Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

bayern δεν είναι σαν πετρέλαιο ρε συ, σαν κηροζίνη είναι.

Για πουράκια πρότεινω κ γω moods κ υπάρχει κ μία άλλη μάρκα που βγάζει αρωματικά πουράκια με 3 ευρώ,candlelight,κ έχω βρει γεύση βανίλια κ κεράσι.Υπάρχουν κ άλλες γεύσεις νομίζω.

Τα davidoff τα πουράκια δε μου άρεσαν καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μεχρι 10 euro δινω

Εχω ακουσει οτι υπαρχουν davidoff πουρακια αλλα δεν τα εχω βρει

Για προτεινετε καμια καλη μαρκα...

Μην τα πάρεις τα Davidoff, 8 ευρω εσκασα πριν απο καμοια 2 ετία και ήταν τρελη μούφα. Πάρε τα Domenico είναι ελληνικα σε προσιτη τιμη και αρκετα ευγευστα.

http://www.elassona.com.gr/dhmoi/potamias/poura.php

Link to comment
Share on other sites

LOL....

 

Killing your time is luxarious.... :)

 

Πολύ εμψυχωτικό το site...

 

Αν δούλευε ωραίο θα ήταν.

Φίλιππος, πρώτος δέυτερος καλύτερος και πιο πιστός οπαδός του http://www.iphonehellas.gr.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα πήρα να δοκιμάσω τα Drum μπεζ τα μαλακά και μπορώ να πω ότι μου άρεσαν αρκετά... Θυμίζουν αρκετά τον καπνό...
Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα πήρα να δοκιμάσω τα Drum μπεζ τα μαλακά και μπορώ να πω ότι μου άρεσαν αρκετά... Θυμίζουν αρκετά τον καπνό...

 

Άλλα τσιγάρα σου δώσαν.Δεν εξηγείται αλλιώς :p

Link to comment
Share on other sites

Άλλα τσιγάρα σου δώσαν.Δεν εξηγείται αλλιώς :p

 

:p

 

Kαι με είχες προειδοποιήσει να μην τα πάρω, αλλά ήταν τα πρώτα τσιγάρα που μου ήρθαν στο μυαλό :p

 

Ωραία ήταν βρε συ...

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πεις ποιό είναι το σφάλμα που κάνω και πόσο εύκολα μπορεί να αποδειχθεί, το κατά πόσο βλάπτει το παθητικό κάπνισμα σε σύγκριση με άλλους παράγοντες που ανέφερα;

 

Να στο πω απλά... Δημιουργείς δύο "τυχαίες" ομάδες ανθρώπων, την Α και τη Β. Τα μέλη της Α είναι συστηματικοί παθητικοί καπνιστές - μη καπνιστές (πχ σύζυγοι καπνιστών). Τα μέλη της Β είναι μη συστηματικοί παθητικοί καπνιστές - μη καπνιστές (πχ σύζυγοι με μη καπνίζοντες συγγενείς). Αν διαπιστώσεις ότι τα μέλη της ομάδας Α έχουν στατιστικά σημαντική διαφορά στην πιθανότητα εκδήλωσης πχ καρκίνου των πνευμόνων, μπορείς να συμπεράνεις ότι αιτία είναι το παθητικό κάπνισμα.

 

Για δείτε και ΕΔΩ... ;)

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Η Ευρωπαϊκή Επιτροπή διαπίστωσε ότι όλο και περισσότεροι άνθρωποι «καίγονται» από το κάπνισμα, κυρίως τις βραδινές ώρες, όταν ο καπνιστής αποκοιμάται με το τσιγάρο να καίει, προκαλώντας συχνά εγκαύματα ή και περαιτέρω φλεγμονή. Σύμφωνα με δημοσίευμα της γερμανικής ιστοσελίδας Welt.de, η Ευρωπαϊκή Επιτροπή θέλοντας να εξασφαλίσει την ανθρώπινη ασφάλεια, επιδιώκει μέσα στα επόμενα τρία χρόνια να πωλούνται στην αγορά τσιγάρα, τα οποία μετά από λίγα λεπτά θα σβήνουν μόνα τους!

 

Οι ενέργειες προς αυτή την κατεύθυνση βρίσκονται σε εξέλιξη, ενώ η Φινλανδία προετοιμάζει ήδη τη θέσπιση σχετικού νόμου. Η αρμόδια Επίτροπος για την Προστασία Καταναλωτών της Ευρωπαϊκής Επιτροπής, Μεγκλένα Κούνεβα, δήλωσε ότι «μέσω αυτής της αλλαγής σώζονται 2000 ανθρώπινες ζωές ετησίως» και υποστήριξε ότι «δε θα υπάρξουν αυξήσεις στις τιμές πώλησης των νέων τσιγάρων». Παράλληλα, ένας υπάλληλος της Ευρωπαϊκής Επιτροπής υπογράμμισε ότι «δοκίμασε το νέο τσιγάρο στο γραφείο του μαζί με άλλους συναδέλφους και πράγματι το τσιγάρο έσβησε ένα λεπτό μετά την τελευταία χρήση του».

