Jump to content

Απεριόριστες αστικές+υπεραστικές με 27Ε/μήνα απο Τελλάς


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν το ακούσατε ήδη, δείτε το: http://www.tellas.gr

 

Σταθερή τηλεφωνία full LLU μέσω του δικτύου της με τζάμπα αστικά+υπεραστικά με 27 ευρώ/μήνα!

 

Επίσης το παραπάνω πακέτο σταθερής τηλεφωνίας διατίθεται και σε έκδοση με DSL 4Mbit με 47ευρώ/μήνα!

 

:blink: :blink: :blink:

 

Σημείωση: η γραμμή τηλεφώνου είναι ΚΑΝΟΝΙΚΗ pstn κι όχι VOIP!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 55
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το άκουσα το μεσημέρι αλλά μου φάνηκε πολύ καλό γιια αληθινό.

Τα ψιλά γράμματα τι λένε?

Κάτι άκουσα ότι δεν θα πληρώνεις πάγιο στον ΟΤΕ.Ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλ να ρωτήσω. Πάγιο στον ΟΤΕ δεν πληρώνεις! Ένας λογαριασμός έρχεται, από την Tellas.

 

Στην περιοχή μου θα υπάρχει διαθέσιμο δίκτυο σε ένα μηνα. Μου αντιπρότειναν ένα πρόγραμμα χωρίς ιντερνετ (Zisto 2 B), με απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις, με 17.95 € το μήνα.

 

Τι θα έπρεπε να προσέξουμε? οι προσφορές ακούγονται πολύ καλές.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Δε πιστεύω οτι υπάρχουν "ψιλά γράμματα". Οι τιμές είναι και με ΦΠΑ. Αναλυτικός τιμοκατάλογος: http://www.tellas.gr/page.asp?gid=8&arid=385&lang=2
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος έχει μόνο το Tellas Zisto Telephone θα μπορεί να μπαίνει στο internet με dial up με χρεώσεις ΕΠΑΚ?
http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/reply.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος έχει μόνο το Tellas Zisto Telephone θα μπορεί να μπαίνει στο internet με dial up με χρεώσεις ΕΠΑΚ?

Μόνο τον ΕΠΑΚ της tellas μπορείς να καλέσεις.

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω ιδέα, άκουσα ότι μπορεί οι κλήσεις να είναι VoIP, που λογικά σημαίνει ότι η ποιότητα των τηλεφωνικών συνδιαλέξεων θα είναι χάλια...
http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/reply.gif
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω ιδέα, άκουσα ότι μπορεί οι κλήσεις να είναι VoIP, που λογικά σημαίνει ότι η ποιότητα των τηλεφωνικών συνδιαλέξεων θα είναι χάλια...

 

Η γραμμή που σου δίνουν είναι PSTN. Τώρα αν η tellas δρομολογεί μέρος της κίνησης μέσω VoIP θα το μάθουμε, αλλά δε νομίζω να κάνει μεγάλη διαφορα.

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ολοι μας θα πρεπει να συνειδητοποιησουμε ειναι οτι δεν θα εχουμε τη δυνατοτητα να χρησιμοποιουμε αλλη εταιρια εκτος της Tellas. Που σημαινει οτι θα πρεπει αναγκαστικα να χρησιμοποιουμε και τηλεφωνια μεσω Tellas.

 

Και απο την πλευρα της Tellas σημαινει οτι η Tellas τριβει τα χερια της αφου δεν χρειαζεται να ανησυχει πλεον για την Προεπιλογη Φορεα...ουτε να ασχολειται με το να επαναφερει τους πελατες της (ή τουλαχιστον να προσπαθει).

