Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις εκανα marlboro touch gold.Ειναι ωραια η γευση του και λιγο ποιο ελαφρυ απ το κοκκινο.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα!

καπνιζα για περισσοτερα απο 20 χρονια πολυ(πανω απο δυο πακετα την ημερα)

εδω και 2 μηνες καπνιζω χωρις ...καπνο! .δειτε και αυτο αξιζει πραγματικα τον κοπο,ειναι το ηλεκτρονικο τσιγαρο!

πλεον θα βρειτε πολλα ,αυτο ειναι το αγαπημενο μου:http://www.markidis.gr/product_info.php?products_id=32157

Link to comment
Share on other sites

μοιαζει παααααρα πολυ με κανονικο τσιγαρο και προσωπικα μου αρεσει περισοτερο.

ωραιο χτυπημα στον λαιμο,τρελο ντουμανι και το πιο ωραιο:δεν ειναι καπνος,ειναι ατμος!:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μου κανει εντυπωση τον τελευταιο καιρο, ειναι η πολυ μεγαλη ανοδος του Ασσος Φιλτρο κασετινα σε νεαρο κοσμο και μαλιστα αναμεσα και σε πολλες νεαρες γυναικες. Πιθανολογω πως αυτο συμβαινει λογο της πολυ χαμηλης του τιμης(2,30) και ταυτοχρονα της πολυ ανωτερης του ποιοτητας σε σχεση με τα ξενα σηματα στην ιδια οικονομικη κατηγορια.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μου κανει εντυπωση τον τελευταιο καιρο, ειναι η πολυ μεγαλη ανοδος του Ασσος Φιλτρο κασετινα σε νεαρο κοσμο και μαλιστα αναμεσα και σε πολλες νεαρες γυναικες. Πιθανολογω πως αυτο συμβαινει λογο της πολυ χαμηλης του τιμης(2,30) και ταυτοχρονα της πολυ ανωτερης του ποιοτητας σε σχεση με τα ξενα σηματα στην ιδια οικονομικη κατηγορια.

 

Επιτέλους αρχίζει να σκέφτεται ο κόσμος και να πράττει τα σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Ενα αλλο τσιγαρο που καπνισα σημερα κατωπιν προτροπη φιλου και μου εκανε θετικοτατη εντυπωση ήταν το Καρελια Special. Εκανε μονο 2 ευρω και πραγματικα με εκανε να απορω πως επιβιωνουn kαι κατακληζουν την ελληνικη αγορα φθηνιαρικα χορτα οπως το Winston ή το Pall Mall.Πιθανoν να οφοιλεται στην ξενομανεια.

Στο πισω μερος του πακετου εγραφε: Karelia special is made only from the finest selected GREEK tobaccos.

To πακετο θα το δειτε εδω http://tsigara.blogspot.com/2008/04/karelia-special.html

Link to comment
Share on other sites

edw kai kairo gnwrizw ta black devil (apo filous ktl.)... trelh myrwdia na poume... dn taxw dokimasei... apo geysh pws pane? kalh h gtp?? :p

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Tα Black Devil έχουν όντως πολύ ενδιαφέρον άρωμα, αλλά στο "τράβηγμα" μοιάζουν πολύ με lights, δηλαδή πρέπει να τραβήξεις τον καπνό με αρκετή δύναμη, πράγμα που δε μ'αρέσει.

Επίσης, δεν μου άρεσε η ιδέα ότι καπνίζω ένα χαρτί με μπογιά, οπότε έκανα κανά δυο πακέτα και τα παράτησα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ καπνίζω εδώ και 5 μήνες. Δεν είναι το καλύτερο πράγμα που έχω κάνει γι'αυτο το περιόρισα μόνο όταν πάω για καφέ ή κανα δύο όταν είμαι σπίτι. Κάνω μόνο στριφτά (Old Holborn Yellow, Rizla Χαρτάκια Γαλάζια, φιλτράκια Rizzla).. Πρόσφατα είδα στο περίπτερο ένα καπνό που υπάρχει μόνο σε 50γρ , είναι σε κίτρινο σακουλάκι και έχει άρωμα/γεύση βανίλια. Δεν μπορώ να θυμηθώ το ονομά του. Τον έχει δει κανένας?
Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως, διάβασα το post του φίλου παραπάνω για τα Καρελια Special και έψαξα να τα βρω σε τρία σχετικά κεντρικά περίπτερα, αλλά δεν τα είχε κανείς.

Τα βρίσκεις γενικά εύκολα ή τα φέρνουν μόνο λίγα περίπτερα?

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα τελευταια χρονια κανω dunhill τα πιο ελαφρια βεβαια οχι την κοκκινη κασετινα

Μιλαμε για κορυφαια τσιγαρα αλλα ακριβα.

