελια χρυση κασσετινα).Και τα μπλε που ειναι ακομα πιο βαρια...αλλα 4,90€.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πολυ δυνατο ειναι και τα Dunhill International(τα ασημι ειναι στο επιπεδο καρελια χρυση κασσετινα).Και τα μπλε που ειναι ακομα πιο βαρια...αλλα 4,90€.

 

Θα τα δοκιμάσω τα μπλε,τα κανονικά τα έχω δοκιμάσει αρκετά καλά,πριν 2-3 χρόνια τουλάχιστον

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να ρωτήσω κάτι...σε τι κατάσταση είναι τα camel(μαλακο κυρίως);Ενώ ήταν τα αγαπημένα μου τον τελευταίο καιρό(1-1,5 χρόνο πριν) δεν μπορούσα να τα καπνισω.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι...σε τι κατάσταση είναι τα camel(μαλακο κυρίως);Ενώ ήταν τα αγαπημένα μου τον τελευταίο καιρό(1-1,5 χρόνο πριν) δεν μπορούσα να τα καπνισω.

 

Ρίξανε τη ποιότητα φαίνεται και εγώ πολύ παλιά με Camel ξεκίνησα και σταδιακά με ενοχλούσε στο λαιμό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχει καπνισει κανεις τον καπνο ''PUEBLO'' ;

Ρωταω γιατι διαβασα καπου για λιγοτερα χημικα στον συγκεκριμενο καπνο και πηρα το πρωτο πακετο. Υπαρχει σε μπεζ και blue, πηρα το blue σαν πιο ελαφρυ για αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό κάνω καρελια εξελενς,τρομερό τσιγάρο αλλά είναι λίγο ξερό στο λαιμό όπως το ίδιο παθαίνω και με την χρυσή κασετίνα... Υπάρχει κάτι άλλο πιο γλυκοπιοτο σε οποιαδήποτε μάρκα;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Τον τελευταίο καιρό κάνω καρελια εξελενς,τρομερό τσιγάρο αλλά είναι λίγο ξερό στο λαιμό όπως το ίδιο παθαίνω και με την χρυσή κασετίνα... Υπάρχει κάτι άλλο πιο γλυκοπιοτο σε οποιαδήποτε μάρκα;

 

Δοκιμασε σε στριφτο καρελια καπνο λευκό. Σε συνδυασμό με γαλάζια χαρτακια που δοκίμασα εγώ είναι "γλυκόπιοτο"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας παιδιά είμαι καινούργιος σε αυτη τη πλατφόρμα και γενικα στο κάπνισμα αλλα εχω δοκιμάσει τα Marlboro και chamel μεντα και ηταν κομπλε αλλα μου είπαν κάτι φίλοι μου οτι υπάρχουν και άλλες γεύσεις και κύριος τα lucky strike εχουν πολλές αλλα δεν ξερω που μπορω να βρω είμαι από την Αθήνα και στα περίπτερα αλλα και στο παντοπωλείο στον Πειραιά δεν έχουν και ήθελα να μου πείτε που μπορω να παω για να βρω να στείλετε οδο η κάτι να παω να βρω

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...