 

Οι μεγάλες εταιρίες στο χώρο των καπνοβιομηχανιών, συμφωνούν με τις μεταρρυθμίσεις της Ευρωπαϊκής Επιτροπής, καθώς το νέο αυτό τσιγάρο δεν αποτελεί καινοτομία για τις βιομηχανίες. Σε πολλές πολιτείες των ΗΠΑ έχει καθιερωθεί το νέο τσιγάρο, ενώ έως το 2010 θα πωλείται σε 22 αμερικανικές πολιτείες.

 

http://www.kathimerini.gr με πληροφορίες από welt.de

 

Πως σας φαίνεται η συγκεκριμένη ιδέα;;; :)

To νέο mofeu :)
Link to comment
Share on other sites

Καλα βρε παιδια πώς θα σβηνουν μονα τους? Θα "ανιχνευουν" πριν ποσα λεπτα τραβηχθηκε η τελευταια τζουρα και αν ειναι καθυστερημενη θα μπαινουν στη διαδικασια σβησιματος?OMG!!!

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Θα ριχνουν μια χημικη ουσια(που ειναι εξτρα βλαβερη) και βα σβηνει απο μόνο του. Εχω καπνισει τετοιου είδους τσιγαρα απο Νεα Υορκη. Η γευση ειναι τελειως διαφορετικη , απαίσια, ενω για να μην σβησει αναγκαζεσαι να ρουφας συνεχεια με αποτελεσμα να το τελειωσεις σε 2 λεπτα. Φυσικα όλα αυτα δεν γινονται για κανενα άλλο λόγο παρα ειναι κομματι του φασιστοαντικαπνιστικου πειραματος.
Link to comment
Share on other sites

και καλα κανεις teorizo!

λοιπον,θελω βοηθεια.κανω εδω και αρκετο καιρο τον καπνο golden virginia green.ωρες ωρες βαριεμαι να στριβω τσιγαρα.καποιος με ειπε οτι εχουν βγει τσιγαρα(πακετο)εχετε ακουσει/δει κατι τετοιο?λιγο που το εψαξα δεν βρηκα κατι...

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι είχαν σταματήσει;;;Γιατί νομίζω μόνο η διαφήμιση είχε απαγορευτεί.Εδώ στα Γιάννενα σε 2 περίπτερα είχε όλο τον καιρό κ δε σταμάτησε να φέρνει.Πάντως εμένα δε μου φαίνεται για 10-0,8-10.Μάλλον θα φταίει η βανίλια που σε μπαφιάζει κ δε καταλαβαίνεις πόσο βαρύ είναι.

 

Στην Αθήνα για πολύ καιρό σε όσα περίπτερα ρώταγα μου έλεγαν οτι έχουν έλλειψη και κάποια στιγμή οτι σταμάτησαν να τα φέρνουν στην Ελλάδα. :confused:

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

Ένα παιδί που σπουδάζει στη γερμανία μου είπε για κάτι lucky strike τα οποία έχουν μια πορτοκαλί ταμπελίτσα και γράφουν spicy και είναι το ίδιο κουτί με τα ασημένια.Ξέρει κανείς αν ισχύει κάτι τέτοιο ή είναι μπαρούφες;;;...αν κάποιος ξέρει ας απαντήσει...
Link to comment
Share on other sites

Τα πραγματα ειναι απλα,

Οπως και το στριφτο (οταν το αφηνεις για λιγο σβηνει) ετσι θα ειναι και τα νεα αυτα τσιγαρα. Πραγμα το οποιο τα κανει ακομα πιο βλαβερα καθως τα χαρτακια θα ποτιζονται με περισσοτερες χειμικες ουσιες.

Αντε να δουμε τι θα δουμε...

[sIGPIC][/sIGPIC] Φραπεδάκι ολέε

Link to comment
Share on other sites

Ένα παιδί που σπουδάζει στη γερμανία μου είπε για κάτι lucky strike τα οποία έχουν μια πορτοκαλί ταμπελίτσα και γράφουν spicy και είναι το ίδιο κουτί με τα ασημένια.Ξέρει κανείς αν ισχύει κάτι τέτοιο ή είναι μπαρούφες;;;...αν κάποιος ξέρει ας απαντήσει...

Βγαινουν άλλα δυο Lucky Silver το ενα το λενε Madura Silver και το άλλο Fireleaf silver ,τις διαφορες τους τις αγνοω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...