Τωρα τελευταια εχω δει κατι διαφημισεις για Jp (john player δλδ) με 2 euro αν δεν με απατα η μνημη μου...

Αγγλικα δεν ειναι κ αυτα??Τα εχει δοκιμασει κανεις??

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως, διάβασα το post του φίλου παραπάνω για τα Καρελια Special και έψαξα να τα βρω σε τρία σχετικά κεντρικά περίπτερα, αλλά δεν τα είχε κανείς.

Τα βρίσκεις γενικά εύκολα ή τα φέρνουν μόνο λίγα περίπτερα?

To βρισκεις αρκετα δυσκολα.

 

Εγω τα τελευταια χρονια κανω dunhill τα πιο ελαφρια βεβαια οχι την κοκκινη κασετινα

Μιλαμε για κορυφαια τσιγαρα αλλα ακριβα.

 

Τα Dunhill παλια ήταν απιστευτα τσιγαρα,τα τελευταια 4-5 χρονια εχουν γινει ψιλοβαλουτες αλλα με τα χορτα που καπνιζουμε στην Ελλαδα απο το 2000 και μετα φαινονται πολυ καλα. Παντως η κασετινα σαν γευση δεν ειναι καθολου βαρυα,παραπεμπει μαλλον σε lights τσιγαρο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Paidia exei vrei kaneis auta ta tsigara stin Ellada ?

Black Stone Cherry

Mou edwse ena paketo mia fili m pou to vrike apo tin giagia tis kai ixe akomi draxmes,dn ta vriskw sta periptera!

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Εγω κανω Dunhill lights τα πολυ ελαφρια fine cut εδω κ καιρο.

Επειδη ομως ξεφυγανε σε τιμη (3.5 ευρο) ποιο τσιγαρο θα προτεινατε στην κατηγορια των ultra lights αλλα με χαμηλη τιμη??

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποιος πιστευετε οτι ειναι ο ποιο ελαφρυς συνδιασμος καπνου για στριφτο,χαρτακια,φιλτρακια που να κανει το τσιγαρο ελαφρυ?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση... Το πακέτο BLACK DEVIL SPECIAL FLAVOUR είναι η βανίλια σωστά; Γιατί πρίν λίγες μέρες πήρα και ενώ τα BD φίλων είχαν έντονη και υπέροχη μυρωδιά και γεύση βανίλιας που την αναγνώριζες από χιλιόμετρα, αυτά ούτε δείγμα βανίλιας... Μόνο το πακέτο μύριζε και αυτά λίγο πάνω τους... Όταν τα ανάβω τπτ δε μυρίζει... Α και από γεύση... Μπόχα... Τι παίζει;;;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση... Το πακέτο BLACK DEVIL SPECIAL FLAVOUR είναι η βανίλια σωστά; Γιατί πρίν λίγες μέρες πήρα και ενώ τα BD φίλων είχαν έντονη και υπέροχη μυρωδιά και γεύση βανίλιας που την αναγνώριζες από χιλιόμετρα, αυτά ούτε δείγμα βανίλιας... Μόνο το πακέτο μύριζε και αυτά λίγο πάνω τους... Όταν τα ανάβω τπτ δε μυρίζει... Α και από γεύση... Μπόχα... Τι παίζει;;;

 

Έτσι είναι... Από γεύση δεν καταλαβαίνεις ότι είναι βανίλια.. Μυρίζει μόνο όταν το καπνίζεις και πιο πολύ στους άλλους και γενικά όταν τελειώσεις το τσιγάρο... Όταν το καπνίζεις δεν το πολυκαταλαβαίνεις

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέω είναι οτι ούτε το τσιγάρο από μόνο του δε μυρίζει βανίλια! Ούτε οι άλλοι το κατάλαβαν και εγώ ο ίδιος δοκιμάζω χωρίς να το καπνίζω αλλά τίποτα! Παίζει να έχει στεγνώσει ο καπνός... Και άλλους που ρώτησα αυτό μου είπαν. Ότι μάλλον αυτό έχει γίνει...
Link to comment
Share on other sites

Παίζει κ αυτό.. Έτσι κ αλλιώς ο καπνός του black devil είναι πολύ στεγνός... σαν άχυρο και πολύ χαμηλή η ποιότητα του καπνού...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τα Marlboro gold touch ειναι απλα τα Marlboro lights σε πιο μικρο για να εχει λιγοτερη πισσα το κομματι; Γιατι τα θυμιζουν υπερβολικα πολυ...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να εκφράσω μια απορία που έχω εδώ και χρόνια ή θα με πάρετε με τις πέτρες (δεν έχω ιδεά απο τσιγάρα-κάπνισμα,δεν καπνίζω)?

Η διαφορά ανάμεσα στο σκληρό και το μαλακό Marlboro είναι μόνο στο πακέτο ή και στα τσιγάρα?

(όπως σας είπα δεν έχω ιδέα)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...