Jump to content

[Οδηγός] Μετατροπή του K750i σε W800i!


kostastnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν έκανα έναν αναλυτικό οδηγό στον οποίο περιγράφω την διαδικασία της αναβάθμισης του K750i σε W800i. Ο οδηγός γράφτηκε εξ ολοκλήρου από εμένα στα ελληνικά. Σας δίνω μέσα στον οδηγό link από το οποίο μπορείτε να κατεβάσετε τα απαραίτητα αρχεία. Στα απαραίτητα αρχεία περιλαμβάνεται το τελευταίο firmware και φυσικά το αρχείο γλώσσας του κινητού είναι στα ελληνικά.

 

Καλή επιτυχια!!!

 

Κατεβάστε τον οδηγό από εδώ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 352
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Well done kostastnt. :)

 

Aν θες κάνε ένα ποστ στο F.A.Q.: Sony Ericsson Κ750i/W800 για να υπάρχει εκεί μιας και πρόκειται για χρήσιμη πληροφορία. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Λοιποοον!

Τι διαφορες θα εχουμε αμα το μετατρεψουμε σε ω800;;

Εγγυηση γιοκ μετα;;

Link to comment
Share on other sites

Λοιποοον!

Τι διαφορες θα εχουμε αμα το μετατρεψουμε σε ω800;;

Εγγυηση γιοκ μετα;;

 

Ναι, χάνεται η εγγύηση.:(

Έχεις όμως flight mode.;)

Link to comment
Share on other sites

άμα είναι απλό το πρόβλημα (κανας καθαρισμός ή κατί παρόμοιο) μπορείς να ξαναβάλεις το αυθεντικό software του κ750 και να εχεις ξανα την εγγύηση ;)

 

edit: εγώ εκανα την αναβάθμιση με το w800.exe και μου φάνηκε πολύ πιο απλή η διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλός οδηγός αλλά θα ήθελα να μου πει κανείς τη κερδίζει με αυτήν την αλλαγή. Επήσης αυτό με τους ανεπηθύμητους και αυτό με τον media 11 όπως και το ράδιο χωρίς ακουστηκά φενεται πολύ ενδιαφέρων. Φίλε Κώστα έχεις κάνει πάρα πού καλή δολεία και ανυπομονώ(-ουμε) να τα δούμε και αυτά. Και επιδεί βλέπω πως ξέρεις πάρα πολλά σε παρακαλώ ξέρεις τίποτα να μεγλώσο τον τηλ. κατάλογο απο 500 επαφές γιατί έχω σοβαρώ πρόβλημα και μάλλον θα αλλάξω κινητό μόνο για αυτό αν και κατά τα άλλα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος? Πάντος για όσα έχεις γράψει μέχρι τώρα αξίζουν συνχαριτήρια :D
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

 

Για αυτό που είπε κάποιος για τον κατάλογο θα το ψάξω. Λογικά θα γίνεται, αλλά όλα αυτά τα καλά κόλπα κυκλοφορούν μεταξύ πολύ λίγων ατόμων και δυστυχώς εγώ δεν ξέρω κανέναν από αυτούς. Οι Ισπανοί φταίνε... Ήταν οι πρώτοι που βγάλανε αντίγραφο GDFS του κινητού και οι μόνοι που έχουν την πλήρη αποκωδικοποιήση του. Θα το ψάξω μάγκες...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έτοιμος και ο δεύτερος οδηγός.

 

Περιγράφει αναλυτικά όλα τα patches που κυκλοφορούν και περιέχει οδηγίες για το πως να τα εγκαταστήσετε. Επίσης περιέχει το link για να κατεβάσετε τα patches.

 

Κατεβάστε τον δεύτερο οδηγό από εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Η προσπάθειά σου είναι τουλάχιστον αξιέπαινη!

Περιμένουμε με ανυπομονησία τον τρίτο οδηγό για την αλλαγή του μενού και του media player 11 και προτείνω να προστεθεί σ'αυτον και το patch αλλαγής του default browser που είναι πολύ φτωχός, με το κορυφαίο opera μέσω του βασικού μενού χωρίς να το τρέχουμε σαν εφαρμογή κάθε φορά.

Το μόνο που θέλω να παρατηρήσω είναι πως η διαδικασία αναβάθμισης μέσω εκτεταμένης χρήσης του FAR είναι εξαιρετικά περίπλοκη για κάποιους, και ίσως είναι προτιμότερη η χρήση απλούστερων flasher.

Link to comment
Share on other sites

Παιδία για όσους ο FAR είναι μπέρδεμα κοιτάξτε και εδώ

Kostastnt μπράβο για την προσπάθεια, συνέχισε έτσι!:).Αν βρω χρόνο θα γράψω πιο αναλυτικά τη διαδικασία με το w800.exe ώστε να γίνει sticky, αν θέλουν οι Mods βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έτοιμος και ο δεύτερος οδηγός.