 

Δεν λεω, η τιμη που δινει για το aDSL φαινεται πολυ καλη (αφου ο ΟΤΕ βγανει απο το παιχνιδι και μαζι και το παγιο της γραμμης aDSL) αλλα πριν "δεθουμε" σε καποιον παροχο γιατι να μην περιμενουμε να δουμε τι προσφερουν και οι υπολοιποι ωστε να υπαρχει και μετρο συγκρισης ;)

 

Οποιος παντως το βαλει και το μετανιωσει καποια στιγμη να μας πει αν στη διακοπη εφαρμαζεται το Tellas "στειλτο παλι" οπως στη σταθερη τηλεφωνια :p :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω, η τιμη που δινει για το aDSL φαινεται πολυ καλη (αφου ο ΟΤΕ βγανει απο το παιχνιδι και μαζι και το παγιο της γραμμης aDSL) αλλα πριν "δεθουμε" σε καποιον παροχο γιατι να μην περιμενουμε να δουμε τι προσφερουν και οι υπολοιποι ωστε να υπαρχει και μετρο συγκρισης ;)

 

Πολύ σωστά! Βέβαια υπάρχει η φορητότητα που κάνει τα πράγματα πιο εύκολα. Αλλά επειδή κάθε αλλαγή φορέα, ειδικά όταν μιλάμε για LLU μπορεί να μας αφήσει αρκετές μέρες χωρίς DSL και πιθανόν και χωρίς τηλέφωνο, καλό είναι να μην κάνουμε βιαστικές κινήσεις.

 

Προς το παρόν, προσωπικά, δε με καλύπτουν τα πακέτα της Tellas καθώς χρειάζομαι ISDN και 3 νούμερα. Αλλά και διαφορετικά να ήταν τα πράγματα σίγουρα θα περίμενα νέα και από την Forthnet πριν πάρω κάποια απόφαση.

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η γραμμή που σου δίνουν είναι PSTN. Τώρα αν η tellas δρομολογεί μέρος της κίνησης μέσω VoIP θα το μάθουμε, αλλά δε νομίζω να κάνει μεγάλη διαφορα.

 

Δλδ τι σημαίνει να δρομολογεί μέρος της κινησης μεσω VoIP ? Δεν προκειται για απλες κλησεις μεσω τηλεφώνου? Εγώ χτες είδα την προσφορά αυτή και έμεινα γιατί είναι λίγο απίστευτο η τιμή 47Ε με απεριοριστες κλησεις στα σταθερά, και 4mbs net.... Υπάρχει αλλού αυτή η ταχύτητα????

 

Σκέφτομαι να πάω να την βάλω την υπηρεσία.... Λέτε όντως να περιμένω???? Απλά έχω απογοητευτεί απο τις κλεψιες του ΟΤΕ... Έχουν γίνει αμέτρητα λάθη, όλο περιμένω επιστροφές σε λογαριασμούς, δεν έρχονται, τρέχω στα οτε σοπς, ε κάτι πρέπει να γινει.....

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Δλδ τι σημαίνει να δρομολογεί μέρος της κινησης μεσω VoIP ? Δεν προκειται για απλες κλησεις μεσω τηλεφώνου? Εγώ χτες είδα την προσφορά αυτή και έμεινα γιατί είναι λίγο απίστευτο η τιμή 47Ε με απεριοριστες κλησεις στα σταθερά, και 4mbs net.... Υπάρχει αλλού αυτή η ταχύτητα????

 

Σκέφτομαι να πάω να την βάλω την υπηρεσία.... Λέτε όντως να περιμένω???? Απλά έχω απογοητευτεί απο τις κλεψιες του ΟΤΕ... Έχουν γίνει αμέτρητα λάθη, όλο περιμένω επιστροφές σε λογαριασμούς, δεν έρχονται, τρέχω στα οτε σοπς, ε κάτι πρέπει να γινει.....

 

Yπομονη...γιατι λετε να το δινουν με 12μηνη δεσμευση υποχρεωτικα;

 

Τα νεα μεσα στις εταιριες κυκλοφορουν με ταχυτητα φωτος...κατι ξερουν που το δινουν με δεσμευση... :whistle: :whistle:

Link to comment
Share on other sites

ti kseroun? pros theou ginete pio diafotistikos......

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

ti kseroun? pros theou ginete pio diafotistikos......

 

Στο LLU θα μπουν κι αλλες εταιριες συντομα...αυτο που προσπαθουν να κανουν στην Tellas ειναι να παρουν καβατζα συνδρομητες, ειδικοτερα αφου εβγαλαν πρωτοι το LLU τους στην αγορα.

 

Μετα το χρονο μην νομιζεις πως θα ειναι τοσοι πολλοι αυτοι που θα σκεφτουν να διακοψουν για να πανε σε φθηνοτερο παροχο! Οι περισσοτεροι θα πουν "Αφου μας βολεψε, γιατι να μπω στη διαδικασια να το αλλαξω;"

 

Επισης, μπορεις να απευθυνεσαι στον ενικο :happy: (το λετε το εβαλα απευθυνομενος σε ολους τους χρηστες γενικα :O ...αμαν πια, ενηλικιωθηκα και ολοι αμεσως να μου μιλατε σαν να εχω τα διπλασια χρονια :p :p )

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρηση: Επειδή βρισκόμαστε στο Σταθερή & VoIP forum, ας περιοριστούμε σε αυτό το κομμάτι του Zisto και ας αφήσουμε το DSL απ' έξω :)
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά σε όλο το site κατηγορούμε τον ΟΤΕ για ακριβή τιμολόγηση, και μόλις βγει μια εταιρεία με πολύ καλή προσφορά αρχίζουμε τη γκρίνια.

 

Με ποσό διπλάσιου του παγίου του ΟΤΕ έχουμε πραγματικά απεριόριστες κλήσεις (όχι σαν την απάτη της Vivodi) και καλύτερες τιμές σε κλήσεις σε κινητά - για να μην αναφερθώ στη προσφορά για dsl. Αν θέλουμε να έχουμε καλύτερες τιμές στις τηλεπικοινωνίες ας αρχίσουμε να υποστηρίζουμε τους ανταγωνιστές του ΟΤΕ.

 

P.S. Δεν με σπονσοράρει η Τελλάς, θα πληρώσω κι εγώ σαν όλους τους άλλους τα 47 ευρώ το μήνα (αν και αν διαβάζει κάποιος από την τελλάς το post, είμαι ανοιχτός σε προτάσεις :cool: )

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be RUNNING AROUND IN DARKENED ROOMS, MUNCHING MAGIC PILLS and listening to REPETITIVE ELECTRONIC MUSIC." Kristian Wilson, Nintendo, Inc, 1989
Link to comment
Share on other sites

Με ποσό διπλάσιου του παγίου του ΟΤΕ έχουμε πραγματικά απεριόριστες κλήσεις (όχι σαν την απάτη της Vivodi) και καλύτερες τιμές σε κλήσεις σε κινητά - για να μην αναφερθώ στη προσφορά για dsl.

 

Πάντως όποιος ασχολείται με σταθερή τηλεφωνία ξέρει καλά ποιοι είναι οι κορυφαίοι απατεώνες στο χώρο οπότε όσο τέλειο κι αν ήταν το πακέτο της tellas δεν υπήρχε η παραμικρή περίπτωση να πάω στη συγκεκριμένη εταιρεία. Το μόνο θετικό στα δικά μου μάτια είναι η αύξηση του ανταγωνισμού και η αναγκαστική αλλά και ούτως ή άλλως αναμενόμενη απάντηση των άλλων ανταγωνιστών.

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Kai to gegonos oti sou dinei dikh ths grammh?

Ta 4mbt?

Ta aperiwrista thlefwnhmata?

H pstn grammh kai oxi Voip>>>>lege me Vivodi;)

 

Apisteyth prosfora h T®ELLAS:)Ainte kai oi alloi twra na doume xairi!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όταν ξεκινάς μια συνεργασία πρέπει πάνω απ' όλα να ξέρεις ότι ο άλλος είναι σωστός, κι όχι ότι σήμερα σου προσφέρει ένα προϊόν καλύτερο του ανταγωνισμού. Δέσμευση στην tellas για 12 μήνες δεν θα έκανα ούτε με σφαίρες. Ας ελπίσουμε πάντως να μειωθούν οι μεγάλες ζημιές γιατί αλλιώς δεν το γλιτώνει το φαλιμέντο και η ύπαρξη ανταγωνισμού μόνο καλή είναι.
Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Με ποσό διπλάσιου του παγίου του ΟΤΕ έχουμε πραγματικά απεριόριστες κλήσεις (όχι σαν την απάτη της Vivodi) και καλύτερες τιμές σε κλήσεις σε κινητά - για να μην αναφερθώ στη προσφορά για dsl.