 

Περιγράφει αναλυτικά όλα τα patches που κυκλοφορούν και περιέχει οδηγίες για το πως να τα εγκαταστήσετε. Επίσης περιέχει το link για να κατεβάσετε τα patches.

 

Κατεβάστε τον δεύτερο οδηγό από εδώ.

 

Kostastnt εισαι φαναταστικός. Αυτα που εχεις βάλει στο 2ο οδηγο λειτουργουν σε κ750 ή πρεπει να το μετατρέψουμε πρώτα σε w800?

Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

Kostastnt εισαι φαναταστικός. Αυτα που εχεις βάλει στο 2ο οδηγο λειτουργουν σε κ750 ή πρεπει να το μετατρέψουμε πρώτα σε w800?

 

Λειτουργούν μόνο σε W800i. Για το K750i πρέπει να βρεις άλλα patches, τα οποία όμως δεν πολυκυκλοφορούν. Θέλεις να βρω κάποιο συγκεκριμένο???

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργούν μόνο σε W800i. Για το K750i πρέπει να βρεις άλλα patches, τα οποία όμως δεν πολυκυκλοφορούν. Θέλεις να βρω κάποιο συγκεκριμένο???

Βασικα αν δεν ειναι τρεξιμο για σενα, θελω αυτο για το ραδιο και αυτο για το blacklist

 

Σε ευχαριστω εκ των προτερων

Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

Το εκανε κανεις??

Διαγραφεται τιποτα αν γινει η μετατροπη??

Μυνηματα-τηλ. καταλογος-Εικονες κλπ.??

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Το εκανε κανεις??

Διαγραφεται τιποτα αν γινει η μετατροπη??

Μυνηματα-τηλ. καταλογος-Εικονες κλπ.??

Nos55 αν κάνεις τη μετατροπή χάνεται οτι ειναι στη μνήμη του τηλεφώνου όπως επαφές,μηνύματα,λέξεις που έχεις σωσει στο τ9,ρυθμίσεις GPRS και φυσικά εικόνες και ήχοι.ΔΕΝ χάνεται τίποτα απο αυτά που βρίσκονται στο Memory Stick.Κάνεις ενα backup στο outlook ή ακόμα καλυτερα στο myphone explorer και έισαι οκ.Υπ όψιν οτι με τον τρόπο που γράφω πιο πάνω δε χανεται τπτ γιατι γίνεται με το update της SE.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα αν δεν ειναι τρεξιμο για σενα, θελω αυτο για το ραδιο και αυτο για το blacklist

 

Σε ευχαριστω εκ των προτερων

 

Πες μου τι firmware φοράς τώρα, για να τα βρω.

Link to comment
Share on other sites

Πες μου τι firmware φοράς τώρα, για να τα βρω.

 

R1CA021

Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας φτιάξεις κ έναν οδηγό ή κάτι τέτοιο για τα ακόλουθα patches:

http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=124105

 

Γιατί εμένα δεν μου δουλεύει το ρημάδι:

Παιδιά εμένα δεν μου δουλεύει :-(

Αναγνωρίζει το κινητό μου, αλλά όταν προσπαθώ να μπω στον φάκελο FS ή Flash, μου βγάζει fs error ή flash error αντίστοιχα,

ξέρει κανείς τι παίζει;

Έχω δοκιμάσει ένα σωρό versions (τις κατέβασα όλες) και συνδυασμούς,

αλλάζοντας το dll με κάποιο από τα updates, αλλά γιοκ...

 

Script fs_mode execution error! Error Code 0

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας φτιάξεις κ έναν οδηγό ή κάτι τέτοιο για τα ακόλουθα patches:

http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=124105

 

Γιατί εμένα δεν μου δουλεύει το ρημάδι:

 

Αυτά που έχει εκεί νομίζω ότι είναι πολύ απλά πλέον για όποιον ασχολήθηκε με τους πρώτους δυο οδηγούς. Είναι απλές αντιγραφές και διαγραφές αρχείων. Ουσιαστικά ο Far Manager είναι ένας απλός explorer που με το plugin SEFP ανοίγει και την μνήμη του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί δεν δουλεύει το ρημάδι;

(Έχω το τελευταίο firmware)

Link to comment
Share on other sites

File KostasTnT, katarxas na se euxaristisw gia ton katapliktiko wizard, pou mesw autou metetrepsa to k750i vodalive se W800i, mesa se 15 lepta!!

Exw kapoies apories, prwton pws tha vrw ta "main emea" kai "fs emea" gia k750 kai deuteron ta pistopoiitika allazoun apo to 750 sto 800 kai antitheta? dld kathe fora pou kanw mia metatropi tha kanw copy paste ta pistopoiitika kai an nai poia?

Telos exeis asxolithei katholou me tous "camera drivers" kai pws tha tous antikatastisw me tous original?

Aek for ever!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Οδηγός] Μετατροπή του K750i σε W800i!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...