 

 

 

Γιατί φίλε panpap χαρακτηρίζεις την προσφορά της vivodi ως απάτη? Εγώ την σκέφτομαι πολύ σοβαρά γιατί και η ταχύτητα (1 Μbs) με ικανοποιεί, αλλά και τα 500 λεπτά ομιλίας τον μήνα που δίνει στο πακέτο μου αρκούν. Και μάλιστα συμπεριλαμβάνει σε αυτά και κλήσεις στο εξωτερικό (ζώνη 1). Επίσης από ότι λέει σου παρέχει δυο τηλαφωνικές γραμμές. Όλα αυτά με 29 ευρώ τον μήνα (18 λιγότερα από την tellas). Πάντως αν ξέρεις κάτι για την vivodi που δεν γνωρίζω εγώ παρακαλώ ειδοποίησε με.

Link to comment
Share on other sites

Eννοεί μάλλον ότι της vivodi είναι μέσω dsl phone, αν και απ ότι έχω ακούσει έχει πολύ καλή ποιότητα συνομιλίας.
Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Eννοεί μάλλον ότι της vivodi είναι μέσω dsl phone, αν και απ ότι έχω ακούσει έχει πολύ καλή ποιότητα συνομιλίας.

 

Ναι αλλά δε παύει να μην είναι "κανονικό" τηλέφωνο, π.χ. όταν κοπεί το ρεύμα δεν έχεις τηλέφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν καταλαβα καλά οι τηλεφωνικές γραμμές που δίνει η vivodi στο πακέτο της δεν είναι ούτε pstn ούτε isdn αλλά voip γι'αυτό και απαιτεί συνεχώς παροχή ηλ. ρεύματος? Για την Tellas ισχύει το ίδιο?
Link to comment
Share on other sites

Με ποσό διπλάσιου του παγίου του ΟΤΕ έχουμε πραγματικά απεριόριστες κλήσεις (όχι σαν την απάτη της Vivodi) και καλύτερες τιμές σε κλήσεις σε κινητά - για να μην αναφερθώ στη προσφορά για dsl.

 

 

 

Γιατί φίλε panpap χαρακτηρίζεις την προσφορά της vivodi ως απάτη? Εγώ την σκέφτομαι πολύ σοβαρά γιατί και η ταχύτητα (1 Μbs) με ικανοποιεί, αλλά και τα 500 λεπτά ομιλίας τον μήνα που δίνει στο πακέτο μου αρκούν. Και μάλιστα συμπεριλαμβάνει σε αυτά και κλήσεις στο εξωτερικό (ζώνη 1). Επίσης από ότι λέει σου παρέχει δυο τηλαφωνικές γραμμές. Όλα αυτά με 29 ευρώ τον μήνα (18 λιγότερα από την tellas). Πάντως αν ξέρεις κάτι για την vivodi που δεν γνωρίζω εγώ παρακαλώ ειδοποίησε με.

 

Λέω απάτη γιατί στη διαφήμιση λέει απεριόριστα τηκεφωνήματα, και απο κάτω με μικρά γράμματα λέει για πακέτα με όριο 180 ή 500 λεπτά προπληρωμένου χρόνου ομιλίας.

 

Δεν έχω χρησιμοποιήσει κανένα απο τα 2 πακέτα (περιμένω να ενεργοποιηθεί η σύνδεση της Τελλάς), οπότε δεν κατηγορώ την ποιότητα των προσφερομενων υπηρεσιών, απλά με πειράζει να παραπλανούν τον καταναλωτή με τέτοια διαφημιστικά κόλπα.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be RUNNING AROUND IN DARKENED ROOMS, MUNCHING MAGIC PILLS and listening to REPETITIVE ELECTRONIC MUSIC." Kristian Wilson, Nintendo, Inc, 1989
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν καταλαβα καλά οι τηλεφωνικές γραμμές που δίνει η vivodi στο πακέτο της δεν είναι ούτε pstn ούτε isdn αλλά voip γι'αυτό και απαιτεί συνεχώς παροχή ηλ. ρεύματος? Για την Tellas ισχύει το ίδιο?

 

Σωστα καταλαβες. Οχι για τη Τελλας δεν ισχυει το ιδιο, ειναι κανονικη pstn γραμμη αρα δεν εχεις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...